Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#136 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Taki mały OT.

Dla tego lista wierzących się zmniejsza.

Nie tylko dlatego. Wielkie zasługi ma tu PO, GW, TVN24 i im podobni.

A co do tego ma PO, GW i TVN? Od kościoła ludzie odchodzą, bo zaczynają sobie zadawać sprawę, że 'czarni' mówią jedno, a robią drugie. Zauważają, że głównym celem KK są nie, wierni - a ich pieniądze. Sad but true :(
  • 1

#137

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wysłuchałam różnych opinii. Niektóre powielały się i miały najwidoczniej większą siłę rażenia. Początkowo przeciwna byłam pochówkowi na Wawelu. Cóż takiego uczynił Lech Kaczyński, żeby spocząć w tym miejscu. Życie człowieka rozpatruje się jednak wraz ze śmiercią. Początkowo sceptyczna - teraz zaczęłam widzieć nawet symbolikę - drugi Katyń.
Lech Kaczyński wyjątkowo zabiegał o ujawnienie prawdy katyńskiej. Był nieprzejednany, stał na czele starych wartości - patriotyzmu, silnej identyfikacji z narodowymi świętościami, nie uleganiu unifikacji europejskiej i globalnej. Warto, by ktoś w tym ogólnym jednoczeniu i unifikowaniu się przypomniał nam o naszych symbolach, korzeniach, z jakich wyrastamy - o naszej tożsamości.
Faktycznie Wawel zdaje się hołdować polskości.

Kolejnym argumentem jest to, że pochówek pary prezydenckiej jest niejako symbolem pochówku wszystkich, którzy zginęli w tej okropnej katastrofie. Będzie płyta upamiętniająca. Ktoś za 20 czy 50 lat będzie wiedział i pamiętał o tej tragedii, a miejsce spoczynku będzie sugerowało jej bezprecedensowy charakter.
Dzięki tej tragicznej śmierci (jeśli można wymienić jakąkolwiek jej dobrą stronę) będzie wieść o zbrodni katyńskiej - której rangę i prawdę historyczną będą mogły poznać inne narody.
Tak więc ostatecznie jakoś sobie to zracjonalizowałam i uważam, że Wawel to miejsce w sam raz. I mówię to także jako Krakowianka.

Solidarności i jedności narodu polskiego nie wymieniam tutaj - bo to pryśnie szybciutko.
  • 0



#138

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cóż takiego uczynił Lech Kaczyński, żeby spocząć w tym miejscu. Życie człowieka rozpatruje się jednak wraz ze śmiercią. Początkowo sceptyczna - teraz zaczęłam widzieć nawet symbolikę - drugi Katyń.
Lech Kaczyński wyjątkowo zabiegał o ujawnienie prawdy katyńskiej. Był nieprzejednany, stał na czele starych wartości - patriotyzmu, silnej identyfikacji z narodowymi świętościami, nie uleganiu unifikacji europejskiej i globalnej. Warto, by ktoś w tym ogólnym jednoczeniu i unifikowaniu się przypomniał nam o naszych symbolach, korzeniach, z jakich wyrastamy - o naszej tożsamości.
Faktycznie Wawel zdaje się hołdować polskości.


Podzielam Twoje zdanie cisz, osobiście jest mi trochę wstyd, że tak mało wiedziałam o Prezydencie, że dałam się wciągnąć w te medialne gierki. Media działania Prezydenta ukazywały jakby na drugim planie, bo sensacją było to, że Prezydent o kimś, lub do kogoś wyraził się nie tak jak wypadało, przedstawiano nam go jako gbura, który o wszystko się wykłóca i wpycha się bez pardonu tam gdzie go nie proszą. Bywały chwile kiedy się zastanawiałam czy aby na pewno mówiono o Prezydencie, bo traktowano go jak samozwańca.
Kiedy ogłoszono, że para prezydencka zostanie pochowana na Wawelu, przyjęłam to jako wolę rodziny i nie poddawałam tego pod dyskusję, do głowy mi nie przyszło, że Polakom to się nie spodoba, wręcz poczułam się źle z tym, że wielu polaków głośno wyrażało swoje oburzenie i niezadowolenie z tego faktu. Napisałam wcześniej w tym temacie, że przyszłe pokolenia nie będą się zastanawiać nad tym czy Prezydent Kaczyński zasłużył sobie na pochówek w tym miejscu, ale nie dodałam dlaczego bo wydawało mi się to oczywiste, że tragedia w Smoleńsku i działania Prezydenta w kierunku pokazania prawdy o Katyniu są wystarczające.
Co dla mnie samej z tych ostatnich wydarzeń, czego mnie nauczyły? Otóż okazało się że czuję ogromną więź z narodem polskim, że prezydent to dla mnie ktoś bardzo ważny, przedstawiciel narodu i zwyczajnie zrozumiałam czym jest utrata przywódcy.
  • 0



#139 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

O co dokładnie ma chodzić z tymi prawami kościoła do Wawelu?
No chyba nie sugerujecie, że wybór tego miejsca to chwyt marketingowy?!

Co zaś do samego pogrzebu. Na szczęście obyło się bez zapowiadanych manifestacji. Na szczęście. Jako „przeciwnik wyboru Wawelu” czułbym się w pewnym sensie współwinnym. Wstyd przed całym światem, ale co najważniejsze absolutna profanacja obrzędu i szacunku dla żyjących (umarłemu już nic nie poprawi nastroju). Mam nadzieję, że namierzą degeneratów (w końcu mejle to nie gołębie pocztowe) i wytłumaczą im, że najlżejszą, acz w przekazie bardzo wymowną formą protestu jest bojkot, poprzez nieuczestniczenie w danym zdarzeniu.
A zdarzenie miało swój mistyczny wymiar. Ceremonia była doniosła. Na tyle, że już mi zobojętniał fakt, że to Wawel.
  • 0

#140 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Powiem tyle - Wasze wpisy są krzepiące.
Widzę, że ta tragedia nie poszła na marne a dodatkowo świat wreszcie zaczął interesować się Katyniem, który był wręcz zamiatany pod dywan.
  • 1

#141

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taki mały OT.

Dla tego lista wierzących się zmniejsza.

Nie tylko dlatego. Wielkie zasługi ma tu PO, GW, TVN24 i im podobni.


Nie zapomnij do tego dodać Radia Maryja :) Wielu rasowych katolików po posłuchania tego radia zaczyna mieć wątpliwości, znam takich.
  • 0

#142

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tyle - Wasze wpisy są krzepiące.
Widzę, że ta tragedia nie poszła na marne a dodatkowo świat wreszcie zaczął interesować się Katyniem, który był wręcz zamiatany pod dywan.


Tak, świat zaczął interesować się Katyniem i tragedia niby nie poszła na marne.... Ja na takie wnioski poczekam przynajmniej miesiąc ;] Jeśli jeszcze ludzie z innych krajów będą to pamiętać, to zobaczymy co będzie w rocznice. Co do pojednania Polaków itp. to starczy tydzień, żeby politycy znowu się kłócili i chyba nikt nie myśli, że pseudokibice już nie będą się bić po meczach? Nie wspomnę o napadach na policjantów i zwykłej nienawiści Polaka do Polaka ;/.

Btw. Telewizję od zeszłej niedzieli nie biorę już na serio, to jest jedyna rzecz, która zmieniła się po tej tragedii u mnie, po prostu widzę jak bardzo media mogą przedstawić daną osobę w mega złym świetle, jak tylko chcą, okazuję się nagle, że prezydent nie był taki zły, jak o nim mówili, o Pani Marii nawet nie wspominając ;/
  • 1

#143

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsza Para opuszcza Warszawę - CASA macha na pożegnanie

http://www.youtube.com/watch?v=3nl5ICZ5OQg&feature=player_embedded


  • 0



#144

spatium.
  • Postów: 97
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z innej beczki bardzo podoba mi się wypowiedź Vaclava Klausa dla czeskiego radia:

- Zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier czy gubernator generalny Australii, lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli, to jest dla mnie niewybaczalne. Dowodzi to, że wszelkie mówienie o jedności europejskiej to jedynie puste słowa


Przyznam temu Panu rację. Oficjalnie jesteśmy szanowanym członkiem Unii Europejskiej, ale "afera pyłowa" pokazała której kategorii. Mogę teraz z czystym sumieniem założyć, że ci którzy przybyli wczoraj do Polski, zrobili to aby szczerze oddać hołd zmarłemu. Delegacje z Azerbejdżanu, Maroka czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich pokazały, że można latać. A Pani Prezydent Litwy czy nawet Buzek - że oprócz wygodnych samolotów istnieją równie wygodne autobusy, pociągi i samochody.
  • 1

#145

findout.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Micheil Saakaszwili leciał z USA przez 5 państw i jakoś dotarł, może sie spóźnił, ale dotarł, widocznie niektórym aż tak sie nie chciało, więc powiedzieli, że nie mogą przez pył




@ temat już można chyba zamknąć.

Użytkownik findout edytował ten post 19.04.2010 - 13:24

  • 0

#146

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Klamka zapadła, już nic nie zmienimy dyskutując na temat czy Wawel jest dobrym miejscem.

Faktem jest to że świat dowiedział się o Katyniu, i zgadzam się z tym ze wielką rolę odegrał tu jeszcze za życia Prezydent Kaczyński.

Jednak w całej tej sytuacji irytuje mnie próba stworzenia z tragiczne zmarłego Prezydenta nowego świętego.
Lech Kaczyński jakim prezydentem był każdy z nas wie, swego czasu Prof. Bartoszewski wypowiadając się w telewizji powiedział " nie powiem nic złego na prezydenta, bo to mój prezydent", nie chciał mówić źle, choć widać było że powstrzymywał się od tego.
Z tym wszystkim co się teraz dzieje jest trochę tak. Gdzieś tam w Polsce mieszka sobie rodzina, ojcem tej rodziny jest alkoholik wyżywający się na żonie i dzieciach, wszyscy widzą jakim złym jest człowiekiem, ale nagle ojciec umiera, na pogrzeb przychodzi masa ludzi, a w tle słychać rozmowę dwóch osób - "przecież on nie był jeszcze taki zły, są gorsi" .
Jest to normalna mentalność polska, plus być może szacunek dla zmarłych. Interpretacje pozostawiam Wam.

Co do pojednania polsko-polskiego, będzie dokładnie tak jak pięć lat temu, za tydzień dwa znowu wszyscy będą skakać sobie do gardeł, tym bardziej że jesteśmy w okresie kampanii, i nie sadzę że do końca będzie przeprowadzona w pokojowy sposób, tak jak teraz deklarują politycy.

Podsumowując, najważniejsze jest to aby każdy z nas przeżył ten czas zgodnie z tym co podpowiada mu sumienie, będziemy wtedy mieli pewność że oddaliśmy godnie cześć tragicznie zmarłym.
  • 0



#147 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam, to znowu ja, chciałbym zwrócić waszą uwagę na zachowania paru użytkowników w tym moderatorów, sprawa ociera się o kwestie, miejsca pochówku pary prezydenckiej więc postanowiłem napisać w tym temacie co i jak, zatem. Otóż parę dni temu rozpocząłem dyskusję na szoucie na temat wyżej wymieniony. Za co otrzymałem BAN na wypowiadanie się w tym miejscu, widać, nie podoba się, że mam odmienne zdanie.

http://www.paranorma...55

Ban, został zdjęty po mojej interwencji, ale sprawa pozostaje, czy moderatorem powinna pozostać osoba która zamyka na siłę usta osobą które mają odmienne zdanie? Post ten tyczy się tego tematu, więc nie wydaje mi się, żebym robił offtop, zatem kontynuując myśl.

Gdy mając, już pełną świadomość i spokój, że jednak są tu moderatorzy którzy umożliwiają normalną dyskusję, zacząłem drążyć temat dzień po tej sprawie, znów na szoucie. Efekt? Zostałem zaatakowany bez pardonu przez paru użytkowników i administratorów!
Wymienię parę osób które akurat pamiętam. Hellmaker, Sante, _, Bayakus, było tych osób z co najmniej z osiem. Obelgi jakie najczęściej czytałem to, że nie jestem w stanie samodzielnie myśleć, oraz że mną steruje telewizja. Co jest kompletną bzdurą. Wnioskuje z tego, że Panowie zrobili sobie wycieczkę osobistą bo nie byli w stanie znieść, że wygrałem batalie o BANA, i że po prostu miałem rację.
Usłyszałem wiele obelg i kłamstw, np. Hellmaker usilnie mnie atakował, napisał coś takiego, że jestem w mniejszości, co jest po prostu bzdurą. Co uwidacznia naocznie ten temat, a konkretnie jego sonda, gdzie większość nie chce Kaczyńskich na Wawelu.

A to, że steruje mną telewizja, to już pozostawię bez komentarza, bo to jest po prostu perfidna obelga, bez żadnych podstaw ku temu. Nawet jeżeli moje zdanie jest podobne do tego co słyszy się w telewizji nie oznacza to, że jestem przez nią sterowany, swoje zdanie można wyrobić na podstawie wielu źródeł, nie tylko telewizji. A moje zdanie jest takie, Kaczyńscy niczym sobie nie zasłużyli, żeby spocząć na Wawelu.
Jeżeli wam się to zdanie nie podoba, i macie zamiar atakować w podobny sposób każdego kto ma podobne, to życzę powodzenia w kontaktach między ludzkich.

Serdecznie dziękuję za minusy, to jest właśnie przejaw waszej tolerancji dla osób które mają inne zdanie.

Użytkownik Armstrong2009 edytował ten post 20.04.2010 - 20:31

  • -1

#148

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolego Armstrong2009 nie spamuj w temacie, jeżeli masz jakieś żale to pisz w miejscu do tego przeznaczonym.
  • 0



#149 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Lech Kaczyński jakim prezydentem był każdy z nas wie,

To od tego momentu powinniśmy sobie zostawić tą opinię dla siebie.
On już nie będzie brał udziału w kampanii wyborczej, więc może wystarczy tego skakania po nim.
Prawie każdemu zmarłemu wystawiono laurkę na wyrost, bo tak po prostu wypada i szkoda o tym teraz dyskutować.
Pisząc o zmarłych z reguły podkreśla się i akcentuje ich osiągnięcia a tuszuje potknięcia, słabości jak i w tym przypadku. Nie jest to żadne wynoszenie na ołtarze.
  • 1

#150

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na Żoliborz z nim !!!

Czy tylko mnie się wydaje że jaro ma spore szanse w zbliżających się wyborach ? słyszałem dzisiaj ciekawą pogadankę dwóch meherków i jeżeli tak reaguje elektorat PiSu po tragedii to szanse są zadziwiająco duże.

Dołączona grafika

Użytkownik cisz edytował ten post 23.04.2010 - 14:33

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych