Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#76

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Prawdopodobnie gdyby Kaczyński zmarł śmiercią naturalną, to nikt nie wpadł by na ten pomysł.
A zmarł w dramatycznych i tragicznych okolicznościach lecąc uczcić rodaków w Katyniu.


No dobrze, ale Ryszard Kaczorowski też był Prezydentem.



Mający o wiele więcej zasług dla Polski niż Lech Kaczyński. Lech potrafił tylko głośno mówić, planować, ale działań żadnych nie podejmował poza poparciem sprawy gruzji, co uważam za nietrafioną akcję, gdyż popierając inny kraj mógł pogrążyć swój własny naród.


Krótko, nie zasługują na takie godne miejsce.


I inna sprawa, polska hipokryzja. Zgnój za życia, czcij po śmierci. Hipokryzja jest w moich oczach gorsza od nazizmu. A teraz grając na emocjach Polaków będą chcieli coś osiągnąć.
Oraz gadka o uszanowaniu żałoby narodowej czy kwestia o niemówieniu o zmarłych źle to jakaś farsa. Dzięki temu właśnie mamy ten cyrk z Wawelem. Bo żałoba, bo musimy się ze wszystkim zgadzać inaczej jesteśmy osobami bez serca i wqyrzutkami społeczeństwa.
Skandal.

Użytkownik Aexalven Fendadra edytował ten post 15.04.2010 - 13:55

  • 7

#77

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czuje się, jakbym miał się zaraz rozerwać. A za słowa które chciałbym powiedzieć wywalonoby mnie z tego forum, więc się zahamuje i nie zrobię tego a kulturalnie odpowiem na pytanie i na komentarze większości osób... Jeśli bylibyście odpowiednio bystrzy zauważylibyście kilka symboli które kryją się za tą tragedią. Wszelkimi protestami, tupaniem, krzyczeniem nie zmienicie decyzji jaka została podjęta, tylko przynosicie hańbe polakom i narodu. Zobaczyłem, że powstała nawet strona nienawawelu... Żal mi was ludzie
  • 0



#78

SzumeK.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi się nie podoba ta perspektywa... z całym szacunkiem, ale chowanie pary prezydenckiej obok Józefa Piłsudskiego, Kazimierza III Wielkiego albo obok Władysława II Jagiełły to kiepski pomysł. Ten pierwszy bardzo ciekway pan z sumiastymi wąsami odnowił w dużym stopniu Rzeczpospolitą(jeśli nie podniósł z grobu), nasz umiłowany kraj, uratował go przed Czerowonymi w 1920r. Pomimo swoich wzlotow i upadków kochamy go(ja napewno). Drugi pan Kazimierz III zjednoczył wiele rozbitych dzielnic Korony Królestwa Polskiego, wprowadził nas na szlak kultury zachodniej, nadał lokacje 54 miastom, Założył Akademie Krakowską (jedną z nielicznych w europie) i zapewnił naszym pradziadom bezpieczeństwo którego tak bardzo potrzebowali. Władysław II, złamał potęgę wroga nr. jeden Polski czyli Zakon Krzyżacki, który planował wraz z Janem Luksemburczykiem rozbiór Polski i dokonał wielu innych znakomitych czynów jak np.:Unia Krewska. Nie wymieniłem wszystkich, ale pochowani na Wawelu to w 100% Polacy, którzy zmeinili losy historii naszego raju i nas samych. Dlatego chciałbym teraz spytać wszystkich, którzy są za pochowaniem pary prezydenckiej na Wawelu. Czy zasłóżyli na to ?Nasz śp. prezydent nie uczynił nic naszemu krajowi co było by godne czynów dawnych wielkich Polaków. Tym bardziej Mariia Kaczyńska, która swoją droga była zwykłą Polka. Czy nie zaczynamy przesadzać i rozdmuchiwać tej tragedii ? Pamiętajmy umiar matką cnót...

@Mr. Mojo Risin... wybacz taki dzień ^^

Użytkownik SzumeK edytował ten post 15.04.2010 - 17:33

  • 1

#79

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szumek, pomyliłeś Władysława II Jagiełło z Władysławem IV Jagiellończykiem. Taki misz masz wprowadziłeś, że nie wiem, czyje w zamierzeniu chciałeś opisać osiągnięcia.
Poza tym, Jagiellończycy nie byli Polakami. A Kaczyński w cale tak mało dla Polski nie uczynił, ba, śmiem twierdzić, że gdyby nie on, szansę na wyjście spod buta komuny byłyby znacznie mniejsze.

Jednocześnie nie bardzo rozumiejąc decyzję o pochówku, podporządkowuje się jej i szanuję. Lepsze to i imo bardziej odpowiednie od bicia piany dla samego faktu jej bicia z ust. Najwięcej pewnie jej czynią te same cepy umysłowe, co latały po Wa-wie i pstrykały słit focie karawanom z doczesnymi szczątkami ś. p. Pana Prezydenta i Pierwszej Damy (co oni anyway zamierzają z nimi zrobić? Powiesić w przedpokoju i chwalić się gościom "a ja widziałem karawana z presydentem, fajnie nie?"). Wstyd.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 15.04.2010 - 17:01

  • 1



#80

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli bylibyście odpowiednio bystrzy zauważylibyście kilka symboli które kryją się za tą tragedią.


Na chwilę obecną są takie symbole, ale... nic nie zostało jeszcze wyjaśnione. Ostatecznie nie wiadomo nawet czy ta katastrofa nie popsuje o ironio naszych stosunków z Rosją. Moim zdaniem to historia powinna oceniać zarówno postacie wybitne jak i wydarzenia bez precedensu. W kilka dni po tragedii już płyną listy od narodu polskiego (tak tak, podpisane za nas wszystkich) do narodu rosyjskiego, w których niemalże to MY przepraszamy za Katyń, a nie odwrotnie, a przynajmniej tak odbieram wydźwięk tych listów:

My, obywatele Polski, która przez ostatnie siedemdziesiąt lat wciąż nie pogodziła się z utratą swoich najlepszych synów zamordowanych w lesie katyńskim, zwracamy się do obywateli Federacji Rosyjskiej z podziękowaniami i apelem o pojednanie.


Ludzka postawa Rosjan jest jak najbardziej na miejscu i zasługuje na słowa uznania, choć z drugiej strony chyba tylko nieliczni potrafiliby się zachować inaczej w obliczu takiej tragedii. Tak jak mówię, historia powinna oceniać - ostatecznie zawsze można zmienić miejsce pochówku. Mam wrażenie, że ta prezydentura podzieliła nasz kraj jeszcze za życia Pana Prezydenta i dzieli go teraz. Nie chcę brzydko mówić, ale z tym Wawelem "dopięto swego" - "Panie prezesie, zadanie wykonane".

I żeby jeszcze nie kończyć, cała ta szopka i hipokryzja. Kto wybrał Wawel? Zadano pytanie. W odpowiedzi pada coś w stylu "wiem, ale nie powiem". Cytując za onet.pl: "To nie rodzina zabiegała o Wawel"

Pytany w radiowej Trójce (Pan Jacek Sasin), kto jest autorem decyzji o pochówku Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu, powiedział: "to były niekończące się dyskusje, gdzie prezydent powinien spocząć".

- Ta sprawa nie wyszła od rodziny. Rodzina na początku chciała rzeczywiście rodzinnego pochówku na Powązkach. Ostateczna decyzja należała do rodziny, ale to nie rodzina zabiegała o Wawel - podkreślił.


Czyli od kogo? Stanisław Dziwisz twierdzi, że sygnał wyszedł od rodziny, rodzina, że dostała sygnał od Ks. Kardynała. Zatem o co chodzi? Czy nikt nie potrafi powiedzieć wprost - Tak podjąłem taką decyzję? Pisałem, że wypowiem się po żałobie, ale ona chyba dla wielu już się skończyła.
  • 3



#81 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli od kogo?

Wałęsa z przekąsem stwierdził, że to zadecydował Duch Święty.
  • 0

#82

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednocześnie nie bardzo rozumiejąc decyzję o pochówku, podporządkowuje się jej i szanuję.


No niestety w ostatnich dniach media (tv i radio) szczególnie zdają się być głosem całego narodu. Nie trzeba już samodzielnie myśleć, wystarczy włączyć tv albo posłuchać przez kilka godzin audycji radiowej. Nie trzeba analizować, wystarczy słuchać i zgadzać się z tym co mówią. Po co mieć własne zdanie skoro można włączyć odbiornik.
  • 0



#83 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Eury, oni myślą, że ludzie mają kisiel w głowach.
Źle myślą.
  • 0

#84

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sobie mysle jak kiedys bede zwiedzal z moimi dziecmi Wawel jak to bedzie ...

-Ten krol zrobil bardzo efektownie to i to ...
-Ten krol zrobil tak ze zaefektowalo tym i tym ...
-Ten mial to i zrobił to i to było efektem ...

-Tato tato a tutaj kto jest ?

-Tutaj lezy pan prezydent Kaczynski...

-A co on zrobił ?

-Zginął w efektowny sposób ...

NA WAWELU LEŻĄ KRÓLOWIE ON NIE ZASŁUGUJE NAWET W NAJMNIEJSZYM STOPNIU NA TO ZEBY GO TAM POCHOWANO !
  • 0

#85

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A oto zakazane gęby protestujących.

Doprawdy elita i inteligencja społeczna :roll:


http://i.wp.pl/a/f/j...4346/krak5.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/j...4346/krak8.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/j...4346/krak1.jpeg


Żałosne, założę się, że "gęby" zwolenników tej decyzji są równie "inteligentne".
  • 1



#86 Gość_Ξ

Gość_Ξ.
  • Tematów: 0

Napisano

za byś chciał aby Ci dać milion i skrzynkę piwa. tyPOwe brednie jakie słyszę od pseudo inteligencji.

Gdyby je miał, to zafundowałbym ci kurację odwykową od obsesyjnego doszukiwania się w różnych wyrazach słowa "PO" i ich wyodrębniania.

I wcale nie miałem na celu urażenia twojej królewskiej mości - Lecha Kaczyńskiego i niepotrzebnie toczysz piane w moim kierunku :D Po prostu nie widzi mi się być chowanym na Wawelu, nie lubię tzw. wyniosłych miejsc, tak samo jak nie lubię specyficznego podejście do kilku trupów w krypcie - co innego pamięci o nich i ich osiągnięciach lub ich braku. To tylko truposze, to co mieli uczynić na Ziemi uczynili i jest im to obojętne - teraz są nieskończoną świadomością, a ludzie zachowują się jak dzieci, tym bardziej patrząc na te zdjęcia które ktoś wyżej wrzucił.

- - - - - - - -
Moderatorko @cisz, co jak co, ale kolega zasługuje na warna, bo użył w moim kierunku obraźliwego podtekstu "pseudo-inteligencja". A jako, że dbasz o wzajemny szacunek (zgadłem, czy to gorszy dzień?) i dajesz warny za słowo "parszywców", to wypadałoby dawać też za pseudo-inteligencje. Także czekam i nie zawiedź mych nadziei, bądź stanowcza w tym co robisz i jak oceniasz posty innych forumowiczów. Z wyrazami szacunku i sympatii :D
  • 0

#87 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak nam szybko młodzież dorasta. Młodzi a już na emeryturach.
Stetryczała, emerytowana młodzieżówka protestuje
  • 0

#88

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś mi się widzi, że ten pogrzeb będzie kosztował tyle co nowy samolot.
  • 0

#89

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cos niesamowitego !!! Podobno w sobote i niedziele nad Polska ma byc najwieksza ilosc pylu z wybuchu wulkanu w calej Europie!! Ma byc ciemno i nie bedzie mogl przyleciec zaden samolot ani do Krakowa ani Warszawy!! To jakies znak ????? ale jaki ?????
  • 0

#90

slaine.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cos niesamowitego !!! Podobno w sobote i niedziele nad Polska ma byc najwieksza ilosc pylu z wybuchu wulkanu w calej Europie!! Ma byc ciemno i nie bedzie mogl przyleciec zaden samolot ani do Krakowa ani Warszawy!! To jakies znak ????? ale jaki ?????

źródło?
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych