Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rzeczą jasną, że niezmiernie współczuję ludziom, którzy ponieśli śmierć w tej katastrofie, jednakże pochówek na Wawelu uważam za "lekko" przesadzony. Nie ukrywam, że budzi to we mnie niesmak, ale niestety, nie mnie decydować o tym.

Słyszałem o pewnym lepszym rozwiązaniu.
Mianowicie ktoś, chyba nawet Kardynał Dziwisz wypowiadał się o utworzeniu krypty Prezydenckiej.


Takie rozwiązanie byłoby chyba najrozsądniejsze. Ciekawe tylko, czy sugestia kard. Dziwisza znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

P.S. Polacy są strasznie impulsywni. Taka to chyba słowiańska krew..
  • 0

#62

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że to był raczej sarkazm ;)

Słyszałem o pewnym lepszym rozwiązaniu.
Mianowicie ktoś, chyba nawet Kardynał Dziwisz wypowiadał się o utworzeniu krypty Prezydenckiej.
To by było odpowiedzią na wszystkie niemal zastrzeżenia, które obecnie się pojawiają.
Było by to miejsce spoczynku wszystkich prezydentów Rzeczypospolitej.

Osobiście uważałbym to właśnie za najlepsze rozwiązanie, które chyba jako jedyne zapobiegło by widocznemu obecnie podziałowi społeczeństwa


to było by uczciwe rozwiązanie imo...
  • 0

#63

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

STOP~!
Popieram Cisz, madrze powiedziala, nie trzeba dopowiadac.
Zaloba narodowa? Wiec dlaczego zwolennicy spoczecia LK na wawelu tak burzliwie walcza o to, zeby to dla wszystkich bylo zrozumiale, ze na to miejsce zasluguje i On (z żoną).
Niech poromkowie Poniatowskiego wypowiedza sie, czy podoba im sie miejsce pochowku.

Wiem, rozumiem, decyzja o jego spoczeciu jest kontrowersyjna i spowodowala burze na skale panstwowa, ale to tylko dlatego ze ludzie, ktorzy wiedza kto spoczywa w katedrze na Wawelu sa swiadomi pewnego przeciagniecia sprawy na grunt cudu i objawienia dla narodu Polskiego.

Otoz objawienia nie ma, tym bardziej cudu. Para prezydencka wolalaby lezec na Powązkach. A za para prezydencka trzeba bedzie pochowac wielu innych ktorzy jeszcze zyja. I miejsca braknie. O!
  • 0

#64

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem o pewnym lepszym rozwiązaniu.
Mianowicie ktoś, chyba nawet Kardynał Dziwisz wypowiadał się o utworzeniu krypty Prezydenckiej.
To by było odpowiedzią na wszystkie niemal zastrzeżenia, które obecnie się pojawiają.
Było by to miejsce spoczynku wszystkich prezydentów Rzeczypospolitej.

Osobiście uważałbym to właśnie za najlepsze rozwiązanie, które chyba jako jedyne zapobiegło by widocznemu obecnie podziałowi społeczeństwa


Zgadzam się, że to (biorąc pod uwagę to, że Wawel to już decyzja nieodwołalna) najlepsze rozwiązanie.

Polaków na 'nie' boli/denerwuje właśnie to, że Kaczyński jako prezydent bez wyraźnych zasług miałby się znaleźć na Wawelu wśród tylu znakomitych i zasłużonych rodaków, których zna/powinien znać każdy Polak.

Jeżeli jednak miałyby to być grobowce dla prezydentów - jestem na tak. Wówczas nie byłoby poczucia 'wywyższania' i robienia na siłę bohatera z prezydenta. No i skoro ś.p. Kaczyński ma spocząć na Wawelu to czemu nie pan Lech Wałęsa w przyszłości? Więc skoro już pochowają jednego, niech, że się tak brzydko wyrażę, pójdą i następni.

I to co mnie najbardziej w tym wszystkim boli - ta medialna i polityczna hipokryzja i żenada (przywołana już parę postów wcześniej), która przypomina mi sytuację śmierci Michaela Jacksona. Rzecz jasna przykład jest bardzo odmienny i, powiedzmy, nieadekwatny, ale zachowanie ludzi takie samo - z obrażanego i wyzywanego od pedofili człowieka zrobiono super faceta, wręcz boga... Naprawdę jest to straszne jak niektórzy ludzie się zachowują.

Użytkownik majsza edytował ten post 14.04.2010 - 21:13

  • 0

#65 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm Wajda protestuje, Bartoszewski protestuje, Michnik protestuje normalnie same typy spod pewnej gwiazdy. Tak jakby to była katedra ich wyznania, ich historia, ich królowie, ich zabytki. Na co oni liczą? Że to oni będą tam chowani? Zaczyna mnie to wkurzać. Byle do pogrzebu i pieski wrócą do swoich misek.

Użytkownik Aton edytował ten post 14.04.2010 - 21:32

  • -1

#66

artur_sz13.
  • Postów: 150
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przeciwnicy zbierali podpisy pod "Apelem o wycofanie się z tej wysoce niefortunnej decyzji podjętej pochopnie w chwili żałoby i współczucia". Podobnie jak dzień wcześniej, także w środę skandowali: "Powązki", "Kardynalny błąd", "Wawel dla królów".

Przynieśli też transparenty z hasłami: "Santo Subito" "Pełnił tylko obowiązki, tym zasłużył na Powązki", "Zostawmy Wawel królom!", "Kaczorowski czeka w Warszawie", "Wstyd Księże Kardynale".


Już co niektórym to na mózg padło.. Najpierw robili z niego męczennika a teraz szydzą.. A wystarczyło zachowywać się normalnie...

Osobiście uważam że jako że stolicę mamy w Warszawie i wszystkich prezydentów II RP to miejsce Kaczyńskiego jest również tam... ALE skoro jest już taka decyzja znalazła się w obliczu tej tragedii taka miejscówka to trzeba to uszanować.. jest żałoba.. Oni jeszcze nie ostygli ci co są w Moskwie nie zostali jeszcze złożeni w całości a dla niektórych idi**ów się "skończyła już żałoba"... Żal wielki

Hmm Wajda protestuje, Bartoszewski protestuje, Michnik protestuje normalnie same typy spod pewnej gwiazdy.


Tej niebieskiej pięcioramiennej:)... No w sumie fakt... nie im decydować

edycja cisz

Dołączona grafika
  • 0

#67 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A oto zakazane gęby protestujących.

Doprawdy elita i inteligencja społeczna :roll:


http://i.wp.pl/a/f/j...4346/krak5.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/j...4346/krak8.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/j...4346/krak1.jpeg
  • 0

#68

artur_sz13.
  • Postów: 150
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehe kolesie jak spod bloku albo kroniki policyjnej:)

Młodzież Wsiechpolska i RM?:D
  • 0

#69 Gość_Ξ

Gość_Ξ.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie tam obojętne gdzie będą chowani, mogą być nawet pierwszymi zwłokami wysłanymi na Księżyc...
w każdy razie ja na Wawelu bym nie chciał.

Użytkownik Ξ edytował ten post 15.04.2010 - 02:42

  • 0

#70

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm Wajda protestuje, Bartoszewski protestuje, Michnik protestuje normalnie same typy spod pewnej gwiazdy. Tak jakby to była katedra ich wyznania, ich historia, ich królowie, ich zabytki. Na co oni liczą? Że to oni będą tam chowani? Zaczyna mnie to wkurzać. Byle do pogrzebu i pieski wrócą do swoich misek.



dokładnie jak npisane wyżej. a jak przyjdzie pochować bolka, to co. bedąwtedy głosy że na wawelu, bo to bohater. kogo?

wawel to miejsce gdzie sa nasie przywódcy. i tam powinien spocząć.

a co do protestów zobaczę za jakiś czas jak POwczykom wyszło to na dobre, ta śmierć, która przyjęta została z uśmiechem na ustach. dla mnie wy ludzie (nie wszyscy), jak hieny jesteście. 10.04 wyszło szydło z worka. ten liberalizm donka da się jeszcze we znaki. w debacie pytał byłego premiera ile kosztuje kilo cebuli, ciekawe czy dziś wie ile kosztuje życie w tym kraju. rachunki, rachunki podwyżki i podwyżki. tylko to się słyszy dookoła. a pensje w dół albo stoją w miejscu (jak kto ma szczęście). ja osobiście już nie wyrabiam w pracy. koszmar. gorzej niż w kamieniołomach.

kiedyś niesiłoki, komoroskie, czy palikoty i pitery opluwali Prezydenta Kaczyńskiego dziś w żałobie, co za obłuda.!!!

Mnie tam obojętne gdzie będą chowani, mogą być nawet pierwszymi zwłokami wysłanymi na Księżyc...
w każdy razie ja na Wawelu bym nie chciał.



za byś chciał aby Ci dać milion i skrzynkę piwa. tyPOwe brednie jakie słyszę od pseudo inteligencji.
  • 1

#71

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bredniami są posty wypisane powyżej, Atona jeszcze rozumiem, takie ma podejście, jego sprawa, chociaż uważam, że nie powinien obrażać Wajdy i reszty tych, którzy apelują o zmianę miejsca pogrzebu. My jako przeciwnicy nie nazwaliśmy Dziwisza, typem spod ciemnej gwiazdy, który pokornie jak pies wróci do michy czy paschy po zakończeniu tego medialnego cyrku. Teraz drwicie z oponentów i wznosicie wiwaty, ja jednak mimo wszystko mam wrażenie, że nie wyjdzie to na dobre.

Reszta postów to jakiś totalny bełkot, swoje "POlityczne" rozgrywki przenieście do innego tematu, najlepiej na inne forum. Rozumiem, że można można nie lubić , którejś partii, ale żeby nienawiść przysłaniała wszystko i powodowała posunięcie się do bezczelnego obrażania zbliżonego poziomem do onetowych komentarzy, na forum o tematyce NIEPOLITYCZNEJ? Ludziska znajdzie sobie hobby, mam czasami wrażenie, że takie wpisy zostawiają desperaci, którzy http://demotywatory....iecie-neostrady . Jakaś paranoja.

Użytkownik livin edytował ten post 15.04.2010 - 08:14

  • 1



#72

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słyszałem o pewnym lepszym rozwiązaniu.
Mianowicie ktoś, chyba nawet Kardynał Dziwisz wypowiadał się o utworzeniu krypty Prezydenckiej.
To by było odpowiedzią na wszystkie niemal zastrzeżenia, które obecnie się pojawiają.
Było by to miejsce spoczynku wszystkich prezydentów Rzeczypospolitej.


Pomysł z pozoru ciekawy, jednak nie chciałbym, aby Lech Kaczyński spoczywał obok Wojciecha Jaruzelskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego. Przyznam, że z początku miałem mieszane uczucia w związku z pochowaniem pary prezydenckiej na Wawelu, jednak po namyśle uznałem to za trafną decyzję. Natomiast manifestacje protestacyjne w tych okolicznościach wydają mi się wysoce niestosowne, zwłaszcza, że rodzina pary prezydenckiej wyraziła zgodę na ten pochówek.

Użytkownik Wujek_Deth edytował ten post 15.04.2010 - 11:08

  • 0

#73

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

chociaż uważam, że nie powinien obrażać Wajdy i reszty tych, którzy apelują o zmianę miejsca pogrzebu.


Obrażać może i nie powinien, ale zarówno Oni, jak i ludzie, którzy poszli w żałobę na demonstrację zasługują na ostrą krytykę. W TV nie widzę z tym problemu - wszystkie partie i wybitni profesorzy, historycy mówią jednym głosem - "pogrzeb na wawelu - pogadamy o tym później, ale sprzeciwianie się temu, gdy 1) jest jeszcze żałoba 2) decyzja już zapadła, to nietakt" - tu się z Nimi zgadzam. Świat patrzy - pamiętajmy o tym. Ci wszyscy przywódcy, którzy ogłaszali niedawno żałobę narodową i zadeklarowali przyjazd na pogrzeb widzą tych roześmianych dresików, mających najwyraźniej niezły ubaw z całej sytuacji. List Wajdy jeszcze dodatkowo dołożył do pieca i bardziej podzielił Polaków. Tak jakby nie można było poczekać, aż skończy się żałoba, minie zainteresowanie zagranicznych mediów i sprawa ucichnie, skoro decyzja i tak już zapadła. Będzie czas na dyskusję o tym.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 15.04.2010 - 10:50

  • 0



#74 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

My jako przeciwnicy nie nazwaliśmy Dziwisza, typem spod ciemnej gwiazdy



I to jest ponowny sukces tych sprzedawczyków, którym znów udało się postawić dostojnika kościelnego w opozycji do "myślących" jako sprawcę zła. On tymczasem nie miał z tym nic wspólnego poza wyrażeniem zgody na wolę pochowania tam pary prezydenckiej. No ale niestety znów ktoś chce postawić kościół jako wroga publicznego, a opór wobec niego jako słuszne działanie i każda okazja nawet tak smutna jest dla nich dobra.
  • 0

#75

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton skąd tyle jadu w Tobie? Nie możesz sobie odpuścić, bynajmniej na czas żałoby narodowej? Chyba, że nie posiadasz żadnego poczucia estetycznego, to wybacz.

W TV nie widzę z tym problemu - wszystkie partie i wybitni profesorzy, historycy mówią jednym głosem - "pogrzeb na wawelu - pogadamy o tym później, ale sprzeciwianie się temu, gdy 1) jest jeszcze żałoba 2) decyzja już zapadła, to nietakt" - tu się z Nimi zgadzam.


I tu się zgadzam z Yawgmoth w pełnej rozciągłości. Zagadnienia, którego dotyczą opinie wspomnianych wyżej partii, profesorów, czy historyków, należałoby rozszerzyć. Wszakże niepotrzebne nam teraz spięcia, korzeniami tkwiące w polityce, różne kłótnie. Padło parę decyzji kontrowersyjnych, owszem, w wielu kwestiach osobiście się nie zgadzam, ale nie zamierzam krzyczeć z tego powodu, przecież nie jestem osobą decydującą o tym wszystkim. Nawiązując jednakowo do fragmentu "pogadamy o tym później", apeluję o rozwagę w poruszanych tematach i odrobinę dobrego smaku (który już to raz o to proszę?). Naszym narzekaniem i tak niczego nie zmienimy, prowadzi to wyłącznie do niepotrzebnych kłótni, obrażania. Nie starczy nam już tego? Parę ostatnich lat rządów, ciągłych starć i podkładania świń, to nie za dużo? Mi się to już przejadło.

Chyba się odetnę od mediów na jakiś czas, wyjdę, odetchnę świeżym powietrzem, wszakże wiosna przyszła.
  • 1


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych