Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogrzeb na Wawelu


175 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu (194 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że para prezydencka powinna być pochowana na Wawelu?

  1. Głosowano Myślę ,że to dobre miejsce na Ich pochówek. (36 głosów [18.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.56%

  2. Głosowano Uważam, że Oni nie powinni być tam pochowani. (112 głosów [57.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 57.73%

  3. Głosowano Dla mnie nie ma znaczenia gdzie będą spoczywać. (46 głosów [23.71%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się... telewizja i politycy grają na uczuciach innych i starają się ugrać dla siebie jak najwięcej

Zawsze tak było... i raczej się to nie zmieni...
  • 0

#47 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wierzę natomiast w szczerość ostentacyjnej rozpaczy części elity politycznej. Tej hipokryzji nie potrafię po prostu znieść.

Ja też tego nie mogę znieść, ale muszę z tym żyć.
Mam nadzieję, że minister Sikorski nie zacznie się wypowiadać na temat Prezydenta, gdzie niedawno uważał,i iż jest on nie tylko mały, ale i niski.
Palikot na szczęście zamilkł (chyba) więc w tym momencie szacunek dla niego.
  • 0

#48

Ihiazel.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Musze zaznaczyć że nie jestem fanem braci jak i ich partii. Chodź pan śp. prezydent był jak dla mnie najbardziej przystępną i inteligentną osobą ale niestety pod dużym i niszczącym wpływem brata.
Bardzo podoba mi się inicjatywa nazwania Jego imieniem stadionu narodowego tym bardziej że był związany z Warszawą i sportem.

Ale co do Wawelu jestem na "Nie". Dla mnie jest to miejsce dla osób zasłużonych w najcięższych czasach dla naszego narodu, jest to miejsce gdzie powinni być chowani "bohaterowie" a ostatnią osobą której należy się tam miejsce jest Jan Paweł II i ks. Popiełuszko. W dzisiejszych czasach nie widzę innych godnych by tam się znaleźć.
  • 0

#49 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

Bronisław Geremek - wybitny patriota, tragicznie zmarły w wypadku?

Dodaj - na własne życzenie, więc z tym kandydatem to przegiąłeś.


Bronisław Geremek - wybitny patriota, tragicznie zmarły w wypadku?

Jak to przeczytałem to aż osłabłem. No i oczywiście współczuję interpretacji słów wybitny oraz patriota.

Zanim zaczniecie obrzucać ludzi błotem, powinniście sprawdzić czy na pewno macie rację, w innym wypadku bardzo łatwo jest się ośmieszyć.

http://pl.wikipedia.... (Tego źródła nie traktujcie poważnie, wiadomo dlaczego, wikipedia)

http://www.uw.org.pl...k/biografia.php

http://historia.pap.pl/?q=node/157
  • 1

#50

Pollux.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I to nie jest tez tak że ludziom ciężko dogodzić. Gdyby Lech Kaczyński naprawdę zasłużył sobie na Wawel i dokonał czegoś wielkiego nie sądzę by ktokolwiek się sprzeciwiał. Spójrzmy na postać naszego papieża JPII. Bez żadnego "ale" ludzie byli zgodni co do tego by pochować tam Wojtyłę, bądź samo jego serce jak to mieli zamiar zrobić. Jak to za życia Kaczyński korzystał dość często ze swojej możliwości wetowania tak ja również pragnę zawetować decyzję pochówku zmarłego prezydenta na Wawelu. Nie wiem z czego bierze się we mnie niechęć i oburzenie co do tego pomysłu ale nie będę tego ukrywał że jak dla mnie to jest już przesada. Gloryfikować człowieka który uczynił mniej od wcześniejszych prezydentów, a tamci jeśli nie zginą w jakieś katastrofie niech nawet nie myślą przez ułamek sekundy że mogliby spocząć na Wawelu
  • 0

#51

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I źle się stało, że nie wybrali Sopotu.


Spokojnie, w Sopocie będzie park imieniem Pana Prezydenta. To potwierdzona wiadomość.

Wkleję tylko ciekawego posta z pewnego forum:

Tragedia z soboty dotknęła każdego człowieka i wszystkim nam szkoda tych ludzi, którzy lecieli tym samolotem ale to co się wyprawia w mediach przekracza już wszelkie granice. Mam wrażenie, że my Polacy "lubujemy się" w takich sytuacjach i w okazywaniu żałoby jesteśmy mistrzami świata. Nie byłoby w tym nic złego i nawet wskazywałoby to nasze wyjątkowe cechy na tle innych narodów, tymczasem mam nieodparte wrażenie, że jest to podszyte wyjątkową obłudą. Tak jakbyśmy lubowali się w cierpiętnictwie i wyczekiwali chwili kiedy znowu rozłożymy karimaty na trawie i zaczniemy śpiewać Barkę.

Nagle okazuje się, że Kaczyński był wyjątkowym prezydentem, wyjątkowym człowiekiem, wspaniałym prezydentem, wizjonerem, mistrzem świata w prowadzeniu polityki wschodniej, wybitnym intelektualistą, którego będzie brak Europie, a do tego wyjątkowo ciepłym człowiekiem, żartownisiem, uroczym kompanem... Ludzie... Czy mam wymieniać jeszcze więcej.

Do soboty do godz. 9 dla polowy Polaków był miernym prezydentem, dość nieporadnym, który najprawdopodobniej przegrałby wybory.
Żałoba ma swoje prawa, wtedy powinno mówić się dobrze o zmarłych ludziach ale niech żałoba będzie prawdziwa, nie podszyta obłudą i pozerstwem...

Często pada też zdanie, że w katastrofie zginął kwiat intelektu, elita bez której losy Polski są nieprzewidywalne. Polska sobie poradzi i bez tych ludzi choć wielu baaardzo szkoda. Pogrzeb prezydenckiej pary na Wawelu- bez komentarza.

Upajamy się tym, że Obama do nas przyleci. Dopiero śmierć "jego wielkiego przyjaciela" spowodowała, że zgodził się przyjechać tu. Boże!
Media, które krytykowały prezydenta dzisiaj pieją peany na jego cześć i opowiadają o Nim "śmieszne" anegdoty... Pani Olejnik ciągle "płacze". Wstyd! Toż to szczyt obłudy.

Popadamy w przerażające skrajności. Ludzie - trochę opanowania. To co się dzieje dziś to już głupota!

Autor: luppa


  • 1



#52

Dorris.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co tu się dużo dziwić.Jak dla mnie to jest wielka prowokacja medialna. Pozatym Lech Kaczyński popierał z k.Dziwisza i kościół stąd ten pomysł. Niedługo się okaże że na wawelu będą chowani "pijacy" którzy się zachlali na śmierć.
  • -1

#53

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ale to bardzo zły pomysł. Nie chce tu obrazić zmarłego ale Kaczyński nie dokonał niczego, ale to niczego dla Polski. Był zwykłym prezydentem, wetował - nie wetował, reprezentował kraj i spotykał się z innymi ludźmi. Uważam że pochowanie Kaczyńskich obok kogoś tak wielkiego jak Piłsudski jest zhańbieniem jego wielkich czynów. A najbardziej mnie boli to że społeczeństwo przez dwa dni było zjednoczone i nagle dupa, ktoś to wszystko "ogniem rozdupcył". Nawet zagraniczne media już trąbią o robieniu z Kaczyńskich bohaterów narodowych.
  • 0

#54

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Piłsudski tez nie jest jednostronie pozytywna postacia, znajdzie sie sporo ludzi ktorych zdaniem nie powinien tam lezec.
  • 0

#55 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Armstrong napisał:

Zanim zaczniecie obrzucać ludzi błotem, powinniście sprawdzić czy na pewno macie rację, w innym wypadku bardzo łatwo jest się ośmieszyć.

Wlepiłeś laurki do przeczytania i po co. Geremek poszedł na trzeciego i przywalił czołowo przy okazji inni ucierpieli a TY twierdzisz, że zginął śmiercią bohaterską.
  • 0

#56

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pochowanie na Wawelu jest formą nobilitacji i wyróżnienia. Pochowani tam zostali wielcy dowódcy wojskowi (np. Piłsudski), poeci (Mickiewicz, Słowacki) no i oczywiście królowie Polski.
Lech Kaczyński nie powinien zostać pochowany na Wawelu, ponieważ nie jest AŻ tak zasłużony. Poza tym, obawiam się, żeby nie powstała nowa tradycja, która będzie polegała na pochówku każdego prezydenta na Wawelu. To miejsce od wieków cieszy się prestiżem i szczerze mówiąc wydaje mi się, że lepiej byłoby pochować byłego prezydenta w Warszawie, na Powązkach, w Alei Zasłużonych, ponieważ Warszawa była dla niego miastem szczególnym i to właśnie dla Warszawy zrobił najwięcej.
Dlaczego Lech Kaczyński ma spocząć na Wawelu? Ponieważ zginął śmiercią tragiczną? Bo był prezydentem? Dla mnie to nie są wystarczające powody.

Użytkownik Leeloo_Heaven edytował ten post 14.04.2010 - 19:15

  • 0

#57

Zbyszek_złomiarz.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie szczekać tak na prezydenta Kaczyńskiego. Odszedł patriota. Wawel mu się należy jak najbardziej! Ps. co takiego o wiele większego od Kaczyńskiego zrobił Piłsudski?
  • -1

#58

Tengron.
  • Postów: 177
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ps. co takiego o wiele większego od Kaczyńskiego zrobił Piłsudski?


NIE! NIE MÓWISZ CHYBA POWAŻNIE?! Porównywać Kaczyńskiego do Piłsudskiego albo mówić że dokonał więcej jest... jest... napluciem na... brak mi słów :/
  • 1

#59

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że to był raczej sarkazm ;)

Słyszałem o pewnym lepszym rozwiązaniu.
Mianowicie ktoś, chyba nawet Kardynał Dziwisz wypowiadał się o utworzeniu krypty Prezydenckiej.
To by było odpowiedzią na wszystkie niemal zastrzeżenia, które obecnie się pojawiają.
Było by to miejsce spoczynku wszystkich prezydentów Rzeczypospolitej.

Osobiście uważałbym to właśnie za najlepsze rozwiązanie, które chyba jako jedyne zapobiegło by widocznemu obecnie podziałowi społeczeństwa
  • 3



#60

findout.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie nick tego Pana swiadczy o jego inteligencji, moze sie myle :lol
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych