Skocz do zawartości


Gry komputerowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#16

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mojemu kuzynowi tak zona zalatwila ps2 ;))) buheheheh jeszcze po niej skakala
powiem ci tak ..
po slubie juz troche inaczej jest ;), masz wiecej czasu dla siebie .. a w stanie zwiazku - chlopak dziewczyna niestety jest gorzej nie ma spokoju laski chca ciagle zebys sie nimi zajmowal.. etc .. i tu trzeba bardzo uwazac, poza tym jakby mi baba tak konsole zalatwila .. mial bym pretekst kupic druga : d
W uK troche siedzialem i tam wiesz takie uszkodzenie to pikus bo mozna wykupic ubezpieczenie, placisz troche wiecej za konsole ale jak ci spadnie to daja ci druga ;) moj kuzyn dostal ;))) "bo nie dalo sie jej naprawic" .

Użytkownik hubiii p edytował ten post 22.12.2009 - 18:27

  • 0

#17

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście raczej zabraniam dzieciom krwawych gier, co do mnie kiedyś zafascynowała mnie jedna gra....Rome Total War, niesamowita strategia w którą można grać kilka lat. Do czasu aż Cezar stwierdzi że masz popełnić samobójstwo w imię rozwoju imperium. Oczywiście jako zdobywca połowy znanego w owych czasach świata w tej niesamowitej grze postąpiłem inaczej......Rzym mnie załatwił w dwie godziny. 
  • 0



#18

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z Rome jest to samo co z każdą grą z serii Total War - jest fajna, ale dopiero mody wyciągają z nich to, co najlepsze. Jeżeli grać w Rome Total War - to tylko z modem Rome Total Realism + Metro Naval Mod. Medieval II - tylko z modem Stainless Steel + Basileia ton Romaion albo Third Age Total War (przenosi akcię do Śródziemia). A teraz czekam na Europa Barbarorum II do MTW 2 - przenosi akcję do czasów rzymskich, ale wyjdzie gdzieś około 2010 - 2011 roku... Nie mam jeszcze niczego do Empire, czekam na coś dopracowanego :)

I cóż... ilu to już wrogów zastrzeliłem (albo wkładałem im granaty do kieszeni - seria Fallout się kłania ;) ), ile miast spaliłem, ile państw zagarnąłem, a nigdy nie przyszło mi do głowy aby w realnym świecie komuś zrobić jakąś krzywdę.
  • 0



#19

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ach tak Total War w każdą część można grać co najmniej parę miesięcy.W Total War prawdziwa zabawa zaczyna się po około 50 lat (czasu gry oczywiście) rozgrywki gdy ma się już całkiem ''fajne'' imperium.W całej tej serii występuje tzw ''Syndrom jeszcze jednej tury'' ta gra jest po prostu jak wir.Ostatnio grałem w Empire ale to już nie to samo, zbyt wiele spraw utrudniono nap teraz nie rozwijamy jednego miasta tylko cały region oczywiście możemy rozwijać dane miasto ale tylko pod względem kulturalnym ekonomicznym lub militarnym nie możemy iść na kompromis jak np w Rome, mnie w Empire denerwowało przechodzenie do następnej tury, ponieważ ilość państw jest naprawdę duża i zanim nadejdzie nasza tura możemy spokojnie iść się wykąpać.W Napoleon Total War będziemy mieli kampanie dla wielu graczy, moje marzenie się spełniło.Ale i tak najlepszą częścią serii jest Rome

AVE CEZAR
  • 0

#20 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja preferuje takie gatunki gier jak:

- RPG: Gothic, Oblivion, Neverwinter Nights, Final Fantasy(najpiękniejsza saga wirtualnego świata), Fable, Dragon Age Origins(mam nadzieje, że już jutro zagram. Gra zapowiada się świetnie).

- Gry akcji. Czasami zdarzy się poświęcić im trochę czasu, ale nie mam ulubionych tytułów.

- Jedna bijatyka, a mianowicie Tekken(dawno nie miałem okazji zagrać).

- Sportowe/Zręcznościowe: Deluxe ski jump 3, mój ulubiony sport.

- Gry platformowe: Crash Bandicoot. Przygoda mojego dzieciństwa. Do dziś wspominamy z bratem, oczywiście w pełni aktywnie :)

- Gry przygodowe typu point&click. Np: Tajne Akta: Tunguska. Czytałem także masę pozytywnych opinii na temat Penumbry, może ktoś zna? Podobno jedna z najstraszniejszych!


Zdecydowanie odradzam uczestnictwa, w jakichkolwiek grach typu online, jak choćby słynny WoW, którego na szczęście nie dotknąłem. Również wszelkie gry typu plemiona. Uważam to za bezsens, stratę czasu. W dodatku są one najbardziej niebezpieczne, ponieważ nigdy się nie kończą.
  • 0

#21

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

E tam... Total War to jeszcze nic. Zagrajcie sobie w Civilization IV: Beyond The Sword! Ta gra jest po prostu świetna! Bardzo rozbudowana, polecam. Szkoda tylko, że nie można prowadzić bitwy w czasie realnym :( .
Oczywiście niemożna zapomnieć o starym dziadku Age Of Empires ;).

Użytkownik Opiart edytował ten post 22.12.2009 - 21:10

  • 0

#22

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Civ4 rozbudowany? :P Przy Europa Universalis (zwłaszcza plus mody) to jest gierka dla małych dzieci. :D
  • 0



#23

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj... tych gier zebrało się u mnie przez tyle lat...

Pierwsza gra to była jakaś taka gierka gdzie się chodziło pixelowym żołnierzem i strzelało z karabinu albo granatnika do wrogów. Jeszcze nie na własnym komputerze, ale wciągało :) Potem - Forsaken (latało się na takich futurystycznych motorach unoszących się w powietrzu i trzeba było na czas przejść przez planszę zarojoną przez równie odjechanych wrogów) i Age of Empires II - też nie własne tylko grane u brata. A potem własny komputer i pierwsza gra - Star Wars ep. I The Phantom Menace. Potem doszła do niej Need for Speed V Porshe Unleashed a z czasem (z wybranych pozycji)...

Faraon - budowanie miast egipskich z piramidami i świątyniami. Coś genialnego, choć nie zbudowałem nigdy ani jednej wielkiej piramidy. To tak długo trwało, że zawsze mi się nudziło.

Red Alert 2 - zabawna gierka i wiele godzin w nią przegrałem. Tak mi się jakoś spodobała, że Red Alert 3 uważam za jakieś nieporozumienie.

Sudden Strike I i II. Druga wojna w taki dość zabawny sposób. Niby na poważnie, ale jakoś taka... no niezbyt realistyczna :D

Pierwszy symulator-latacz - KA 52. Zbyt trudny wówczas do opanowania, szybko porzucony.

Sim City 3000 - genialne, ale niesłychanie wkurzające gdy nagle całe dzielnice zmieniały się w rudery...

Sim City 4 - aktualnie zainstalowana na dysku wraz z dodatkiem - wg mnie to najlepszy symulator budowy miasta. Aktualnie wyszło chyba coś lepszego (jakieś Cities XL czy jakoś tak), ale jakoś żal mi tak porzucać SC4...

Jedi Knight II - Jedi Outcast - kolejne długie godziny wywijania mieczem świetlnym. Koniecznie z kodem na ucinanie łbów :D

Jedi Academy - jak wyżej, ale nieco ulepszone ;)

Blitzkrieg - kolejna genialna gra strategiczna, niesłychanie wciągająca.

Command & Conquer - Generals. USA vs. Chiny vs. Terroryści. Ciekawe, ale raczej niedopracowane.

Cała seria Total War - od Shoguna z dodatkiem, po Medievala z dodatkiem, Rome z obydwoma dodatkami, Medievala 2 z dodatkiem i Empire.

GTA - od III do San Andreas. Czwórka jakos mnie nie pociąga.

Cezar IV - budowanie miasta rzymskiego. Super! :D

Seria Civilization rzecz jasna - wg mnie najlepsze gry wszechczasów - zaczynałem od gołej II, potem II Test of Time, III z dodatkami a teraz mam zainstalowaną IV z dodatkami. Civilization Forever!

Seria Fallout - również mogę się poszczycić graniem w każdą grę z tej serii - od jedynki, po dwójkę i trójkę z dodatkami (zahaczyłem też o Fallout Tactics, ale to już nie było to samo). Falout III to chyba najlepsza gra na świecie po Civ IV.

Flight Simy Microsoftu - mam tylko dwa - 2002 i MFS X. Czasem sobie polatam dla rozrywki, ale tak całkowicie po piracku - nie bawię się w pozwolenia na start i lądowanie, na jakiekolwiek procedury ani bezpieczeństwo lotu - latam dla widoków ;)

Battle for Middle Earth 2 - filmowy Władca Pierścieni jako gra? Kupuję to! ;)

Oczywiście Star Wars - Empire at War. Do dziś gram z modem Phoenix Rising.

CoD - jedynka i oba Modern Warfare. Swego czasu też w Medal of Honor, ale płyta pewnego dnia odmówiła mi posłuszeństwa.

The Elders Scrolls - Morrowind z dodatkami. Niesamowita fabuła i choć grafika już dziś jest nieco leciwa, to polecam gorąco dla samej niesamowitej fabuły, jakiej niejeden film może pozazdrościć. Dlatego też Oblivion jest dla mnie beznadziejny, bo stanowi całkowite przeciwieństwo Morrowinda - grafikę na boską, ale z kolei fabuła jest w porównaniu do Morrowinda po prostu ŻAŁOSNA.

Operation Flashpoint - kolejna "miłość" ;) Dziś mam też i ARMA i OFP 2, ale to już kompletnie nie to samo i dlatego leżą na półce w ogóle nie używane.

Silent Hunter II i III. To nasłuchiwanie wrogich niszczycieli i odpalanie torped... bezcenne :)

Neverwinter Nights. Pierwszy RPG - wciągający, ale znowu nigdy nie doszedłem do końca bo po pewnym czasie element wciągający znikał, a pojawiał się element zniechęcający.

Knights of the Old Republic - cudowna rzecz, kto grał, ten rozumie (a gdy się lubi Star Wars, to już w ogóle można odpłynąć).

Kozacy II i American Conquest - ulubiona za możliwość rozgrywania dużych bitew - po kilka tysięcy osób naraz.

Hearts of Iron (u nas znane jako "II wojna światowa").

World in Conflict - kolejny genialny tytuł.

Call of Juarez II - wciąż gram ze względu na klimat dzikiego zachodu. Mało jest strzelanek w tym klimacie. Czekam teraz na coś, co ma wyjść już niedługo a obecnie mówi się o tym jako o "GTA na dzikim zachodzie" ;)

Commandos II - to skradanie się i podglądanie przez dziurkę od klucza ;)



To tak w skrócie ;)

A największe rozczarowanie? Warcraft III ( i stąd moje zdziwienie tym powszechnym zachwytem nad tą grą). Gdy zobaczyłem tych bohaterów z idiotycznie wielkimi mieczami/młotami i to, że nawet nie potrafią ustać spokojnie tylko ciągle się kiwają, to poważnie zwątpiłem. Szalę przeważyły krasnoludy ze strzelbami. UNINSTALL!


Grałem w wiele gier, wiele godzin spędziłem przed komputerem. Nie jestem psychopatą, nie morduję ludzi dookoła. Dobrze się uczyłem, nie musiałem dodatkowo uczyć się w domu więc miałem czas na gry. Wychodziłem na dwór, ganiałem z kolegami i koleżankami, grałem w piłkę i komputer ani gry nijak mnie nie skrzywiły. To normalna rozrywka, jak każda inna. Może trochę bardziej wciągająca, ale to dlatego, że najwięcej oferuje. Groźna jest tylko wtedy, gdy osoba jest jakoś słaba psychicznie czy też zgoła upośledzona. Ale dla takiej osoby przyczyną agresji może być cokolwiek, od filmu po zachowanie osoby napotkanej na ulicy. Szkoda tylko, że tylko z gier robi się "demona". Gdy tylko jakiś idiota zabije kogoś, bo nie zostanie dopuszczony do gry, to wszyscy krzyczą, że "gry wywołują modercze instynkty". A gdy nie tak dawno temu chłopak zabił matkę, bo nie pozwoliła mu obejrzeć odcinka bodajże "Malanowskiego i partnerów" (swoją drogą - jak można zabić z powodu takiej beznadziejnej szmiry?) to nie było żadnej dyskusji nad "szkodliwym wpływem seriali detektywistycznych"...

Gry są dla ludzi i są fajną rozrywką. Lubię grać i zapewne będę to robił jeszcze długo, bo co chwila wychodzą jakieś ciekawe tytuły. Nie przeszkadzają mi w normalnym życiu, więc czemu nie? ;)
  • 0



#24

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro wszyscy wypisują listę gier. To i ja może napisze moje ulubione. : )


Arcanum - steampunk + fantasy + świetna fabuła + klimat. (nie ma to jak walić serią z karabinu maxima w maga, będąc ubranym we wspomaganą zbroję płytową. :D). Najlepiej wspominana przeze mnie gra.


Transport Tycoon - a teraz Open Transport Tycoon. Nie ma to jak budować gigantyczne linie kolejowe ze znajomymi. ;)

Morrowind także nieco namieszał w moim życiorysie. Odkryłem tam każdy skrawek terenu i wykonałem chyba każdą możliwą misje (jeszcze nie było Obliviońskich strzałem "idź tutaj", więc nawet znalezienie miejsca wykonania zadania było czasem problemem. Ahh pamiętam to wypatrywanie punktów orientacyjnych zgodnych z wytycznymi w dzienniku. :) )


Fallouty - ale 1 i 2, 3 przeszedłem ale nie poruszyła mnie.

Wszelkie Baldursy, Gothici.


Do tego Diablo 2 na BN. ;] Jedyny mmo jaki mnie wciągnął, mimo że jest tak monotonny (ballrun i ballrun)

Użytkownik mylo edytował ten post 22.12.2009 - 21:40

  • 0



#25

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystkie części Twierdzy- Jedna z moich pierwszych gier strategicznych. Pamiętam jak grałem w nią na pierwszym kompie.

Prawie wszystkie części Anno- Gra ekonomiczna, bardzo fajna. Polecam!

Gta II, III, Vice City, San Andreas i teraz IV- Dwójka była chyba moją pierwszą grą akcji ;).

Simsy- Niektórzy mówią, że to kicz ale ja i moi wszyscy koledzy to lubią.

Gothic I, II, Noc Kruka- Pierwszy RPG. Trójka to chyba jakieś nieporozumienie.

Duken Nuken- Grałem w tego 2D, nie pamiętam jak się ta część nazywała.

Total War- Również w to grałem. Pierwsza gra turowa.

Age Of Empires I, II- Pamiętam jak grałem w to na informatyce w LANie z kolegami ;).

Age Of Mythology- Tak jak wyżej. Z tej gry nauczyłem się podziwu dla wszelakich mitologii.

Mario- Baaardzo się dziwię, że nikt nie wymienił tej gry wszech czasów.

Poza tym takie tytuły jak: Soul Calibur, Tekken, NFS, Soldiers, Driver, Medal Of Honor, Call Of Duty, Battlefield, Bioshock, Postal (jakoś nie podpalam ludzi na ulicach), Kozacy.
  • 0

#26 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Trójka to chyba jakieś nieporozumienie.


Nie byłbym taki surowy. Faktycznie ogromna ilość błędów potrafiła zepsuć zabawę, ale trójka godnie dopełniła trylogie Gothic'a. Uważam, iż posiada równie ciekawą fabułę jak poprzedniczki, może nieco bardziej przewidywalną. Grafika również zasługuje na pochwałę, w końcu na swój okres wydania była jedną z najlepszych, a na pewno najbardziej obciążających sprzęt. Naturalnie kwestia wizualna jest drugorzędna, lecz nie mogę się zgodzić z tym, jakoby trzecia część była nieporozumieniem.
  • 0

#27

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właśnie głównie z powodu tych wymagań uważam Gothic 3 za nieporozumienie. Mogę dać sobie rękę uciąć, że jeszcze do dzisiaj na wielu kompach się zacina. A co dopiero wtedy, kiedy 2 GB ramu to był szczyt luksusu. Poza tym tak jak napisałeś masa błędów niedociągnięć.
Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że Gothic 3 zmienił studio (o ile się nie mylę). Mam nadzieję, że następna część sprosta naszym oczekiwaniom.
  • 0

#28

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

moja pierwsza gra:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=oswkLE4mGLI"]http://www.youtube.c...h?v=oswkLE4mGLI[/url]

Nie wiem jak teraźniejsze gry wpływają na psychikę młodych graczy, ponieważ faktem jest to, że są strasznie brutalne i powinny być minimum 16+, ale wiem, że starsze pokolenie nie mogło być niczym zagrożone dlatego, że strzelało kwadratami do innych kwadratów, lub ewentualnie innych figur geometrycznych.


Zdecydowanie odradzam uczestnictwa, w jakichkolwiek grach typu online

a ja zdecydowanie polecam rozgrywki on line, wszystko dla ludzi, ale z umiarem ;)


  • 0



#29

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje ulubione gry

RPG:Gothic (I+II+Noc Kruka),SW The Knights of Old Republic (I i II) i jeszcze Mass Effect z tych nowszych

Akcja:Batman Arkham Asylum,Wolverin Origins

FPS(Strzelanki) Wszystkie cody,Medal of Honor AA i Pacific Assault

Strategie Dawn of War,Empire Earth (I i II),Age of Empires (Cała trylogia),Rome i Medieval Total War,Civilazation 4 + wszystkie dodatki, Company of Heroes (teraz przechodzę 2 raz)

Oraz specjalnie napiszę oddzielnię

Assasins Creed- gra świetna sama w sobie a do tego fabuła tak trafiła w moje zainteresowanie (Iluminatami zajmuję się jakieś 4 lata) że po prostu wręcz zaniemówiłem.Teraz czekam do marca wtedy będzie premiera II części na PC a że ósmego mam urodziny to sprawie sobie taki prezent.
  • 0

#30

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ulubione gry? Mam masę ulubionych gier! Z góry mówię że gram w przeróżne typy gier, jednak strzelanki (a szczególnie nowsze) do mnie nie przemawiają... Oczywiście kaczki i House of Dead to klasyki które nawet ja lubię ;p

Warcraft- Od I do III: Frozen Throne- Moja najukochańsza gra, jedyna która potrafiła mnie wciągnąć na tyle by przejść wszystkie kampanie. Ma niesamowity klimat - graficznie jak i fabularnie. Udane połączenie RPG ze strategią Warto wspomnieć o wszechpotężnym edytorze i Battlenecie... Dodając to wszystko dostaniemy grę wszechczasów. Co do WoWa- nie wciągnął mnie. Piękny świat i tereny znane z Warcrafta, jednak ma minus wszystkich RPG- ciągnie się nie miłosiernie...

Ale mam jeden ulubiony RPG. Nie nie jest on pełny trolii, elfów i orków... To Pokemon.
Graficznie ładny, fabułą ssie, ale szczerze powiedzcie... Gdzie znajdziecie RPG w którym wasz sześcioosobowy Team może być złożony z ponad 468 jednostek?

Hmm...

Kolejnym godnym polecenia tytułem strategicznym (ale bardzo niedocenionym) jest Locoland. Ludzi może odpychać cukierkowa grafika, jednak sama gra nie jest taka dziecięco łatwa... Walki jednostek toczą się na torach z których nie można zjeżdżać, ponieważ walkę toczymy... Pociągami! Jedyny minus to brak wersji sieciowej i brak edytora...

Za młodu grałem w wiele zabijanek, m in. Wolfstain'a, a dziś jestem pokojowo nastawionym człowiekiem. Nikogo nie pobiłem, a nawet brzydzę się przemocą. Sądzę że to od nas zależy jak reagujemy na daną grę, u niektórych nawet najbardziej pokojowa gra może wywołać wiele negatywnych skojażeń a nawet załamania nerwowe gdy zbytnio się w nią "wbijemy". (Ach... do dziś pamiętam jak umarła mi moja pierwsza Krówka w Harvestmoonie na GBC...)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych