Skocz do zawartości


Gry komputerowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wojak

Polecam ci Assasin's Creed 2. Gra jest zjawiskowa! Fabuła, grafika, grywalność. Jedyny minus to jak zwykle: długość.
Przeszedłem na jednym tchu. Poza tym ten klimat renesansu...

Co do Batman AA ta gra też jest świetna! Postacie, ten mroczny klimat. Poza tym różne smaczki. Ogólnie gra bardzo dopracowana.
  • 0

#32

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ktoś kojarzy pierwszego NOLFa? No One Lives Forever - zdecydowanie jedna z najlepszych strzelanek w historii :) Dwójka to już zdecydowanie nie to samo...
  • 1



#33

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nadrabiam zaległości - kupiłem sobie Oblivion'a GOTY i... Planescape: Torment. Także nadrabiał zaległości będę do przyszłej gwiazdki włącznie xD
Problem w tym, że Torment to bardzo stara gra z jedyną słuszną rozdzielczością 640x480. Sam ten fakt mi nie przeszkadza bo nie jestem debilem, co tylko grafiki w grach szuka. Przeszkadza mi, że mam LCD i przez to inna rozdzielczość niż COŚx768 powoduje, że obraz jest z deczka rozmazany. Niby jest mod do gier na tym silniku co Torment pozwalający zmieniać rozdziałkę, ale dziwne rzeczy się działy po jego zaaplikowaniu. Nom, będę musiał spróbować, czy to przez moda, czy tak samo z siebie, bo gra stara, ale na chwilę obecną gram w Oblivion'a. A jak się Torment będzie kaszanić na Win7, to zainstaluje sobie XP :3
  • 0

#34

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem uzależniony, lecz pograć czasem parę godzin bardzo lubię - uzależniony jestem od Sieci.

Lubię większość sposobów na zabawę przy komputerze, od Quake'a 2 i Obliviona poprzez RO, Dawn of War, HoMM, Disciples, aż po Europa Universalis, Patrician czy Theatre of War. Bardzo lubię bardziej złożone gry niż mniej, lecz bez przesady (np. nie rozumiem idei skrajnych symulatorów).

Obecnie gram w Disciples 2, RO, Dawn of War DC (zastanawiam się nad kupnem SS) oraz The Club.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 23.12.2009 - 15:14

  • 0



#35

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aktualnie jestem wyposzczony, wszystko w co grałem albo zdechło albo ukończyłem. W akcie desperacji wgrałem... Baldur's Gate ! Ale się śmiesznie gra :D No i chyba wrócę na zasadzie "a, zobaczmy co się zmieniło" do kultowego MUD'a "Arkadia" (polecam) !
  • 0

#36

Wojak.
  • Postów: 183
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki Opiart mój kolega przeszedł już na Xboksie i też mówi że gra jest warta każdych pieniędzy a co do długości to AC 2 jak na dzisiejsze czasy to i tak długa gra AC I przeszedłem 2 razy raz po angielsku i raz w pełnej polskiej wersji, za każdym razem grało mi się tak samo przyjemnie ba powiem więcej to za drugim razem ''poczułem" tę grę, oczywiście fabuła za tym 2 razem nie zrobiła na już aż tak wielkiego wrażenia ale i tak było co podziwiać, szczególnie polski dubing, świetnie dobrano wszelkie głosy a najlepiej wypadł pan Olbrychski w roli Al Mualima, świetnie wczuł się w swoją rolę.No nic tylko czekać do marca.


Aquila, grałem kiedyś w tą grę i naprawdę byłem pod wrażeniem.Najlepszy był klimat filmów szpiegowskich z lat ... chyba 6-dzięsiątych, po za tym fajne były gadżety ze skórką od banana na czele.

Użytkownik Wojak edytował ten post 24.12.2009 - 23:26

  • 0

#37

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No One Lives Forever- była grą którą dostałem gratis do swojego pierwszego (kupionego za swoje) komputera ;), świetna fabuła, super grafika, oraz rewelacyjna muzyka dopełniały się wzajemnie tworząc niepowtarzalny szpiegowski klimacik.

Max Payne ze swoimi schizami też dawał rade...Ciekawe czy trzecia odsłona dorówna poprzednim przynajmniej w połowie.

Użytkownik D.B.C. edytował ten post 25.12.2009 - 01:30

  • 0



#38

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jako że w grach nie orientuję się tak jak koledzy powyżej, to po prostu wypowiem się na temat pierwszego postu.

Osobiście nie gram w żadne gry nałogowo. Pierwsze kontakty z grami to był Pegasus i wszystkie Maria, Contry i tym podobne. Jako że bardzo młoda latorośl ze mnie była to nie wpływały one na mnie za dobrze (np. taka Contra), do dziś tak jest że na grach tego typu tracę resztki nerwów i mogę się zgodzic, że takie gry wyzwalają w człowieku agresję, tak było przynajmniej w moim przypadku. Kiedyś lubiłam Tekkena 3, ale po zbyt dużych dawkach odchodziłam od PS / kompa nabuzowana, więc nie gram w to. Gra którą uważam za najlepszą, nie tylko z sentymentu to Medievil, na pewno pamiętacie trupiocha Fortesque latającego za zombiakami z mieczem i tarczą :) Wymaga trochę zręczności, uwagi i pomyślunku, żeby poskładac wszystkie znane nam fakty i właściwości przedmiotów, aby pójśc dalej. Teraz już znam tą grę na pamięc, ale trochę musiałam przy niej pokombinowac. Zajmowała mnie totalnie, to akurat jeden minus bo byłam przyklejona wręcz do kompa, ale grę uważam za dobrą.

Oprócz wspomnianego wyżej Medievila lubię jakieś logiczne gierki, ewentualnie jakieś wyścigi samochodowe, żadnych kolesi chodzących ze spluwą w łapie, który zabijają to co się naokoło rusza. Mnie raczej takie gry drażnią, nie kręci mnie to.

Jako że w takie gry nie gram to nie wiem, czy mogą rozwijac jakieś konkretne umiejętności, byc może; wiem jednak że kiedy gra zaczyna wyzwalac zbyt dużo negatywnych emocji, lepiej poszukac czegoś innego.

Gry same w sobie nie są złe, bo owszem są narzędziem rozrywki, stają się coraz popularniejsze. Jednakże dla mnie całym światem się nie stają, chyba nie jestem podatna na przesadne wciąganie się w nie. A każdy chyba zna choc jednego maniaka na punkcie gier/gry w swoim otoczeniu.

(Po długim milczeniu wypadało się rozpisac choc trochę :) )
  • 0

#39

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedyne gry które mogę pozytywnie ocenić to gry do których wraca się więcej niż raz, a takimi grami są m.in. Quake III Arena i Operation Flashpoint. W pierwszą wymienioną gram z mniejszymi lub większymi przerwami od roku 2001, a zaczynałem na kawiarence - bo mój rupieć nie był w stanie nawet tego uciągnąć. Druga nieco bardziej sezonowo, ale jednak przynajmniej raz na 6 miesięcy - od roku 2002.

Prócz tego jest kilka tytułów w jakie grałem w bliższej lub odleglejszej przeszłości, które poza tym że są liniowe, mało realistyczne a często po prostu krótkie zrobiły na mnie dobre (nawet ze względu na swoje ułomności) wrażenie.

◦ Diablo II LoD - Gra którą zna pewnie każdy, chociażby ze słyszenia, jako jedna z niewielu w latach swojej świetności oferowała tak rozbudowany świat, i praktycznie zero liniowości, do tego w miarę ciekawa fabuła, no i oczywiście bardzo urozmaicona rozgrywka sieciowa.

◦ Silent Hunter III - Gra ułomna jedynie z tego powodu że jest stosunkowo krótka, poza tym jest to bardzo dobry symulator, realizm na przyzwoitym poziomie - sporo godzin spędzonych na rozgrywkach w sieci, jednak nie wróciłem do niej po latach - była to raczej gra która miała zapełnić lukę po obejrzeniu filmu „Das Boot”.

◦ Call of duty 2 - Tragicznie liniowa, pod względem grywalności w miarę - ale pole manewru (prócz możliwości zmiany broni) praktycznie zerowe, jednak świetnie przygotowane efekty, i świetny klimat nieco zrekompensowały powyższe. Zagrać raz jak najbardziej polecam, ale wracać do gry nie - bo wtedy gra jest nudna i przewidywalna (a element zaskoczenia miał tu duże znaczenie)

◦ S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - Gra dobra, fajny klimat (ale... - o tym dalej), zero liniowości, dużo możliwości - grając pierwszy raz udało mi się ją ukończyć uwaga... w niecały dzień (pracujący)! Oczywiście idąc prosto w stronę Prypeci a następnie do Sarkofagu. Jak wspomniałem wyżej gra ma ciekawy klimat, jednak stanowczo czegoś mi w niej brakowało, pamiętam te lata wyczekiwania - od czasu pierwszego ujrzenia zapowiedzi w CD-Action, ale niestety - to co producent przeznaczył dla końcowego użytkownika było jedynie namiastką tego czego oczekiwałem.

◦ Battlefield 2 - Warunek dobrej rozrywki: gra w gronie znajomych, albo chociaż Polaków, i najlepiej kiedy wszyscy dysponują mikrofonami. Gra ma zero realizmu, ale możliwości prowadzenia taktycznej rozgrywki to nieco rekompensują, oczywiście jak wspomniałem najlepiej grac w gronie znajomych (sporym gronie) bo wtedy można się bez problemu dogadać, i działać mądrze. Z gry zrezygnowałem w zasadzie z powodu na ludzi którzy w tą grę grają, poza rozgrywkami klanowymi na każdym serwerze publicznym toczy się chaos, liczy się tylko pozycja na liście a nie główne cele.

Zasadniczo grałem w wiele gier, często pobieram najnowsze tytuły - a nóż któryś przypasuje - gry w które grałem dłużej niż pare godzin a które nie trafiły na jakże wybredną powyższą listę to Rainbow Six: Vegas i Vegas 2, oraz Call of Duty 5: World at War i Operation Flashpoint: Dragon Rising, reszta niestety wypada jeszcze gorzej, zostanę przy Quake III.

Użytkownik vcore edytował ten post 25.12.2009 - 06:36

  • 0

#40 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz, mogę już z czystym sumieniem polecić wszystkim grę: Dragon Age: Początek. Naprawdę warto zagrać, w dodatku, jeśli preferujemy gry rpg, z pewnością tytuł zostanie zapamiętany na dłużej (twórcy zapewniają, że jest to duchowy spadkobierca serii Baldur's Gate).

Counter Strike - czasami myślę, że warto byłoby się zastanowić, nad stworzeniem listy gier zakazanych!
  • 0

#41

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Counter Strike - czasami myślę, że warto byłoby się zastanowić, nad stworzeniem listy gier zakazanych!


Rozumiem, że myślisz o liście gier zakazanych dla dzieci?
Tylko czy to coś da? Nie ma co ukrywać że napis 16+ na pudełku od gry, to w dzisiejszych czasach swojego rodzaju "reklama"...
  • 0



#42

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@UP

Przypomniałem sobie, jak pewnego razu przyszedł do mnie kuzyn z kolegami. Były to młodziki coś około 11 lat. Zobaczyli Xbox 360 i od razu poprosili mnie żebym z nimi zagrał. Zgadnijcie jakie gry wybrali? Oczywiście, że +16, jeszcze zacytuję ich rozmowę: "Ej ty patrz Gears Of War 2 gra od szesnastu lat, muszę w to zagrać, słyszałem, że dużo tam krwi lata po ekranie" :(.
  • 0

#43 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Rozumiem, że myślisz o liście gier zakazanych dla dzieci?


Dla dzieci, powinni stworzyć listę gier zakazanych. Dla dorosłych, pewne gry powinny zostać zakazane prawnie.
  • 0

#44

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemuż to? Nie za bardzo rozumiem sens zakazywania CSa.
  • 0



#45 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety miałem nieprzyjemność zagrać. Znalezienie cywilizowanego serwera graniczy z cudem. Nie wiem jak wiele jest takich gier, ale ta rodzi jednostki władające być może 15 komendami( w tym 10 przekleństw).

Jaka jest nadzieja, że w święta przemówią ludzkim głosem?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych