Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
258 odpowiedzi w tym temacie

#46

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czuję się trochę skrzywdzony. Dawno nie wchodziłem - i okazuję się że moją reputację szlag trafił, choć Eury obiecywał, że zostanie ona przystosowana do nowego systemu (terefere?). To po prostu tak, jakby wymazano całą poprzednią aktywność - choć w innym temacie widzę, że ponoć trawają nad tym pracę. Babranie się w reputacji i ocenach nie przynosi nic dobrego.Pomysł dzeksona, żeby każdy miałw profilu temat gdzie można się o nim wypowiedzieć bez ocen jest bardzo dobry - z tej prostej przyczyny, że nie ma w nim liczb, a mogły być miłe (i złe, ale przecież nie było tego aż tak dużo) słowa od innych uzytkowników.

#47

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czuję się trochę skrzywdzony. Dawno nie wchodziłem - i okazuję się że moją reputację szlag trafił, choć Eury obiecywał, że zostanie ona przystosowana do nowego systemu (terefere?).


Po co czytać cały temat, skoro można zerknąć na jego nazwę, zobaczyć słowo "reputacja", po czym od razu cisnąć "odpowiedz" i wylać swoje żale....

2 strona tego tematu,
http://www.paranorma...ndpost&p=355362

Mogę natomiast obiecać, że wszyscy użytkownicy, którzy posiadali co najmniej 5 punktów reputacji odzyskają je (i swój status). Reputacją będę się zajmował na końcu.

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=21211&view=findpost&p=354065

Około 24-25 sierpnia będę się zajmował starą reputacją.

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=21211&view=findpost&p=354758

"Terefere", mamy 18 sierpnia ;0

Ludzie, czytajcie posty w tematach, w których macie zamiar coś napisać - tym bardziej jak mają one tylko kilka stron...

#48

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To po prostu tak, jakby wymazano całą poprzednią aktywność - choć w innym temacie widzę, że ponoć trawają nad tym pracę


Czytaj całe post Skan. To naprawdę nietrudne. Poza tym termin był już przekładany, stąd moja niepewność.

#49

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mam czytać całe posty? :f

Dude, żalisz się, że
"twoją reputację szlag trafił",
"chociaż Eury obiecywał, że nie trafi",
"ale ponoć trwają pracę".
"Terefere".
"Obecny system repy jest beee - Dżekson dobrze gada, polać mu"

Chociaż kwestia tego, że reputacji szlag nie trafił, jest wałkowana w tym i innym temacie. Punkty repy będą przywrócone, i jeśli byłeś tego świadom przed napisaniem swojego postu...to po co teksty w tonacji: "Czuję się skrzywdzony, bo moja repa zniknęła, chociaż miała nie zniknąć".
A jeśli nie byłeś tego świadomy, to...patrz mój poprzedni post.

Można jakiś link do tego, że Eury przełożył kwestię przywrócenia punktów z dawnej repy? Bo dałbym sobie uciąć...paznokieć, że 7 sierpnia napisał, iż 24-25 się tym zajmie - i tak to wygląda od tamtego postu, bez żadnych przekładań.

#50

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skan, ależ ty upierdliwy jesteś.

Napisano 02.08.2009 - 16:34
Reputacja jest już włączona. Rangi zostaną utworzone a ich progi odpowiednio przeskalowane (obecnie łatwiej zdobyć i stracić punkty). Dawna punktacja zostanie również przeliczona i odpowiednio dopisana do profili użytkowników (najwcześniej za tydzień).


http://www.paranorma...ndpost&p=354230

Już trochę czasu minęło, więc pytam. Czasem dobrze jest sie przypomnieć administracji.

Uważam po prostu ze reputacje powinno się zostawić taką jaka była lub zrobić z niej tlko komentarze do profilu.

#51

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Najwcześniej za tydzień" nie równa się "Na 100% za tydzień", więc używanie sformułowania "przełożył", jest w tym kontekście nie na miejscu. Tym bardziej, że po tygodniu od tego "za tydzień", Eury mniej więcej określił kiedy przeliczenia należy się spodziewać.

Najważniejsze, że repa będzie przeliczona (co zresztą jest w poście który zacytowałeś), więc wszelkie narzekania, że się straciło punkty są imho tylko ekshibicjonizmem emocjonalnym (w dodatku o podłożu niezgodnym z rzeczywistością). Lub niedoinformowaniem, wynikającym z...(wpisać dowolne).

Owszem, jestem upierdliwy - a to dlatego, że syndrom "przeczytam tylko pierwszy post w temacie a potem kliknę "odpowiedz" nie jest zjawiskiem marginalnym na tym forum, i trzeba to wytykać paluchem. A już do totalnego "upierdlistwa" doprowadzają mnie sugestie, że czegoś nie doczytałem (tym bardziej w sytuacji, w której to najprawdopodobniej "nie doczytał czegoś" zarzucający).

I tym postem "upierdlistwo" ze mnie uszło, koniec OT z mojej strony (chyba...).

#52

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Obecny system repy jest beee - Dżekson dobrze gada, polać mu"


pijemy wódke? ja chętny :P

co do repy.. nawet jesli zostanie przywrócona... to wszystko się zaraz szybko pozmienia.. wystarczy mieć dobry światopogląd.ale ten temat był już poruszany.. tak wiem... mi już to różnicy nie robi.. nie pisze tu dla repy.. Ci co dla mnie maja jakieś znaczenie to i tak im to napisze prędzej czy później..



#53

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecny system reputacji, odebrał okres oczekiwań na tego plusika, od tejże osoby... dawniej nie chodziło o liczby a o słowa, o to co napiszą inni czytając moje sugestie, o to jak to skonfrontują ze swoimi poglądami i o to jak mi to przedstawią. Na dzień dzisiejszy są to tylko puste liczby, których stan zmienia się w kila sekund, dla przykładu dzisiaj z +1 wskoczyłem na +6, następnie spadłem na +2, znowu wskoczyłem na +3 i spadłem na -2. Jaki sens ma tak powierzchowna ocena drugiego użytkownika, jeżeli podyktowana jest odruchowo... Nawet nie wiadomo od kogo i za co, w jaki sposób można pracować nad własnym stylem wypowiedzi, jeżeli nie wie się gdzie popełniamy błąd. Ujemne reputy bez wytłumaczenia każdy jeden idiota potrafi dawać, jeżeli dawniej dostawało się minus to chociaż miał on jakieś znaczenie, otrzymywało się informację czy się narażamy komuś, albo co robimy źle. Jestem zdania iż tu nie chodzi o to ile się ma tych punktów, ale o to co o mnie myślą inni uczestnicy forum. Dlatego też jestem przeciwny reputacji, do której zawsze miałeś sentyment Eury. Co prawda ja też miałem, ale nie do takiej gdzie jedynym jej przeznaczeniem są puste liczby. Ale przecież, skarżą się tylko Ci z czerwoną reputacją...



#54

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W innym temacie pisałem, że obecna reputacja jest zupełnie bez sensu, i że lepszy efekt miałoby całkowite jej wyłączenie. Eury tego nie zrobi. Jest jednak nadzieja, że pojawi się reputacja z możliwością komentowania (tak przynajmniej zrozumiałem posty Eury'ego nt. skryptu do forum).

#55

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mówiłem, że spodób w jaki będzie wyglądać reputacja zależeć będzie od tego jacy ludzie zasilają szeregi forum. Nie wiem czemu wyraziłem nadzieję: "prezentujemy znacznie wyższy poziom niż standardowa witryna na necie". Przez anonimowość nie tylko ogólna punktacja usera jest zachwiana [o czym byłem świadom, ale nie oceniałem jej jako priorytetowej wartości]. Ludzie nie plusują wartościowych wypowiedzi, klapią sobie za łączącą ich głupotę. Tak jak przewidywał Tekeeus nota nie ma nic wspólnego z wartością wpisu. Wystarczy zajrzeć do tematu poznajmy się. Wyróżnione jest coś typu "cześć", nie żebym zazdrościł zielonego koloru do którego nie przywiązuję zbyt wielkiej wagi, ale napotykając na podobne sytuację zaczynam powątpiewać "co ja tu robię oraz kim są moi rozmówcy" z nieustającym "wyloguj, usuń konto, wyloguj..." - w myślach. Całość robi się niepokojąco pro pokemoniarska i coraz bardziej zaczynam wątpić że tzw. trolle stanowią u nas mniejszość. Najpoważniejszym problemem jest fakt, iż wyłania się bradzo negatywny obraz dyskutantów, każdego z nas. Nawet gdyby większość normalnych userów nie zwracała uwagi na noty, to mimo wszytko może wyrobić się pewien schemat. Możemy niebawem nałapać się chmary wykopowiczów oraz osobników podobnych gatunków człowieka nierozumnego. Z kim wówczas poprowadzisz rozmowę forumowiczu?

#56

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mnie najbardziej irytuje to że nie wiem za co nagle dochodzą plusy lub minusy.. żebym chociaż mógł w profilu zobaczyć za jaki post dostałem tego jednego +, co zrobiłem dobrze, a co źle, już nie ważne kto mnie za to karci lub chwali.. ;]



#57

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecny system reputacji ma jedna poważną wadę - równa wszystkich w dół.
Jak słusznie zauważył Pierce:

Możemy niebawem nałapać się chmary wykopowiczów oraz osobników podobnych gatunków człowieka nierozumnego. Z kim wówczas poprowadzisz rozmowę forumowiczu?

tak się prędzej czy później stanie i nie tylko ogólny poziom forum poleci w dól, ale odejdą osoby wyróżniające się, mądre i mające coś sensownego do powiedzenia, bo nie będą walczyć z tłumem, który nie będzie przepadał za myśleniem.
Forum jest takie, jacy są jego użytkownicy i żaden skrypt czy styl tego nie zmieni. Jeśli forum ma trzymać jakiś poziom, to musi przyciągać osoby wyjątkowe, wnoszące coś nowego i takie osoby powinny być nagradzane, bo one właśnie tworzą forum. Obecny system reputacji równa takie osoby do średniej i nie nagradza ich wyjątkowości, ale przeciętność.

Poza tym nadzieja na to, że taki system reputacji odzwierciedli merytoryczność postów jest bardzo naiwna, żeby nie powiedzieć głupia. Jeszcze głupsza jest wiara w obiektywność oceny posta, bo jak ocenić obiektywnie coś, czego (prawie) nie da się obiektywnie ocenić? Reputacja zawsze będzie subiektywna i nie będzie odzwierciedlać "rzeczywistego poziomu użytkownika", ale będzie jedynie subiektywną opinią innych uzytkowników.
Zatem, albo obecny system zostaje i w przyszłości będzie niemiło, albo sie zmieni lub zniknie.
Osobiście jestem za starym sposobem oceniania, gdyż motywował do bycia częścią forum i często dawał satysfakcję. Obecny sprawia wrażenie dodatku na zasadzie: "bo ma być i już". Ot, taki kaprys.

#58

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie mam pytanie? Czy to Fotka.pl? To jest forum o tematyce zjawisk para ale czemu Wy tak uparcie dążycie do podwyższenia tej reputacji albo o tym ze Wam źle bo ciągle jest tak ze dostajecie raz plusa raz minusa. Powiem Tyle, mi ta reputacja jest zbędna. Obecny system oceniania jest do bani. Nie płaczmy nad reputą ale nad poziomem do jakiego dopchodzimy poprzez takie waśnie.



#59

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie nie plusują wartościowych wypowiedzi, klapią sobie za łączącą ich głupotę.


Obecny system reputacji równa takie osoby do średniej i nie nagradza ich wyjątkowości, ale przeciętność.


Jestem zdania iż tu nie chodzi o to ile się ma tych punktów, ale o to co o mnie myślą inni uczestnicy forum.


wystarczy mieć dobry światopogląd.



Dołączona grafika

Czyli wg powyższych cytatów i listy,Top 10 nowej, 3 tygodniowej repy to wg ~1200 osób zbitek: przeciętnych głupków, o "dobrym" światopoglądzie, którzy myślą tak, jak zdecydowana większość na forum?

No bez jaj....

Ja jeszcze rozumiem, że zdziwienie może budzić co też ja robię na 1 miejscu (i z tego mogą wychodzić "dziwne" wnioski)- ale to się po przeliczeniu starej repy zmieni(wg słów Eurego już za parę dni), i chyba nawet połowa ludzi na tej liście pozostanie, więc póki co lista ta układa się mniej więcej tak, jak za "dawnych czasów".

Ja optuję za poprawkami:
-Podgląd w repie usera z jakich działów pochodzi dana repa (cobym wiedział czy ten człowiek nabył repę za dobre" poglądy religijne, czy też jest "forumowym erudytą")
-Ograniczenie ilości dawanych +/- do jednej osoby na dobę - w sensie, że +/- możemy dać danej osobie tylko raz na dobę. (Bo w tym momencie ktoś może przelecieć posty danego usersa i wrzucić mu +10/-10 na dobę)

Anonimowość imho jest w porządku - jak komuś jest potrzebny comment "czemu plus", to dający repę jeśli ma ochotę wyjaśni to w "commentach" w profilu. Jeśli minus, to jest bardzo dobry impuls do przemyśleń "co jest nie tak" - a to rozwija ;) + najprawdopodobniej prędzej czy później ktoś da wskazówkę pt."co jest nie tak".

Anyway,Lista Top 10 kształtuje się mniej więcej tak, jak przed zmianą systemu - a to chyba świadczy o tym, że nowy system nie jest aż tak bardzo odmienny od starego.
Należy też pamiętać, że "stary" system repy być może kiedyś będzie możliwy (co nie zależy bezpośrednio od Eurego), ale póki co albo nowy system (rozwijany w ten czy inny sposób), albo żaden. Wierzcie lub nie, ale dla działalności jakiegokolwiek forum lepszy jest "jakikolwiek" system oceniania aktywności usera przez innych userów, niż brak takowego.

@down
Wyłączenie repy w "Hydepark" jest bardzo dobrym pomysłem Ironmacko - bo nijak ma się to do wiarygodności na forum.

Edycja: Zmiana szyku zdań, bo najwyraźniej niektórzy nie do końca zrozumieli, co też "autor" miał na myśli... :f

#60

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jeszczy ja sie dopisze:
- wylaczyc reputacje w hydeparku..., bo jak widze "+" za: "czesc", "pokaz cialo..." ect. to przepraszam bardzo ale to lepiej zeby reputacji nie bylo wcale.
- niech reputacja bedzie anonimowa, ale powinny byc komentrze za co dostaje sie "-,+" bo w tym momencie wyglada to tak, ze ktos czytajac temat klika bez opamietania i jakiegokolwiek zastanowienia punkty reputacji, jesli bedzie musial napisac chodz jedno zdanie uzasadnienia, to tych punktow "bo sie latwo klika" troche zniknie.

Moje osobiste odczucie jest takie, poprzedni system reputacji byl lepszy...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych