Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
258 odpowiedzi w tym temacie

#76

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiem wam tylko jedno, system reputacji na starym forum był o niebo lepszy, niż ten dzisiejszy. Jeżeli admin nie ma zamiaru (czy to ze względu technicznych, czy własnych) zmienić tego, to niech chociaż zlikwiduje dzisiejszy system reputacji, który jest odrażający, nieefektywny i propagandowy.

#77

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli forum posiada możliwość oceniania za pomocą właśnie + i - , to dlaczego osoby wypowiadające się na temat reputacji nazywasz pieniaczami?
Jak na razie żadna z osób wypowiadająca się w tym temacie, nie nadużywała + i -.



#78

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już dawno mówiłem, żeby tą reputację wyłączyć. Eury stwierdził, że tego nie zrobi. Ciekawe ile trzeba głosów za żeby wyłączył :)

#79 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Uważam, że reputacja jest przydatnym elementem forum, a obecna forma jest dobra chociaż lepsza byłaby jawna. W poprzedniej wersji wszyscy dostawali praktycznie same plusy, a tu o dziwo leci dużo minusów i wszyscy są w szoku. Na początku mnie też to szokowało ale teraz się przyzwyczaiłem i mi się podoba :)

#80

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja też nie rozumiem czemu od razu obrażać osoby, którym się nie podoba system? W przeciwieństwie do niektórych, mi żyje się lepiej bez reputacji, bo nie ma ona dla mnie żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wystarczy chociażby rozejrzeć się po forum.

Eurycide mówił we wcześniejszych postach, że nie ma zamiaru wyłączać reputacji. Ale czemu mamy się przyporządkować reputacji? To ludzie tworzą forum, a nie odwrotnie. Skoro zdecydowana większość nie chce, to po co to trzymać i tylko burzyć nastroje?

A skoro już poruszyłam ten temat: komu i dlaczego podoba się obecny system? Są takie osoby? Pytam z czystej ciekawości.

#81

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po co ulepszać coś co jest nie wypałem, bezapelacyjnie usunąć... Pisałem już o tym w innym temacie.



#82 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Mi się podoba ponieważ oceniana jest treść posta, a nie całokształt z wytłumaczeniem " :D "

#83

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli się nie mylę administrator oznajmił w jednym z tematów, iż całkowite wyłączenie reputacji nie jest brane pod uwage. Słusznie, nowoczesne forum które chce nadal istnieć nie powinno wyrzekać się nowych możliości jakie niesie ocena współrozmówców oraz ich wypowiedzi. Sam model repy wymaga dopracowania, a jeśli chodzi o jego zawodność którą od niedawna obserwujemy wynika, że główą przyczyną jest podejście użytkowników. Na pewno kilkadziesiąt osób przeszło obok tematu z kotami mając sytuację zminusowanych w czterech literach, inni z zazdrości odebrali dodatnie punkty dyskutującym. Nie ukrywam w pierwszym etapie rozwoju dyskusji, która de facto leży aktualnie na Powązkach, zostałem zaskoczony nieczytaniem oraz niestosowaniem się do słów rozmówców, dlatego w mojej opinii nagminne "a biedny żul nie ma za co pić" wcale na pochwałę nie zasługiwało. Inną sprawą była przezabawna sinusoida z końcówki wątku, w której obie strony siedziały na innym kolorze [zielony/czerwony] mimo zbliżonego poziomu wypowiedzi. Każdy ma prawo oceny, jeśli nie neutralizujecie niesłusznych waszym zdaniem ocen, nie dziwcie się że nikt nie czyni tego gdy to Wasz post dobija minus piątki.

#84

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Likwidować nie warto, bo system reputacji bardzo pomaga przy ocenie użytkownika. Tyle, że w obecnej formie jest zupełnie niemiarodajny. Anonimowość daje pole do popisu szkodników i tych, którzy lubią komuś dowalić, nie podpisując się pod tym. Poprzedni sposób był bardzo dobry - było wiadomo od kogo i za co. Obecnie zdarzają się użytkownicy, którzy rokują bardzo dobrze, piszą mądrze, ale pod awatarem widnieją minusy. Taki user budzi od razu mieszane uczucia, nie każdemu bowiem chce się czytać każdy post i analizować na tej podstawie status użytkownika.

Alternatywą może być też wprowadzenie tylko reputacji dodatniej. To ma sens. Unikniemy wojen o niezasłużonego minusa, a plus za mądrą wypowiedź będzie dopingował do dalszych wywodów w tym tonie.



#85

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Masz plusa ode mnie Arkadiuszu, dobrze prawisz, tak było by najlepiej, ponieważ dawanie minusa za odmienną wypowiedź jest nierozsądne, a jak ktoś trolluje, czy okazuje debilizm, to wiadomo, że lepszy warn niż minusik.

Proponuję ankietę, wtedy demokracja forum zwycięży :)

O, 200 post :))

#86

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nowoczesne forum które chce nadal istnieć nie powinno wyrzekać się nowych możliości jakie niesie ocena współrozmówców oraz ich wypowiedzi

Jakoś inne "nowoczesne fora" nie posiadają reputków i funkcjonują bez nich całkiem nieźle. Jest mniej konfliktów, a tych na tle reputkowym w ogóle nie ma, nie ma jakichś durnych zapisów typu "za tyle i tyle ujemnych tracisz prawo do proszenia o zdjęcie warna".



#87 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Reputacji nie powinno być w żadnej formie.Chociaż faktycznie, poprzednia jej wersja była o wiele lepsza.
Osobiście wybieram old school.

#88

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dostrzegam bardzo proste zasady, jakimi należy kierować się zabiegając o plusy. Krotki research forum to tyko potwierdza. Pierwszym błędem jaki popełniają tu moi przedmówcy jest założenie że ktoś czyta ich posty :) Naturalne dla ludzi przecenianie się. Obecne u wszystkich (ciekawostka, jest tylko jeden profil społeczny który tego nie robi, są to psychopaci) ja również temu ulegam. Nie zapominajmy że to tylko zabawa, miło czuc się docenionym, jest to wciąż zabawa. Jeśli ktoś nie może obejść się bez tej symbolicznej nagrody, niech weźmie przykład z tych "mocno czerwonych". Jak większość pewnie zauważyła, niektórzy z nich po prostu zbierają nie plusy a minusy - przykład jak cudownie człowiek może sie przestawić i wszystko sobie zrekompensować :) Wracając do przepisu na plusy:

1 ESTETYKA. Nauka dowiodła że treść tego co mówimy jest jedynie znikomą szerokością kanału komunikacji, jaki wysyłamy w stronę drugiego człowieka. Większość informacji to nasz wygląd, nawet ton głosu jakim wypowiadamy słowa jest ważniejszy niż to co się pod nimi kryje. Dziś przygotowanie do debaty polityków to trening wymowy i jej prędkości, a w telewizyjnym studiu debatujący myślą więcej o ułożeniu rąk niż o tym o czym mówią. Zatem kluczem jest wygląd wypowiedzi. Powinna być długa. Krótką to ryzyko, może ją ktoś przeczytać :) Długa natomiast przywołuje na myśl intelekt, własne zdanie, wysiłek aby ją napisać. Zauważyłem też że gorzej wypadają polemiki polegające na cytowaniu w swoim poście kogoś innego. Lepiej zatem pisać bez cięcia swoich wypowiedzi ramkami z cudzym tekstem.

2. KONTEKST. Pisać tam gdzie daje się plusy :) Można napisać nie wiadomo co, ale jeśli dookoła nas nie widzimy żadnych plusów i minusów, nie spodziewajcie się że wylądują u was. Wynika to zapewne z seryjnego punktowania, a także z preferencji tych którzy korzystają z tych funkcji.

3 KIM WARTO BYĆ. Ha, otóż warto być kobietą! :) Poza forami stricte przeznaczonymi dla kobiet, większość internetowych for to mężczyźni, (fenomen interesujący sam w sobie, bo wiele wskazuje, że powinno być odwrotnie) zatem generalnie lepiej być kobietą :) Być nią i pisać że nią się jest. Byle jaka 16-letnia dziewka która da swoje zdjęcie w awatarze, może spodziewać się na tym forum nastu odsłon swego profilu dziennie. Jeśli nie odsłoni swego oblicza, nawet lepiej, wtedy śliniący się internetowi podrywacze z góry nieświadomie (pamiętajmy, w ogóle nie m czegoś takiego jak podświadomie) zakładają będą że jest ładna - kolejna niezbywalna cecha człowieka i wyjaśnienie popularności czatów. Dlaczego w starej reputacji nasze dziewczyny nie plasowały się na najwyższym podium? Można pytanie odwrócić i zapytać, czemu jednak nie plasowały na najniższym? :)

#89

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi o to, że nasze forum jest w pewnym sensie nietypowe. Większość popularnych for to takie, na których rozmawia się o wszystkim i o niczym, często na żenującym poziomie. Reputacja (oczywiście mądrze zarządzana i dopracowana) pozwala odpowiedni poziom utrzymać. U nas tworzy się dużo opracowań, artykułów i tłumaczeń, dyskutuje się w poważny sposób na poważne tematy. Czemu ktoś, kto nad swoją wypowiedzią się napracował, ma nie być za swoją pracę wynagrodzony? Wynagradzanie zaś powinno przysługiwać według pracy - za mądrość plus, za głupotę nic. Tak jak w realu: pracujesz - zarabiasz, nie robisz nic - w portfelu pieniądz sam się nie urodzi. Niektórzy używają minusów do "karania" za wypowiedź, która im "nie podeszła", czy też zostali nią w jakiś sposób urażeni. Nie ma takiej potrzeby. Są raporty, na forum zawsze jest jakiś mod. Zgłosić i zapomnieć, zieloni zajmą się resztą, bo taka jest ich funkcja. Jeśli zaś tekst nie podlega moderacji i składa się z "legalnych" argumentów, skonstruować mądrą odpowiedź. Rzucanie minusami to zachowanie dziecinne - "Nie bawię się z tobą, głupi jesteś" :)



#90

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Arkadiusz, tak jak to opisałeś niestety nigdy nie będzie, bo zawsze i wszędzie znajdą się dzieciaki, które będą zachowywać się niepoważnie.
Poza tym, Eury mówił że reputacji nie wyłączy i już. Bo nie i już, trzeba przestać biadolić i nie przejmować się tym dziadostwem.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych