Skocz do zawartości


Zaginięcie airbusa nad oceanem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#121

RainbowBeing.
  • Postów: 66
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może przyczyną katastrofy była tzw "anomalia płd atlantycka" ? Chodzi mi tu o bardzo niskie pole magnetyczne, które chroni naszą planetę przed szkodliwym promieniowaniem. Nie wiem na jakiej wysokości znajdował się ten 'arbuz' ale pewnie ponad LF300 i być może promieniowanie słoneczne rąbnęło mu w awionike i inne systemy...To taka moja teoria;)

To by tłumaczyło takie zamieszanie w mediach. Po co mówić, że nasze pole magnetyczne słabne zupełnie jak przed zmianą biegunów:-)
  • 0

#122 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

http://niewiarygodne...mp;ticaid=58339
  • 0

#123

sensyox.
  • Postów: 46
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pokazano szczatki airbusa!

Link do galerii.
http://wiadomosci.wp...85,galeria.html

Cos ich malo :)
  • 0

#124

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

^ niewiele więcej zostało z samolotów które jak twierdzą media uderzyły w WTC i pentagon.

"Nie wiem na jakiej wysokości znajdował się ten 'arbuz'(...) "- erbas :lol
  • 0

#125

RainbowBeing.
  • Postów: 66
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

^ niewiele więcej zostało z samolotów które jak twierdzą media uderzyły w WTC i pentagon.

"Nie wiem na jakiej wysokości znajdował się ten 'arbuz'(...) "- erbas :lol


może ma to mały związek z prowadzoną tu dyskusją ale w slangu lotniczym na airbusy często mówi się - arbuzy:P
  • 0

#126

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciała były nagie - przecieki ze śledztwa ws. katastrofy Airbusa

Dołączona grafika


Ciała pasażerów zaginionego samolotu Aibus A330 linii Air France były nagie lub jedynie z resztkami ubrań - pisze Bloomberg powołując się na informacje "O Estado de S. Paulo".
Takie informacje przeciekły ze śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Airbus A330 francuskich linii lotniczych Air France. Maszyna ta lecąc z Rio de Janeiro do Paryża w nocy z 31 maja na 1 czerwca zniknęła z radarów po czterech godzinach od startu. Na jej pokładzie znajdowało się 228 osób. Do tej pory wyłowiono już ponad 40 ciał.

Gazeta twierdzi - powołując się na anonimowe źródła zbliżone do dochodzenia - że taki stan ciał wydobytych z oceanu wskazuje na to, że samolot najpewniej rozpadł się już w powietrzu, a wspomniane ubrania zerwał wiatr, bowiem samolot znajdował się w strefie burzowej, gdzie w porywach siła wiatru sięgała 160 km na godzinę. Z ustaleń "O Estado de S. Paulo" wynika także, że na ciałach pasażerów tragicznego lotu nie było znaków oparzeń. To z kolei przemawia za wersją wydarzeń, która wyklucza eksplozję na pokładzie samolotu.

Dalej gazeta twierdzi, że ciała posiadały liczne złamania kości, a w płucach nie było wody. Według ustaleń śledczych, na które powołuje się cytowana przez Bloomberga gazeta "O Estado de S. Paulo", są to dowody na to, że ofiary katastrofy w momencie zetknięcia się szczątków samolotu z wodą już nie żyły.

Dodatkowym argumentem za taką wersją jest fakt, że ciała pasażerów są odnajdywane na ogromnej przestrzeni - oddalone są od siebie o ponad 80 kilometrów.

źródło:onet.pl

Nie znam się za bardzo na prawach aerodynamiki, ale żeby wiatr aż tak rozszarpał ubrania, wiadomo że w samolocie jest się ubranym "lekko" , no ale....hmmmm. Ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie?
  • 0



#127

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jestem absolutnie pewny że wśród tych ciał co 'znajdują' jest sporo takich co nie były na pokładzie erbasa.

EDIT: I jak wiadomo często ludzie po przejściu silniejszej wichury nie mają spodni bo im wiatr zdziera :roll:
  • 0

#128

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pęd powietrza może zerwać ubranie. Katastrofa lotu TWA 800 (wybuch w powietrzu) była bardzo podobna pod kątem skutków - zwłoki znajdowano nagie. Prędkość graniczna spadającego człowieka to ok. 50 metrów na sekundę (180 km/h). Ubranie skoczka spadochronowego jest obcisłe, więc pęd go nie zerwie, jednak ludzie lecący z Brazylii (ciepły kraj) byli ubrani luźno, czym więc jest jakaś gumka czy plastikowe guziki naprzeciw tak dużej prędkości?
  • 0



#129

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No przydałoby się sprawdzić ile osób miało spodnie na gumce a ile na pasku i może napisać do pogromców mitów żeby wyrzucili bustera z samolotu w koszulce i spodniach z gumką a następnie w spodniach z paskiem. Ciekawe co ten samolot rozerwało na kawałeczki w powietrzu swoją drogą że ludzie mieli czas stracić majtki podczas spadania :lol
  • 0

#130

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko zależy od tego z jakiej wysokości spadali, a więc po jakim czasie ciało mogło osiągnąć prędkość graniczną, oraz jak długo poruszało się z taką prędkością. Normalne ubrania nie są na tyle mocne, aby przetrwać długie oddziaływanie takich sił. Do tego dochodzi również siła uderzenia w wodę. Równie dobrze samolot mógł rozpaść się na małej wysokości, a ludzie wyrzuceni z dużą prędkością poziomą (zasada zachowania pędu) stracili ubranie w kontakcie w wodą. Tu prędkości są dużo większe, średnio 300 - 400 km/h, więc i efekt możliwszy do uzyskania. Tyle, że przy takiej prędkości z ciał nie zostałoby zbyt wiele.
  • 0



#131

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

slyszalem pogloski ze airbus mogl sie zderzyc z samolotem szpiegowskim, czy czyms w tym stylu, USA.
  • 0

#132

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wątpię, żeby to było zderzenie. Samolotów bezzałogowych nie wypuszcza się w takich warunkach, bo skoro maszyną wielkości A330 wiatr potrafi rzucać jak foliową torebką, to z takiej drobnej maszynki nie zostałoby nic. To są konstrukcje lekkie, nie nadają się do warunków burzowych.
  • 0



#133

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta cała sprawa jest jakaś zagmatwana. najpierw znajdują szczątki jakiegoś samolotu, mówią że to jest to, znaleźli czego szukali a następnie wszystko cofają i twierdzą że to nie ten airbus. powstaje więc pytanie: z jakiego samolotu pochodzą znalezione szczątki. ta cała sytuacja przypomina mi trochę roswell.


co do tych ciał, to ktoś je chociaż zidentyfikował? czemu nadal nie można odnaleźć czarnej skrzynki? po co karmią nas jakimiś sensacjami z terrorystami na pokładzie?

ta sprawa jest jakaś dziwna, możliwe że air france chce wszystko zataić.
  • 0

#134

Davidd83.
  • Postów: 75
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwne jest to co się dzieje z samolotami ostatnio w ciągu miesiąca od katastrofy airbusa słyszałem o kilku krytycznych sytuacjach samolotów to tylko dwa ostatnie :

http://wiadomosci.ga...__sa_ranni.html

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
  • 0

#135 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że w tym roku może dojść do serii spektakularnych katastrof.
Mam takie dziwne przeczucie, tylko nie wiem z czego to będzie wynikać.
Może to irracjonalne, a może w naszej atmosferze dochodzi do dziwnych zmian, które bardzo niekorzystnie działają na samoloty.
Warunki pogodowe zaczynają ostatnio być coraz bardziej ekstremalne - vide Polska.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych