Skocz do zawartości


Zaginięcie airbusa nad oceanem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#151

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czy ktoś z was słyszał dzisiaj w wiadomościach najnowsze informacje nt tego lotu ?

ja słyszałem tylko wzmianke na PR 1 Polskiego Radia ale była ona na tyle zadziwiająca że pozwalam sobie o niej napisać,
a więc dotyczyła ona ostatnich poszukiwań i brzmiała mniej więcej tak :

znaleziono fragment czarnej skrzynki tego zaginionego airbusa i niestety nie udało/uda się (nie pamiętam jakiego czasu użyto) nic z niej odczytać


mnie to dziwi niesamowicie bo nie słyszałem jeszcze o przypadku znalezienia "fragmentu" czarnej skrzynki ...


EDIT

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us


znaleziono skrzynke ale bez tej części w której jest pamięć ...

"The find - which comes more than three weeks after search teams found the tail section of the aircraft -- does not include the "memory unit" which holds the recorded data that could eventually help investigators determine the cause of the crash."

podaje :
http://edition.cnn.c...rss_mostpopular


no i liczą że znajdą "reszte" skrzynki,

czy ktoś słyszał aby czarna skrzynka rozpadła się w jakeijś katastrofie ?
w takim razie musiało nieźle coś walnąć że rozwaliło skrzynke - albo może miało ją rozwalić ...

samoloty nieraz uderzały w wode i skrzynki były ok.

Użytkownik rolpiek edytował ten post 28.04.2011 - 19:22

  • 0

#152 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

20:30, 01.05.2011 /PAP

Znaleźli czarną skrzynkę airbusa

USTALĄ PRZYCZYNY KATASTROFY SPRZED 2 LAT?

Wyłowiono jedną z dwóch czarnych skrzynek Airbusa A330 francuskich linii lotniczych Air France. Samolot uległ katastrofie nad Atlantykiem 1 czerwca 2009 roku w czasie rejsu z Rio de Janeiro do Paryża.
Śledczy zlokalizowali rejestrator parametrów lotów około godz. 10 w niedzielę, a został on wydobyty - w dobrym stanie - około siedmiu godzin później. onetKilka dni temu pojawiły się doniesienia o zlokalizowaniu fragmentu czarnej skrzynki, który nie zawierał jednak rejestratora danych.

Szukali szczątków blisko 2 lata


Na początku kwietnia poinformowano o odkryciu szczątków francuskiego samolotu, który z niewyjaśnionych przyczyn runął do oceanu. Francuskie władze twierdziły, że we wraku znajdują się ludzkie szczątki.

Najwięcej zwolenników ma hipoteza, według której katastrofę spowodowało zatkanie ciśnieniowego wskaźnika prędkości lotu tzw. rurki Pitota przez osadzający się lód. Oczekuje się, że zapisy czarnych skrzynek pomogą w ustaleniu przyczyn tragedii. Nie ocalał nikt spośród 228 pasażerów i członków załogi.

dan//gak

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 01.05.2011 - 20:53

  • 0

#153

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

nie wiem dlaczego ale bardzo ciekawi mnie co było przyczyną tej katastrofy ...
jakieś mam takie dziwne przeczucie :( ale czy dowiemy się prawdy czy 2 lata były potrzebne aby "zakryć" sprawe ...
  • 0

#154

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

w końcu znaleźli moduł pamięci

http://news.yahoo.co...zil_plane_crash

jeszcze nie wiedzą czy da się go odczytać

aha i to jest na razie tylko skrzynka z tecyhnicznymi zapisami a tej co dzwięk nagrywa jeszcze nie znaleźli

Użytkownik rolpiek edytował ten post 02.05.2011 - 23:06

  • 0

#155 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

08:33, 03.05.2011 /France24, PAP

Znaleźli drugą czarną skrzynkę

KOLEJNE ODKRYCIE 2 LATA PO KATASTROFIE AIRBUSA

Ekipy poszukiwawcze znalazły drugą czarną skrzynkę Airbusa Air France, który rozbił się w drodze do Paryża z Rio de Janeiro w czerwcu 2009 roku. 1 maja zlokalizowano i wydobyto pierwszą czarną skrzynkę.
Jak podał portal France 24, czarna skrzynka zawiera nagrania audio z kokpitu samolotu. Jak poinformowali eksperci, znajduje się w dobrym stanie.

Śledczy zlokalizowali rejestrator głosu w poniedziałek o godzinie 23.15 czasu polskiego, a kilka godzin później wydobyli urządzenie. Czarną skrzynkę odnaleziono kilkanaście metrów od miejsca, w którym w niedzielę zlokalizowano rejestrator parametrów lotów.
- Jeśli uda się nam odczytać dwa rejestratory, zrozumiemy, co się stało - powiedział szef francuskiego urzędu bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego Jean-Paul Troadec.

Najwięcej zwolenników ma hipoteza, według której katastrofę spowodowało zatkanie ciśnieniowego wskaźnika prędkości lotu tzw. rurki Pitota przez osadzający się lód. Oczekuje się, że zapisy czarnych skrzynek pomogą w ustaleniu przyczyn tragedii.

Fatalny lot

Tragiczny lot 447 miał miejsce 1 czerwca 2009 roku. Z niewyjaśnionych wciąż przyczyn Airbus A330 runął do Atlantyku podczas lotu do Europy. Nikt nie ocalał - zginęło w sumie 228 osób: 216 pasażerów i 12 członków załogi.

Na początku kwietnia poinformowano o odkryciu szczątków francuskiego samolotu, który z niewyjaśnionych przyczyn runął do oceanu. Francuskie władze twierdziły, że we wraku znajdują się ludzkie szczątki.

jak\mtom\k

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 03.05.2011 - 14:31

  • 0

#156 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

I jak się okazało instalacja parametrów lotu zamarzła, w związku z czym piloci zaczeli popełniać błędy. Doszło do przeciągnięcia samoltu, korkociagu i uderzenia w wodę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych