Skocz do zawartości


Zdjęcie

11 listopada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#46

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak na boku, zgadzam się z Cooperem. Jeśli chodzi o wydarzenia, które ukształtowały nasz kraj, nas.

Odnośnie bitwy pod Wizną. Racja, to co dokonali żołnierze Reginisa, wprawia w pewien "zachwyt" i szacunek. Osobiście nie popieram wojny i armii pod żadnym względem, jednak ten fakt rzeczywiście sprawił, że poczułem się z naszego kraju... Dumny.
Jednak wielka przykrość mnie ogarnia, jak usłyszałem o tej bitwie właśnie w piosence Sabatona. Szwedzkiego zespołu metalowego.
Co mogę powiedzieć?
Jeszcze większy wstyd dla nas. O naszych bohaterach śpiewają obcokrajowcy, podczas gdy o tej bitwie nie ma żadnej wzmianki w podręcznikach szkolnych. Dopiero w encyklopediach powszechnych o tym piszą.
Poza tym... Dlaczego, w ogólności, Polacy mówią o sobie jak o wielkich ofiarach, co to cierpiały, są niesprawiedliwie potraktowane przez wszystko inne, że jesteśmy Narodem Wybranym, bo cierpimy, plaplapla sranie w banie. Dlaczego nie zobaczę porządnego filmu/utworu muzycznego(pominę prześmiewcze i autokrytyczne piosenki Kaczmarskiego)/książki, w którym przypomniany by został jakiś nasz sukces, dla ludzi się "wstydzących" własnego pochodzenia, lub wielki nasz "przewał", który podziałałby troszkę na ochłodę maniakalnych patriotów?
  • 0



#47 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

A niech sobie poświęcają, ale dobrowolnie, a nie przymusowo.

Wytłumaczy mi ktoś, czemu mam obowiązek walczyć za coś, za co nie chce walczyć?
  • 0

#48

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Możemy nie być dumni z teraźniejszości, ale z naszej przeszłości owszem. 123 lata próbowali zniszczyć naszą tożsamość, język, kulturę, a my i tak im bobu zadaliśmy :D
Może i teraz nie jest najlepiej, ale gdyby nas teraz ktoś zaatakował to podejrzewam, że bardzo by się zdziwił,gdyby wszyscy Polacy nagle skopali mu tyłek :)
A do tego Polska piękna jest. I może inni mają fajniejsze morze czy góry, może i łąki u nich inaczej wyglądają, ale nasze i tak lepsze :D
  • 0

#49

Ignas.
  • Postów: 12
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i dziewczyny mamy najładniejsze :D
  • 1

#50

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Ja zawsze mówię, że nie jestem Polakiem, bo bym się często za Panów wstydził i wstydzę (...) w Polsce nigdy jednej rozmowy zrobić nie można. Tylko ja robię jedną rozmowę - ale nie jestem Polakiem". - Józef Klemens Piłsudski
  • 0



#51

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piłsudski miał/ma swoich zwolenników i przeciwników, i nie był Polakiem bo urodził się w I.Rosyjskim ( koło Wilna chyba ), z każdym swoim ślubem zmieniał wiarę, jedni mówią, że to czego dokonał było przejawem geniuszu, drudzy umniejszając jego rolę że to był "cud nad Wisłą". Postać bardzo kontrowersyjna.

Tak mi się przypomniała ta piosenka: http://pl.youtube.co...h?v=rkv-jUM7qcs :D
  • 0

#52

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ten cytat to nie jest przypadkiem w odniesieniu do bajzlu jaki robili międzywojenni politycy?
  • 0



#53

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wyobrażam sobie siebie z bronią mimo wszystko, raczej działałabym w konspiracji, a przynajmniej chciałabym.

Jeśli bym dostał coś niepordzewiałego i mocnego to pewnie że bym walczył. ;)
a zreszta w dzisiejszych czasach to ludzie nie mieli by duzo do gadania, wojna by byla na rakiety i samoloty.
  • 0

#54

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A niech sobie poświęcają, ale dobrowolnie, a nie przymusowo.

Wytłumaczy mi ktoś, czemu mam obowiązek walczyć za coś, za co nie chce walczyć?


Zrezygnuj z darmowej oswiaty, bezplatnej opieki zdrowotnej, popros policje, straz pozarna, pogotowie i wszystke instytucje poczawszy od rzecznika praw obywatelskich a na sadzie najwyzszym skonczywszy zebu nigdy nie interweniowali w twojej sprawie. Zrezygnuj tez z bezplatnych drog zbudowanych z pieniedzy wszystkich podatnikow, urzedow publicznych i wszystkiego co dalo ci Panstwo. Wtedy mozesz powiedziec ze nie bedziesz walczyl w obronie tego na co wszyscy pracowali a ty masz w dupie.
  • 1

#55

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zawsze zastanawia mnie, ile osób z tych, które tak zaciekle twierdzą, że walczyłyby w obronie kraju, naprawdę by tak zrobiły? Łatwo jest osądzać innych, nie znając siebie. Może ci, którzy teraz mówią, ze nie broniliby ojczyzny są po prostu uczciwsi względem siebie?
"Najmniejszy pies najgłośniej szczeka". Taka wolna myśl. :)
  • 0

#56 Gość_Untitled

Gość_Untitled.
  • Tematów: 0

Napisano

Zrezygnuj z darmowej oswiaty, bezplatnej opieki zdrowotnej, popros policje, straz pozarna, pogotowie i wszystke instytucje poczawszy od rzecznika praw obywatelskich a na sadzie najwyzszym skonczywszy zebu nigdy nie interweniowali w twojej sprawie. Zrezygnuj tez z bezplatnych drog zbudowanych z pieniedzy wszystkich podatnikow, urzedow publicznych i wszystkiego co dalo ci Panstwo. Wtedy mozesz powiedziec ze nie bedziesz walczyl w obronie tego na co wszyscy pracowali a ty masz w dupie.

Opieka zdrowotna nie jest darmowa, a płatna i nieźle upośledzona. Oświata jest darmowa do czasu - ale na nią płacą twoi rodzice i Ty. Wszystko składa się na podatki które musisz płacić, czy to drogi czy służby porządkowe.

Dlatego w dalszym ciągu nie wiem czemu mam iść na wojne jak na wszystko płace ze swojej kieszeni i dokładam się na inne rzeczy. Nie czuje żadnego, najmniejszego zobowiązania wobec państwa, które by mnie wewnętrznie zmuszało do strzelania w kierunku innych ludzi i narodów.

Zrozum też, że ja za Ciebie walczyć nie będę tylko dlatego bo się urodziłeś w tym samym kraju co ja i mówisz tym samym językiem. Nie czuje się z Tobą jednością ani z tym narodem. Jestem zupełnie kimś innym, ja tu tylko mieszkam.

Jesteś jeszcze młody, wojsko przed Tobą, miejmy na nadzieje, że pójdziesz grzecznie w kamasze.
  • 0

#57

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a zreszta w dzisiejszych czasach to ludzie nie mieli by duzo do gadania, wojna by byla na rakiety i samoloty.

20% ofiar to cały czas ofiary broni strzeleckiej :)
  • 0

#58

Durael.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie 11 listopada to żadne święto! Ważniejsza jest dla mnie data przyjęcia Polski do UE gdyż wtedy dostała ona szanse na dogonienie zachodu. Niestety 100 tys nacjonalistów jest dalej za Unią różnych prędkości ale za to cały świat jest za wspólną Europą!
  • 0

#59

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cały świat


serio cały?

Każdy ma jakieś poglądy, kosmopolitanizm, gdzie ludzi nie obchodzi jaką mają flagę nad głową jak i patrioci dla których kraj jest najważniejszy, więc nie ma co przedłużać tej dyskusji, bo z kosmopolity nie zrobi się patrioty i na odwrót.

Ja osobiście jak już pisałem w innych tematach gdyby zaszła konieczność ( czy nawet możliwość) walczyłbym choćby to się wiązało z tym, że zginę po pierwszym strzale.
Po prostu gdybym siedział bezczynnie i patrzył jak giną inni nie mógłbym sobie spojrzeć w twarz.
I nikomu innemu też.
  • 0

#60

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrezygnuj z darmowej oswiaty, bezplatnej opieki zdrowotnej, popros policje, straz pozarna, pogotowie i wszystke instytucje poczawszy od rzecznika praw obywatelskich a na sadzie najwyzszym skonczywszy zebu nigdy nie interweniowali w twojej sprawie. Zrezygnuj tez z bezplatnych drog zbudowanych z pieniedzy wszystkich podatnikow, urzedow publicznych i wszystkiego co dalo ci Panstwo. Wtedy mozesz powiedziec ze nie bedziesz walczyl w obronie tego na co wszyscy pracowali a ty masz w dupie.

Opieka zdrowotna nie jest darmowa, a płatna i nieźle upośledzona. Oświata jest darmowa do czasu - ale na nią płacą twoi rodzice i Ty. Wszystko składa się na podatki które musisz płacić, czy to drogi czy służby porządkowe.

Dlatego w dalszym ciągu nie wiem czemu mam iść na wojne jak na wszystko płace ze swojej kieszeni i dokładam się na inne rzeczy. Nie czuje żadnego, najmniejszego zobowiązania wobec państwa, które by mnie wewnętrznie zmuszało do strzelania w kierunku innych ludzi i narodów.

Zrozum też, że ja za Ciebie walczyć nie będę tylko dlatego bo się urodziłeś w tym samym kraju co ja i mówisz tym samym językiem. Nie czuje się z Tobą jednością ani z tym narodem. Jestem zupełnie kimś innym, ja tu tylko mieszkam.

Jesteś jeszcze młody, wojsko przed Tobą, miejmy na nadzieje, że pójdziesz grzecznie w kamasze.


W takim razie oddaj swoj glos na partie ktora nie bedzie zmuszac cie do placenia podatkow i wprowadzi armie zawodowa. Jak na razie niestety w Polsce jestes zwiazany z wojskiem w razie wojny jesli tylko masz kategorie A.
Co do ostatniego zdania, rozczaruje cie, jestem przeniesiony do rezerwy od ponad 5 lat (nie bylem w wojsku).

Kolege Durael moge skomentowac tylko tak: - > :lol
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych