Skocz do zawartości


Zdjęcie

11 listopada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętajmy o tym ważnym dniu, nie róbmy z niego jedynie 1 dnia wolnego od pracy, bądźmy dumni z naszej kultury, z naszej historii, z Polski. Kraj dzięki któremu dumna zachodnia Europa nie mówi dziś po szwedzku, turecku, rosyjsku, który mimo, że zniknął z mapy przetrwał w sercach i umysłach za który przelewano krew.

"Jedenastego Listopada 1918 roku, jest symboliczną datą odzyskania niepodleglości Polski, po wielu latach niewoli i rozbiorów. Data jest symboliczna, bo odzyskanie niepodległości następowało stopniowo, w ciągu ostatnich dwu lat Pierwszej Wojny Światowej. Polska odzyskała niepodległość sama, bez niczyjej pomocy, dzięki klęsce wojennej wszystkich trzech zaborców i dzięki temu, że naród polski utrzymał swoją tożsamość przez blisko 2 wieki niewoli i był gotowy do uchwycenia swych losów w swoje własne ręce. W dniu 11 lisopada 1918 roku nastąpiło zawieszenie broni walczących państw. Dwa dni wcześniej Jozef Piłsudski, dowódca polskich Legionów, powrócił do Polski z więzienia w Magdeburgu, gdzie przebywał od 22 sierpnia 1917 roku, osadzony w więzieniu przez Niemców za odmowę złożenia przysięgi wierności dla Niemców. Rada regencyjna w Warszawie uprzednio naznaczona przez Niemców, poddała się do dymisji z chwilą kapitulacji Niemiec i zawieszenia broni na froncie zachodnim. Wówczas została proklamowana niepodległość państwa polskiego a organizacja wolnego rządu Polski została powierzona Józefowi Piłsudskiemu, generałowi brygady i byłemu ministrowi spraw wojskowych rządu regencyjnego.

Na konferencji pokojowej w Paryżu w 1918 roku, Polska była reprezentowana przez Romana Dmowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Narodowego. Dmowski żądał żeby w nadmorskich granicach Polski był Gdańsk i Kłajpeda oraz Prusy Wschodnie z wyjątkiem Królewca, który mial być wolnym miastem, stolicą pobliskiego okręgu. Anglia obawiała się przewagi Francji w sojuszu z Polską, nie zgodziła się na stworzenie geopolitycznie silnego państwa polskiego, przeforsowała stworzenie wolnego miasta w Gdańsku i uznanie Prus Wschodnich jako części Niemiec. Wówczas marszałek Francji Ferdynand Foche wskazał na Gdańsk i trafnie przepowiedział, że w tym miejscu rozpocznie się druga wojna światowa.

Po ogłoszeniu swej niepodległości, Polska musiała stoczyć sześć wojen, żeby ustalić swoje granice. Z wojen tych najważniejszą była obrona przed inwazją bolszewicką, która miała być początkiem światowej rewolucji komunistycznej. Dowódca Armii Czerwonej, Michaił Tuchaczewski, wydał 4go lipca, 1920go roku rozkaz: „Na zachód, po trupie ‘białej’ Polski na drodze do rewolucji światowej.” Polska obroniła niepodległość dzięki Józefowi Piłsudskiemu, ktory zwycięzko dowodził wojskiem polskim przeciwko napaści bolszewickiej. W wojnie tej brało udzial 190 generałow polskich, pochodzących z trzech zaborów.

. Lord Edgar d’Abernon (1857-1941), dyplomata angielski napisał, że bitwa o Warszwę wygrana przez Polaków w sierpniu 1920go roku, była jedną z osiemnastu najważniejszych bitew w historii Europy, ponieważ zwycięstwo Polaków nie dopuściło do wybuchu światowej rewolucji komunistycznej, do której dążył rząd Lenina. Tak więc Polska ocaliła nie tylko siebie, ale i całą Europę. Dzięki polskiemu zwycięstwu kraje nadbałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia, stały się państwami niepodległymi w przeciwieństwie do Białorusi, Ukrainy i republik kaukazkich, które stały się częścią Związku Sowieckiego."

Magdalena Pogonowska Venice, dnia 11 listopada 2007


Ci co powiedzą, że Polska to syf, że wstyd być polakiem -> go f**k yourself. Dziękuję.
  • 0

#2

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam w Austrii i jestem dumny z bycia polakiem!

Ale jak widze te defilady to wstyd troche...., zardzewiały złom i f16 co ledwo dolecialy od naszych "hojnych" ""sojusznikow"".
Zreszta jesli chodzi o polityke miedzynarodowa to: patrz na moja sygnature.
  • 0

#3

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Defilady fakt, ale idziemy do przodu. Złom bo świat o nas zapomniał po IIWŚ, byliśmy częścią ZSRR i każdemu to pasiło, zobacz, że większość sprzętu wojskowego PRL to maszyny rosyjskie.

Patrzę widzę, technikę mieli ale nie była ona przystępna dla wszystkich - patrz wojna w Afganistanie. Co do Stanów wg. mnie to pieprzone imbecyle i tuczniki ale jedno czego można im pozazdrościć to właśnie patriotyzm.
  • 0

#4

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polska to syf. Dzisiaj. Ten kawałek ziemi na której żyjemy dziś praktycznie nie ma prawa się nazywać Polską, wspaniałym i odważnym krajem którym kiedyś byliśmy.
Szanuję przodków walczących o wolną Polskę, ludzi którzy działali dla dobra ojczyzny.
Nie szanuje dzisiejszej postkomunistycznej pazernej i tępej hołoty.
Zarówno czerwonolewych fanów zbrodniarza Che jak i katoprawych oszołomów którzy wbijali by na pal wszytkich którzy nie podzielają ich poglądów.
Dziękuję.
  • 0



#5

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedys Polska była aż po Ural.
Nie wiem komu był potrzebny rozpad ZSRR, wtedy kazdy mial przynajmniej po rowno.
A sprzet był Rosyjski i nie widze powodów (poza podlizaniu sie USA) zeby to zmieniac.
Rosjanie z Gruzją sobie poradzili w 2 dni, amerykanie sie pie****ą w Iraqu juz kilka lat.
Dziekuje.
  • 0

#6

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko, że amerykanie chcą tam zostać
  • 0

#7

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Flaga wisi, pewnie wybiorę się na jakieś pieśni patriotyczne albo coś. Polska jest cudowna, a Święto Niepodległości ważne.
  • 0

#8

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pudzion: Amerykanie chcę tam zostać bo, talibowie i inni są im potrzebni, mogą do woli testować nową broń pod pretekstem walki z terroryzmem dzięki czemu zachowają pozycję światowego lidera militarnego i inne kraje bd mogły im "skoczyć"

Mango: No brawo, brawo :D

Mam jeszcze 1 pytanie co byście zrobili gdyby w Polsce wybuchła wojna, zostali i walczyli otwarcie/konspiracyjnie czy uciekli w bezpieczne miejsce ? Tak szczerze.
  • 0

#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wyobrażam sobie siebie z bronią mimo wszystko, raczej działałabym w konspiracji, a przynajmniej chciałabym.
  • 0

#10

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja bym został i walczył o wolność Ojczyzny. Polska to Polska, ojczyzna, mimo tej bandy na górze jestem dumny z tego.
  • 0

#11

Arahyll.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wojna w Polsce huh? Pewnie bym został. Założę się że robiłbym pod siebie ze strachu ale za ojczyznę warto walczyć. Facet powinien być facetem a nie kalesonami - nawet jeśli się boi. To prawda ze w Polsce jest teraz syf, ale to nasz syf a nie czyjś i łapy od niego precz.
  • 0

#12

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja powiem tyle, że mi się w tym kraju żyje świetnie i nie wyobrażam sobie że mógłbym się urodzić gdziekolwiek indziej. I za to trzeba złożyć hołd dawnym bohaterom, że dzisiaj nie żyjemy na tej samej ziemi a zupełnie w innym miejscu... A co do tych co to krytykują PL itp. itd. Heh, jak to się mówi.
Durny to ptak co we własne gniazdo robi kupę :D Taka parafrazka ;)
  • 0



#13

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze wiem, jak powinienem postąpić. Wiem też, że w czasie pokoju łatwo jest tak mówić, ale widziałbym swój udział w walce zbrojnej. Inaczej nie miałbym spokoju. Niestety wątpię, aby w razie potrzeby nastąpił taki zryw, jak w trzydziestym dziewiątym. To już nie ta epoka i nie to wychowanie młodych ludzi. W końcu pół wieku peerelowskiej degradacji moralnej zrobiło swoje, a teraz dokładają się kosmopolityczne wzorce wciskane nam przez UE (pod maską „nowoczesności” i „tolerancji”). To smutne, że tyle wieków świadomości narodowej jest dla niektórych bez znaczenia. Wiem, że w kraju nie zawsze jest idealnie, ale to powinno nas tylko motywować do jego naprawy (na tyle, na ile każdy z nas jest w stanie), a nie do wyrzekania się Polskości. W każdym razie ja jestem dumny, że jestem Polakiem i to się nigdy nie zmieni.
  • 0

#14

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zabiłbym drugiego człowieka nawet jakby owy człowiek kazał mi wysikać się na polską flagę, czy zapomnieć o języku.
Polska to wspaniały kraj, jak każdy inny zresztą. Ma swoje wzloty i upadki. Chwile pełne chwały i chwile pełne wstydu. Nie widzę nic mądrego: w wychwalaniu nas pod niebiosa, jacy to my och ach och jesteśmy, a reszta to wstrętne żmije, które chcą żywić się na naszej piersi a później spalić; narzekaniu, jacy to my idioci światowi jesteśmy.
  • 0



#15

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no wlasnie z tym zrywem u nas w razie potrzeby to napewno bedzie licho

i dlatego cenie amerykanski patryjotyzm po 11/9 zglosilo sie najwiecej poborowych w USA od czasow IIWS

jesli chodzi o wielki zryw to napewno w USA nie beda mieli problemow (prawie w kazdym domu jest flaga USA)

a u nas kto ma nasza flage w domu?????

a i napewno muzulmanie nie beda mieli tez problemu ale to bedzie zryw w imie allaha przeciw niewiernym
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych