Skocz do zawartości


Zdjęcie

11 listopada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całe społeczeństwo może popatrzyć sobie na bal prezydenta. Jak się państwo bawi ^^.
Reszta może iść do kościoła, powspominać i pośpiewać natchnione pieśni.
  • 0



#32

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dobra - dlaczego bierzesz pod uwagę historię Polski od roku 1940 a nie wcześniej?

CHCIAŁEM PRZYTOCZYĆ KILKA FAKTÓW Z OSTATNICH LAT..KTÓRE DOPROWADZIŁY DO TEGO GDZIE OBECNIE ZNAJDUJE SIĘ POLSKA, dlaczego się dziwisz :> ?
  • 0



#33

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

coż ja mam odnośnie tego zupełnie inną teorię (dlaczego Polska wygląda jak wygląda) ale jej nie ujawnię, ponieważ wiele użytkowników mogło by się poczuć obrażonymi :P

Wszystkie te daty i wydażenia znam, ponieważ studiuję teraz historię :P jednak ciąglę nie zmienia to moich odczuć nie patriotycznych.
  • 0



#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kaiochin - " ale jej nie ujawnię " - ujawnij. Mam silne nerwy. Przyjmę wszystko, wytrzymam, obiecuję.
  • 0



#35

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

też jestem za ujawnieniem Twojej teorii, w końcu o to chodzi na TYM FORUM !! :P btw. mieszkasz, uczysz się, oraz zapewne pracujesz w UK wiec coś tam się domyślam^^ POZDRO !!
  • 0



#36

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słowem wstępu: wcześniej przytoczony cytat jest trochę przekręconym fragmentem artykułu, który ukazał się w jakiejś francuskiej gazecie.

Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?

LINK

Teraz kilka słów ode mnie.
Nie jestem patriotą. Nigdy nie byłem specjalnym miłośnikiem naszego kraju, podobnie jak wszystkich innych. Państwa, języki, religie czy kolor skóry to sztuczne podziały. Ludzie nienawidzą innych za ich narodowość albo inną bzdurę, która tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Kiedy słyszymy, że ktoś jest Niemcem nie trudzimy się nawet, żeby dać mu szansę - od razu wiemy, że to tak czy inaczej "pieprzony nazista". Wiem, że to nigdy się nie stanie, ale lubię sobie pomarzyć o świecie bez podziałów. A dzisiejszy dzień jest świętem ku czci różnic, nienawiści, wojny. Dlatego, tak, zakrzyknijmy: Vive la République!
Jako podkład muzyczny do czytania tego posta polecam:
  • 0

#37

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Roseb... może kiedyś ;) może kiedyś :P

Użytkownik Kaiochin edytował ten post 11.11.2008 - 10:59

  • 0



#38

Ignas.
  • Postów: 12
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście czuję więz z Polską i Polakami. To jak jest i jak się żyje zależy tylko od nas, można uciec gdzieś gdzie żyje się łatwiej albo walczyć z naszymi absurdami i zmieniać naszą ojczyznę na taką z której wszyscy będziemy dumni. Wywiesiłem flagę.
  • 0

#39

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lubię Polskę, nie mam nic do tego kraju, oczywiście wszystko ma wady, ale w życiu nie powiedziałbym, ze to syf, są o wiele gorsze miejsca do życia. I nigdy nie oddałbym życia za Polskę ani jakikolwiek inny kraj, jak dla mnie to głupota. Czy ważna jest przynależność do jakiejkolwiek grupy? Wszyscy jesteśmy ludźmi, co za różnica czy będę Polakiem, Niemcem czy innym Włochem, wciąż będę tą samą osobą i narodowość tego nie zmieni. Mógłbym oddać życie za kogoś kogo bym kochał, ale nie za kraj i narodowość.
  • 0

#40

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście czuję więz z Polską i Polakami. To jak jest i jak się żyje zależy tylko od nas, można uciec gdzieś gdzie żyje się łatwiej albo walczyć z naszymi absurdami i zmieniać naszą ojczyznę na taką z której wszyscy będziemy dumni.

mhm... tak... akurat nic takiego nic się niedzieje:P OBUDZIĆ SIE! Mamy do czynienia z POLAKAMI! A w ostatnich czasach oznacza to ''osobę która ciągle narzeka, mówi i jej wielkim ''patriotyźmie'' w sercu, a nic nie robi aby zmienić otaczający go świat(aczkolwiek ciągle mówi o tych zmianach)''.
  • 0



#41

Ignas.
  • Postów: 12
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio czytałem,że dla 70% Polaków patriotyzm to "gotowość oddania życia za ojczyznę". Ktoś powiedział "Osobowość niedojrzała marzy o wielkiej śmierci za sprawę, dojrzała chce dla niej skromnie żyć."
  • 0

#42 Gość_nomen nescio

Gość_nomen nescio.
  • Tematów: 0

Napisano

Może jak odda życie 70% ludzi, to głupoty będzie mniej w narodzie. Troche nawine społeczeństwo.
  • 0

#43

Marrakech.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A Polskie Termopile ? Samobójstwo. Czy to było głupie i niedojrzałe ? Chyba nie bo dało czas na przegrupowanie innym oddziałom. Oddawanie, życia np. na wojnie i za ojczyznę jest czymś na zasadzie współczesnych ofiar z ludzi. Ogół społeczeństwa pozytywnie postrzega poświęcenie kilku dla dobra reszty.
  • 0

#44

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bitwa pod Wizną. Szanuję i podziwiam, naprawdę.
Ale widzę, że dzisiejszy polski patriotyzm ogranicza się tylko do :
a) wspominania działań wojennych i obronnych
b) wspominania powstań
c) wyżej wspomnianej już deklaracji oddania swojego życia za ojczyznę
d) picia polskiej wódki
e) tępienia lewactwa, żydostwa, masoństwa, PO i TvNu.
  • 0



#45

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

zawsze mnie właśnie zastanawiało co Polacy chcą od masonów? :D ale to taki off top :P
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych