Skocz do zawartości


Jezus - Murzyn


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
86 odpowiedzi w tym temacie

#31

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proroctwa biblijne są objawieniem woli Boga, a nie ludzkim wymysłem.

Biblie napisali ludzie więc jest ludzkim wymysłem. Ślepa wiara przestaje mnie już śmieszyć.
  • 0

#32

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co za różnica jaką miał skórę? Jezus to Jezus (Jezus to rezus fajnie sie rymuje nie?) grunt że nauczał ludzi o Bogu. Jezusa róznie przedstawiają w różnych częściach świata w Europie jest biały, w Afryce czarny a w Azji żółty pewnie to po to żeby ludzi bardziej do niego przekonac
  • 0

#33

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To po to żeby namieszać w głowach. To jest jawna manipulacja. Co to za religia, która tak po prostu jest zmieniana? Mity greckie sie nie zmieniają i tym samym są bardziej prawdopodobne od tego badziewia.
  • 0

#34

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

judas666
nic się nie zmienia bo w pismie jest że był biały tylko u innych ludów przyrównuje się go do czarnego żeby był bliższy do tamtych ludów a też napewno nie wszyscy misjonarze tak robią
  • 0

#35

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skoro zmienia mu sie skórę na czarną, to się zmienia treść Bibli. Ciekawi mnie co jeszcze jest zmieniane i co było zmieniane przez stulecia. Chociaż nie, jednak mam to w dupie. Znam dużo ciekawsze bajki.
  • 0

#36

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale nie zmienia się niczego w bibli w księdze to są tylko słowa ale misjonarze czytając biblie tam nic nie zmnieniają.
  • 0

#37

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zmieniają kolor skóry Jezusa... I nie wiesz czy nie zmieniają czegoś jeszcze.
  • 0

#38

zbyszek11.
  • Postów: 342
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no nie wiem co oni zmieniają ale to ich sprawa a bóg jest tylko jeden biały trzeba wierzyć w to co pisze w bibli a nie w to co mówią misjonarze.

a wogóle nie wiem dlaczego ci misjonarze na siłe nawracają ,,czarnych'' oni mają swoją wiarę i dlaczego oni psują ich kulturę i przez to nastepne pokolenia nie zobaczą już dzikich jak pisał W. Cejrowski w swojej książce.
  • 0

#39

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nawracają, bo kościół to biznes i im więcej ludzi jest w tym biznesie tym większe ma on wpływy i więcej kasy. W Boga mógłbym wierzyć, gdyby nie było to takie nieprawdopodobne, ale na pewno nie uwierzę w bajeczki z Biblii.
  • 0

#40

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

bóg jest tylko jeden biały

Słucham? Skąd, jeśli można wiedzieć wyciągasz tak dalece idące wnioski?
Pozwolę sobie odpowiedzieć samemu na swoje pytanie i założyć, że z tego, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. A w biblii w obrazkach Adam i Ewa, pierwsi ludzie, byli biali. Ale to z kolei jest podobna manipulacja, jak przedstawianie czarnego Jezusa. Już nauka potwierdziła, że pierwsi ludzie byli czarni (pomijając tych owłosionych). Dlatego też zakładanie, opierające się zresztą na naiwnym założeniu, że człowiek w czymkolwiek przypomina Boga (może poza wolną wolą), że Bóg jest biały jest ewidentnym błędem.
  • 0

#41

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biblie napisali ludzie więc jest ludzkim wymysłem. Ślepa wiara przestaje mnie już śmieszyć.



Spisać zasady wiary z natchnienia Bożego - które wskazują drogę do zbawienia - to nie to samo co, napisać książkę o Biblii. Ślepa wiara na pewno jest ludzkim wymysłem. :mrgreen:
  • 0



#42

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spisać zasady wiary z natchnienia Bożego - które wskazują drogę do zbawienia - to nie to samo co, napisać książkę o Biblii.

A za natchnionych tych ludzi uznali inni ludzie o tej samej wierze, tak samo omylni jak każdy. Jak mnie koledzy np w telewizji okrzykną "natchnionym przez boga" i napisze jakąś gruba książkę pełna bajek, to uwierzysz w nie?
  • 0

#43

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

judas666

Może rzeczywiście lepiej byś zrobił pisząc bajki dla kolegów, bo w sprawach wiary i Biblii raczej się mylisz.
  • 0



#44

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co czarnym chrześcijaństwo jak mają napewno o wiele ciekawsze wierzenia. Ludzie niech białe pozostanie białe a czarne niech dalej będzie czarne :D
  • 0

#45

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

judas666

Może rzeczywiście lepiej byś zrobił pisząc bajki dla kolegów, bo w sprawach wiary i Biblii raczej się mylisz.

Myle się, że ludzie są omylni? Mylę się, że Biblię napisał człowiek (wielu ludzi, dla ścisłości)? I mylę się, że za natchnionych uznali ich ludzie? Udowodnij mi, że było inaczej.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych