Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#46

ananas.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wtrace swoje piec groszy :)

1. Jak sceptycy odniosa sie w takim razie do poruszonego problemu transmisji na zywo przy uzyciu owczesnej techniki?
2. Czym roznia sie, wedlug obecnej wiedzy, kamienie ksiezycowe od ziemskich ? Nie mozna takich kamieni znalezc na Ziemi? Jak jednoznacznie mozna zidentyfikowac kamien jako ksiezycowy?
3. O ile mi wiadomo Rosjanie rowniez zostawili swoje lustra na Ksiezycu, a przeciez wszystkie ich misje byly bezzalogowe?
4. Teza, ze obiekt poruszajacy sie po LEO mozna dostrzec - owszem, ale chyba jako punkt przemykajacy po niebie? Poza tym ile osob na swiecie wtedy moglo przypuszczac, ze Amerykanie beda latac wokol Ziemi a nie na Ksiezyc i gapic sie w niebo? Jesli juz to gapili sie na Ksiezyc :)
5. Co z promieniowaniem kosmicznym? W Waszych wypowiedziach ten problem jest jakos pomijany?

Na razie tyle:)
  • 0

#47

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuje ksiazke do fizyki dla szkoly podstawowej :) Potem mozemy ew. pogadac .

"2. Czym roznia sie, wedlug obecnej wiedzy, kamienie ksiezycowe od ziemskich ? Nie mozna takich kamieni znalezc na Ziemi? Jak jednoznacznie mozna zidentyfikowac kamien jako ksiezycowy? " - ty to serio piszesz? Ja nie wierze ze istnieja w Polsce ludzie tak totalnie pozbawieni wszelkiej wiedzy z dziedziny chemii, fizyki, astronomii .... Po prostu nie wierze.

"4. Teza, ze obiekt poruszajacy sie po LEO mozna dostrzec - owszem, ale chyba jako punkt przemykajacy po niebie?" - no to sobie poczytaj moze jaka jest rozdzielczosc teleskopow.

Ludzie, czy Wy sie naprawde boicie czytac i myslec? To nie boli!!!
Ja wiem ze jest modnie pochwalic sie przed znajomymi ze jest sie w posiadaniu wiedzy tajemnej ale czy naprawde nie przeszkadza Wam to ze ta "wiedza" uraga wszelkim podstawom fizyki??????? Bo ja bym sie czul co najmniej glupio twierdzac np. ze sie nie da dokladnie obejrzec obiektu lecacego na LEO bo balbym sie ze jakis znajomy niechcacy potrafi korzystac z google i jest w stanie sprawdzic ze to co mowie to sa totalne bzdury na poziomie 5 latka :)
  • 0

#48

sceptyk.
  • Postów: 129
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do transmisji za żywo jake ty widzisz problemy wystaczy nadajnik mały a księżyc jest na tyle blisko że nie ma żadnych zauważlnych opuzinień w transmisji
  • 0

#49

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

co do transmisji za żywo jake ty widzisz problemy wystaczy nadajnik mały a księżyc jest na tyle blisko że nie ma żadnych zauważlnych opuzinień  w transmisji


Niewiem czy dobrze kojarze ale sprawe transmisji chyba omawia jeden z dokumentów-filmów gdzieś tu zawartych ...

Ja pamiętam jak czytałem analize zdjęć na anglojęzycznej stronie i jakiś ekspert wypowiadał sie o słynnym zdjęciu kamienia z literą "C". Powiedział, że to włos, który sie tak ułożył przy skanowaniu fotek itd.

Jak ja kocham te ekspertyzy :mrgreen:
  • 0



#50

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"4. Teza, ze obiekt poruszajacy sie po LEO mozna dostrzec - owszem, ale chyba jako punkt przemykajacy po niebie?" - no to sobie poczytaj moze jaka jest rozdzielczosc teleskopow.

no to sobie poszukaj dzisiejszych zdjec obiektow na orbicie ziemskiej...
przy ISS jakosc jest koszmarna, natomiast uchwycenie szczegolow czegos wielkosci Apollo graniczy z cudem. dzisiaj... a w czasach apollo?
do tego kto by mial cos fotografowac w czasach gdy nie bylo cal-sky i Heavens Above?
  • 0

#51

Ófnik.
  • Postów: 120
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie uważacie iż ta powierzchnia księżyca jest kanciasta?
Wygląda troche jak pomieszczenie... :crazy:
  • 0

#52

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dziwnie wygląda ciemniejsza otoczka tego księżyca przy powiększeniu: tak jakby ktoś usunął stamtąd parę pikseli. Nie przemawia do mnie ogółem, a i jego rzekomą "kanciastość" poddaję w wątpliwość :)
  • 0



#53

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wszystko wskazuje no to, że Amerykanie wylądowali na księżycu. W czasie zimnej wojny Rosjanie mieli Amerykan cały czas na podsłuchu, śledzili każdy ich ruch, gdyby nie wylądowali na księżycu Rosjanie by to ujawnili.

Zdjęcia i filmy zostały zrobione na ziemi, ale nie po to by sfałszować lądowanie na księżycu tylko po to żeby ukryć, co tak naprawdę się tam znajduję. Podczas lotu astronautom towarzyszyły cały czas obiekty Ufo, które widzieli też na powierzchni księżyca, zdjęcia i filmy kompletnie nie nadawały się do publikacji, więc trzeba było powtórzyć wszystko jeszcze raz, ale tym razem na ziemi.

A tak poza tym na księżycu podobno po dziś dzień znajdują się pozostałości po ziemskich cywilizacjach np. Atlantydach, tak samo jak i na marsie;] podobno znajdują się tam systemy obronne, które służyły w czasach wielkich wojen. Interesujące są kratery pokrywające tylko stronę widoczną z ziemi, czyżby pozostawił je jakiś rodzaj broni?

a tutaj krótki filmik warty obejrzenia ;] nie wiem czy był, pewnie większość widziała już :P

http://www.yousendit...A4A2F2133E0462D
  • 0

#54

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcia i filmy zostały zrobione na ziemi, ale nie po to by sfałszować lądowanie na księżycu tylko po to żeby ukryć, co tak naprawdę się tam znajduję. Podczas lotu astronautom towarzyszyły cały czas obiekty Ufo, które widzieli też na powierzchni księżyca, zdjęcia i filmy kompletnie nie nadawały się do publikacji, więc trzeba było powtórzyć wszystko jeszcze raz, ale tym razem na ziemi.


Też jestem zwolennikiem tej teorii :)
  • 0



#55

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko w tej teorii wszystko trzyma się kupy ;] to że do tej pory się tam nie lata, fałszywe zdjęcia, że Ruscy nic nie wykryli, itd itp ;]
  • 0

#56

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawa teoria. Lecz co do tych śladów cywilizacji na Księzycu i Marsie, nie byłbym taki pewien. Bawiąc się WorldWindem nigdy nie napotkałem jakiś obiektów które by tak wyglądały.
A filmik bardzo fajny :)
  • 0

#57

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

na http://www.google.com/mars/ widać obszar Cydoni, a na http://moon.google.com/ za wiele księżyca nie pokazali ;]
  • 0

#58

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcia i filmy zostały zrobione na ziemi, ale nie po to by sfałszować lądowanie na księżycu tylko po to żeby ukryć, co tak naprawdę się tam znajduję. Podczas lotu astronautom towarzyszyły cały czas obiekty Ufo, które widzieli też na powierzchni księżyca, zdjęcia i filmy kompletnie nie nadawały się do publikacji, więc trzeba było powtórzyć wszystko jeszcze raz, ale tym razem na ziemi.


Jak już wcześniej wspominałem w innych postach ta teoria jest dla mnie najbardziej prawdopodobna lecz za bardzo nie moge uwierzyć w te cywilizacje co niby tam mieszkały:D
  • 0

#59

AquaManiac.
  • Postów: 165
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"no to sobie poszukaj dzisiejszych zdjec obiektow na orbicie ziemskiej...
przy ISS jakosc jest koszmarna, natomiast uchwycenie szczegolow czegos wielkosci Apollo graniczy z cudem. dzisiaj... a w czasach apollo? " - LOL! Czy chwalenie sie swoja ignoracja na forum publcznym to jakas nowa moda wsrod dzieci neostrady? Pierwszy z brzegu link z googla: http://www.astro.les...gdzie=gal&co=sa
Totalnie amatorskie zdjecia robione totalnie amatorskim sprzetem, pozadnymi teleskopami to mozna w okna ISS-a zajrzec :)
Ludzie, myslec i czytac!!!
  • 0

#60

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poniższe zdjęcie jest autentyczne, nie przerabiane, nie podrabiane. Czekam na komentarze :-D

Dołączona grafika
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych