Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#376

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No to z ogromną niecierpliwością oczekujemy na kolejne załogowe lądowania na księżycu :mrgreen: chyba musze sie zahibernować zeby tego doczekać.
  • 2

#377

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

11 września 2001 - dostaliście strasznie po tyłku i odpuściliście
Smoleńsk - to samo
Chemtrails - to samo
Inne związane z NWO - to samo

Także, z tego co widzę, temat o lądowaniu na księżycu jest waszym ostatnim bastionem, gdzie jeszcze całkiem ochoczo wciskacie innym ciemnotę.


W wątkach dotyczących 9/11sceptycy leżą na wszystkich czerech łopatkach..



To zastanawiające - jak można patrzeć na to samo a widzieć coś zupełnie innego ;)

A co do Księżyca - jestem zaskoczony - myślałem, że zdjęcia wykonane nie tak dawno temu przez bodajże japońską sondę a pokazujące wyraźnie lądowniki a nawet ślady astronautów zakopały na zawsze sprawę teorii spiskowej odnoszącej się do programu Apollo. A tu widać nie wszystkich to jeszcze przekonało...
  • 0



#378

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do Księżyca - jestem zaskoczony - myślałem, że zdjęcia wykonane nie tak dawno temu przez bodajże japońską sondę a pokazujące wyraźnie lądowniki a nawet ślady astronautów zakopały na zawsze sprawę teorii spiskowej odnoszącej się do programu Apollo. A tu widać nie wszystkich to jeszcze przekonało...


Nawet gdybyś wziął delikwenta za fraki i przeniósł go na miejsce lądowania, to i tak by nie zamknęła sprawy. Wymyśliłby coś. Ten typ tak ma.
  • 0

#379

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na ile jest szkodliwe/zabójcze promieniowanie kosmiczne dla astronauty znajdującego się poza wpływem pola magnetycznego Ziemi lub Księżyca? Ci co przebywają na orbicie Ziemi są w dalszym ciągu chronieni przez nasze pole magnetyczne. Podejrzewam że podobnie jest z przebywaniem na Księżycu-ma słabsze pole lecz wystarczające aby ochronić astronautów.


Księżyc nie posiada, tak jak Ziemia , ochronnego pola magnetycznego, więc każda załogowa wyprawa na Księżyc była obarczona pewnym ryzykiem. Nie chodzi tu o ogólnie rozumiane promieniowanie kosmiczne, przed którym dość łatwo jest się ochronić. Prawdziwy problem to tak zwane koronalne wyrzuty materii ze Słońca, czyli ukierunkowane chmury naładowanych cząstek, wyrzucane z ogromną prędkością. Te zjawiska są skorelowane z cyklem aktywności słonecznej i nie występują stale.
Stałym zagrożeniem są natomiast strefy radiacji (pasy Van Allena), czyli obszary cząstek naładowanych, uwięzionych przez ziemskie pole magnetyczne. Więcej na ten temat znajdziesz w linku niżej. Tłumaczenie nie jest może doskonałe ale zrozumiałe.

Link: http://translate.goo...iw=1201&bih=737

No to z ogromną niecierpliwością oczekujemy na kolejne załogowe lądowania na księżycu :mrgreen: chyba musze sie zahibernować zeby tego doczekać.


Faktycznie, trudno dziś wyrokować na temat kolejnych załogowych lądowań na Księżycu, za to już w grudniu ma wystartować kolejna chińska sonda Change-3, która ma dostarczyć na powierzchnię księżycowej "Zatoki Tęczy" (Sinus Iriduum) pierwszy chiński pojazd samobieżny. Będzie to też pierwsze miękkie lądowanie od czasu ostatniej misji radzieckiej Łuny-24 z 1976r.

Aguila,

Na forum już wielokrotnie prezentowano zdjęcia artefaktów, pozostawionych przez załogi misji Apollo i nie tylko, lecz nie są to zdjęcia z sondy japońskiej, lecz z aktualnie działającego na orbicie księżycowej satelity obserwacyjnego LRO. Dla zainteresowanych podaję link do strony z tymi zdjęciami.

Link:http://featured-sites.lroc.asu.edu/
  • 2



#380

Nic.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Napiszę szczerze, że jak po raz pierwszy usłyszałem o dokumencie "Pokój 237", który demaskuje ukryte przesłanie "Lśnienia" Kubricka, nie mogłem uwierzyć w to, że Stanley zrobił swoich zleceniodawców od moon hoax w aż tak wielkiego ptaka w kroku.

Po obejrzeniu tego dokumentu, na marginesie dodam, że dostarczył mi więcej gęsiej skórki, niż sam film, muszę stwierdzić, że Kubrick to największy filmowy geniusz wszech czasów!

Może bez zbędnego pitolenia, zobaczcie, czym się kończy zatrudnianie do największego szwindla w historii największego geniusza filmografii.

Pokój 237

Użytkownik Nic edytował ten post 19.05.2013 - 20:10

  • 0

#381

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zastanawiające - jak można patrzeć na to samo a widzieć coś zupełnie innego ;)

No właśnie ;)

Nawet gdybyś wziął delikwenta za fraki i przeniósł go na miejsce lądowania, to i tak by nie zamknęła sprawy. Wymyśliłby coś. Ten typ tak ma.

Tu wysilać fantazji zbytnio nie trzeba. Ja sobie na szybko wymyśliłem wykluczenie w/w dowodów:
Odniesieniem jest dla mnie Mars. Na nim są różne ślady i różny sprzęt, sondy robią sobie zdjęcia-czy to dowód że na Marsie wylądował człowiek?

Nie chodzi tu o ogólnie rozumiane promieniowanie kosmiczne, przed którym dość łatwo jest się ochronić.

Łatwo czy nie, nie wiem-zapewne to wymaga określonych działań, sprzętu czy dodatkowych materiałów. To są dodatkowe kilogramy (tony?) które trzeba wznieść poza naszą grawitację. Słyszałem sugestie że modernizacje pozwalające uniknąć negatywnych wpływów EMP byłyby niemożliwe gdyż rakieta nie dałaby rady wylecieć z tym dodatkowym balastem.
  • 1

#382

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie chodzi tu o ogólnie rozumiane promieniowanie kosmiczne, przed którym dość łatwo jest się ochronić.

Łatwo czy nie, nie wiem-zapewne to wymaga określonych działań, sprzętu czy dodatkowych materiałów. To są dodatkowe kilogramy (tony?) które trzeba wznieść poza naszą grawitację. Słyszałem sugestie że modernizacje pozwalające uniknąć negatywnych wpływów EMP byłyby niemożliwe gdyż rakieta nie dałaby rady wylecieć z tym dodatkowym balastem.


Statki Apollo CSM i LM były zaprojektowane z uwzględnieniem masy pokrywających je niezbędnych ekranów i osłon, zabezpieczających załogi między innymi przed promieniowaniem. Nie był potrzebny żaden dodatkowy balast w postaci ton ołowiu - jak próbują wmawiać ignoranci, zapatrzeni w rojenia Billa Kaysinga z początku lat 50-tych.
Rakieta Saturn V mogła rozpędzić 47 ton ładunku do prędkości 11km/sek, co zapewniało dotarcie obu statków w obszar oddziaływania grawitacyjnego Księżyca. Przypomnę, że statki Apollo nie uzyskiwały tzw. prędkości ucieczki (11,2km/s), lecz leciały do Księżyca po bardzo wydłużonej orbicie geocentrycznej (200km x ~400.000km) i nawet w przypadku awarii głównego napędu (Apollo 13), mogły powrócić na Ziemię.
  • 0



#383

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja tam nie wiem, ale urodzilem sie juz po podboju KSIĘŻYCA i odkąd żyje to wiadomo ( nie ma po co leciec na ksiezyc bo nic tam nie ma jest martwy, lub NIE MA NA TO PIENIĘDZY :), to przy współczesnej technologi zaledwie ponad 300tys kilometrów od ziemi, więc samo to mówi za siebie !!! Mam uwierzyc w to że nadal nasza cywilizacja nie wie skąd się wzieła :D i zyjemy sobie ot tak ,ooo, żeby płacić podatki i iść pod piach ze swojej winy..... hmmm pewnie musimu wytrwale poczekac jeszcze kilka tysiecy lat. Osobiscie zdaje sobie sprawe ze jesteśmy oszukiwani .................
  • 1

#384

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli Chinom powiedzie się z realizacją ich programu księżycowego, taki sukces spowoduje reakcję ze strony USA i Rosji oraz innych krajów, zaangażowanych w tej dziedzinie.
Temat badań Księżyca powraca, lecz w odróżnieniu od pionierskich przedsięwzięć z lat 60-tych, będzie to nowa jakość. Wymienione kraje przygotowują zaawansowane misje badawcze z bezzałogowymi lądownikami, które dostarcza na Księżyc różnorodne wyposażenie - samobieżne pojazdy zbierające próbki gruntu, moduły powrotne, zdolne dostarczyć te próbki na Ziemię, itp.
Na dowód, wklejam dwie fotki z przygotowań chińskiego lądownika z pojazdem samobieżnym na pokładzie, który ma wystartować w grudniu w ramach misji Change-3.

1. Lądownik Change-3 podczas przygotowań do testów w komorze próżniowej. Podobnie jak pilotowane lądowniki Apollo LM, jego konstrukcję pokrywa wielowarstwowa izolacja.

Dołączona grafika

2. Porównując do sylwetek ludzi z obsługi, lądownik wydaje się dość spory.

Dołączona grafika
  • 2



#385

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto subskrybuje, ten już może oglądał. Ale jak ktoś nie oglądał, to wrzucam w ramach ciekawostki:

  • 0



#386

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do wymienionych faktów można by dodać, że uruchomienie pojazdów elektrycznych LRV po czterdziestu latach pobytu w surowych warunkach księżycowych, jest mało prawdopodobne.
Faktycznie, Aldrin zrobił Armstrongowi tylko jedno i to przypadkowe zdjęcie aparatem Hasselblad, lecz oprócz tego jest trochę ujęć poklatkowych Armstronga poza lądownikiem, wykonanych kamerą filmową z okna kabiny LM.

Wspomniana w filmie sprawa ochrony miejsc lądowania misji Apollo, ma obecnie swój ciąg dalszy. Otóż, w USA opracowano projekt prawny, dotyczący utworzenia Parku Narodowego w miejscu lądowania pierwszej wyprawy Apollo-11, której dowódca - Neil Armstrong jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu.
"Skoro obecnie niektóre firmy komercyjne i państwa stopniowo uzyskują możliwość wpływu na środowisko Księżyca, powinniśmy chronić miejsce lądowania Apollo-11 dla naszych potomków" - twierdzą autorzy wspomnianego projektu prawnego. Ich zdaniem, amerykańskie statki kosmiczne są integralnym terytorium USA, zatem, pozostawione na Księżycu ich fragmenty również są jego częścią.
Park Narodowy powinien zostać utworzony nie później, niż rok po zatwierdzeniu tego aktu prawnego przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Opracowaniem i realizacją aktu prawnego zajmą się wspólnie NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) i NASA które, jak się oczekuje, już w tym roku powinny się porozumieć w kwestii zarządzania jego obszarem i zabezpieczenia do niego dostępu.
USA liczą na finansowe wsparcie ze strony zagranicznych firm i rządów w kwestii zapewnienia pomocy wszystkim odwiedzającym rejon projektowanego Parku Narodowego, by ci zachowali rozsądna odległość od historycznego miejsca.

Ps. Nowa inicjatywa prawna USA powinna być skonfrontowana z obowiązującymi porozumieniami międzynarodowymi.

Dołączona grafika
Obszar parku ma wyznaczać kolista strefa w promieniu - 75m od lądownika.

Dołączona grafika
Obecny, hipotetyczny wygląd miejsca lądowania Apollo-11 na podstawie edytowanej fotografii AS11-40-5950.

Link:http://www.forum.kos...84.msg55340#new
  • 2



#387

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

http://ssheltonimage...video%2521.html

patrzac na ziemie z dystansu z 1000km wyglada to jak szczelne wiezienie i manipulacja ludnoscią zamieszkujacą na niej, zapewne ( takie mam wrazenie ) . Do facerowców, czy nie widzicie tego ze cale nasze zycie to jedno wielkie face ? Wszystkie wiadomosci szczególnie spoza ziemi sa szczelnie przecedzane, no bo kto jest to w stanie z Was to sprawdzic ? zyjemy w niewiedzy, ale za to technologie mamy taką ze czacha dymi. Jak opuscic to wiezienie ziemia ? Bioroboty

Użytkownik real edytował ten post 08.08.2013 - 11:26

  • -3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych