Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#1111

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ten niebieski plastik da się wyjąć? Będę próbował go jakoś wyciągnąć.
Zobacze z tym praniem na 90stopni czy to pomoże.
Zmywarki nie mam.



#1112

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętaj o Calgonie, możesz mieć zakamieniony odpływ.





#1113

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam. Powie mi ktoś co to za pająk?
Zdjęcie zrobione w centrum dużego miasta.
20220528_185808.jpg

#1114

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba Gryziel tapetnik (samiec), albo Sidlisz piwniczny. Gdyby było zrobione pod innym kątem, można by zobaczyć i porównać więcej.





#1115

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzięki. Podejrzewałem tego gryziela ale podobno bardzo trudno go spotkać. Następnym razem więcej zdjęć zrobię. Chociaż pewnie okazji już nie będzie.



#1116

Aisengard.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poszukuję informacji o szybko latających obiektach przypominających strzałki. Pamiętam, że był taki filmik jak podczas nagrywania grotołazów schodzących w dół jaskini uchwycono na kamerze dziwne obiekty lub nieznany latający gatunek, który poruszał się bardzo szybko. Po zatrzymaniu obrazu przypominało to białe, długie strzałki/kilka połączonych ze sobą strzałek. Nie były to owady, bo poruszały się znacznie szybciej. Był to chyba jedyny taki film o tym zjawisku, jak i teraz przeszukując sieć nie mogę znaleźć na ten temat jakichkolwiek informacji (może źle zadaję zapytania). Może coś ktoś kojarzy?



#1117

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poszukaj hasło "rods".



#1118

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie, może ktoś akurat będzie wiedział, bo miał styczność z tematem.

Czy jak wykonujemy tomograf komputerowy to w sytuacji, gdzie wynik jest zły to radiolog nas o tym od razu poinformuje? No bo przecież on na bieżąco podczas badania widzi obraz naszego organizmu. Tylko pytanie czy takie praktyki się stosuje czy nawet jeśli zauważy coś niepokojącego to i tak idzie to do konsultacji najpierw, potem opis i dopiero za tydzień czy dwa dostajemy wynik? Próbowałem coś wyszukać w necie, ale nic na ten temat nie mogę znaleźć. Jedynie, że czeka się od kilku dni do nawet miesiąca. Znajomy twierdzi, że jeśli podczas TK radiolog zobaczy coś groźnego to powie nam to jeszcze zanim opuścimy pokój badań. Ale czy tak jest? Żadnego potwierdzenia nie mogę znaleźć.





#1119

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zależy od przeprowadzającego badanie. Praktyka jest taka, że opis badania jest jest oficjalnym dokumentem i unika się nieoficjalnych informacji, bo... mogą być źle odebrane przez pacjenta.

Jeżeli radiolog jest pewien tego co widzi i uważa, że dobrze jest pacjentowi o tym powiedzieć to zazwyczaj powie. Inaczej jest przy USG, gdzie badający zawsze na bieżąco informuje co widzi i jak on to interpretuje. Bywa, że opis jest inny niż to co pacjent słyszał na badaniu.

Informację mam jako tako świeżą, bo niespełna miesiąc temu poruszałem temat z kolegą doktorkiem zajmującym się przeszczepami.

Temat wypłynął, kiedy ktoś chciał oskarżyć szpital o ukrywanie informacji przed pacjentem. Nie był to jakiś specjalny przypadek, tylko pacjent ześwirował, że ma raka, a radiolog w porozumieniu z rodziną to chcą ukryć, bo podczas badania radiolog powiedział, że nie może mu nic zakomunikować, dopóki nie przejrzy zapisu raz jeszcze, aby wydać oficjalny dokument.

Oczywiście praktyka praktyką, a życie sobie...





#1120

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli niekoniecznie przy złych wynikach od razu będą o tym informować.





#1121

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyniki, czyli oficjalny dokument na pewno zostanie wydany, bez względu na rezultat. Niekoniecznie takie informowanie nastąpi podczas badania. 





#1122

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel, zacznę od tego że to technik obsługuje tomograf a radiolog go później opisuje, niekoniecznie w tym samym dniu. Dobrze trafiłeś bo akurat w tym roku robili mi tomograf czterokrotnie. Trzy razy w szpitalu, raz kontrolnie. Inaczej pacjenta obsługują szpitalnego a inaczej przyjezdnego, lecz za każdym razem obsługa to technicy którzy przygotowują płytkę z obrazem dla radiologów. Jeśli jest coś bardzo złego to kierują Cię na rezonans który jest najczystszym obrazem oraz powiadamiają pacjenta o swoich przypuszczeniach bądź obawach.

Głowa do góry, będzie dobrze



#1123

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Racja Toxic, to technik. Radiolog opisuje.





#1124

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękuje za odpowiedzi. Co mnie zaskoczyło to to, że wyniki otrzymałem...w niedziele. Na szczęście jest okej.


TheToxic

Dobrze trafiłeś bo akurat w tym roku robili mi tomograf czterokrotnie. Trzy razy w szpitalu, raz kontrolnie.

Jak spytałem lekarza czy będziemy robić tomograf kontrolny to odpowiedział, że minimum rok musi minąć do kolejnego TK, a Ty miałaś aż cztery? :o


Użytkownik Daniel. edytował ten post 15.12.2023 - 08:22




#1125

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cztery. Jestem prześwietlona na 10 lat do przodu, z czego dwa tomografy były robione po kilku dniach.

Ja drogi Danielu nie poszłam z pierdołami, w sumie nigdzie nie poszłam bo mnie karetka zawiozła a musieli zrobić drugi tomograf szybko bo neurolodzy sami nie wiedzieli czy mnie otwierać czy nie. Do tego jeszcze było prześwietlenie płuc więc znów rentgen. Teraz w marcu będzie rezonans i znów tomofrat ale z rzutem na zatoki.

U mnie nie jest okey, w każdym momencie mogę składać papiery o rentę. Pytanie ile na tej rencie zarobię. Jestem 8 miesięcy po wypadku i mogę na siebie mówić dziad. Zmieniło się wszystko.

Także jak sam widzisz, jeśli na szali masz życie a zdrowie, wybierają życie z kilkoma tomografami za co jestem całemu zespołowi wdzięczna.




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych