Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#1081

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki za rady.
Toxic wyszukałem w necie gdzie mieszczą się te kluby drwala. Znalazłem że znajdują się na śląsku a ja od pewnego czasu mieszkam gdzie indziej tzn. woj. Pomorskie, powiat starogardzki.
Więc akurat ta szkoła odpada. Postaram się poszukać czegoś w moich okolicach, czyli starogard gd. lub grudziądz ewentualnie.

Juzek, jak mówisz że mi sie znudzi to nie wiem czy to brać. Zwłaszcza że ta grucha z firmy meteor łatwo sie psuje (jeden synek ją testuje na yt). A te lepsze są droższe.



#1082

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trening w domu i w szkole walki to zupełnie inne rzeczy. Jak "wsiąkniesz" w treningi to sam ocenisz jaki  sprzęt jest ci potrzebny w domu. I czy w ogóle jakiś. Ja mam w domu małą siłownię. Tzn. Ławka wielofunkcyjna Sztanga i hantle i różne drobiazgi. Stoi to kurzy się. A ja biegam na siłownię 5 razy w tygodniu :)

 

 Edit I do tego worek i Speedbal, których nie prawie nie używam, 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 12.10.2020 - 18:39




#1083

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam hantle tylko. Do najbliższej szkoły mam 30 kilka km a do innych jeszcze dalej. Lipa troche.



#1084

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może opłać jedną wizytę u trenera personalnego i wypytaj go o to co Ci niezbędne. Polecam też różne fora oraz grupy gdzie wzajemnie ludzie motywują się wzajemnie i doradzają w różnych kwestiach. Zobacz czy zdobyta wiedza pokrywa się z grupą wsparcia i zacznij działać. Na allegro na pewno coś znajdziesz ale odradzam zakup za 700 zł w ciemno. Lepiej dopytać się fachowców niż wydać pieniądze w błoto.





#1085

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanie. Dostałem wczoraj pismo z ostatecznym wezwaniem do zapłaty za mandat, który dostałem w autobusie 6 lat temu. Zadzwoniłem do działu windykacji i mówię, że to jest pierwsze pismo jakie w ogóle od nich dostałem, a z artykułu 77 wynika, że sprawa jest już dawno przedawniona. Pan przyznał mi rację twierdząc, że sprawa oczywiście jest przedawniona, ale to nie zwalnia mnie od uregulowania długu, bo inaczej wpiszą mnie do polskiego rejestru dłużników.

Więc jak to jest, że mimo iż sprawa jest przedawniona i nie grożą mi żadne prawne konsekwencje, ani według prawa tego długu nie można ode mnie egzekwować to mimo wszystko i tak zostanę wpisany do rejestru dłużników? Przecież to jest jakaś paranoja.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.11.2020 - 15:54




#1086

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na Twoim miejscu Daniel skonsultowałabym się z radcą prawnym. O ile się nie mylę, za darmo można mieć poradę w MOPSie (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) jeden dzień w tygodniu bodajże się przez godzinę więc warto zadzwonić (Szukaj swojego rejonu) i zapytać się w jaki dzień urzęduje owy prawnik. On najlepiej Ci odpowie.

 

Swoją drogą kiedyś nie opłaciłam mandatu i niestety obciążyli mnie gdy rozliczałam się z Urzędem skarbowym. Miałam po prostu obciążenie na daną kwotę.





#1087

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawnikiem nie jestem, więc proszę patrzeć na wypowiedź przez pryzmat "nie znam się, ale się wypowiem", jednakże polecam zawsze mieć w głowie, że przedawnienie, umorzenie i anulowanie długu to trzy mające mało ze sobą wspólnego terminy. Anyway: radca. Pewnie z otrzymanego wezwania nie wynika, kiedy była wszczęta egzekucja czy bieg terminu przedawnienia nie był orzeczeniem sądu wydłużony, czy ki diabeł, a w takich kwestiach trzeba by się rozeznać. Jak mówię: nie moje poletko, wiem jedynie, że furtka dla wierzyciela jakaś się zawsze znajdzie, a szarpać się z tym samemu nie ma co.





#1088

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też sie nie znam specjalnie ale równiez sie wypowiem. Dobrze by było w tym przypadku odpisac im na to pismo i ująć w nim że jest przedawnienie sprawy. Bo rozumiem ze pismo przyszło z jakiejś firmy windykacyjnej a nie z sądu.
Przeczytaj to https://splatapozycz...awnienie-dlugu/
Warto jednak zauważyć, że co do zasady przedawnienie długu dotyczy wyłącznie jego wymagalności, nie zaś istnienia. W praktyce oznacza to, iż co prawda, przedawnienie roszczenia może być podniesione przed sądem i drogą prawną wierzyciel nie zmusi dłużnika do zwrotu świadczenia, ale sam dług może być na przykład wpisany w krajowym rejestrze dłużników.



#1089

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedzi. No właśnie pan z windykacji sam potwierdził, że sprawa jest przedawniona dlatego nie będą mogli rozpocząć postępowania sądowego. Pomimo, że takie ostrzeżenie widnieje na tym piśmie które dostałem(nie wiem czy to ma być jakiś straszak czy co, skoro nie ma żadnej mocy prawnej). Natomiast pomimo tego, że sprawy nie można oddać do sądu to jeśli nie pokryje kosztów to wpiszą mnie do rejestru dłużników co np uniemożliwi czy utrudni mi w przyszłości wzięcie pożyczki. Trochę to takie niespójne, bo jeśli według prawa jestem czysty i niewinny to czemu mam mieć "pobrudzone" papiery? No, ale w końcu to nasze prawo...


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.11.2020 - 18:20




#1090

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile wołają złociszy za to?



#1091

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile wołają złociszy za to?

160zł :facepalm: 





#1092

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... jeśli według prawa jestem czysty i niewinny to czemu mam mieć "pobrudzone" papiery? 

Według prawa nie jesteś. Masz ciągle dług, który uległ przedawnieniu, ale nie zatarciu czy umorzeniu. Niewinny też nie jesteś, bo nie dowiodłeś, że ta należność była bezprawna. 





#1093

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem 13-14 lat, jechałem do ciotki z Olsztyna do ... Bilet kosztował parę złotych, ale kupiłem "szkolny". Upierdliwy konduktor przyczepił się, że nie podstemplowana legitymacja. Dodam, że różnica wynosiła bodaj 2,60zł. Wypisał mandat na 50zł. Jakoś zapomniałem. Minęło z pół roku i przyszło do zapłaty ok 300. Też olałem. Po 2 latach pamiętam chyba z 600.  Postąpiłem jak poprzednio. Do dziś mam spokój. Dodam, ze działo się to  w połowie lat 70. Ale nie było wówczas firm windykacyjnych  żerujących na nieświadomych obywatelach tego pięknego kraju.



#1094

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanie odnośnie messengera.

Wiem jak podczas rozmowy wstawic emotke czy gifa. Ale jak dać taki gif dźwiękowy?

20210418-184406.jpg

Czyli jak klikniemy na play to leci dodatkowo jakaś muzyczka czy coś w tym rodzaju.
Gdzie znaleźć takie gify?



#1095

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Mam pytanie odnośnie messengera.
 

Gifa możesz zrobić. Poszukaj coś o ffmpeg najlepiej na linuxa.

massenger nie bardzo wiem jak działa.




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych