Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zeitgeist


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#121

Freeman.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zeitgeist jest głupim filmem propagandowym sekty New Age dla naiwnych ludzi ukazujące wszystkie fakty w złym świetle, które w dodatku w większości są wyssane z palca.



Przytocz wyssane z palca fakty z drugiej i trzeciej części, chętnie się z nimi zapoznam, bo ja nic takiego wyssanego z palca nie zauważyłem. Co do pierwszej części się nie wypowiem, choć i tak dla mnie wszystkie instytucje religijne to jeden wielki wałek.

Więc jeśli druga i trzecia część jest prawdziwa to mamy 70% faktów i w najgorszym wypadku 30% kłamstw (pierwsza część). Tak więc jakim cudem "w większości są wyssane z palca"? Albo nie miałeś matematyki w szkole, albo nie orientujesz się w temacie.
  • 0

#122

Razzy.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy wszyscy wiedza . ale Zeitgeist Addendum wychodzi 3 pazdziernika i bedzie mozliwy do pobrania za darmo ze strony tworcow.
  • 0

#123

Slawex.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiadomo mniej-wiecej o czym bedzie? jest akis trailer,czy cos?
  • 0

#124

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pojawił się na stronie http://www.zeitgeistmovie.com/ dzisiejszej nocy.

Link do filmu

Ktoś to przetłumaczy??????
  • 0

#125

lucas131.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swietny film, zwlaszcza 2 czesc, utopijna wizja spoleczenstwa...
Zobacz tez www.thevenusproject.com i http://thezeitgeistmovement.com
  • 0

#126

prometeusz.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Własnie obejrzałem film Zeitgeist Addendum. I muszę powiedzieć że ten film W ogóle Nie jest odkrywczy!!
To że banki pożyczają pieniądze , które z kolei same pożyczają od Narodowego Banku to jest sprawa stara jak świat. I wcale nie jest to złe !! Otóż właśnie pożyczanie pięniędzy umożliwiło zrealizowanie wielkich projektów, budowę autostrad, elektrowni, wodociągów , wielu wieżowców itd, które służą często wielu zwykłym ludziom , nie tylko elitom (np projekty infrastukturalne i energetyczne). Bez takich projektów energia byłaby droższa.
Bez pożyczek wiele pomysłów nie byłoby zrealizowanych , bo nie byłoby dla nich pieniędzy.
Wyobraźcie sobie że wasz kolega ma świetny pomysł np na pozyskiwanie energii.
Żeby go zrealizować potrzebuje 10 mln zł, wy i wasi inni koledzy macie razem 1 mln zł. Więc pod zastaw tego 1 mln , pożyczacie 10 mln od Banku Narodowego i pożyczacie to swemu koledze. Dzięki temu może on zrealizować swój pomysł i po roku ma takie zyski , że rata kredytu to dla niego pryszcz. I jak byście to zrealizowali bez banków, kredytów? Nie dałoby się nijak. I to jest właśnie dźwignia którą bankowość przyspieszyła rozwój, czego nie było w 16 czy 17 w.
Druga sprawa to oprocentowanie. Czy uważacie że pożyczanie na procent jest złe? Jak tak to pożyczcie koledze
10 tys zł na 5 lat bez oprocentowania. Na pewno się wymigacie że na coś te 10 tyś potrzebujecie.
Otóż to ! Chcielibyście mieć coś w zamian za to że nie możecie przez 5 lat dysponować swoją gotówką.
I tak samo działa bank - żąda spłaty nieco większego kapitału niż zaciągnięty!!!
Trzecia sprawa - niewolnictwo.
Teza że kredyt - dług - powoduje niewolnictwo. Przymusza do cięższej pracy.
A świat nas nie przymusza? Nie musimy płacić rachunków za prąd, gaz, benzynę , jedzenie?
Rozumiem że gdyby nie było długu , nie trzeba byłoby każdego dnia myśleć jak zarobić na jedzenie ,czynsz??
Kredyt umożliwia nam zakupienie czegoś wcześniej niż , pozwolilibyśmy sobie na to oszczędzając.
A przecież oszczędzając , również musimy jakoś się zdyscyplinować.
Tak więc jeśli bank dając nam kredyt , narzuca nam jakąs dyscyplinę , to nie jest to inna dyscyplina niż ta którą narzucilibyśmy sobie sami chcąc zrealizować sobie swoje marzenia ,czy podstawowe potrzeby.
Przeżycie wymaga takich samych poświęceń ,nie ważne czy pracujemy dla kogoś by spłacić kredyt, czy prowadzimy własną działalność oszczędzając sobie ,czy jesteśmy jaskiniowcami i polujemy na dzikie zwierzęta by mieć pożywienie.
Autorzy filmu nie powinni więc, szukać jakiś spisków tylko dojśc do wniosku że natura, przyroda taka jest że zasoby są ograniczone i korzystający z nich są zmuszeni do wysiłku żeby jest zdobyć lub walczyć o nie.
I dopóki to się nie zmieni zawsze będzie poświęcenie i cierpienie.
Powiem więcej - nawet jeśli każdy będzie miał dostęp do rzeczy potrzebnych, nic się nie zmieni ,dopóki sam nasz umysł się nie zmieni, który przecież został stworzony by jak najlepiej walczyć o surowce, rozwiązywać problemy. Bo jak ich zabraknie , to sam sobie je zacznie tworzyć.
I tym optymistcznym akcentem kończę swoją krytykę
  • 0

#127

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

prometeusz NIC nie zrozumiałeś z filmu.

Własnie obejrzałem film Zeitgeist Addendum.


Dokładnie. Po prostu obejrzałeś.

Wyobraźcie sobie że wasz kolega ma świetny pomysł np na pozyskiwanie energii.


Wielu ludzi ma ale nie mogą ich wprowadzic mimo, że mają pieniądze. Właśnie powinieneś się zastanowic dlaczego tak jest.

Autorzy filmu nie powinni więc, szukać jakiś spisków tylko dojśc do wniosku że natura, przyroda taka jest że zasoby są ograniczone i korzystający z nich są zmuszeni do wysiłku żeby jest zdobyć lub walczyć o nie.



Częśc o energii wietrznej, wodnej, słonecznej i geotermalnej najwyraźniej nie widziałeś lub 'obejrzałeś'...

I dopóki to się nie zmieni zawsze będzie poświęcenie i cierpienie.
Powiem więcej - nawet jeśli każdy będzie miał dostęp do rzeczy potrzebnych, nic się nie zmieni ,dopóki sam nasz umysł się nie zmieni, który przecież został stworzony by jak najlepiej walczyć o surowce, rozwiązywać problemy. Bo jak ich zabraknie , to sam sobie je zacznie tworzyć.


Podejrzewam, że oglądałeś bez polskich podpisów i nie zrozumiałeś części w której mówili, że dostępna jest technologia która całkowicie zautomatyzuje rolnictwo i dostarczanie żywności do domów zasilanych darmową energią. Mowa tam była również o tym, że ludzie NIEZMUSZANI do kombinowania jak zdobyc pieniądze na życie nie będą stosowac przemocy itp. ( chodziaż nad tym bym polemizował...)

I o to chodzi w tym filmie. Skoro dostępna jest taka technologia dlaczego nie jest wprowadzana?
Odpowieź: Bo są pieniądze.
  • 0

#128

prometeusz.
  • Postów: 56
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prometeusz NIC nie zrozumiałeś z filmu.

Własnie obejrzałem film Zeitgeist Addendum.


Dokładnie. Po prostu obejrzałeś.


Wyobraźcie sobie że wasz kolega ma świetny pomysł np na pozyskiwanie energii.


Wielu ludzi ma ale nie mogą ich wprowadzic mimo, że mają pieniądze. Właśnie powinieneś się zastanowic dlaczego tak jest.

Tak owszem ludzie którzy udzielając kredytu nie kierują się przyszłymi zyskami firmy wprowadzającej
nową technologię , ale łapówka którą dostali od firmy naftowej są źli.
Ale nie jest zły sam mechanizm kredytu. Kredyt nie jest zły. Nie krytykuj samej zasady , ale ludzi którzy są jej wykonawcami i nieprawidłowo postępują.

Autorzy filmu nie powinni więc, szukać jakiś spisków tylko dojśc do wniosku że natura, przyroda taka jest że zasoby są ograniczone i korzystający z nich są zmuszeni do wysiłku żeby jest zdobyć lub walczyć o nie.



Częśc o energii wietrznej, wodnej, słonecznej i geotermalnej najwyraźniej nie widziałeś lub 'obejrzałeś'...

Tak się składa że Unia Europejska bardzo dużo dopłaca do inwestycji w rózne wiatrowe, słoneczne , czy morskie elektrownie, a i tak nadal z tych elektrowni produkuję się może z 8% całej energii energii.
Prawdopodobnie, żeby mieć jakiś sensowny udzial w produkcji , takimi elektrowniami trzeba byłoby pokryć tysiące km2 . Wiesz jaki wpływ miałoby to na środowisko? Wbrew pozorom to też miałoby negatywny wpływ na środowisko.

I dopóki to się nie zmieni zawsze będzie poświęcenie i cierpienie.
Powiem więcej - nawet jeśli każdy będzie miał dostęp do rzeczy potrzebnych, nic się nie zmieni ,dopóki sam nasz umysł się nie zmieni, który przecież został stworzony by jak najlepiej walczyć o surowce, rozwiązywać problemy. Bo jak ich zabraknie , to sam sobie je zacznie tworzyć.


Podejrzewam, że oglądałeś bez polskich podpisów i nie zrozumiałeś części w której mówili, że dostępna jest technologia która całkowicie zautomatyzuje rolnictwo i dostarczanie żywności do domów zasilanych darmową energią. Mowa tam była również o tym, że ludzie NIEZMUSZANI do kombinowania jak zdobyc pieniądze na życie nie będą stosowac przemocy itp. ( chodziaż nad tym bym polemizował...)

Nie obrażaj mnie i mojej inteligencji. Zrozumiałem wszystko. To znaczy że według twórców Venus project wszystko rozwiązałaby technologia. Tak sama z siebie by się wprowadzała. A gdzie wynagrodzenie dla ludzi którzy by ją wprowadzali? Pomyśl że np. ktoś zmusza cie to instalacji jakiś tysięcy km2 paneli słonecznych gdzieś na Saharze. I co zakasujesz rękawy i pracujesz w pocie czoła za wikt i opierunek?
A kto spłaci koszta budowy takich elektrowni ? Taki koszt zawsze musi ktoś pokryć - zwykle klient który taką energię kupuje . Ta energia nie jest darmowa . W cenę wliczony jest przecież koszt inwestycji.
Także ten koszt ponosiliby ci co z niej korzystają - np biedni afrykańczycy mieszkąjący w pobliżu.
I co w jaki sposób zmieniloby to ich sytuację? W żaden .
Poza tym pisałem o ograniczeniach umysłu. Zastanów się czy dziś ludzie mając całą tą technologię , wygodę są szczęśliwsi niż 100 lat temu? Chyba nie , a może nawet są bardziej nieszczęśliwi.
Przyzwyczajeń umysłu nie zmieni nawet technologia
.
I o to chodzi w tym filmie. Skoro dostępna jest taka technologia dlaczego nie jest wprowadzana?
Odpowieź: Bo są pieniądze.


  • 0

#129

blindcrow.
  • Postów: 226
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Frosti,ma righta,Prometeusz nie zrozumiałeś,lub zrozumiałeś inaczej niż był zamysł twórców
  • 0

#130

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Frosti,ma righta,Prometeusz nie zrozumiałeś,lub zrozumiałeś inaczej niż był zamysł twórców

Dokładnie!
Twój błąd polegał na tym że zacząłeś myśleć nad tymi bzdurami zamiast w nie uwierzyć!
  • 0

#131

Slawex.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jest juz wersja z napisami?
  • 0

#132

Klauth.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogólnie rzecz biorąc podobał mi się ten film, jednak część pierwsza była jak dla mnie naciągana i zupełnie nie udana.
  • 0

#133

qweq3.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Własnie obejrzałem film Zeitgeist Addendum. I muszę powiedzieć że ten film W ogóle Nie jest odkrywczy!!
To że banki pożyczają pieniądze , które z kolei same pożyczają od Narodowego Banku to jest sprawa stara jak świat. I wcale nie jest to złe !! Otóż właśnie pożyczanie pięniędzy umożliwiło zrealizowanie wielkich projektów, budowę autostrad, elektrowni, wodociągów , wielu wieżowców itd, które służą często wielu zwykłym ludziom , nie tylko elitom (np projekty infrastukturalne i energetyczne). Bez takich projektów energia byłaby droższa.


Strasznie naiwny i malo doinformowany jestes.
1) zeitgeist czesc pierwsza jest odkrywczy, mniej niz 20% ludzi wie, ze prywatni bankierzy pozyczaja krajom pieniadze na kredyt, ktore pozniej musza byc splacone z odsetkami, glownie w postaci podatkow. Zatem im wiecej pieniedzy panstwo pozyczy od Banku tym bardziej zadluzone jest nasze spoleczenstwo.
Obrazowo pokazuje to film Money as Debt dostepny na videogoogle z polskimi napisami, czas trwania 47min.
Niemozliwe jest wydostanie sie z tego dlugu, zostalo to wszystko tak sprytnie przemyslane, ze spisek ten jest niemozliwy do ominiecia.
Nawet Ford powiedzial kiedys, ze jesli ludzie polapaliby sie jak dziala system kredytow i pieniedzy to najdalej jutro zobaczylibysmy rewolucje.
Prawda jest taka, ze tego w szkolach NIE UCZA i MALO OSOB o tym wie, wiec zastanow sie co piszesz.

Ponadtwo Nikola Tesla wymyslil sposoby na pozyskiwanie energii za darmo i zostal zniszczony przez bankiera JP Morgana, kazdy wie, ze majac kontrole nad energia masz kontrole nad kontynentami!
Popatrz ile teraz ropa kosztuje, ile kosztuje infrastruktura. TO WLASNIE sa ogromne pieniadze.
Bez tego systemu wszystko bylo by duzo, duzo tansze tak jak w USA przed wprowadzeniem FEDu, wiec nie wyskakuj mi z takimi bzdurnymi i bezpodstawnymi stwierdzeniami bo sie po prostu osmieszasz.


Bez pożyczek wiele pomysłów nie byłoby zrealizowanych , bo nie byłoby dla nich pieniędzy.

HAHAHAAHA, jakos Chiny pieniedzy nie pozyczaja a projekty maja 10x lepsze niz USA.
Co Ty chcesz tu udowodnic. Widze, ze nie masz ABSOLUTNEGO pojecia o tym o czym piszesz.



Wyobraźcie sobie że wasz kolega ma świetny pomysł np na pozyskiwanie energii.
Żeby go zrealizować potrzebuje 10 mln zł, wy i wasi inni koledzy macie razem 1 mln zł. Więc pod zastaw tego 1 mln , pożyczacie 10 mln od Banku Narodowego i pożyczacie to swemu koledze. Dzięki temu może on zrealizować swój pomysł i po roku ma takie zyski , że rata kredytu to dla niego pryszcz.

Po 1, panstwo powinno pozyczam swoim obywatelom pieniadze NIE na procent.
Po 2 A co jesli pomysl nie wypali??? Wtedy odsetki zjedza inwestora. Tak bylo juz niejednokrotnie ale jak widac twoje pojecie o historii ekonomii jest ZNIKOME.
Smieszy mnie tok twojego myslenia bo jest po prostu banalnie prosty i logicznie niespojny.



I jak byście to zrealizowali bez banków, kredytów? Nie dałoby się nijak.

Cesarstwi rzymskie zbudowano bez kredytow.
Chiny tez. Widzisz jakis problem?


I to jest właśnie dźwignia którą bankowość przyspieszyła rozwój, czego nie było w 16 czy 17 w.

Kolejny dowod na to jak obca jest Ci znajomosc ekonomii i historii.
Tak sie sklada, ze to wlasnie bankowosc spowalnia caly rozwoj czego naoczny przyklad mamy teraz w USA.
USA za czasow swej swietnosci nie byla tak mocno zalezna od kredytow bankowych.
Widze, ze juz propaganda bankowosci tak zmulila Ci mozg, ze nie widzisz swiata bez systemu bankowego!
A ja go widze! I to bardzo dobrze, wystarczy chwila zastanowienia i troche pomyslunku.
A rewolucja przemyslowa byla wywolana wynalezieniem m.in maszyny parowej.
Nie potrzebowano tak pozyczek pieniedzy od banku. Wystarczyla najblizsza rodzina. To samo bylo z Nokola Tesla.

Druga sprawa to oprocentowanie. Czy uważacie że pożyczanie na procent jest złe?

Tak, co wiecej uwazam, ze to chore!! Dla dobra obywateli panstwo powinno pozyczac pieniadze bez procentu.
Przyspieszylo by to gospodarke i zmniejszylo radykalnie podatki.
Odkad Bank Centralny jest nad panstwem dzieje sie dokladnie odwrotnie.


Jak tak to pożyczcie koledze
10 tys zł na 5 lat bez oprocentowania. Na pewno się wymigacie że na coś te 10 tyś potrzebujecie.
Otóż to !

Panstwo to nie kolega. Panstwo powinno produkowac pieniadze i miec wplyw na ich ilosc w obiegu.
Twoj kolega nie produkuje pieniedzy tylko je zarabia. Ty tez, wiec logiczne jest, ze te 2 przyklady tak sie maja do siebie jak fistaszek do hydraulika. Podales najbardziej beznadziejny przyklad jaki mozna sobie wyobrazic bo jest on w ogole nie adekwatny do rzeczywistych zasad rynku i ekonomii oraz systemu monetarnego.



Teza że kredyt - dług - powoduje niewolnictwo. Przymusza do cięższej pracy.
A świat nas nie przymusza? Nie musimy płacić rachunków za prąd, gaz, benzynę , jedzenie?

No wlasnie odkad bankierzy zalozyli ten spisek to musimy placic za PRAD, GAZ i Horendalnie wysokie pieniadze za benzyne (przypominam, ze w kraju gdzie bankierzy maja male wplywy np Wenezueli, litr paliwa kosztuje 7gr).
Te rzeczy powinny byc w nizszych cenach. Czuje sie jak niewolnik muszac oddawac 60% mojej pensji panstwu ktore splaca dlug bankowi swiatowemu nie z mojej winy.
Na bankier pl i w angorze kiedys byl o tym artykul.
Jesli lubisz oddawac tyle pensji jako danina bankkierom to oddaj mi reszte za darmo.
Zmobilizuje Cie to do wiekszej pracy.



Tak więc jeśli bank dając nam kredyt , narzuca nam jakąs dyscyplinę , to nie jest to inna dyscyplina niż ta którą narzucilibyśmy sobie sami chcąc zrealizować sobie swoje marzenia ,czy podstawowe potrzeby.

Stek nielogicznych wyrazow.
Moje marzenie to byc wolnym i by panstwo nie wkladalo lapy w moje kieszenie.
Niestety tak nie jest.
Dyscyplica?? Harowa od poniedzialku do piatku po 8 h dziennie to jest dyscyplina??
Jak np mam ochote pojechac do znajomych w tygodniu to nie moge bo MUSZE ISC do pracy aby przezyc w tym systemie. Czlowieku powiem Ci jedno. Lecz sie bo jestes chory.
Aha jeszcze jedno. Zostan moim niewolnikiem. Zaplace Ci ale pokaze Ci dyscypline ok??
Nie bedziesz mial kontaktow z rodzina, dziecmi, znajomymi. Bedziesz pracowal cale dnie a pozniej oddasz mi 50% tego co wypracowales.





Autorzy filmu nie powinni więc, szukać jakiś spisków tylko dojśc do wniosku że natura, przyroda taka jest że zasoby są ograniczone i korzystający z nich są zmuszeni do wysiłku żeby jest zdobyć lub walczyć o nie.
I dopóki to się nie zmieni zawsze będzie poświęcenie i cierpienie.
Powiem więcej - nawet jeśli każdy będzie miał dostęp do rzeczy potrzebnych, nic się nie zmieni ,dopóki sam nasz umysł się nie zmieni, który przecież został stworzony by jak najlepiej walczyć o surowce, rozwiązywać problemy. Bo jak ich zabraknie , to sam sobie je zacznie tworzyć.
I tym optymistcznym akcentem kończę swoją krytykę


Po 1 obejrzyj Zeitgeist 1, bo chyba mama nie uczyla cie, ze nie oglada sie od konca.
Po 2 Spisek Istnieje! JEst grupa Illuminatow bawarskich ktorzy wlasnie ten system omnetarny narzucili swiatu.
Niemal kazdy wiekszy polityk, ekonomista, prezydent itp o tym mowili.
Nie trudno to dostrzec, wystraczy stanac i sie zastanowic.
To nie jest doszukiwanie sie spisku, to sa fakty. Widocznie tak ograniczona osoba jak Ty nie potrafi tego dostrzec. Szkoda mi czasu na odpisywanie do Twojego posta, bo bym Ci walnal godzinny wyklad w jak wielkim i naiwnym jestes bledzie.

Zobacz jak durnymi i niewolniczymi mechanizmami kieruje sie swiat. Poczytaj troche historii i ksiazek o nowoczesnej bankowosci. Moze to otworzy ci oczy i powie, ze swiat w ktory zyjesz- TWOJ SWIAT, wcale nie jest tym wlasciwym i jedynym.

Tym oto pesymistycznym akcentem koncze i dodaje.
"koncz wascpan, wstydu oszczedz"


Oczywiscie nie mam nic do Ciebie jako prywatnej osoby. Wiem ze ta sieke pogladowa w Twojej glowie zrobili ONI.
Proponuje: duzo czytac, duzo analizowac i zastanawiac sie glebiej nad pewnymi sprawami. Ponadto opieraj sie o swoja wlasna, zbobyta wiedze, a nie jakas papke z TV.
  • 0

#134

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wielu ludzi ma ale nie mogą ich wprowadzic mimo, że mają pieniądze. Właśnie powinieneś się zastanowic dlaczego tak jest.

frosti równie wielu ludziom udaje się je wprowadzić. Dziwisz się, że ludzie walczą z postępem ? Że korporacje się bronią, że stracą zyski ? To jest hamulec postępu, ale nie jest w stanie go zatrzymać na amen. Jest to także sprawa stara jak świat, poczytaj o rewolucji w tkactwie co się działo.


Częśc o energii wietrznej, wodnej, słonecznej i geotermalnej najwyraźniej nie widziałeś lub 'obejrzałeś'...


energia wietrzna -> skrajnie droga przy stosowaniu na masową skalę, możliwa do stosowania tylko jako uzupełnienie, wymaga trzymania rezerw mocy.
energia wodna -> Polska ma raczej kiepskie warunki naturalne, ale powinno się ją rozwinąć
energia słoneczna -> wolne żarty, też tylko jako uzupełnienie do ogrzewania wody, nie mamy klimatu, by wydajnie pozyskiwać energię elektryczną...
energia geotermalna -> w tym się nie orientuję, jeśli Sokołowski się nie pomylił to może jakoś uda się to wykorzystać

Jaki z tego wniosek ? Energia z tych źródeł może tylko wspomagać, jest pożyteczna i należy ją rozwijać, ale budowa takiej infrastruktury wymaga dużo pracy i środków.


Twój błąd polegał na tym że zacząłeś myśleć nad tymi bzdurami zamiast w nie uwierzyć!

Celna uwaga. Druga część ujawniła o co naprawdę tym ludziom chodziło. Wierzycie w ich nieograniczoną dobroć ? Czy też chcą pozyskać wasze serca i umysły do własnych celów. Ich plan był genialny. Za pomocą Zeitgeist I części trzeciej pokazali, jaki ten system jest zły jak ludzie pragną kasy (co nie przeszkadzało im naginać prawdy, i gdzie ichnia wspaniałomyślność....), druga część Zeitgeist'a I pokazała jaka to Ameryka jest zła i zakłamana, ergo ludzie przestali ufać rządowi. Do czego mogliby się odwołać ludzie, gdy rząd kłamie i system jest do bani ? Do czego się odwołują uciśnieni ? Do bogów. A tu niespodzianka, pierwsza część Zeitgeist'a ładnie zjechała chrześcijaństwo. Pomijam oczywiście same kłamstwa, przy porównaniu bogów, myślicie, że to nie było zrobione celowo ? :)
Więc udało się zebrać grupę ludzi, którzy uwierzyli w Zeitgeist i zostali urobieni. Teraz trzeba było odczekać, by fala rozniosła i zagnieździła się w ośrodku, czyli umysłach ludzkich. Kiedy uznali, że nadszedł czas trzeba było wypuścić MANIFEST, czyli Zeitgeist Addendum, a w nim utopijne społeczeństwo i rady na Social Transformation.

Streszczę je w skrócie:
1) Atakuj naszych wrogów "Fed cartel"
2) Olej wiadomości, radio i tv oglądaj najlepiej nasze strony inaszych przyjaciół, my jesteśmy jedyni szczerzy dobrzy i prawdziwi. "I'm God the only one I will bring back freedom to your heart"
3) Olej wojsko (też się go brzydzę), po prostu jakby doszło do czegoś chcą mieć jak najmniej wrogów.
4) Buduj autonomiczny dom - akurat to jest pozytywne oczywiście wtedy gdy istnieją naturalne warunki do wykorzystania tych źródeł energii
5) Olej politykę niszcz system, czyli działaj razem z nami. Zróbmy rewolucję :/

Mam nadzieję, że ktoś podejdzie choć ciut bardziej sceptycznie do tego co proponują ludzie od Zeitgeist'a...
  • 0

#135

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nieważne, proszę moderatora o kasację.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych