Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zeitgeist


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#1

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

[url="http://stage6.divx.com/user/capriceclassic...ist---The-Movie"]http://stage6.divx.com/user/capriceclassic...ist---The-Movie[/url]



Bardzo dobry film , ktory pokazuje jak Religia uzywa strachu do kontrolowania ludzi , porusza temat 9/11 oraz tematy duchowosci
  • 1

#2

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam, każdemu ten film ( szkoda że jest po angielsku :( ).
Najbardziej podobała mi się pierwsza część dotycząca religii, a konkretnie jej powtarzalności - wychodzi na to że nie wierzymy w nic innego niż to w co wierzyli Egipcjanie, Babilończycy itp. Zmieniły się tylko imiona bóstw - reszta się zgadza :) .
Druga część dotyczyła WTC, a konkretnie próbowała dowieść jak to zrobiono nas w konia. Słabo ciekawe ( jak dla mnie )
Trzecia część natomiast to próba przedstawienia otaczającej nas rzeczywistości jako jednego wielkiego spisku, z grupą ludzi którzy to wszystko kręcą - zaczęło się od deklaracji niepodległości w USA, a kończy na microchip'ach.

Reasumując- naprawdę warto obejrzeć
  • 0

#3

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak być kolejną osobą, która film poleca - naprawdę warto obejrzeć.
  • 0

#4

tirpse.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie,
Czy ktoś wie jak mozna nagrać ten film?

Zauważyłem ze pytanie było z natury - debilnych.
POzdro
  • 0

#5

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak mozna nagrać ten film?

znaczy sciagnac na hdd?
vdownloaderem.
  • 0

#6

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947"]http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947[/url] tutaj jest ten film z polskimi napisami, oczywiscie ja takze go polecam :)
  • 0

#7 Gość_euronymus

Gość_euronymus.
  • Tematów: 0

Napisano

dzis o 23.40 w tvp2 leci pierwszy odc. dokumentu o ufo. da rade ktoś nagrać i wrzucić na rapida??plz...
  • 0

#8

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obejrzałem film, w wielu kwestiach mnie nie zaskoczył, w innych tak. Ten film jest genialny. Chylę czoła przed ludźmi którzy nad nim pracowali...must see. Powinien leciec 24/7 zeby kazdy mogl go obejrzec i przejrzec na oczy. Pozdro dla świadomych.
  • 0

#9

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że niektórym osobom wystarczy pokazać film i dopisać że to fakty, a uwierzą od razu.

No cóż film jest świetny, chociaż trudno udowodnić niektóre przedstawione w nim tezy, wydaje się że idąc tokiem rozumowania jego twórców, można zanegować wszystko składając dowolnego boga z kawałków historii.

Ubawiłem się za to czytając artykuły na amerykańskich forach, gdzie ludzi obalających tezy z filmu potraktowano jak fanatyków religijnych :D

A tak poważnie to jedyną prawdę na temat Kościoła Katolickiego objawia Radio Maryja - trzeba tam zadzwonić i się spytać.
  • 0

#10

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę cohira, że starasz się obalić sens tego filmu. Jak też zauważyłem starasz się to robić poprzez osądzanie jego pierwszej części. Nie dziwię się w ogóle, gdyż zwiera wiele naciąganych teorii i również się z nią w 100% nie zgadzam. Tezy z piewrszej (jak dla mnie najsłabszej) częsci filmu nie są zbyt spójne i nie mają odzwieciedlenia w rzeczywistości. Może powiesz cos ciekawego na temat dwóch kolejnych części, które dla mnie są najbarzdiej zastanawiające ;)
  • 0

#11

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Reaper, a któreż to elementy pierwszej części filmu nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i które z tych teorii według Ciebie są naciągane? Chętnie poczytam.
  • 0

#12 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

Reaper, a któreż to elementy pierwszej części filmu nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i które z tych teorii według Ciebie są naciągane? Chętnie poczytam.


ja też chętnie poczytam


weźmy choćby: Przesilenie zimowe - w większości kultur było okazją do świętowania "odradzania się Słońca"
Na początku naszej ery przesilenie wypadało 25 grudnia wg kalendarza juliańskiego.
Stąd też termin święta Bożego Narodzenia, które miało wyprzeć tradycyjne wierzenia - patrz Geneza świąt Bożego Narodzenia. -> wikipedia
http://pl.wikipedia....
zobaczcie jakie to jest zagmatwane i ile razy zmieniano date narodzin Jezusa.

poza tym
W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia
w Persji narodziny bóstwa Słońca Mitry
wśród ludów germańskich Yule
u Słowian Święto Godowe

mysle ze nie należy tego traktować jako zlepki historyczne,
ale fakty które miały miejsce.

Natomiast nie pasują mi ryby czyli gwiazdozbiór nieba północnego
Punkt równonocy wiosennej na skutek zjawiska precesji się przesuwa - to fakt.
Ale w gwiazdozbiorze wodnika znajdzie się dopiero za jakieś 500 lat a w filmie podane jest
że nastąpi to dużo wcześniej.
może to ktoś wyjaśnić ???


2 i 3 część filmu mnie nie interesuje.
  • 0

#13

cohira.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę cohira, że starasz się obalić sens tego filmu. Jak też zauważyłem starasz się to robić poprzez osądzanie jego pierwszej części. Nie dziwię się w ogóle, gdyż zwiera wiele naciąganych teorii i również się z nią w 100% nie zgadzam. Tezy z piewrszej (jak dla mnie najsłabszej) częsci filmu nie są zbyt spójne i nie mają odzwieciedlenia w rzeczywistości. Może powiesz cos ciekawego na temat dwóch kolejnych części, które dla mnie są najbarzdiej zastanawiające ;)


Pierwsza część zdecydowanie najsłabsza, zgadzam się.

Jeśli chodzi o temat WTC to zdecydowanie najlepszy, oparty na wydarzeniach, których każdy z nas mógł być świadkiem, tezy dobrze nakreślone i poparte faktami.

Temat banków i spisku illuminati już nie tak bardzo mnie zaciekawiły, ponieważ nigdy mnie to nie interesowało.

Film to wg mnie dobry PSY-OP, dobrze oddziałuje na postrzeganie widza i jest opiniotwórczy, czy do końca mija się z prawdą? Myślę że nie, chociaż stanowi bardzo zręczne zestawienie faktów. Trochę przeraża to jak niektórzy ludzie zaraz po obejrzeniu go zmieniają zdanie (i wyznanie).

Ktoś chciał fakty sprzeczne z tezami zawartymi w filmie to wrzucam, opracowałem na podstawie dyskusji w internecie i portalu wiara.pl (odnośnie liczby mędrców), zawsze mogę dodać więcej:
  • Matka Horusa nie była dziewicą. Była żoną Ozyrysa, którego pociął w kawałeczki Set. Istnieją różne wersje tego jak później wyglądał Ozyrys, niektóre mówią że nie mogła znaleźć jego członka, więc dorobiła mu go sama. Penis został bowiem zjedzony przez krokodyla, jak pisze Plutarch, lub rybę, jak podają inne egipskie źródła. Nie ma słowa o żadnym dziewictwie.
  • Skąd w filmie Isis-Meri? Niewiadomo. Chętnie zobaczyłbym dowód na to że miała takie imię.
  • Horus miał się urodzić ostatniego dnia egipskiego miesiąca Choiak, co odpowiada 15 listopada w naszym kalendarzu.
  • Horus urodził się w bagnie, nie w jaskini czy oborze.
  • Narodziny Horusa nie zostały poprzedzone znakiem w postaci gwiazdy na wschodzie.
  • Nie było żadnych trzech mędrców, ani w historii o Horusie, ani o Jezusie. Biblia nie podaje żadnych liczb odnośnie ilu ich tak naprawdę miało być. Ewangelista nie podaje imion mędrców, ani nawet ich liczby. Na rysunkach w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, aż do IV w., przedstawiano ich dwóch, trzech, czterech lub sześciu. W Syrii i Armenii przyjęła się wówczas tradycja, że było ich dwunastu, co miało symbolizować dwunastu Apostołów i dwanaście plemion Izraela. Z kolei Kościół koptyjski w Egipcie uznał, że było ich aż sześćdziesięciu. Liczba „trzy” pojawiła się u Orygenesa (zm. ok. 251 r.) w pierwszej ćwierci III w. Stwierdził on, że skoro były trzy dary, to tylu musiało być również wręczających. W wieku IV ten pogląd stopniowo wszędzie został przyjęty.
  • Ojciec Horusa miał na imię Seb czyli Józef – nie wiem jak to traktować. Po pierwsze Seb był ojcem Ozyrysa, po drugie zarówno Seb jak i Józef były bardzo popularnymi imionami w tamtych czasach.
Poza tym kiedyś na jakimś forum historycznym widziałem opinię, że w tamtych czasach religia była tak rozwarstwiona, że w każdym mieście mieli tak naprawdę inne wyobrażenie Horusa i Ozyrysa.

Istnieje teoria historyków dotycząca Jezusa, co działo się z nim pomiędzy 12 a 30 rokiem życia. Miał wtedy znajdować się w Egipcie, gdzie obserwował tamtejszą kulturę i tworzył własną religię. Ta teoria oczywiście obala tezę z filmu Zeitgeist jakoby Jezus nie istniał.
  • 0

#14

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cohira wypisał trochę niejasności, czy wręcz sprzecznych faktów. W filmie jest ich więcej, ale nie chodzi tu o wymienienie ich wszystkich, nie ma to większego sensu. Chodzi w głównej mierze o to jak film jest zbudowany. Stara się pokazać, że wszystkie religie działąją na tej samej zasadzie, co nie jest prawdą i każdy wam to powie. Wybierane są tylko niektóre aspekty, w głównej mierze te, które pasują do całości obrazu, czasem fakty są manipulowane lub wręcz zmieniane, co przedstawił po części cohira. W niektóych momentach brzmi to zupełnie jak jakaś numerologia, która nigdy do mnie nie przemawiała. Dobrym chwytem są też momenty, w których przelatuje przez monitor jakaś lista, która niby ma pasować do jakiejś tezy, ale leci ona tak szybko, że trudno cokolwiek zobaczyć, poza tym kto w tym momencie wciśnie pauze aby sprawdzić czy nie ma tam wypisanych jakichś głupot? Odwołania do biblii też są niczego sobie. Jakieś zdanie wyrwane z kontekstu, które jest pełne alegorii i niby ma potwierdzać postawioną na początku tezę.

Nie twierdzę, że całą ta część to jakaś wielka "lipa", na pewno coś w tym jest, ale ogólnie została stworzona tak, aby jak najwięcej osób zmieniło swoje poglądy po jej obejrzeniu i dlatego zastosowano tu wiele chwytów w tym pomagających.
  • 0

#15

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cohira, odpowiedzi na te pytania szukaj u źródła, które jest następujące.


- BASIC SOURCES -

PART 1


* Special thanks to Acharya S for her consultation for this section*
Massey, Gerald - The Historic Jesus and the Mythical Christ, The Book Tree
Carpenter, Edward: Pagan and Christian Creeds: Their Origin and Meaning Book Tree, 1998
Acharya S - The Christ Conspiracy, Adventures Unlimited Press
Massey, Gerald - Ancient Egypt: Light of the World, Kessinger Publishing
Churchward, Albert -The Origin and Evolution of Religion, The Book Tree
Acharya S - Suns of God, Adventures Unlimited Press
Murdock, D.M. - Who was Jesus?, Steller House Publishing
Allegro, John - The Dead Sea Scrolls and the Christian Myth, Prometheus Books
Frazer, Sir James: The Golden Bough, Touchstone Pub., 1890
Maxwell, Tice, Snow - That Old Time Religion, The Book Tree
Rolleston, Frances: Mazzaroth, Rivingtons, Waterloo Place, 1862
Cumont, Franz: Astrology and Religion Among the Greeks and Romans Cosimo Classics 1912
King James Version, The Holy Bible, Holman
Fideler, David: Jesus Christ, Sun of God Quest Books, 1993
Berry, Gerald: Religions Of The World, Barnes & Noble Pub., 1965
Leedom, Tim C - The Book Your Church Doesn't Want You To Read, TS Books
Paine, Thomas - The Age of Reason
Wheless, Joseph: Forgery in Christianity: A Documented Record of the Foundations of the Christian Religion 1930
Remsburg, John E. - The Christ: A Critical Review and Analysis of the Evidence of His Existence, Prometheus Books
Massey, Gerald - Egyptian Book of the Dead and the Mysteries of Amenta, Kessinger Publishing
Irvin, Jan & Rutajit, Andrew - Astrotheology and Shamanism, The Book Tree
Doherty, Earl - The Jesus Puzzle: Did Christianity Begin with a Mythical Christ?, Age of Reason Pub.
Campbell, Joseph - Creative Mythology: The Masks of God, Penguin
Doane, T.W. - Bible Myths and Their Parallels in Other Religions, Health Research
Maxwell, Jordan: The Light of World (Film Series) IRES
Singh, Madanjeet: The Sun- Symbol of Power and Life, UNESCO, 1993
Flemming, Brian: The God Who Wasn't There (Film) 2005
The Naked Truth (Film) IRES
Jackson, John G. : Christianity Before Christ, American Atheist Press, 1985

PART 2
Griffin, David Ray - 911 The Myth and the Reality
Ruppert, Michael -The Truth and Lies of 9-11
Berger, Michael - Improbable Collapse
Avatar, LLC - 911 Mysteries
Hilder, Anthony J.- Illuminazi 911
Mugford, Dustin - September 11th Revisited
vonKleist, Dave - 911 In Plane Site
Hufschmid, Eric - Painful Deceptions
Rodriguez, William - What really happened on 9/11?
Zwicker, Barrie - 911 The Great Conspiracy
Duffy, John - 911 Press For Truth
Jones, Alex - Martial Law 9/11
Jones, Alex - TerrorStorm
Hilder, Anthony J.-The Greatest Lie Ever Sold
Avery, Dylan - Loose Change 2nd Edition
Humphrey, George - 911 The Great Illusion

** Important Reference Books **
Ruppert, Michael - Crossing the Rubicon, New Society Publishers
Griffin, David Ray - The New Pearl Harbor, Interlink
Griffin, David Ray - Debunking 9/11 Debunking, Olive Branch Press
Tarpley, Webster - 9/11 Synthetic Terror: Made in USA, Progressive Press
Griffin, David Ray -The 9/11 Commission Report: Omissions And Distortions, Olive Branch Press
Marrs, Jim - The Terror Conspiracy: Deception, 9/11 and the Loss of Liberty, Disinformation Company

PART 3
Perloff, James - The Shadows of Power, Western Islands
Marrs, Jim - Rule by Secrecy, Harper Paperbacks
Dye, Thomas R. - The Irony of Democracy, Wadsworth Publishing
Greider, William - Secrets of the Temple: How the Federal Reserve Runs the Country, Simon & Schuster
F.D.R.: His Personal Letters, Duell/Sloan/Pearce
Allen, Frederick Lewis - "Morgan The Great"/ Life Magazine - 4/25/1949
Simpson, Colin - The Lusitania, Little Brown
Pool, James - Who Financed Hitler: the Secret Funding... ,Pocket Books
Epperson, Ralph A. -The Unseen Hand
Sutton, Anthony C. - Wall Street and the Rise of Hitler, G S G & Associates Pub
Sutton, Anthony C. - The Federal Reserve Conspiracy, G S G & Associates Pub
Allen, Gary - The Rockefeller File, 76 Pr
Lundberg, Ferdinand - America's Sixty Families, Citidell Press
Mcfadden, Louis - On the Federal Reserve, Congressional Record 1934
Allen, Gary - The Bankers , Conspiratorial Origins of the Federal Reserve, American Opinion
Larson, Martin - The Federal Reserve
House, Edward Mandell -The Intimate Papers Of Colonel House, Kessinger Publishing
Sutton, Anthony C. - Wall Street and FDR, Arlington House
Wilson, Woodrow - The New Freedom
Russo, Aaron - America: Freedom To Fascism (film)
Iserbyt, Charlotte Thompson - The Deliberate Dumbing Down of America, 3d Research Co
Stinnett, Robert - Day Of Deceit, Free Press
Security and Prosperity Partnership Of North America, spp.gov
Jaikaran, Jacques S. - Debt Virus, Glenbridge Publishing
Benson, Bill -The Law That Never Was
Griffin, G. Edward, The Creature from Jekyll Island, American Media
Grace Commision Report - 1984 - Reagan Admin

Trzeba by się z tym wszystkim zapoznać a potem dyskutować.


Ode mnie powiem tylko tyle, że wszystko pięknie się kupy trzyma i jest bardzo przekonywujące. Na temat pierwszej części można spekulować i dyskutować w nieskończoność. Osobiście od wielu lat uważam że religia to ściema i ma na celu podporządkowanie sobie ludzi. A zacząłem myśleć w ten sposób w wieku 12-14 lat, kiedy nie miałem jeszcze styczności z internetem i całym tym SPISKOWYM otoczeniem. Jestem z rodziny mocno wierzącej żeby nie było wątpliwości - od małego byłem ciągany do kościoła wbrew mojej woli.

Na temat drugiej i trzeciej części - film nie pozostawia wątpliwości, że jest właśnie tak jak to przedstawiono. W Polsce niedługo będą oczipowane dowody osobiste - ale o tym oczywiscie wszyscy wiecie. Jeszcze troche i ta mała elektronika będzie wszczepiana ludziom przy porodzie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych