Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zeitgeist


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#76

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ok, nie ma problemu :)

Pozdrawiam :)
  • 0

#77

Dybas.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chrześcijaństwo moze być tak samo wymyślone przez kogoś jak Islam. Chrześcijanie uważają, że tylko ich religia jest prawdziwa, a muzułmanie twierdzą, ze Islam jest prawdziwy, a chrześcijaństwo jest wymyślone. Więc wychodzi na to, ze może być na odwrót, że to my sie mylimy, a muzułmanie maja racje. Dlatego nie wierze w nic, ponieważ nie ma dowodów i na Allaha i na Boga poza Biblią, a jeżeli Biblia jest dowodem na istnienie Boga to na istniene Allaha dowodem jest Koran :) I islam i buddyzm i hinduizm i chrzescijanstwo to jedna wielka bujda. Chrześcijaństwo służy kosciołowi do manipulowania ludźmi i ździerania z nich ostatnich groszy. Nie wiedziałem, ze za wiare trzeba płacić :o . Jak nie zapłacisz jestes przeklęty i takie tam ;) Sami by sie wzieli za robote zamiast wygłaszać jakies głupoty i zbierac z tego kase :/ Prosze was. Waszym rodzicom i ich przodka to wmówiono. Kościół każe rodzicą aby przekazwyali swoją wiare dzieciom. Dzieci nie maja swojego wyboru bo decyduja za nich rodzice, ale niektórzy tak jak ja przejżą na oczy. Kosciół poprostu nei chce stracić klientów. Czy pan Bóg kazał płacić za główne sakramenty jakie kazał przyjać wierzący? Raczej nie. Jeżeli kosciół nie ma jak zarabiać to niech robi same msze tylko w niedziele, a w tygodzniu niech za********ją na budowie, albo gdzie indziej. To jest LENISTWO i KRĘTACTWO ;)

Edit Pit [23.02.08]
Co ten wpis ma wspólnego z tym tematem? Takie dyskusje proszę prowadzić w dziale "Religia i Filozofia" To temat o filmie Zeitgeist, a nie o poglądach na temat prawdziwości systemów religijnych

  • 0

#78

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto oficjalna strona Zeitgeist: http://www.zeitgeistmovie.com/

Autorzy filmu chcą zachęcić społeczność świata do projekcji tego filmu właśnie 15 marca.
Kto ma możliwość, może przy ich pomocy wyemitować film w pubie, w swoim domu, czy też w kameralnym kinie.
Na stronie jest krótki tekst, który wprowadzi Was w szczegóły.

Na chwilę obecną trzy podmioty zdecydowały sie na emisje tego filmu w Polsce - na stronie jest też lista tych instytucji/osób. No a kto może powiększyć tę liczbę jak nie My? :-)
  • 0

#79

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ciekawe, a czemu akurat 15 marca ?
  • 0

#80

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zamiast Zeitgeista powinni nakręcić i wyemitować Truth About Zeitgeist. Że też ktoś ma emitować ten stek bzdur...
  • 0



#81

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale ten stek bzdur ma na celu pokazanie ludziom żeby zaczęli używać głowy :P nie muszą wierzyć w to co jest w Zeitgeście
  • 0

#82

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zamiast Zeitgeista powinni nakręcić i wyemitować Truth About Zeitgeist. Że też ktoś ma emitować ten stek bzdur...


Skad wiesz, ze stek bzdur? jestes kims waznym w swiecie? siedzisz na najwyzszym szczeblu politycznym, ze wiesz co sie dzieje na swiecie? poczekamy zobaczymy...ja uwazam, ze to prawda poniewaz to juz sie dzieje....Amero i inne istnieja...chipy tez instnieja...itp itd
  • 0

#83

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skad wiesz, ze stek bzdur?

Jesli chodzi o czesc poswiecona religii to sa bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Na forum jest art. poswiecony pierwszej czesci filmu, jak poszukasz to znajdziesz i sie przekonasz. Co do reszty, to mozliwe, ze sa pewne grupy ludzi, ktore maja znaczacy wplyw na to co dzieje sie na swiecie.
  • 0



#84

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Skad wiesz, ze stek bzdur?

Jesli chodzi o czesc poswiecona religii to sa bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Na forum jest art. poswiecony pierwszej czesci filmu, jak poszukasz to znajdziesz i sie przekonasz.


Widzialem i czytalem, ale to rowniez nie jest pewne. Z reszta wszystko co dotyczy J.Chrystusa nie jest pewne. Nie mozna byc na 100% pewnym tego skoro nas przy tych wydarzeniach nie bylo "o ile mialy miejsce" Tez jestem sceptyczny co do I czesci, ale bez przesady.
  • 0

#85

Man_in_black.
  • Postów: 83
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dyskusja którą tu prowadzicie powinna być zamieszczona w innym temacie.
Macie szczęście, że nie jestem moderatorem :D .
  • 0

#86

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat o tym filmie już istnieje...

[...]

EDIT admin:
tematy scalone

  • 0



#87

kuku szanel.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no coz to co napisales dla mnie zauwazalne bylo w filmie od razu,ale to taki chłyt marketingowy zeby amerykaniec zadny sensacji dotarl do konca filmu szczegolnie 3czesci,a co do horusa radze jeszce troche postudiowac mitologie
  • 0

#88

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no coz to co napisales dla mnie zauwazalne bylo w filmie od razu,ale to taki chłyt marketingowy zeby amerykaniec zadny sensacji dotarl do konca filmu szczegolnie 3czesci,a co do horusa radze jeszce troche postudiowac mitologie


Nie ja tylko pan M.Pająk ;)

Horus- zapewne chodzi Ci o fragment w którym jest napisane, że Horus został poćwiartowany przez Izydę, a w papirusie pisze że ucięto mu ręce?(w rzeczywistości poćwiartowany został ojciec Horusa, Ozyrys) "Gdy Horus w gniewie rzucił się na Izydę, obcięła mu ona ręce i wrzuciła do wody. Z polecenia Ra Sebek - krokodyl wyłowił je a uspokojona Izyda sprawiła, że przyrosły na nowo. W nagrodę za cierpienia otrzymał Horus miasto Nechen i dwóch synów"?

Fakt jest to błąd autora, jedyny w całym tekście :)

Aaa i ładny mi "chłyt" marketingowy ;)

Użytkownik Rockyyy edytował ten post 26.02.2008 - 23:57

  • 0

#89

kuku szanel.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak chodzilo mi o to ale tez sposób w jaki przedstawiona jest Izyda,w micie nie jest to jakas nekrofilka,a poczecie horusa jest hm "niepokalane", nie tylko w micie ale tez w interpretacjach malowidel,ale tekst bardzo dobry,mam tez zastrzezenia co do 3 czesci filmu(choc osobiscie wierze w istnienie planu bilderbergow)odnosnienie wojny w wietnamie i ograniczen jakie mialy byc nalozone na zolnierzy ,hmm moze nad tym popracujue ;)
  • 0

#90

AriGroundZero.
  • Postów: 109
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no dobra a skad wiadomo ze zrodla na internecie sa prawdziwe? w zeitgeiscie byly podane zrodla rowniez tylko czy ktos rowniez je sprawdzil? wierzac temu tektsowi nie robicie nic innego jak wierzac zeitgeistowi, nie mowie ze zeitgeist jest prawdziwy czy cos ale biorac pod uwage ze zeitgeist jest manipulacja wiec ten tekst rowniez, a co do bilderbergow to proponuje film endgame -> http://video.google....634563260751371

pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych