Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kapitalny film


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#91

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia sprawa dziewczynki, która siedzi w pokoju i tej która się czesze przed lustrem.
Nie wiem, dlaczego koleś chodził po domu z kamerą, przy zgaszonym świetle i po jakiego grzyba zaglądał dwa razy do tego samego pokoju?

No i jeszcze kto kameruje czeszące się dziecko? :P


Co do tej dziewczynki w pokoju - tez mnie to zastanawia, ale moze (o ile to nie fake) kamerzysta wszedl do pokoju, zobaczyl tego "demona" i pobiegl po kamere nakrecic?

A co dziewczynki i lustra - moze to bylo jakies swieto/uroczystosc i chcieli to udokumentowac np.?

A co do calego filmiku mnie on kompletnie nie poruszyl :P Pewnie dlatego ze kilka filmikow juz widzialem :P

Na pewno najlepsze sa z te poltergeistem :D
  • 0

#92

London.
  • Postów: 225
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tej dziewczynki w pokoju - tez mnie to zastanawia, ale moze (o ile to nie fake) kamerzysta wszedl do pokoju, zobaczyl tego "demona" i pobiegl po kamere nakrecic?

Gdybym ja zobaczył takiego demona to pierwsze co bym zrobił to zapalił światło, a nie z latareczką :D . No i raczej nie zobaczył wcześniej tego demona, bo widać, że szedł z kamerą spokojnie a po ujrzeniu tego ducha strasznie się przestraszył, tak jakby widział go po raz PIERWSZY :) .

A co dziewczynki i lustra - moze to bylo jakies swieto/uroczystosc i chcieli to udokumentowac np.?


Możliwe :) .


Ja oglądałem tylko te dwa momenty, bo kolega mi polecił akurat ten moment, a że u mnie był inny kolega to korzystając z okazji, że nie będę musiał sam oglądać obejrzałem tylko te dwa fragmenty (bo on już wychodził). Całego filmu nie oglądałem, bo mam dość nieprzespanych nocy. Na mnie działają nawet takie filmy, które wiem że są fake'ami, ale nieźle/strasznie to zrobione :D .
  • 0

#93

Arcadias.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc, to nie mogę rozgryźć tej ostatniej sceny z dziewczynką i lustrem, to mi wcale nie wygląda na fake :hmm: przypatrywałem się różnym szczegółom klatka po klatce, zmieniałem kolorystykę każdej klatki ... :hmm: nie mam zielonego pojęcia, ani pomysłów ... Może to nie fake ? :hmm:
  • 0

#94

Fred.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

japończycy to najbardziej skomputeryzowany naród świata itd. :P to dałoby sie podrobić. ale przyznam ze z całego tego filmu ten ostatni fragmetn zorbił największe wrażenie,
  • 0

#95

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie akurat ostatni film nie przekonuje. Po pierwsze urywa się w sumie. Nie ma dalszej części co się dzieje z tym niby demonem w lustrze. Wygląda na scene pod publike. Nie rozumiem, jakby komuś zależało na prawdziwym sfilmowaniu ducha. To po co ta straszna muzyka i znikający obraz zaraz po pokazaniu się "demona" ;)

Co do całości nie widze w tym nic strasznego, jedyne co mnie straszyło to ten odgłos przy pojawiających się napisach. Bo zdecydowanie za głośny jest i pojawia się z nienacka :P

A co do realności tego, to z tą kamerą przed lustrem dałbym największą wiare :P
  • 0

#96

Mario Z.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja miałem przed chwilką niezły numer, oglądałem właśnie ten filmik (pierwszy raz) i w połowie wyłączył mi się monitor, po kilku sek. znów zaczął działać. Przyznam że włoski mi się zjeżyły na chwilę :aaa:
  • 0

#97

kania.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...ten filmik za pierwszym razem oglądnęłam chcąc czy nie chcąc klatka po klatce, dzięki wyjątkowo spowolnionej neostardzie :/
...bez efektów dźwiękowych
efekt: żadnych emocji, dużo podejrzeń
za drugim razem oglądnęłam go tak jak należy, kiedy internet znowu wrócił do łask... mimo poprzedniego sceptycyzm, teraz pojawił się lekki straszek. Taka tam irracjonalna reakcja. Wydaje mi się, że celem tego filmiku jest oddziaływanie na emocje, a nie dowodzenie jakiś prawd.
Cmentarz (ok 54 sek) i jego otoczenie wyglądają moim zdaniem jak scenografia. Naprzeciw zdaje się jest księżyc w pełni... to skąd się bierze światło za drzewami nad posągiem. Nie widać żadnej latarni. A nawet jeśli byłaby jakaś za kamerą, to i tak nie oświetliłaby równomiernie całego cmentarzu... a grobowce aż jaśnieją w blasku. Wygląda to tak jakby światło wpadało od góry... jak w teatrze. Chyba, że ten obiekt świecący naprzeciw to nie księżyc, a UFO. Trawa jest zielona- prawda oczywista, ale nie tutaj... bo znowu wskazuje to na równomierne oświetlenie z góry. Mi się to dziwne trochę wydaje, bo nawet trudno jest mi sobie wyobrazić, żeby jakieś ukryte latarnie z lewej strony mogły dać taki efekt.
Ale najbardziej zastanawia mnie filmik z Florydy (ok 4:58 min). Ułożenie kamery wydaje mi sie nieprzypadkowe, a nawet dokładnie przemyślane. Kamera jest naprzeciw lustrzanych okien (albo lustra), w których i tak nie za wiele widać... ale to daje człowiekowi wrażenie wiarygodności. Myk psychologiczny? Stół nie jest filmowany w całości, a przecież to na nim miał się odbywać mini sens spirytystyczny... jest on głównym obiektem. Może dlatego na ujęciu jest obcięty z lewej strony, żeby łatwiej było go przesuwać. Nawet w lustrze nie widać jego krańca. Fotele zamykają z lewej i prawej strony obraz filmu. Za fotelem po prawej stronie jest jakiś korytarz. Nie trudno wyobrazić sobie gościa, ukrytego w tym korytarzu i pociągającego za jakiś sznurek, albo grubszy materiał, który z kolei jest przymocowany do dolnych części podnóża fotelu... a podłoga korytarza nie jest filmowana, więc nie ma potrzeby bawienia się cienkimi żyłkami. Po lewej stronie są dwa fotele, ale przesuwa się tylko ten filmowany. Może ten jeden posłużył komuś do ukrycia się. Ale mi się to wydaje naprawdę dziwny zbieg okoliczności, że przesuwają się przedmioty filmowane na krańcach... no i jeszcze te drzwi. Jak trzasnę drzwiami o ścianę to one się od niej odbiją, a nie "przykleją"... jak do magnesu.
  • 0

#98

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Czy ktoś zauważył film w 8 min i 15 sek kiedy majtki spadły obraz Chrystusa na czole zaczął krwawić. :aaa:
  • 0

#99

Zyzio.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wszystkie takie filmy to fake
w jedyne co wierze to w ufo bo duchy mnie nie zbyt przekonują
  • 0

#100

Maikeru.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto moja teoria dotycząca kamery przed lustrem :D
Dla mnie ruchy tej kamery są strasznie niepłynne. Jak ktoś oglądał misia uszatka to może już wie jak to nagranie mogło powstać. A że autor był leniem to powstał taki ruch a nie inny. Pewnie nie chciało mu się kręcić kamerą po centymetrze, klatka po klatce.

A i jeszcze jedno. Nie spodziewajcie się jakiś super nadprzyrodzonych nagrań duchów które pobiją filmy rodem z hollywood bo wszystko już są w stanie nakręcić (nawet amatorzy). Przykład >>amatorski filmik>>
  • 0

#101

Curs3d.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

filmik taki sobie na moje jest to fake .... to trzęsienie kamęrą .... a przecież widać tam kogoś rękę ... a do tych co sie przestraszyli polecam
http://pl.youtube.co...&...ted&search= to jest dopiero straszne ;/ :aaa:
  • 0

#102

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te trzęsienie kamery przed lustrem to taka wielka lipa, że aż wstyd brac to poważnie. Jak ktoś chce poczytać jak prosto to zrobić zapraszam do mojego posta z innego tematu, ale dotyczącego tego samego filmu http://www.paranorma...amp;qpid=205566
  • 0

#103

Groosiek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tym stołem zgodzę się z poprzednimi wypowiedziami w 100% - wygląda to na celowe działanie. Otwarcie drzwi i zamknięcie ich przypomina nagranie, które jest przewijane do przodu i do tyłu, bo dzieje się to wprost idealnie synchronicznie. Spadająca kamera spada dość wolno, aby się nie uszkodzić, zauważyliście to? Z tymi odsuwanymi krzesłami to też straszne przegięcie, wygląda to całkiem normalnie - jakby ktoś je po prostu odsuwał.

Najstraszniejsze w tym filmie było to z tym otwieraniem drzwi, gdzie w pokoju była zjawa dziecka. Facet otworzył drzwi, zobaczył ducha skulonego w kącie, zamknął drzwi, a potem ponownie je otworzył i już zjawa stała z rozłożonymi rękoma. Brrr...
  • 0

#104

Kaczu.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

być może większość to inscenizacje ale wrażenie najwięsze robi ostatnia scenka - jeżeli to fake to zrobiony fenomenalnie i przez speca ... sytuacja wygląda na naturalną do bólu, przypomniało m isię że kiedyś moja babcia też miała takie lustro (czesto lubiłem się nim bawić) że było kilka luster a otwierało to się jak szafę.
  • 0

#105

Rahu.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

robi wrażenie i daje do myślenia,może nie przeraził mnie jakoś szczególnie-symptom biernego widza,za to przeraża mnie fakt że to moze stać sie u mnie w domu,podziwiam człowieka który kręcił moment manifestacji(sam początek-2 filmik chyba)pomimo wszystko tam został
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych