Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat jest inny niż myślisz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
361 odpowiedzi w tym temacie

#91

hakowy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy jest tu ktoś poważny? Ktoś tu wierzy w takie bzdury i bajki jak te Reptilery rodem z Mortal Kombat?no dajcie spokój, początek tematu fajnie napisany wszystko streszczone w 10 punktach, ale z tymi Reptilerami to już całkowita przesada. Skoro brak wiedzy na ich temat to jak możesz Eurycide opisywać dokładnie co oni robili, chyba że tłumaczyłeś to t z jakichś idiotycznych stron.
  • 0

#92

hakowy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra ja piszę głównie o 2 wątkach,które napisał Recide, które są totalną bzdurą,mianowicie, że połowa ludzi nie ma duszy hahaha co za debilizm, tylko debil w to uwierzy, kolejna sprawa to że reptile'owcy nas stworzyli żebyśmy byli pod ich kontrolą, kolejny idiotyzm.
  • 0

#93 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Haklowy- idiotyzmem nie możemy nazwać czegoś, o czym w rzeczywistości nic nie wiemy... chodzi mi tu o sprawy, które są na razie poza zasięgiem naszej wiedzy... dawniej uważano za idiotyzm fakt, że Ziemia jest okrągłą, bo nikt nie przedstawił na to jasnych dowodów... i co??? mylili się... Jest bowiem wiele teorii, na które nie ma jasnych argumentów i przez czas bycia ich w sferze "archiwów x" nie powinniśmy ich oceniać....
Powiadam ci, że w naszym życiu nic nie jest pewne i możliwe jest, żę prawda kiedyś cię nieźle zaskoczy...
  • 0

#94

hakowy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

banialuki i tyle, czytałem wiele takich sensacji,informacji,artykułów ale te to totalny imbecylizm , niewiem kto to wymyślił może koledzy Danikena?
  • 0

#95 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy będziesz mówił tak zawsze na wszystkie nowe teorie, które usłyszysz??? Świat się rozwija i idzie do przodu, tak samo jest z wiedzą i inteligencją ludzi... dowiadujemy się o rzeczach, o których dawniej nie śniło się nawet wizjonerom... nie twierdzę, że to co piszą w tych artykułach jest mądre, ale w żaden sposób nie da się też zanegować ich prawdziwości... po prostu najlepiej jest znaleźć we wszystkim złoty środek: połączyć odrobinę racjonalnego myślenia ze sprawami rodem z sf.. a wiedz, że nawet to z naszych marzeń jest możliwe- tak ten świat jest skonstruowany, że nie składa się tylko z nas i naszej szarej codzienności... wiedz, że warto jest dopuścić do własnej wiadomości inne założenie, nie tylko te wpajane nam od dzieciństwa- bo równie dobrze one mogą okazać się głupotą- i dochodzić ich prawdziwości... :]
  • 0

#96

hakowy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co ty gadasz, byłem na innych forach ze zjawiskami paranormalnymi , ale z takimi bzdurami co tu niektóre tematy czytam to się nie spotkałem i zachowaj te swoje głupie lekcyjki dla swojego dziecka, to że jesteś moderatorem to nie znaczy że musisz tak grzecznie pisać lol.

Mogli sobie tam uwierzyć w co innego ale głównie mam na myśli te 2 wątki zwłaszcza że sam admin zamieścił takie syfy , a także zdjęcia zrobione w photoshopie umieścił jako tajemniczy obiekt po prostu wstyd.

Edit Inga: Nie musisz czytać i interesować sie "syfem" jak to określiłeś. Jest zapewne wiele innych for "para" w sieci, na megawysublimowanym poziomie odpowiadającym twojemu intelektowi. Wiele się już z nich nauczyłeś. Jeszcze jeden obraźliwy wpis i się pożegnamy.
  • 0

#97

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pewnego dnia ludzkość obudzi się i zobaczy wszechogarniający blask,wielu wstanie i wyciągnie doń rękę i poczują to o czym marzą od dawna, nieprzemijającą miłość tak ogromną, że aż niepojętą napełni jednak wielu strachem i zrezygnują, będą jednak też i tacy, którzy są butni i pełni ignorancji i choć blask i miłość będą ogromne nie dostrzegą ich piękna, ale pojawi się grupa która podąży za światłem . Tak więc każdy widzi to samo ale postrzega inaczej i mamy do tego prawo i nie nam oceniać poglądy innych, o słuszności wyborów sami się przekonujemy, ale dzięki dzieleniu się wiedzą jesteśmy co raz bliżsi prawdy. Czasem lepiej słuchać i obserwować niż udzielać sie w wypowiedziach, bo za nim się coś powie czy napisze warto to przemyśleć.

Tak więc hakowy wyluzuj i trochę szacunku dla innych, wyraziłeś swoje zdanie ok, ale mogłeś to zrobić bardziej kulturalnie nie obrażając przy tym nikogo.
  • 0



#98

hakowy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytalem różne głupoty , ale propagowanie takich głupot to szkoda gadać..
  • 0

#99

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nigdy nie zadawałeś sobie pytania "Co by było gdyby?..." :hmm: I nie sprawiało Ci potem przyjemności szukanie argumentów za i przeciw, samodzielne obalanie tez i wyciąganie własnych wniosków? Artykuł moim zdaniem jest ciekawy i nieźle skonstruowany, jego temat jest b. kontrowersyjny, argumentacja niewystarczająca dla strony przeciwnej jak i dla wierzących w reptoidy. Zdjęcia są interesujące i wzbudzają ciekawośc.
P.S.Chyba właśnie dlatego uczestniczymy w tym forum, bo nie wystarcza nam standardowa i powszechnie uznawana wizja świata. Obiektywizm i prawdziwa otwartośc umysłu polega właśnie na tym aby zapoznawac się z różnymi, nawet najbardziej karkołomnymi koncepcjami rzeczywistości. Nikt ich tu nie propaguje jedynie rzeczowo przedstawia. Twoja sprawa co z tym zrobisz ;) . Chyba za bardzo się tym tekstem przęjąłeś... :peace:
Pozdrawiam
  • 0

#100

kamyk.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uff.... Jakoś przebrnąłem przez większość postów w tym temacie ... tak wogóle to witam wszystkich (para)normalnych forumowiczy :) jak można się domyśleć jestem tu zupełnie nowy i mało obeznany z zawartością tego forum, ale ten jakże ciekawy temat przykuł moją uwagę do tego stopnia ze pod koniec lektóry ciężko mi było pozostać jedynie biernym obserwatorem. Jak to mówią - i ja musiałem dorzucić swoje 3 grosze (albo 4....mniejsza z tym) :) . Musze powiedzieć ze o ile początek bardzo przykół moją uwagę o tyle momęt w którym pojawili się jaszczurowaci już nieco mnie zniechęcił. Ogólnie musze stwierdzić ze to bardzo ciekawy artykół (moje ukłony w kierunku autora). Jedno tylko mnie zraziło, co więcej lekko podenerwowało, otóż nie moge wyjść z przekonania że autor zastosował przy pisaniu tego artykułu te same kontrowersyjne zabiegi jak i ci w których ten artykuł najmocniej uderza . Starałem się doszukiwać w tekście sformułowań typu : " sądze, uważam, jestem przekonany, według mnie...." jednak na próżno . Więc niech nikt nie ma mi za złe tego ze powiem iz według mnie ten artykół to nieszkodliwa (pewnie i nieświadoma) forma prania mózgu. Przykład :

Każdy z nas posiada ego, którego nie można "wyłączyć". W tej konkretnej sytuacji w jakiej się znajdujemy podczas czytania tego tekstu, możemy postąpić na dwa sposoby:

1. odrzucić podane tu informacje, aby oddalić myśl, że przez całe życie byliśmy okłamywani;

2. zastanowić się i przyjąć podane informacje, poczuć się wyróżnionym na tle innych "szarych" ludzi.


Dziwne, ale jak dla mnie to łopatologicznie autor napisał : masz 2 wyjścia , 1. Nie uwierzyć w tą o to niepodważalną prawdę którą przedstawiam , bądź 2. Uwierzyć i poczuć przywileje jakie za tym idą.... Ogólnie cały tekst (prawie cały) zwyczajna fikcja literacka, bądź też na upartego jest - tezą popartą uzasadnionymi przypuszczeniami. Szkoda tylko ze autor chyba celowo utrudnił dojście do takiego (w moim przekonaniu całkiem neutralnego(emocjonalnie)) wniosku. Nie chce nikogo obrazić(zwłaszcza autora) ale prócz filozoficznych wywodów i kilku wplecionych (chyba na hama) faktów (nie jestem nawet pewny czy moge użyc słowa "fakt" w tym przypadku) to jest to próba sprzedania swoich poglądów. Zero faktów czy zwykłego racjonalnego rozumowania , a próba obrony tygo słowami "chcesz dowodów to ich poszukaj" jest naprawde przekomiczna. Na zkończenie chce tylko powiedzieć ze nie jestem wcale totalnym sceptykiem, w co penwie mało kto uwierzy. Szczerze nie obalam tezy istnienia jaszczurowatych władających ludzkością, staram sie być otwarty na każdą tezę (choćby najbardziej nieprawdopodobną teze) jeśli tylko ma uzasadnienie bytowe. Reasumują artykuł pod względem wartości literackiej 8/10, a pod względem przedstawianych treści 3/10.
  • 0

#101

Danix.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się w 100% z Kamykiem. Takiego durnego tekstu dawno nie czytałem. Sorry ale faktycznie zalatuje tu niezłym sekciarstwem. Po przeczytaniu tych "prawd" dochodzę do wniosku, że indoktrynacja postępuje w zastraszającym tempie a Nowy-Porządek-Świata jest coraz bardziej realny... :-( I jeszcze to wmawianie czytającemy, że może odrzucić te tezy (i pozostanie w ciemnogrodzie) albo uwierzyć (a będzie zbawiony)... Słabo mi.
  • 0



#102

aurelia.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Tak się zastanawiam, w jakim celu Eurycide wciskasz ludziom tanie książeczki, po prostu to jest żenujące. Naczytałeś się głupot, z resztą nie jest ich mało w internecie. Nie znaczy to jednak, że masz zaśmiecać forum tanimi bajkami. No ciekawe co jeszcze ludziska wymyślą, aby zrobić kasę. Jak zauważamy wszystko co nowsze jest lepsze od starszego. Dziwi mnie tylko podejście innych, nie widzicie, że ktoś próbuje Wami manipulować? Wierzycie we wszystko, tylko nie w to w co powinniście wierzyć. Na prawdę bardzo mi przykro, że tak dużo ludzi marnuje swój drogocenny czas na te bzdury. Dla ciekawych podam link, od razu mówię, że jest trochę czytania, ale jeśli ktoś chce poznać prawdziwe oblicze kłamstwa to zapraszam do lektury. Jest to krótki urywek z książki "Byłem kapłanem New Age":
http://www.niewyjasn..._Age-t8702.html

A dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie wierzą w manipulację ludzi, odsyłam na stronę
http://www.niewyjasn..._Age-t8702.html[/color]

Pozdrawiam ;)
  • 0

#103

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytalem ten tekst aurelio, niestety jest malo obiektywny, posluguje sie tymi samymi mechanizmami co powyzszy artykul, tyle ze wychwala inna religie.
  • 0

#104

tom3k.
  • Postów: 127
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ciekawe co jeszcze ludziska wymyślą, aby zrobić kasę.


Czyli ktoś zarabia na wklejaniu tych artykułów czy dostaje kasę za sam fakt napisania tego i wrzucenia do internetu? Nie wiedziałem, zaiste ciekawe...

Dziwi mnie tylko podejście innych, nie widzicie, że ktoś próbuje Wami manipulować?


Nie tylko New Age próbuje manipulować - w zręcznych rękach Islam czy KK są tak samo niebezpiecznym narzędziem do prania mózgu.

Wierzycie we wszystko, tylko nie w to w co powinniście wierzyć.


Przepraszam, a można wiedzieć w co POWINNIŚMY wierzyć? Chętnie się dowiem - chyba, że przespałem coś i nie wiem o wprowadzeniu jakiejś nadrzędnej wiary dla każdego. :hmm:

Prawda - jak ktoś pomyśli to zobaczy obie strony choćby tego artykułu, bo mimo wszystko autor częściowo sugeruje swoje zdanie, ale nie jest to powód aby od razu tak atakować sam art, autora i zwolenników tej teorii(bo obrazy i rzeźby to nadal za mało aby przyjąć to za kompletną prawdę)...swoją drogą zastanawiam się w jakim celu pojawiają się tu osoby takie jak hakowy chociażby. Jeżeli już uważamy coś za kompletną bzdurę, to miło jest poprzeć czymś swoje zdanie - bo myślę, że z toku rozumowania "nie podoba mi się, więc jest głupie, a że ty to lubisz to też jesteś głupi" wyrasta się gdzieś tak koło 6~7 roku życia.
  • 0

#105

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli ktoś zarabia na wklejaniu tych artykułów czy dostaje kasę za sam fakt napisania tego i wrzucenia do internetu? Nie wiedziałem, zaiste ciekawe...

Internet to bardzo dobre miejsce na szerzenie propagandy, a to forum nei jest zrodlem takich teorii, tylko powielatorem. Zrodlo ma miejsce gdzie indziej, a jaszczury itd. z kosmosu sie nie wziely, jakkolwiek to rozumiec :D

Nie tylko New Age próbuje manipulować - w zręcznych rękach Islam czy KK są tak samo niebezpiecznym narzędziem do prania mózgu.

Nikt nie twierdzi inaczej.

Przepraszam, a można wiedzieć w co POWINNIŚMY wierzyć? Chętnie się dowiem - chyba, że przespałem coś i nie wiem o wprowadzeniu jakiejś nadrzędnej wiary dla każdego.

W swoj wlasny rozum i samodzielne myslenie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)