Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świat jest inny niż myślisz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
361 odpowiedzi w tym temacie

#121

Bub.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, naprawdę ciekawy to artykuł. Jednak na to, aby zdecydowanie ustawić się po jego stronie, nie zasługuje.

Skłonny jestem wierzyć w manipulację ludźmi, bo przecież doświadczamy tego na każdym kroku. Życie ludzkie wydaje się być faktycznie klatką, więzieniem, co w artykule jest bardzo ładnie opisane. Komuś naprawdę zależy, aby ludzie nie rozwijali się duchowo (czemu nie uczą w szkołach np medytacji?), ale czy jest to sprawka obcych, czy nasza sama, nie można tego stwierdzić. Być może ludzie sami zaciskają sobie żelazną obrożę na szyi, pędząc w stronę nauki, a olewając ducha.

Nie pierwszy raz się spotykamy tutaj z obcymi, którzy stworzyli ludzi, którzy władali nimi w starożytności i byli czczeni jako bogowie. Nie neguję, bo nie ma na to żadnych dowodów, za to wzmianek faktycznie dużo, a nic nie bierze się z niczego...

Pod tymi względami artykuł jest napisany na bardzo ładnym poziomie.

Ale stwierdzenia, któreście wcześniej już wymienili i skrytykowali, ja również muszę skrytykować. Połowa ludzkości nie ma duszy, son = sun, matrix, wszechświat jako owoc złego, jedyna prawdziwa prawda, przyłącz się i zostań zbawiony albo żyj w ciemności... To wszystko moim zdaniem jest haczyk na frajerów - chwyt marketingowy, łaa, sensacja, niestworzone rzeczy, które budzą kontrowersje, zawsze się ludziom podobały.

Reasumując: Oparte na być może prawdziwych przesłankach, ale w wersji końcowej i tak doprowadzone do stanu "prawda na drugi plan, bo nudna, dołóżmy jeszcze cosik, byle się masom spodobało".

A w dzisiejszych czasach (new age) takie zalatujące sektą rzeczy się ludziom podobają, oj podobają...

Nie mogę jednak ominąć moich wyrazów uznania za otoczkę, za te cytaty na początku, za naprawdę wysokich lotów wiedzę ponadczasową, jaką zawarł (nie wiem, czy chcący, czy nie :) ). Tekst naprawdę skłania do refleksji, do zadania sobie tych paru pytań. Prawda naprawdę wcale nie musi wyglądać tak, jak my sobie ją wyobrażamy. I po przeczytaniu takich cudów faktycznie niczego już nie można być pewnym :) Można popaść w paranoję, stany lękowe i do specjalnej instytucji, o czym zresztą była już mowa :)

Ale swoją drogą rodzą się różne przemyślenia...

Bo ten świat jest naprawdę tak skonstruowany, że wszyscy, którzy myślą inaczej, od razu są dziwni, wariaci i do psychiatrycznego, aby tam wykitowali, nie zdążywszy się odkrytą "prawdą" podzielić, czy jej zgłębiać. (albo wcześniej taka Inkwizycja..)

Ten świat naprawdę sprawia wrażenie, jakby usilnie starał się zrobić wszystko, abyśmy nie mieli czasu zajrzeć wgłąb własnej duszy... Bardzo często mam takie wrażenie, że nic, tylko się zamknąć w jakimś lesie, na jakiejś pustelni, pier...niczyć wszystko i wtedy wreszcie znaleźć czas na to, na co powinno się ten czas poświęcać.

Ten świat naprawdę mami umysły, ludzie wciąż zajmują się pierdołami, oglądają durną telewizję, ciągle obracają się tylko wokół swoich potrzeb, których i tak nigdy w pełni nie uda się zaspokoić.

Pytanie - dlaczego? Dlaczego komuś zależy, abyśmy byli głupie, nic nie znaczące trybiki w maszynie świata, nie zdające sobie z tego sprawy, nie wiedzące o swojej boskości, po prostu egzystujące?

Aby nasze dusze się nie rozwijały i nie szły dalej, tylko wciąż tkwiły na Ziemi?
Bo komuś zabraknie surowca? Bo dusze są komuś tutaj potrzebne?
Czyli ktoś nas tutaj jednak ma na oku?
Czyli jaszczurki istnieją?

Naprawdę niczego nie można być pewnym.. :)
  • 0

#122 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawda naprawdę wcale nie musi wyglądać tak, jak my sobie ją wyobrażamy.

Wystarczy popatrzeć na historię, jak jest w wielu miejscach przekłamana.
Rzeczywistością też się na bieżąco manipuluje, dla - chociażby - politycznych celów (vide: szopka w sejmie)
Historia ludzkości to jedno pasmo manipulacji.
  • 0

#123

Gohanssj5.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w to co jest tu napisane.Dobrze jest wierzyc w cos co nie jest pokazywane w telewizji i ogolnie kreowane przez massmedia.Po przeczytaniu tego tekstu i wszystkich wypowiedzi az mi sie w glowie zakrecilo i naprawde nie wiem co jest prawda.Nie sadze aby ten artykul byl na podstawie tego ze albo w to wierzysz a jak nie to wypad z baru ani posty @Eurycide nie byly na podstawie tej mysli.Uwazam ze jezeli ktos chce w to wierzyc to w to uwierzy jezeli nie to nie.Uciekajac od tematu mam pytanie czy w internecie mozna gdzies znalezc skan ksiazki "Ręce precz od tej książki"?Pozdrawiam :) dokoncze kiedys tego posta albo po prostu odniose sie do ripost bo byl pisany na szybko i nie jest dopracowany.Jeszcze raz Pozdrawiam.
  • 0

#124

muadDib.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś mi tu śmierdzi ideologią Scientystów. Ehhh ktoś tu się za dużo Tom'a Cruse'a nasłuchał :)

Lol, czyli mordujmy, gwałćmy i kradnijmy bo to jest w imię Prawdziwego stwórcy. No nie Eury przeszedłeś samego siebie umieszczając ten tekst tutaj :)

Ktoś tu stosuje niezłą nadinterpretację.

Tak i to głosi właśnie zło! Martw się tylko o siebie, inni ludzie się nie liczą tylko TY jesteś ważny. Rób wszystko żeby było TOBIE lepiej. I stąd, z takiego myślenia mamy teraz biedę, wojny, przemoc. Hmmm, radziłbym się zastanowić najpierw autorowi tego tekstu...

A skąd wiadomo że ci REPTILIANIE są prawdą. Bo ktoś tak powiedział. Wg mnie to takie samo szajstwo jak inne prawdy tego świata.


Ja do tegto podchodze podobnie.

Reptilian mozna sobie pieknie dopasowac. Nic w tym temacie nie wiemy, sa przekazy, ale za 1200 lat te same przekazy bedziemy juz interpretowac w inny sposob. Wg mie takie samo szajstwo jak inne prawdy tego swiata. Mamy jakas wizje jednej wielkiej sciemy w swoich mozgach, ze ludzkosc to jeden wielki genetyczny eksperyment ;(

Ja do tegto podchodze podobnie.

Reptilian mozna sobie pieknie dopasowac. Nic w tym temacie nie wiemy, sa przekazy, ale za 1200 lat te same przekazy bedziemy juz interpretowac w inny sposob. Wg mie takie samo szajstwo jak inne prawdy tego swiata. Mamy jakas wizje jednej wielkiej sciemy w swoich mozgach, ze ludzkosc to jeden wielki genetyczny eksperyment ;(



mialo byc 100* lat
  • 0

#125

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dużo tego było - odniosę się tylko do tego co mnie najbardziej ubawiło: rozdział 23 o chrześcijaństwie, SUN - SON itd.

Takie bzdury mógł napisać tylko ten kto nie ma pojęcia o historii starożytnej. Jak ktoś chce dowiedzieć się dlaczego religia Pawła wygląda tak jak wygląda niech najpierw dowie się co to był MITRAIZM i jak wyglądał w starożytnym Rzymie. Łatwo da sie zauważyć że chrześcijaństwo Pawła nabudowało swój kult na bazie kultu mitraizmu - większość głównych elementów kultu Mitry z Cesarstwa Rzymskiego (bo czym innym był mitraizm w Persji, czym innym w Indiach a jeszcze czym innym w Grecji i Rzymie chociaż posiadał elementy wspólne) przejęło chrześcijaństwo - np. dzień Bożego Narodzenia to był dzień narodzin Mitry a niedziela była dniem poświęconym Mitrze stąd w językach np. angielskim i niemieckim i nie tylko niedziela to w tłumaczeniu "dzień słońca".

Każdy zainteresowany znajdzie dużo w necie na temat mitraizmu - najlepsze są teksty anglojęzyczne - szukaj: Mithraism.

Wracając do tekstu to chyba napisali go reptilianie żeby zrobić ludziom wodę z mózgu :D hehehe
  • 0

#126

Holy.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sądząc po wyglądzie, Babs na pewno jest reptilianem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oraz cały ich satanistyczny pomiot:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#127

muadDib.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten tekst to jedna wielka sciema, paqru sie zebralo i se popisalo a my sie podniecamy. No ale coz to taki porta paranormalne no bo ten tekst jest paranormalny w calosci.
MIeszanina filozofii, ezoteryki, jakies wyznan, insynuacji i czegos tam jeszcze.


leeeeeee :mlotek:
  • 0

#128

Chmelo081.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrym scenarzysta jestes chloopie :D Naprawde uwazam ze osoby ktore wierza to co tu jest napisane to naprawde ludzie ktorzy nie posiadaja wlasniego zdania, gdy uslyszal cos nowego odrazu w to wierza. Naprawde dobrze rozplanowany "scenariusz" ale jest tyle niedociagniec ze poprostu to nie wypali. Prawdy nie da sie oszukac. Najwidoczniej brak wam "newsow" o kosmitach, duchach i innych badziewiach, ze ludzie zaczynaja pisac glupoty. A ci reee... costam to poprostu z nog mnie zwallilo. Jaszurki w kapturach by nami zarzdily nie no naprawde...

Majac ocenic ten jakze ciekawy scenariusz filmowy powiedzial bym... ŻAAALL...
  • 0

#129

kiwi.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i tu konczy sie ludzka inteligencja..

bo skoro niby stworzyli nas Reptilianie to kto stworzyl ich? skad sie wzieli?
tego niestety nie wiemy wiec nie mozna udowodnic ze tak bylo

Użytkownik +..... edytował ten post 10.11.2007 - 01:10

  • 0

#130 Gość_Randolf

Gość_Randolf.
  • Tematów: 0

Napisano

Mysle ze jest zupelnie inny niz na rysynkach.Sugeruja one bez konca istnienie ...UFO.
Akuratnie zajmowalem sie tym tematem ok 20 lat wlacznie jako czynny uczestnik
konferencji organizacji zwanej MUFON.Zalozyl ja prof Hynek.Do niej nalezy cala
czolowka UFOologow.Ciekawe ze np jeden z nich np.W.Allen nie napisze jakim
cudem mozne zywa istota przekroczyc wlasnie odkrtyte przez niego pasy
zwane pasami W.Allena.Z zebraniego materialu,pseudo dokumentow
mozna zlozyc wcale niezly komiks.Najwiecej materialow jest tzw TOP SECRET.
Cala historia czy histeria UFO to rowniez ewo-lucja.Zaczeli propagande od wzoru
zakutego lba przypominajacego nasze poczatki Gagarina.Pozniej byly modyfikacje
i doszly antenki czyli pracowali juz na UKF,nastala wreszcie era Plejadians.
Pojazdy z pierwszego modelu tzw Adamskiego tez przerabiano poniewaz ksztalt
aerodynamiczny zaczynal byc wrecz komiczny.A wiec doszly trojkaty,cygara.
Ostatnie lata byly modne w iluminofonie.Pojazdy nagminnie migaly jak oszalale.
Piramidy i rysunki? A moze jakis piramidolog napisze kiedy powstaly pierwsze
malowidla?Jest pewne ze po 1928 roku,bo wczesniej wyprawy zaznaczaly ze
tam nie ma ZADNYCH znakow,napisow,rysunkow ect.A wiec namalowano
historie podciagnieta pod Ozyrysa,Isis itd.Zaznacze ze jako uczestnik MUFONA
mialem dostep do materialow ktore nie byly i nie bede w jakiejkolwiek formie
publikowane.Ale mysle ze najlepszym expertem faktow na temat UFO byl
w.Cooper i mozecie pogrzebac w linkach ze strony abba7.com.
Bardziej od UFO podoba mi sie bajka pt " para niebieskich oczek i czternascie
malych jajeczek" czyli historia sierotki Marysi i 7 krasnoludkow.
Pozdrawiam

Nie chce nic mowic, ale znaczna czesc zdjec stad byla omawiana i kwestionowana w innych topikach, zarowno ufo na obrazach religijnych, jak i te malowidla statkow na scianie, oryginal wyglada zupelnie inaczej, brakuje jeszcze dzbanka - szaraka tutaj :D

Oczywiście podsunąłem im do poczytania wiele ciekawych książek z mnóstwem dowodów, ale oni dalej uparcie stoją przy swoim. Mówią, że mimo tak licznych faktów, to wszystko jest niemożliwe

Bo to nie sa zadne fakty i dowody tylko stronnicze hipotezy, ktorych celem jest z gory zalozona wiara w obcych i dopasowywanie na sile czego sie da, a nie obiektywna analiza. A jak sie nie da dopasowac, to sie posuwaja do manipulacji, przerobek zdjec itd. Poczytaj rozne punkty widzenia a nei tylko stronnicze zrodla, a sam odkryjesz z iloma manipulacjami masz do czynienia. Ja keidys bylem fanem Danikena, ale jak przeczytalem jak gosc sprytnie manipuluje "faktami" to mialem ochote spalic jego ksiazki. Ale przynajmniej mialem fajny okres marzen i fascynacji w zyciu, za co mu dziekuje.


.........................

Masz racje.Ale jakby nie bylo z wlasciciela hoteliku za jegowyczyny dostal w prezencie profesure.
Ja siadam i koncze dzielo naukowe o krasnoludkach.Ciekawe jak oni to obala.Musze tylko znalezc
kilkunastu swiadkow,moga byc trzezwi.
  • 0

#131

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to chciałem zauważyć, że pieniądze i podatki nie "były tu już wcześniej", to wynalazek ludzi. Pierwsze cywilizacje posługiwały się handlem wymiennym, a pieniądze wymyślili dopiero Fenicjanie (chyba że na ten temat też mnie w szkole okłamano).
Ogólnie cały punkt 33 przypomina mi moje przemyślenia gdy miałem 16 lat... Nie mówię, że to naiwne, ale ja doszedłem w końcu do wniosku, że to "ludzie ludziom zgotowali ten los", że system kapitalistyczny jest wynalazkiem ludzi, a prawo takie, że silniejszy ma władzę nad słabszym istniało od zawsze, już nawet w czasach wspomnianych dinozaurów. Tylko teraz metody sprawowania władzy stały się subtelniejsze. Nie wydaje mi się jednak, żeby to kosmici nam urządzili tak świat, to nasza "zasługa".
  • 0

#132

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet nasz pan z historii mówi, że najpierw pojawił się człowiek, a później podatki :)

Co do tematu, przeczytałem już wszystkie 4 części. Bardzo ciekawe, dają podstawy do głębszej refleksji. W tym artykule duże wrażenie na mnie zrobiły obrazy przedstawiające UFO.
  • 0

#133 Gość_21:37

Gość_21:37.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie podoba mi sie kompletnie.

Tak jak ktoś pisał, miezanina mitów, legend, domyslów itd.
Nie sądze, że jest w tym choćby 1% prawdy.


PS.:
Najlepszy jest autor tego tekstu, który zachowuje sie tak jakby pozjadał wszystkie rozumy.
  • 0

#134

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

SON = SUN


SUN - Słońce
SON - Syn

1. bez Słońca - SUN, życie na Ziemi wyginęłoby. Będąc Chrześcijaninem, bez Jezusa syna - SON, wszystkie dusze na Ziemi przestałyby istnieć.

2. Chrześcijanie chodzą do kościoła w niedzielę - SUNday, aby czcić Jezusa syna - SON

3. Symbol chrześcijański przedstawiający Jezusa ukrzyżowanego - "SON on a cross" jest mitycznym symbolem zapożyczonym ze starożytności, przedstawiającym Słońce na krzyżu - "SUN on a cross".

Juz to widze jak pierwsi chrzescijanie z bliskiego wschodu posluguja sie angielskim.
  • 0



#135

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie Pakerzyk. To takie jakby przeznaczenie :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych