Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o Niebo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#61

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Za każdym razem przedstawiam swoją opinię. Dla mnie ta jedyna słuszna wiara jest bezsensu i zdania nie zmienię.
  • 0

#62

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz Dager - kilka osób - więc coś jest na rzeczy, nie dlatego że masz inne poglady niż ja czy inni (bo to akurat jest bardzo budujące bo i prowadzi do wymiany zdań) ale dlatego że jesteś użytkownikiem z którym w pewnym stopniu rozmowa sprowadza się do zawiłości a w rezlutacie czasami aż do paradoksów.!!.
Przykład podałem wcześniej, na który ty odpowiadasz milionami cytatów z pisma świętego, które tak na dobrą sprawę mają się nijak do przykładu i rzeczywistości.


Szanowny Członku Błękitnej Loży. Nie wzrusza mnie Twój lekceważący - żeby nie powiedzieć pogardliwy - stosunek do formy, w jakiej sie wypowiadam na interesujące mnie tematy. Widzę w tych zaczepkach specyficzną metodę wywarcia na mnie nacisku.Odpowiadam krótko. Nic z tego. Nie widzę potrzeby dalszej wymiany zdań z Tobą na jakikolwiek temat.
  • 0



#63 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Fenicki dziejopisarz Sanchoniathon już ponad 3 tysiące lat temu powiedział:"Od najwcześniejszej młodości przyzwyczajani jesteśmy do tego, by słuchać zafałszowanych wieści, a nasz umysł od stuleci tak bardzo przesiąknięty jest uprzedzeniami, że strzeże fantastycznych kłamstw niby skarbu, tak, iż w końcu prawda zaczyna się wydawać niewiarygodna a fałsz prawdziwy."
  • 0

#64

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inga

Fenicki dziejopisarz Sanchoniathon już ponad 3 tysiące lat temu powiedział:"Od najwcześniejszej młodości przyzwyczajani jesteśmy do tego, by słuchać zafałszowanych wieści, a nasz umysł od stuleci tak bardzo przesiąknięty jest uprzedzeniami, że strzeże fantastycznych kłamstw niby skarbu, tak, iż w końcu prawda zaczyna się wydawać niewiarygodna a fałsz prawdziwy."

Ten tekst powinni wziąć sobie do serca fanatycy religijni,ale im się nie przetłumaczy,że nie mają racji co do pewnych dogmatów religijnych,które są fałszywe,a oni uważają je za prawdę.
  • 0

#65 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma innego nieba niż to, które tworzymy tu, na ziemi. Niebo to miłość którą dajemy, i której dzięki temu przybywa w Nas samych, to wszystkie dobre uczucia. Im więcej dajecie, tym więcej otrzymujecie. :)
  • 0

#66

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten tekst powinni wziąć sobie do serca fanatycy religijni,ale im się nie przetłumaczy,że nie mają racji co do pewnych dogmatów religijnych,które są fałszywe,a oni uważają je za prawdę.


Posądzajac innych o fanatyzm religijny, nie dostrzegasz własnego.
  • 0



#67

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

spokojnie chłopcy.

miłujmy się nawzajem, a nie plujemy na siebie jadem.
przecież każdy chce być dobrym człowiekiem.
( który pójdzie do "własnego " nieba ;)


pees n loff.
  • 0

#68 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko spokojnie chłopaki. Nie prowokujcie siebie nawzajem i nie dajcie się sprowokować.
  • 0

#69

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

angelo

Ten tekst powinni wziąć sobie do serca fanatycy religijni,ale im się nie przetłumaczy,że nie mają racji co do pewnych dogmatów religijnych,które są fałszywe,a oni uważają je za prawdę.

By tę prozaiczność uświadomić jednak szerszej grupie oprócz wąskiego gremium, przed każdym wejsciem do działu lub na stronie głównej umieścić coś na kształt "złota myśl na dziś" ;) Ofc niczego nie staram się sprowokować.
  • 0

#70

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Posądzajac innych o fanatyzm religijny, nie dostrzegasz własnego.

Zapewne zauważyłeś,że nie ograniczam się tylko do jednej jedynie prawdziwej księgi Świętej i dogmatów wiary z niej wynikajacych.A to nie jest fanatyzm religijny,ja go u siebie nie dostrzegam,bo jestem otwarty na poznawanie prawdy.
  • 0

#71 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

Niebo to miłość którą dajemy, i której dzięki temu przybywa w Nas samych, to wszystkie dobre uczucia. Im więcej dajecie, tym więcej otrzymujecie.

i to jest piękne...

A to nie jest fanatyzm religijny,ja go u siebie nie dostrzegam

oj, z tym fanatyzmem różnie jest - chodzi mi o to, że dla każdego znaczy on coś innego. więc może najpierw przedstawcie swoje rozumienie fanatyzmu zamiast oskarżać siebie nawzajem - unikniecie wtedy wielu nieporozumień...
angelo. ta "Święta Księga" zawiera wiele wskazówek dotyczących postępowania w życiu, które są naprawdę przydatne. jest tak też coś takiego: "miłuj bliźniego swego, jak siebie samego" i "miłujcie swoich nieprzyjaciół"... nie twierdzę, że Biblia nieomylna, o nie nie... po prostu polecam Ci lekturę Nowego Testamentu...

edit for Inga:

przedstawcie swoje rozumienie fanatyzmu

ale zróbcie to oczywiście na PW ;)
  • 0

#72 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

z tym fanatyzmem różnie jest - chodzi mi o to, że dla każdego znaczy on coś innego. więc może najpierw przedstawcie swoje rozumienie fanatyzmu zamiast oskarżać siebie nawzajem - unikniecie wtedy wielu nieporozumień...

ERROR! To nie jest temat ma temat pojęcia fanatyzmu, oraz wariacji na jego temat. ;)
  • 0

#73

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

reneq 16

nie twierdzę, że Biblia nieomylna, o nie nie... po prostu polecam Ci lekturę Nowego Testamentu...

Znam Nowy Testament.Dla mnie znacznie ciekawsza jest V Ewangelia i Ewangelia Jezusa.Z ich lektury widać jasno,co zostało zmienione w Nowym Testamencie.Np.usunięcie fragmentów o:reinkarnacji,małżeństwie Jezusa,rodzicach jego fizycznego ciała Marii i Józefie itd.Z tego co pisze w NT wynika dla mnie,że Kk bardzo zmienił nauki apostołów.Niby jest Biblia,ale jest ona tak "przeredagowana",że nie powinno się jej uznawać za jedyne źródło prawdy.Nauka większości kościołów opiera się na dekretach papieskich,które są sprzeczne nawet z tym,co pisze w Biblii.
  • 0

#74

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

reneq 16
Nauka większości kościołów opiera się na dekretach papieskich,które są sprzeczne nawet z tym,co pisze w Biblii.


No na szczęście nie większości bo większość nie uznaje papieża.
  • 0

#75

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

snemies

No na szczęście nie większości bo większość nie uznaje papieża.

To jest pocieszające,ale 'papieskie korekty' w Biblii pozostały,a kościoły korzystają z tak przerobionego Pisma Świętego .Dobrze by było,żebym się mylił w tej kwestii..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych