Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o Niebo


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#46

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, przechodzę kryzys wiary. Dawniej przymykałem oczy na pewne sprawy, ale od kiedy zacząłem na poważnie interesować się teologią, zaczęło się rodzić wiele pytań. Nie moja wina zresztą, że ta wiara ma więcej właśnie owych pytań, niż odpowiedzi. Zbyt wiele wątpliwości znajduje się na stronicach Biblii, abym mógł przejść obok tego obojętnie.
Niewątpliwie zresztą, ludy ST czerpały pełnymi garściami z tradycji mezopotmaskich (sumeryskich) i egipskich - i to jest fakt po prostu. Nic innego, a fakt i tu nie ma się co obrażać, czy kłócić.
  • 0

#47

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi o Twoje wątpliwości, związane z tematyka studiów, bo te z czasem będziesz mógł sam sobie wyjaśnić. Ważniejsze jest Twoje powołanie do wiary, które powinieneś umocnić i w nim wytrwać, żeby więcej się nie potykać na drodze do zbawienia. "Kto bowiem wątpi, podobny jest do fali morskiej, przez wiatr tu i tam miotanej." Jakub 1, 6.
"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2 Tym. 3, 16-17.
  • 0



#48

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejna fajna sprawa w tej religii - jakby nie było i tak masz wierzyć, inaczej jesteś słaby, grzeszny itp.
  • 0

#49

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie wiem jaki jest sens co drugie zdania wstawiać cytaty, które bądź co bądź nie udowadniają nic, ani też nie potwierdzają tego o czym piszesz Dager. W Testamentach są tysiące różnych cytatów niejako do których można się odnieść chcąc sobie pomóc "umocnić" i "uwiarygodnić" ciężko poskładany tekst.

Tu nie chodzi o Twoje wątpliwości, związane z tematyka studiów, bo te z czasem będziesz mógł sam sobie wyjaśnić. Ważniejsze jest Twoje powołanie do wiary, które powinieneś umocnić i w nim wytrwać, żeby więcej się nie potykać na drodze do zbawienia.

Wiara wiarą, gorzej gdy przy umacnianiu jej wyskakują tzw. zonki, czytasz czytasz...zonk, czytasz czytasz...zonk. Dager wyjaśnij w jaki sposób zachowujesz tak dobrą kondycję duchowo-mentalną ? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy moze wszystko sprowadza się do stwierdzenia, zamknij oczy i poczuj - najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. ??
  • 0

#50

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem jaki jest sens co drugie zdania wstawiać cytaty, które bądź co bądź nie udowadniają nic, ani też nie potwierdzają tego o czym piszesz Dager. W Testamentach są tysiące różnych cytatów niejako do których można się odnieść chcąc sobie pomóc "umocnić" i "uwiarygodnić" ciężko poskładany tekst.

Wiara wiarą, gorzej gdy przy umacnianiu jej wyskakują tzw. zonki, czytasz czytasz...zonk, czytasz czytasz...zonk. Dager wyjaśnij w jaki sposób zachowujesz tak dobrą kondycję duchowo-mentalną ? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Czy moze wszystko sprowadza się do stwierdzenia, zamknij oczy i poczuj - najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. ??

Uderz w stół, a jakieś nożyce zawsze się odezwą.
Przeczytaj ponownie mój wpis i owe cytaty. Nie przypadkowo sie tam znalazły. Z Pismem stykam się na co dzień i oczywiste jest, że zawsze mam je pod ręką. To tyle na temat "warsztatu", zaś moja kondycja "duchowo-mentalna" jest wyłącznie moją prywatna sprawą. :]
  • 0



#51

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przypadkowo nie przypadkowo, wszystko jedno. Pamiętasz Qvo vadis ? jest tam scena w której Petroniusz na łożu śmierci wykłada Neronowi prawdziwą "wartość" jego poezji. ogólnie chodzi o sens " Nie kalecz sztuki, nie męcz i nie katuj Rzymian swoją twórczością."
Widze że ostatnio dość mocno tutaj grasujesz i katujesz nas swoimi postami - co do ich jak piszesz, nie przypadkowości - mają mają wprost proporcjonalne odniesienie do wartości twórczości Nerona. Chociażby te cytaty byłyby nie przypadkowe, na nic się tutaj zdadzą.
Tak jak napisał NPS "Nie moja wina zresztą, że ta wiara ma więcej właśnie owych pytań, niż odpowiedzi" - czy tego chcesz czy nie, Dager.

eot.
  • 0

#52

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2 Tym. 3, 16-17.

To jest kolejny przykład "korektorów papieskich".W innych fragmentach NT Paweł pisze:

Kol.1.25.Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga,powziętym co do mnie ze względu na was,abym w pełni rozgłosił
SŁOWO BOŻE.
Kol1.26.Tajemnicę ,zakrytą od wieków i od pokoleń,a teraz objawioną świętym jego.
Kol.1.27.Im to chciał Bóg dać poznać,jak wielkie jest miedzy poganami bogactwo chwały tej tajemnicy,

którą jest CHRYSTUS W WAS.,nadzieja chwały.

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione...",a KK zamiast kierować swoich wiernych do obecnego w nas Chrystusa,po raz drugi Go ukrzyżował i przejął Jego rolę w dziele zbawienia,nauczając fałszywych dogmatów wiary.
  • 0

#53

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadkowo nie przypadkowo, wszystko jedno. Pamiętasz Qvo vadis ? jest tam scena w której Petroniusz na łożu śmierci wykłada Neronowi prawdziwą "wartość" jego poezji. ogólnie chodzi o sens " Nie kalecz sztuki, nie męcz i nie katuj Rzymian swoją twórczością."
Widze że ostatnio dość mocno tutaj grasujesz i katujesz nas swoimi postami - co do ich jak piszesz, nie przypadkowości - mają mają wprost proporcjonalne odniesienie do wartości twórczości Nerona. Chociażby te cytaty byłyby nie przypadkowe, na nic się tutaj zdadzą.
Tak jak napisał NPS "Nie moja wina zresztą, że ta wiara ma więcej właśnie owych pytań, niż odpowiedzi" - czy tego chcesz czy nie, Dager.


Czyżbyś przemawiał w imieniu większego gremium, czy jedynie we własnym? Jeśli tylko we własnym, to możesz zwyczajnie sobie darować czytanie moich postów, tym bardziej, że nic merytorycznego z Twoich wpisów adresowanych do mnie nie znajduję. Poza tym, moje wypowiedzi nie były skierowane do Ciebie, lecz do NPS i raczej od niego oczekiwałem szczerej wypowiedzi. Mam zamiar dalej tu "grasować", niezależnie od Twojej "twórczej" dezaprobaty. Nie pierwszy raz spotykam się tu z wyraźnymi naciskami ze strony kilku osób, co jest przypadkiem kuriozalnym w porównaniu do innych forów tematycznych.
  • 0



#54

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Mam zamiar dalej tu "grasować"

Jak widzisz ja też nie zgadzam się z Twoimi wypowiedziami,ale staram się je zrozumieć.Niby korzystamy z tej samej Biblii,a mamy takie różniące się wnioski z tych samych tekstów.Ja nie ograniczam się tylko do jednej Biblii,bo prawda nie jest tylko i wyłącznie w niej zawarta,złaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę "papieskich korektorów",którzy świadomie ją wypaczyli.Tutaj dyskutanci są bardziej otwarci na prawdę i nie ograniczają się zazwyczaj jak widzę ,do "jedynie prawdziwego Pisma Świętego".
  • 0

#55

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager
Jak widzisz ja też nie zgadzam się z Twoimi wypowiedziami,ale staram się je zrozumieć.Niby korzystamy z tej samej Biblii,a mamy takie różniące się wnioski z tych samych tekstów.Ja nie ograniczam się tylko do jednej Biblii,bo prawda nie jest tylko i wyłącznie w niej zawarta,złaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę "papieskich korektorów",którzy świadomie ją wypaczyli.Tutaj dyskutanci są bardziej otwarci na prawdę i nie ograniczają się zazwyczaj jak widzę ,do "jedynie prawdziwego Pisma Świętego".


Różnica stanowisk w kwestii tak ważnej jak zbawienie powinna kiedyś doprowadzić do porozumienia.Nie ma różnych Biblii, są natomiast różne tłumaczenia i wydania. Korzystam z kilku różnych wydań, lecz najczęściej z protestanckiego BiZTB, ktorego nie mogli korygować papiści. Zatem w czym problem? W interpretacji!.Owszem, dyskutanci może i korzystają z innych źródeł, lecz ja pozostaję przy fundamencie i nie mam zamiaru polegać na apokryfach.
  • 0



#56

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

lecz ja pozostaję przy fundamencie i nie mam zamiaru polegać na apokryfach.

Prawda nie może ograniczać sie tylko do jednego Pisma Świętego jak np.:Biblia,Koran,Bhagavadgita,Księga Mormona ,Wedy,Awesta itd.Np .Ewangelia Jezusa to nie jest apokryf.Jeśli ma być tylko jedna wiara,to widać się coś musi zmienić,żeby to nastąpiło.A ja widzę,że każdy kościół głosi tylko tą "jego jedyną prawdę".To jaka jest ta właściwa?
  • 0

#57

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager
Prawda nie może ograniczać sie tylko do jednego Pisma Świętego jak np.:Biblia,Koran,Bhagavadgita,Księga Mormona ,Wedy,Awesta itd.Np .Ewangelia Jezusa to nie jest apokryf.Jeśli ma być tylko jedna wiara,to widać się coś musi zmienić,żeby to nastąpiło.A ja widzę,że każdy kościół głosi tylko tą "jego jedyną prawdę".To jaka jest ta właściwa?

angelo, jeśli dotąd sam nie pojąłeś, jaka jest ta"jedyna prawda", to ja nie zdołam Ci pomóc.
  • 0



#58

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nam wmawiają że dobry jest katolicyzm, innym że judaizm, a tak naprawdę to obojętne w co wierzymy - ważne abyśmy byli dobrymi ludźmi. Ci, którzy twierdzą że jest tylko jedna droga do zbawienia wydają mi się śmieszni.
  • 0

#59

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzisz Dager - kilka osób - więc coś jest na rzeczy, nie dlatego że masz inne poglady niż ja czy inni (bo to akurat jest bardzo budujące bo i prowadzi do wymiany zdań) ale dlatego że jesteś użytkownikiem z którym w pewnym stopniu rozmowa sprowadza się do zawiłości a w rezlutacie czasami aż do paradoksów.!!.
Przykład podałem wcześniej, na który ty odpowiadasz milionami cytatów z pisma świętego, które tak na dobrą sprawę mają się nijak do przykładu i rzeczywistości.
  • 0

#60

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nam wmawiają że dobry jest katolicyzm, innym że judaizm, a tak naprawdę to obojętne w co wierzymy - ważne abyśmy byli dobrymi ludźmi. Ci, którzy twierdzą że jest tylko jedna droga do zbawienia wydają mi się śmieszni.

nie musisz wierzyc w to co mowi biblia, ale wypadalo by uszanowac zdanie innych.

zauwaz, ze mowisz o ludziach, ktorzy zwykle poswiecili bardzo duzo czasu na zglebienie tego tematu i maja jakies podstawy to tego, zeby miec takie, a nie inne zdanie. jesli wcinasz sie z tekstem w stylu "tak nie jest, bo tak nie moze byc", to jest to zwykly brak szacunku i poszanowania dla cudzego zdania i cudzej pracy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych