Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Pytanie o Niebo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#76

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

s
To jest pocieszające,ale 'papieskie korekty' w Biblii pozostały,a kościoły korzystają z tak przerobionego Pisma Świętego .Dobrze by było,żebym się mylił w tej kwestii..


Częściowo się mylisz bo chociażby kościoły protestanckie mają własne wersje Biblii, mniej okrojone i przerobione od katolickiej, kościoły prawosławne tym bardziej. Jednak i tak przez około 1000 pierwszych lat chrześcijaństwa to papieże kształtowali Biblię o jedyną jej częścią, którą możemy mieć pewność, że jest dostępna w formie oryginalnej jest Stary Testament.
  • 0

#77

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

snemies

Jednak i tak przez około 1000 pierwszych lat chrześcijaństwa to papieże kształtowali Biblię o jedyną jej częścią, którą możemy mieć pewność, że jest dostępna w formie oryginalnej jest Stary Testament.

!000 lat to bardzo dużo na dokonanie w Biblii "papieskich korekt",aby Biblia zgadzała się z dogmatami wiary krk.Jak czytam NT i widzę istniejące w nim sprzeczności,to mam jasny dowód,że nie jest to słowo Boże.Dlatego dziwi mnie postawa niektórych kościołów i religii,które uznają Biblię za jedyne źródło prawdy.Z tym się doprawdy trudno zgodzić.Jak są sprzeczności,to co się wówczas przyjmuje za prawdę?
  • 0

#78

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak czytam NT i widzę istniejące w nim sprzeczności,to mam jasny dowód,że nie jest to słowo Boże.


Proszę o jeden konkretny przykład niezgodności w NT.
  • 0



#79

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proszę o jeden konkretny przykład niezgodności w NT.


Czemu jest tyle "..." jako niedokończone historie ?? Przecież chrześcijanin powinien znać całą historię Chrystusa a nie to co jest "najlepsze", czy "najważniejsze".
  • 0



#80

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

+Wiesio

Czemu jest tyle "..." jako niedokończone historie ?? Przecież chrześcijanin powinien znać całą historię Chrystusa a nie to co jest "najlepsze", czy "najważniejsze".

Najlepiej historia życia Chrystusa w ciele Jezusa jest opisana w "Ewangelii Jezusa" powstałej jako wyjaśnienia Chrystusa do V Ewangelii.Kościoły jej nie uznają bo widać z niej,co zostało w Biblii zmienione i sfałszowane przez papieskich "korektorów".Tam jest wszystko jasno i jednoznacznie wyjaśnione.Nie ma takich sprzeczności jak w Biblii,w której nie potrafiono wszystkiego sfałszować.

Dager

Proszę o jeden konkretny przykład niezgodności w NT.

Byli u mnie Św.J i mówią,że Jezus zniósł prawo karmy.Jest w NT taki tekst Pawła,który mówi,że Jezus zniósł prawo karmy.Jest też i taki,w którym Jezus mówi:Nie przyszedłem,żeby znieść zakon i proroków...'.Obecnie kościoły nie uznają prawa karmy,bo uważają,że je zniósł Jezus.

Drugi przykład:

Dz.1.11...Ten Chrystus,który od was został wzięty w górę do Nieba,ponownie przyjdzie na Ziemię w obłoku,jak Go widzieliście idącego do Nieba.
Ty twierdzisz na podstawie NT,że nauka Pawła została mu przekazana przez Chrystusa,ale jakim sposobem i kiedy?Kiedy Paweł zaczął nauczać,Chrystus już był w Niebie,a drugi raz dopiero On ma przyjść.
  • 0

#81

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager

Byli u mnie Św.J i mówią,że Jezus zniósł prawo karmy.Jest w NT taki tekst Pawła,który mówi,że Jezus zniósł prawo karmy.Jest też i taki,w którym Jezus mówi:Nie przyszedłem,żeby znieść zakon i proroków...'.Obecnie kościoły nie uznają prawa karmy,bo uważają,że je zniósł Jezus.

Drugi przykład:

Dz.1.11...Ten Chrystus,który od was został wzięty w górę do Nieba,ponownie przyjdzie na Ziemię w obłoku,jak Go widzieliście idącego do Nieba.
Ty twierdzisz na podstawie NT,że nauka Pawła została mu przekazana przez Chrystusa,ale jakim sposobem i kiedy?Kiedy Paweł zaczął nauczać,Chrystus już był w Niebie,a drugi raz dopiero On ma przyjść.


1 - "Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy." Rzym. 10, 4

2 - Paweł otrzymał naukę ewangelii od Chrystusa takim samym sposobem, jakim Jan apostoł otrzymał wiedzę na temat proroctwa Apokalipsy, tzn. została mu objawiona na drodze duchowej. Pan jest duchem, a Ty angelo wciąż rozumujesz cieleśnie.
  • 0



#82

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

2 - Paweł otrzymał naukę ewangelii od Chrystusa takim samym sposobem, jakim Jan apostoł otrzymał wiedzę na temat proroctwa Apokalipsy, tzn. została mu objawiona na drodze duchowej. Pan jest duchem, a Ty angelo wciąż rozumujesz cieleśnie.

Naturalnie,że można otrzymać wiedzę na każdy temat od obecnego w Nas Ducha Chrystusowego.Przecież On jest tym obiecanym Duchem Prawdy,który już od ponad 2000 lat jest w każdym człowieku.Tylko,że kościoły nie chcą tego ujawnić swoim wiernym,żeby nie okazało się,że głoszą one nieprawdę.Ta podstawowa nauka Pawła o obecności w nas Ducha Chrystusoweg, jest zawarta w NT.
Paweł wielokrotnie pisze,
że Duch Chrystusowy jest obecny w nas
WSZYSTKICH.
  • 0

#83

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager

Naturalnie,że można otrzymać wiedzę na każdy temat od obecnego w Nas Ducha Chrystusowego.Przecież On jest tym obiecanym Duchem Prawdy,który już od ponad 2000 lat jest w każdym człowieku.Tylko,że kościoły nie chcą tego ujawnić swoim wiernym,żeby nie okazało się,że głoszą one nieprawdę.Ta podstawowa nauka Pawła o obecności w nas Ducha Chrystusoweg, jest zawarta w NT.
Paweł wielokrotnie pisze,
że Duch Chrystusowy jest obecny w nas
WSZYSTKICH.


To w końcu, uznajesz Pawła, jako ucznia Chrystusa, czy nie?
  • 0



#84

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

To w końcu, uznajesz Pawła, jako ucznia Chrystusa, czy nie?

Uznaję Pawła jako ucznia Chrystusa,ale pod warunkiem,że nauki,które otrzymał nie pochodziły bezpośrednio od Chrystusa,który jest w Niebie,tylko od Ducha Chrystusowego,który jest w każdym z nas,a więc i był On obecny też i w Pawle.

Drugą sprawą są "korekty papieskie" dokonane w Biblii,polegajace na sfałszowaniu nauk przekazanych Apostołom i Pawłowi.Co do tych fałszerstw nie mają wątpliwości uczeni badający Biblię ,Inga,ja itd.
  • 0

#85

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drugą sprawą są "korekty papieskie" dokonane w Biblii,polegajace na sfałszowaniu nauk przekazanych Apostołom i Pawłowi.Co do tych fałszerstw nie mają wątpliwości uczeni badający Biblię ,Inga,ja itd.


Przeczytamy w reszcie jakieś konkrety, zamiast pustych deklaracji? Nie przekonują mnie teorie jakiegoś pastora ani cytaty z tzw. V Ewangelii, która od strony teologicznej jest ewidentnie wątpliwym tekstem. Jacy to "uczeni w Piśmie" posiedli prawdziwą wiedzę o Bogu i Chrystusie? Jeśli to ci, przed którymi przestrzega w ewangeliach sam Jezus, to nie warto sobie zawracać głowy ich "rewelacjami".
  • 0



#86

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam


Niebo

Czy to tam ,czy tu ,czy podemną ,
gdzie jest te niebo, ktore ciągle szukam ,
które zwie się Niebianskim ,
gdzie mieszkają Nasi Ojcowie zwanymi Bogami.
Czy je odnalazłem ,czy wiem gdzie Mam szukać,
czy ktoś Mi to powiedział ,gdzie go mam szykać,
Szukać tam ,gdzie są moi bracia i moi pzryjaciele
z tego i poprzednich wcieleń,
tam gdzie ksiądz mówi że ono jest ,
ale czy napewno tam jest,
czy to wymysł wszystkich,
którzy przeczytali ksiegi ,o którym jest tu mowa,
przeczytali i teraz nauczają ,że wiedzą gdzie ono sie znajduje.
Ale ja wciąz szukam Niebo zwanym Rajem ,
czy go znajdę ?!.
Tak ! Jak umrę i zniknę duszą ,
a ciałem schowam się pod ziemię.

Pozdrawiam ;)
  • 0

#87

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wysłannik Boga

gdzie jest te niebo, ktore ciągle szukam ,
które zwie się Niebianskim ,

Niebo,w którym mieszka Bóg,Chrystus jako Syn Boży,aniołowie,duchy ludzi sprawiedliwych,którzy osiągnęły doskonałość,jest bardzo daleko ponad nami.
Znacznie łatwiej znaleźć jest to niebo,które jest w każdym człowieku.O nim mówił Chrystus:

Mat.6.33.Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego,a wszystko inne będzie wam dodane.
Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.

Ten ostatni fragment został zmieniony na :

Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.

Przy takim tłumaczeniu,nie wiadomo gdzie szukać Królestwa Bożego i jak je rozumieć.

tam gdzie ksiądz mówi że ono jest ,

Ksiądz zapewne mówi,że ono jest w kościele rzymsko katolickim,ale to jest oszukiwanie wiernych.

czy go znajdę ?!.
Tak ! Jak umrę i zniknę duszą ,
a ciałem schowam się pod ziemię.

E.Cayce,Sai Baba i inne wybitne postacie duchowe,zalecają znalezienie Boga w samym sobie,a znaleźć Boga to tak jak znaleźć Niebo.

Dager

Jacy to "uczeni w Piśmie" posiedli prawdziwą wiedzę o Bogu i Chrystusie? Jeśli to ci, przed którymi przestrzega w ewangeliach sam Jezus, to nie warto sobie zawracać głowy ich "rewelacjami".

Skąd wiesz przed jakimi "uczonymi w Pismie " przestrzega Jezus,jeśli ewangelie zostały sfałszowane na polecenia papieży.Nie masz się co dziwić,bo oni są nieomylni.
  • 0

#88

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dager
Skąd wiesz przed jakimi "uczonymi w Pismie " przestrzega Jezus,jeśli ewangelie zostały sfałszowane na polecenia papieży.Nie masz się co dziwić,bo oni są nieomylni.


Prawdziwa nauka ewangelii została zdeponowana w Kościele apostolskim. To apostołowie poprzez Ducha Świętego otrzymali pełną wiedzę na jej temat i jej zupełne zrozumienie.Wszystkie zbory Kościoła rozsiane wokół basenu Morza Śródziemnego jeszcze dwa wieki po zmartwychwstaniu Chrystusa wyznawały identyczną wiarę, przekazaną przez apostołów i żaden z przełożonych Kościoła innej od tej nauki nie głosił.Jezus przestrzegał uczniów przed fałszywymi nauczycielami, którzy mieli potem wyjść z pośród nich samych i tak rzeczywiście się stało.

Początek odstępstwa wiary, czyli gnozy chrześcijańskiej miał miejsce w latach 90-tych po Chrystusie, kiedy to odszczepieńcy Kościoła założyli w Pergamonie heretycką szkołę. Głównymi aktorami tego przedsięwzięcia stali się: Szymon Mag, Mikołaj (Nikolaus)Prozelita,Izabela Baalamitka, Aleksy Kotlarz, Gaius i Demas. Wśród uczniów należy wymienić następujące postacie: Meander, Walentyn, Saturnin, Karpokrates, Bazylides, Plutrach, Musoniusz i Numeniusz. Ci po ukończeniu szkoły rozwinęli własne kierunki ideologiczne. Ze szkoły pergamońskiej wyszły trzy główne nurty gnozy nikolaickiej: NATURALIZM, EONIZM i KAINIZM. Naturaliści nauczali, że człowiek powinien kierować się naturalnymi prawami przyrody, żyć tak, jak żyją zwierzęta bez zasad moralnych. Wyznawali oni, że Bóg Izraelitów - Jehowa, był Bogiem srogim, wojowniczym, surowym, rygorystycznym i w ogóle złym. Drugi Bóg, Ojciec Chrystusa był Bogiem dobrym, łaskawym, przebaczającym grzechy i tego należało wyznawać a pierwszego odrzucać. Marcjon wyciął z Ewangelii Łukasza fragmenty nawiązujące do postaci Jezusa ze Starego Testamentu oraz z listów Pawła te miejsca, w których cytuje on proroctwa ST na temat Jezusa.

Dla Kainitów Chrystus był wiecznie wijącym się wężem pomiędzy Niebem i Ziemią. Powiadali, że Jezus po śmierci wstąpił do piekieł, gdzie nauczał duchy. Duchy Kaina, Judasza i Sodomitów wyszły mu ochoczo na spotkanie i jakoby z tego powodu maja być pierwszymi w Niebie, natomiast duchy ludzi świętych - Enocha, Abrahama, Mojżesza i proroków nie doceniły tej "wizyty", dlatego pozostaną tam na zawsze. Owo "wstąpienie do piekieł" występuje w wyznaniu katolickim.

Eoniści nauczali, że o wszystkim na świecie decydują złe i dobre Eony. Eony dobra widząc cierpiącego w materii człowieka, czynią wszystko, by go z niej wyzwolić, natomiast Eony zła - duchy nieczyste starają sie wszelkimi sposobami tę mękę w materii wydłużyć. Nad wszystkimi Eonami czuwa Ojciec wszechrzeczy - DEMIURG, któremu podlega wszelka władza. Teoria ta głosi, że Eon LOGOS zauważył cierpiącego w materii człowieka, wówczas zawołał: "Poślij mnie Ojcze Wszechrzeczy na Ziemię, a ja zbawię człowieka." Ten widząc jego dobre chęci, pozwolił. Wówczas Logos natychmiast zamienił się w ludzkie ciało i zstąpił na Ziemię, by zbawić ród Adama od grzechu pierworodnego, przez złożenie diabłu okupu w męce na krzyżu. Tej czynności dokonał Logos zwany Jezusem bezbłędnie, ochoczo zawisł na krzyżu, by odkupić z mocy ciemności grzeszników całego wszechświata z grzechów przeszłych, obecnych i przyszłych. Tym sposobem unieważnił zbrodnicze czyny wszystkich bezbożnych łącznie z diabłami w piekle. Odtąd już Bóg, Ojciec Wszechrzeczy nie ma nic do powiedzenia w sprawach grzeszników, nie może ich karać, bo okup Chrystusa na krzyżu unieważnia to wszystko. Z okupu korzystają Kainici, Sodomici, Baalamici oraz najbardziej zatwardziali ateiści.

Wyznawcami i kolporterami tej fałszywej nauki byli: w Aleksandrii - Walentyn, Teodot, Barbakon, Marek,Panten, Amon Saks, Orygenes, Dionizy; w Kapadocji - Firmilian, Grzegorz Theodor i Aleksander; w Rzymie - Walentyn, Floryn, Herakleon, Wiktoryn, Kalikst, Zefiryn, Aryst i Ptolemeusz. Później, zmodyfikowaną wersję tej nauki gorliwie rozpowszechniali "ojcowie katoliccy" : Atanazy, Grzegorz z Nyssyu, Grzegorz z Nazjonu, Korneliusz, Damazy, Dionizy, Ambroży, Augustyn, Hieronim, Hilary, Innocenty i inni.
Po dzień dzisiejszy w Kościele Katolickim pozostały nikolaickie nauki, takie jak: wcielenie Logosu, pierworodny grzech Adama, zmazanie grzechu przez okup na krzyżu, nieśmiertelność ludzkiej duszy, pobyt Jezusa w piekle i wynikła z odwieczności Logosu trójca. Powyższe nauki wywodzą się wprost z rozumowań gnostyków.

Na postawie: "Kościół Chrystusowy i Antychryst" - Edmund Domalewski, Jednota Braci Polskich - Warszawa


E.Cayce,Sai Baba i inne wybitne postacie duchowe,zalecają znalezienie Boga w samym sobie


Poleganie na tych wątpliwych postaciach duchowych, zalecających szukanie Boga w samym sobie, jest równoznaczne z zaparciem się Chrystusa, bez którego nie można Boga znaleźć. Jest tylko jeden fundament i jeden kamień węgielny Kościoła, prowadzi doń tylko jedna droga i jedne drzwi, jest tylko jeden pasterz i jeden nauczyciel, który jest głową Kościoła - Chrystus.
  • 0



#89

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :)


aniele -cytat


E.Cayce, Sai Baba i inne wybitne postacie duchowe,zalecają znalezienie Boga w samym sobie,a znaleźć Boga to tak jak znaleźć Niebo.


Niebo moim jest tu życie na tej ziemi ,jest chodzenie po tej ziemi,
jest powietrzem ,którym oddycham,wodą którą piję ,
a chlebem który spożywam .
Niebo to Ja aniele znalazłem ,które widzę wszędzie ,
które jest obok mnie i w nie patrze, gdy tego chcę .
Boga -energię życiową wieczną Mam w sobie i nie potrzeba Mi jakiś innych twierdzeń
i dogmatów tworzonych przez różne wyznania i religie tego świata.
Jam jest tym ,kim jest Bóg , duch w człowieczej skórze ,
a myślą i energią życiową zwaną miłością .
Miłość jest we mnie wrodzona i która wychodzi ,by ją rozszerzać na innych ludzi.
Energia życiowa jest tym kim jest Bóg Ojciec tata ,a człowieka Stwórca i jego odwieczny Pan .
Niebo jest tu na ziemi wszędzie,tam gdzie chcesz by ono było ,jest tym gdzie ty go nie widzisz ,
ale wiesz gdzie go szukać.

Pozdrawiam ;)

Edit Inga: Wysłanniku Boga, Ty się juz nie zmienisz, i nie zmienisz sposobu pisania. Postanowiłam przywyknąć. :)
  • 0

#90

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Prawdziwa nauka ewangelii została zdeponowana w Kościele apostolskim.

Tzn.w jakim kościele?Krk uważa się za taki kościół,a zapewne i wszystkie pozostałe też tak samo.

To apostołowie poprzez Ducha Świętego otrzymali pełną wiedzę na jej temat i jej zupełne zrozumienie.

W
NT pisze,ze apostołowie otrzymali pełna wiedzę od Chrystusa,a nie od Ducha Świętego.Jak Ty to rozumiesz?

Poleganie na tych wątpliwych postaciach duchowych, zalecających szukanie Boga w samym sobie, jest równoznaczne z zaparciem się Chrystusa, bez którego nie można Boga znaleźć.

Bóg i Chrystus przez Swojego Ducha Świętego są w każdym człowieku:

-BÓG OJCIEC jako DUCH BOŻY,OJCIEC,
-CHRYSTUS
jako DUCH CHRYSTUSOWY,SYN.

Dlatego każdy,kto znajdzie SYNA,znajdzie i OJCA.

Chrystusa zapiera się kazdy,kto Go nie chce znaleźć w swoim sercu.Paweł o tej obecności pisze bardzo dużo w NT.

Nauka o obecnym w nas Chrystusie i Królestwie Bożym ,była podstawową nauką apostałów.

Mimo,że papieże tą obecnośc potwierdzili,to poza krk ,inne kościoł tej obecności zaprzeczają.Ty też należysz do tego grona.Widzisz jak wszystkie pozostałe kościoły {poza krk }Chrystusa w Niebie,a nie widzisz Go jako obecnego w sercu każdego człowieka.

Chrystus nauczał,żeby każdy najpierw znalazł BOGA,KRÓLESTWO BOŻE,OJCA w samym sobie.E.Cayce i Sai Baba tylko potwiedzaja Jego podstawową naukę.

Mat.6.33.Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i tajemnic Jego,a wszystko inne będzie wam dodane.
Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest w was.

Ten ostatni fragment został zmieniony na :

Łuk.17.21...oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.

Przy takim tłumaczeniu,nie wiadomo gdzie szukać Królestwa Bożego i jak je rozumieć.

A w Twoim NT jak pisze Łuk.17.21?

Jest tylko jeden fundament i jeden kamień węgielny Kościoła, prowadzi doń tylko jedna droga i jedne drzwi, jest tylko jeden pasterz i jeden nauczyciel, który jest głową Kościoła - Chrystus.

Dlatego jak pisze w Apokalipsie,taki koścół musi upaść,bo nie uznaje obecności w każdym człowieku DUCHA CHRYSTUSOWEGO jako jego indywidualnego pasterza,nauczyciela i głowy.Każdy kościół może uważać się za Chrystusowy,ale Chrystus tak nie uważa!

Jana.10.7..Zaprawdę powiadam wam,Ja jestem drzwiami dla owiec
Jan.1.9.Wszyscy,ilu przede Mną przyszło,to złodzieje i zbójcy...

Wynika z tego,że wszyscy,którzy przyszli przed i po Chrystusie i uważają się za pasterzy,duszpasterzy, nauczycieli itd,a nie prowadzą wiernych do obecnego w nas Chrystusa,to nadal są złodzieje i zbójcy.

Ty uważaj,z kim się zadajesz,bo każdego obowiązuje prawo karmy:"Co zasiejesz,to żąć będziesz w tym życiu lub w następnym życiu".
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych