Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójca Święta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#91

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mhm... tylko, że skoro Bóg jest wszechwiedzący, to mógł temu zapobiec od razu... a widać, skoro nie wie wszystkiego to na domiar wszystkiego kieruje się jeszcze emocjami...


Niestety, człowiek nie jest doskonały i jego mgliste wyobrażenie o swym Stwórcy bywa zwykle obarczone skutkiem kompleksu niższości, przez co stara się Bogu przypisać cechy ludzkie.

W tych tablicach, które otrzymał Mojżesz jest np. pozwolenie na branie niewolników i zakaz zawierania sojuszy z narodami o innej religii. Dager wybiera z przykazań Boga tylko te, które mu pasują.

i jeszcze takie przykłady przykazań "Boga"

można sprzedawać swoje dzieci.


Do swej odpowiedzi wybrałem rozdział adekwatny do treści, mówiącej o skutkach nieposłuszeństwa Izraela. W "tablicach Mojżesza" nie ma przykazania", nakazującego Izraelitom sprzedaż własnych dzieci, natomiast są tam szczegółowe regulacje prawa zwyczajowego.

Niewolnictwo jako forma pozyskiwania siły roboczej w tamtych odległych czasach było zjawiskiem powszechnym, Izrael jako państwo wykorzystujące pracę niewolników nie był jakimś szczególnym wyjątkiem.

Faktycznie, Bóg zakazał Izraelitom nie tylko zawierania sojuszy z ościennymi plemionami pogańskimi, lecz nawet wymagał ich fizycznej eksterminacji. Nieposłuszeństwo i brak konsekwencji Izraela, zaowocowało w przyszłości upadkiem państwa i niewolą babilońską.
  • 0



#92

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tych tablicach, które otrzymał Mojżesz jest np. pozwolenie na branie niewolników i zakaz zawierania sojuszy z narodami o innej religii.

i jeszcze takie przykłady przykazań "Boga"

można sprzedawać swoje dzieci.

16. Jeśli sprzedasz swą córkę w niewolę nie przysługuje jej wolność po sześciu latach

ale tylko sąsiadowi

17. Córki tej nie można sprzedać w niewolę obcemu narodowi
Jest jeszcze taka możliwość, że to wcale nie był Bóg. Obecnie jest wiele osób, które twierdzą, że Bóg im coś nakazuje.


Chmm...

Jak do tej pory Nic takiego nie słyszałem ?!

Jak widzę zaczynacie pisać nowa Biblie lub księgę Chmm... ;)

Jak możecie pisać że Stwórca pozwala na sprzedaż dzieci .to jest w brew jego zasadom !!!.
Może to pisze z któryś tych ksiąg ,ale na pewno nie są to słowa Boga .
Jeżeli gdzieś to pisze ,to dla celów danej wiary ,by mieć z tego pożytek .

Pozdrawiam
>Miej serce i pacz sercem ,bo nigdy nie zrozumiesz czym jest miłość Boga<
  • 0

#93

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja też nie słyszałem o czymś takim... gorkur, mógłbyś powiedzieć gdzie to znalazłeś?
  • 0

#94

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niestety, człowiek nie jest doskonały i jego mgliste wyobrażenie o swym Stwórcy bywa zwykle obarczone skutkiem kompleksu niższości, przez co stara się Bogu przypisać cechy ludzkie.


Więc trzeba sobie odpowiedzieć. Czy Bóg naprawdę istnieje, bądź czy kiedykolwiek "nam" pomógł ??
  • 0



#95

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

= Wiesio

Więc trzeba sobie odpowiedzieć. Czy Bóg naprawdę istnieje, bądź czy kiedykolwiek "nam" pomógł ??

Te wszystkie głupoty,które na temat krwawego i mściwego Boga zostaly napisane w ST są nieprawdziwe i nie pochodzą one od Boga.Kolejną nieprawdą jest uważanie Biblii za "jedynie prawdziwe,natchnione Pismo Święte".

Dla mnie nie ulega wątpliwości,ze Bóg istnieje,ale taki jakiego przedstawił Chrystus,że Bóg jest:
-MIŁOŚCIĄ
- i MĄDROŚCIĄ.

Czy kościół uczy,że Bóg i Chrystus są w każdym człowieku?

-Bóg Ojciec jako OJCIEC,
-Chrystus jako SYN.

Kościól tego nie naucza,bo by się okazało,że do niczego nie jest potrzebny.

Bóg i Chrystus,którzy są w nas obecni,mogą nam zawsze pomóc,jeśli się do nich zwrócimy.Jak z nimi nawiązać kontakt nie naucza kościól,tylko np Huna,Życie Uniwersalne,E.Cayce itd,którzy zpobiegawczo zaliczeni zostali przez krk do sekt.
  • 0

#96

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też nie słyszałem o czymś takim... gorkur, mógłbyś powiedzieć gdzie to znalazłeś?


Żydowscy kapłani twierdzili, że Bóg stworzył Ziemię, zwierzęta, ludzi a następnie spotkał Mojżesza i dał mu pewne polecenia. Zostały one wyryte na kamiennych tablicach.
Pewnego razu Mojżesz zdenerwował się i rozwalił te tablice. Bóg spotkał się z nim kolejny raz i dał mu nowe tablice, znacznie różniące się od poprzednich.
Wyrzucono z nich (według kapłanów i chrześcijan to Bóg je przeredagował) wiele kwestii dotyczących moralności a pozostawiono te, które dotyczyły uiszczania danin dla kapłanów.

"Bóg" zmienił zdanie również trzeci raz bo powstały kamienne tablice 3. Ale to według historyków. Według księdza tablic 3 nie było.

Ponieważ nakazy pochodziły od samego "Boga" więc nie podlegały dyskusji.
Zwykły Żyd nie mógł powiedzieć, że nie będzie płacił kapłanom bo są tłuści i nic nie robią, albowiem z nakazami samego Boga się nie dyskutuje.

- Kapłan - dawaj krowę!
- Żyd pustynny - a dlaczego? Dość macie wszystkiego!
- Kapłan - dawaj, Bóg powiedział, że masz dać mi krowę! Z Bogiem nie wolno dyskutować!

Co dokładnie "Bóg" kazał można znaleść w Księdze Wyjścia. Cytuję kilka ciekawszych przykazań. "Bóg" nigdy ich nie cofnął więc logiczne, że obowiązują do dzisiaj.

To co najlepsze oddawaj kapłanom.

6. Wszystko pierworodne do Mnie należy, jednak pierworodnego osła możesz wykupić głową owcy, a jeśli byś nie wykupił złamiesz mu kark. Wykupisz też pierworodnego syna
11. Przyniesiesz do świątyni Boga najlepsze pierwociny plonów

Zakaz dyplomacji z innymi narodami.

2. Nie będziesz zawierał przymierzy z krajami innych bogów, aby nie narazić się na uczestnictwo w ich kultach

"Bóg" akceptuje handel niewolnikami.

14. Jeśli kupisz niewolnika, po sześciu latach nadasz mu wolność bez wykupu
15. Jeśli niewolnik nie zechce wolności zaprowadzisz go przed oblicze Boga, następnie przekłujesz mu ucho szydłem i będzie na zawsze twoim niewolnikiem

"Bóg" akceptuje sprzedawanie własnych dzieci ale tylko bogatszym sąsiadom.

16. Jeśli sprzedasz swą córkę w niewolę nie przysługuje jej wolność po sześciu latach
17. Córki tej nie można sprzedać w niewolę obcemu narodowi

Kapłani ("Bóg") nie rozumieli, że zwierzę mogło zranić kogoś nieumyślnie. Na przykład reagując na agresję ze strony człowieka.

21. Jeśli wół pobodzie mężczyznę, kobietę lub dziecko, tak iż poniosą śmierć, wówczas należy go ukamienować, zakazane jest spożywanie jego mięsa

"Bóg" kazał zabijać wróżki. Oczywiście to nie Bóg tylko kapłani.

44. Nie pozwolisz żyć czarownicy

Władzy nie wolno krytykować bo władza jest na równi z "Bogiem"

51. Nie będziesz bluźnił Bogu ani złorzeczył królowi

Dzisiaj mamy 2007 rok. Księża jeżdzą mercedesami, korzystają z komórek i komputerów, agitują na forach, a mimo to twierdzą, że te wszystkie głupoty o łamaniu karków, niewolnikach i zabijaniu wróżek wygadywał Bóg. Na szczęście Bóg dał nam rozum.
  • 0

#97

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

gorkur

Nie wiem nadal skąd ty masz te słowa mówiące ze Bóg tak nakazuje ?!.


Mógłbyś podać źródło...


Pozdrawiam ;)
  • 0

#98

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem nadal skąd ty masz te słowa mówiące ze Bóg tak nakazuje ?!.
Mógłbyś podać źródło...


Biblia Tysiąclecia, Księga Wyjścia. Pierwsze Przymierze Mojżesza z Bogiem.
  • 0

#99

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

angelo, jeśli tak myślisz to moja wiara nie różni się zbytnio od twojej. Też wierzę, że "Bóg" to nieskończona miłość, na której opiera się cały świat.
  • 0



#100

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiaj mamy 2007 rok. Księża jeżdzą mercedesami, korzystają z komórek i komputerów a mimo to twierdzą, że te wszystkie głupoty o łamaniu karków i niewolnikach wygadywał Bóg.


gorkur,

Jeśli już zamieszczasz cytaty, racz przepisywać je zgodnie z oryginałem źródła oraz przypisaną im numeracją rozdziałów i wersetów, wówczas będzie można się do nich odnieść. Bez tego, nie wiadomo na ile owe "cytaty" są Twoim dziełem.

Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że "Bóg wygadywał głupoty", ponieważ przeczą temu najnowsze osiągnięcia przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego, od których są uzależnieni akurat księża.
  • 0



#101

gorkur.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli już zamieszczasz cytaty, racz przepisywać je zgodnie z oryginałem źródła oraz przypisaną im numeracją rozdziałów i wersetów, wówczas będzie można się do nich odnieść. Bez tego, nie wiadomo na ile owe "cytaty" są Twoim dziełem.


Zacytowałem wszystko dokładnie co do słowa a jeśli nie to wskaż co.

Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że "Bóg wygadywał głupoty"



Napisałem "Bóg" w cudzysłowiu bo oczywiste, że tak chore pomysły jak nakaz zabijania wróżek czy obłędnego zasilania kasy kapłanów mogli mieć tylko kapłani.
  • 0

#102

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gorkur

Napisałem "Bóg" w cudzysłowiu bo oczywiste, że tak chore pomysły jak nakaz zabijania wróżek czy obłędnego zasilania kasy kapłanów mogli mieć tylko kapłani.

Masz rację.W Biblii jest zbyt dużo sfałszowań dokonanych na przestrzeni wielu lat.Dlatego logiczne jest,że Biblia

nie powinna

być uważana za Pismo Święte,bo często przedstawia Boga w fałszywym świetle i nieprawdziwie.

Tak samo dotyczy to wielu sprzecznych ze sobą tekstów w Biblii,co do istnienie których kościoły udają,że ich nie widzą.
  • 0

#103

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biblia

nie powinna

być uważana za Pismo Święte,bo często przedstawia Boga w fałszywym świetle i nieprawdziwie.



Jeśli takie jest Twoje mniemanie na temat Biblii jako źródła wiary i wiedzy o Bogu, przestań ją cytować i trzymaj się wyłącznie gnostycznych apokryfów, aby było jasne, skąd czerpiesz natchnienie.
  • 0



#104

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dager

Jeśli takie jest Twoje mniemanie na temat Biblii jako źródła wiary i wiedzy o Bogu, przestań ją cytować i trzymaj się wyłącznie gnostycznych apokryfów, aby było jasne, skąd czerpiesz natchnienie.

Sam pisałeś,ze Biblia została sfałszowana.Jeśli do tego zawiera sprzeczne ze sobą treści i takie,które nic nie mają wspólnego z Bożymi sprawami,to interesuje mnie,dlaczego Ty i Twój Kościół uważacie Biblię za:

-Pismo Święte,
-jedyne źródło prawdy,
-wierzycie zgodnie z II Tym.3.16.Całe Pismo przez Boga jest natchnione...

Czy takie jest całe chrześcijaństwo?

Natchnienie czerpię z tchnienia życia,oddechu życia,Ducha Bożego,który wpłwając do mojej duszy ożywia ją jak i wszystkie dusze ludzkie.

Fałszerstwa dokonane w Biblii demaskują w największym stopniu nie tylko apokryfy,a VEwangelia,Ewangelia Jezusa i uczestnicy tego forum,którzy przytaczają tak jak np.gorkur konkretne tego przykłady.

Co prawda kościół i jego niektórzy wyznawcy nadal pozostaną głusi i ślepi na te dowody,ale jednak na łamach forum ukazuje się prawdę o sfałszowaniu Biblii.
  • 0

#105

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

Księgi są by je czytać ,
JA/Ty człowieku jesteś ,by je móc czytać,
Ja/ty jestem, by czytając te księgi
wziąć z nich to ,co mi dusza podpowiada ,
a rozum na życie materialne przetworzy .

Pamiętać trza;
>Książka jest dziełem człowieka ,jest jego myślą i koncepcją na tworzoną jego teraźniejszość
i przyszłość ,jego ambicją na tworzenie świata , jakiego jest w stanie zobaczyć i uwierzyć .
Nasze myśli ,nasze pragnienia są przetwarzane na kartkę papieru ,by ta karaka była przeczytana
przez większą rzesze ludzi i zachowała się dla przyszłych naszych dzieci.<

Pozdrawiam :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych