Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyślenia o Ustawie Antyaborcyjnej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#46

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ty chłopie wiesz ile to roboty ?

Aborcja... hmm... jestem za aborcją w przypadku, gdy zagrożone jest życie matki, albo gdy wiadomo, że dziecko będzie upośledzone fizycznie albo psychicznie. Ale już aborcja "bo nie chce mieć dziecka" to już ciężka sprawa dla mnie...
  • 0

#47

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W sumie i tak już wszystko zostało powiedziane w poprzednim temacie, więc ja już od siebie nic nie dodam. Mogę powklejać wypowiedzi z tamtego topicu, ale najpierw muszę mieć zgodę, bo nie chcę robić zamieszania.

Ok, piszemy teraz tutaj na temat aborcji i nigdzie indziej.

Ja nie rozumiem...Jak można pisać, że dziecko jest matki - ono jest indywidualną istotą, mimo że jest zależne chwilowo od kobiety. Dziecko nie jest matki, bo to nie jest rzecz, którą można sobie usunąć, bo jest nie wygodna. Dziecko, jak wcześniej wspomniałem, należy do świata, natury - nie można powiedzieć, że ty należysz do mnie, bo cię poczęłam, czy urodziłam. Zaszłaś w ciążę? Stało się - za późno już - teraz trzeba kombinować, jak by tu dać szanse dziecku na życie, przynajmniej po części normalne.
  • 0

#48

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A kto Ci to prawo dał?

wlasciwie nikt. w sumie mam nadzieje, ze problem niechcianej ciazy nie dotknie mnie... a wlasciwie mojej przyszlej partnerki. lepiej robic to z glowa, niz pozniej zalowac :P

uważasz, że masz prawo decydować o życiu nienarodzonych dzieci?

imo jesli matka tak chce, to najlepszy pomysl, jesli byl to gwalt, a matka chce sie pozbyc plodu we wczesnej fazie rozwoju, jesli ciaza zagraza zyciu matki to tez jej wybor... i jeszcze jest jedna sytuacja w ktorej mozna dokonac aborcjii... ale zapomnialem jaka :) moze jestem nie dojrzaly i poglady mi sie zmienia. ale bladzic jest rzecza ludzka, or somethin :)
  • 0

#49

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie rozumiem...Jak można pisać, że dziecko jest matki - ono jest indywidualną istotą, mimo że jest zależne chwilowo od kobiety. Dziecko nie jest matki, bo to nie jest rzecz, którą można sobie usunąć, bo jest nie wygodna. Dziecko, jak wcześniej wspomniałem, należy do świata, natury - nie można powiedzieć, że ty należysz do mnie, bo cię poczęłam, czy urodziłam. Zaszłaś w ciążę? Stało się - za późno już - teraz trzeba kombinować, jak by tu dać szanse dziecku na życie, przynajmniej po części normalne.
  • 0

#50

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To kobiety powinny decydować o aborcji a nie jakieś cioty z LPR-u i PIS-u.
W końcu to one rodzą.
Wg mnie usuwanie ciąży powinno być w Polsce legalne.
Ale skoro jesteśmy drugim Watykanem to raczej kościelne rządy nie dopuszczą do tego.
KK od zawsze miał kobiety w "dużym poważaniu".
  • 0



#51

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tu nie ma do rzeczy wiara, ale moralność. Jeśli dziecko zostało poczęte, to niech już sobie żyje. Wolał bym wybić legion ludzi, niż to jedno dziecko, które nie prosiło się o życie, a teraz nie prosi o śmierć.
  • 0

#52

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale to jeszcze nie jest dziecko.
To jest płód,który dopiero po pewnym czasie zaczyna przypominać kształtem dziecko.
Powiedz to matkom,które mają do dyspozycji 800 zł/miesięcznie i do wykarmienia już trójkę dzieci a czwarte jest już właśnie w drodze.
  • 0



#53

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale to będzie dziecko kiedyś. Matka może dostać wsparcie od państwa lub oddać dziecko do adopcji. Kim my jesteśmy, aby decydować o kogoś życiu..
  • 0

#54

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli mówi się o śmierci dziecka, należy zahaczyć także o "częściową" śmierć matki, która sam doprowadziła się do takiego stanu. Pozwoliła zabić część siebie.

kiedyś słyszałam, że takie kobiety mają potem ogromne problemy w życiu. nie tylko jako dorosłe i dojrzałe już matki, ale także jako normalnie funkcjonujące w społeczeństwie jednostki. wyrzuty sumienia pojawiają się prędzej czy później.

wolałabym być 12 letnią matką niż morderczynią.
  • 0

#55

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli uwzględnisz słowa, że życie dziecka jest dane przez człowieka a życie energi astralnej jest dane przez Boga - tchnienie energi w chwili narodzin, to nie jest to zbrodnią. Nikogo nie uśmiercisz. Jedynie powłokę.


Idzmy dalej - mozna zabic kazdego czlowieka, bo dusza i tak jest niesmiertelna - zniszczymy jedynie powloke. Czy tak ?

Powiedz to matkom,które mają do dyspozycji 800 zł/miesięcznie i do wykarmienia już trójkę dzieci a czwarte jest już właśnie w drodze.


To niech sie taka matka najpierw zastanowi, zanim pojdzie z kims do lozka.
  • 0

#56

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To niech sie taka matka najpierw zastanowi, zanim pojdzie z kims do lozka.

a jesli ktos ja zgwalci? i zajdzie w ciaze?
  • 0

#57

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ustawa jest ok w obecnej formie i tyle.


Wpisuje sie tu z innego powodu, zastanawiam sie ile lat maja osoby tu wypowiadajace sie bo jezeli srednia wieku jest zblizona do tych z innych pokoi na forum (na moje oko oscyluje w okolicy 19-20 lat) to przykro mi to mowic ale mowicie o czyms o czym nie macie pojecia.
  • 0

#58

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a moze ktos w tym wieku juz mial doswiadczenia z tym zwiazane? :) nie zawsze wszystko jest albo czarne albo biale. chociaz zgadzam sie, ze moze ludzie nie maja pojecia o tym co mowia. no ale wlasnie po to jest forum :)
lepiej miec swoje zdanie, niz nie miec wogole - wg mnie :)
  • 0

#59 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Państwo polskie powinno zmienić, czy tez ulepszyć prawo na tyle, by umożliwić matkom powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Te pieniądze które rozdają teraz, a które mają jakoby zachęcić od rodzicielstwa, są wyrzucone w błoto i są świetną zachętą, ale dla marginesu społecznego, (zawsze to darmowe 1000 zł. za które można się nieźle zabawić przez jakieś dwa tygodnie), ludzie myślący rozsądniej doskonale zdają sobie sprawę, że te pieniądze, ta jednorazowa zapomoga, są tak naprawdę niczym, w porównaniu z prawdziwymi kosztami ponoszonymi na wychowanie i wykształcenie dziecka przez większość jego życia. Dlatego w rodzinach "normalnych" liczba dzieci wynosi co najwyżej dwoje, zaś w tych o najniższym statusie społecznym, od trojga wzwyż. Rodzinom potrzeba rozwiniętego zaplecza socjalnego, pomocy na dłuższą metę, a nie nędznych ochłapów, sprawiających frajdę pijakom, robiącym dzieci z braku lepszego zajęcia. Nie tędy droga, Ligo Polskich Rodzin. Każdy człowiek o zdrowym rozsądku powie dokładnie to samo!
  • 0

#60

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie przecze, ze ktos mogl miec z tym jakies doswiadczenie.
Po prostu uwazam, ze aborcja to zbyt ciezki temat zeby debatowaly o tym osobe o niewyksztalconej jeszcze w pelni wlasnej swiadomosci.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych