Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyślenia o Ustawie Antyaborcyjnej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#31

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja tam nie mam w sumie co się wypowiadać tu, ale myślę że to sprawa indywidualna. ja jak będę miał dziecko z kobietą, z którą będę chciał być (nawet za wcześnie niż będziemy planować) to nie pozwolę na zabicie tego dziecka. nie wiem jak można zabić owoc swojego uczucia. oczywiście to jeden przypadek i jeszcze bardziej oczywiście - nie wiem jak to będzie naprawdę, mogę tylko zakładać.

trudno mi w ogóle o tym mówić, bo raczej w wyniku gwałtu w ciążę nie zajdę i nie wiem co myśli wtedy kobieta. ale zapewne nie chce mieć dziecka z nieznajomym zboczeńcem więc chce się go 'pozbyć'. jak już mówiłem, to sprawa każdego człowieka z osobna, nikt z nas nie wie co dzieje się w sercu i umyśle drugiego z nas, więc jakim prawem mamy rzucać hasła 'morderczyni, zabiła własne dziecko'. może miała ku temu powody? może nie miała. jej sprawa. na pewno kiedy będzie chciała mieć dziecko, to otoczy je opieką i będzie się o nie troszczyła, może po prostu uznać, że jest jeszcze za wcześnie, że nie poradzi sobie np. ze studiami, pracą i dzieckiem. tym bardziej jak opuści ją ten bliski mężczyzna, ojciec dziecka, jak to się czasem dzieje.
  • 0

#32

Wysłannik Boga.
  • Postów: 188
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

>Zycie dziecka jest życiem danym przez człowieka,
zaś życiem energii astralnej-duszy jest dane przez Boga,
Dziecko rodzi sie ,a rodząc sie wchodzi w niego energia życiowa
zwana astralną ,która początek otrzymuje rodząc sie.

Jestem za tym, by kobieta decydowała o swoim losie , a nie jakiś pacan mężczyzna ,który nie wie jakie męki może przechodzić kobieta, gdy jest zapłodniona przez zabójce lub innego "drapieżnika ".
Jak taka kobieta jest wstanie utrzymać płód mordercy przez dziewięć miesięcy ,przecież ona jest w takim szoku że zrobi wszystko by do tego nie dopuścić -czyli zlikwiduje różnymi sposobami .
Jak człowiek inny jest w stanie decydować o losie tej ciężarnej kobiety- przecież to jest absurd do potęgi !!!
Jak dla mnie ,to głupota w tej Polsce już nie ma granic ,ludzie rządzący już chcą wprowadzić ustrój carowy ,gdzie zwykły człowiek nie będzie miał Nic do powiedzenia-tragedia !!!!!!!!!!!!!!!.

Dusza ludzka wchodzi w niemowlę w czasie urodzenia , a nie w czasie poczęcia.
Bo -taki przykład:
-jeżeli jest poczęte dziecię i dusza w nie weszła ,a matka tego poczęcia poroniła, to co w tedy dzieje sie -dusza wraca tam skąd przyszła- to byłby największy błąd przez Boga ustalony,
A przecież Bóg jest wszechwiedzący i wie co czyni - czyli by sam sobie robił problemy ?!!

Także się zastanówcie ,a dopiero udzielajcie sie na ten temat - tak jak wyżej !!!

Jestem mężczyzną i domyślam się co może kobieta przeżywać w czasie takiego niechcianego płodu ,
i także jestem na tyle wyrafinowany by dawać kazdemu równe prawa do decydowanie o swoim losie , anie żeby decydował nim człowiek .

Pozdrawiam>Zycie jest darem od Boga , ale trzeba pamiętać że niemożna brać go ponad życie innego< ;)
  • 0

#33

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jeżeli zwierzęta nie posiada dusz, to dlaczego sprzeciwiacie się ich zabójstwom ?

bo to sk**wysństwo.
czlowiek dzieki boskiemu pierwiastkowi (duszy, inteligecji, mysleniu) stal sie najgrozniejszym drapieznikiem. jesli tak mowicie o ochronie ZYCIA, to badzcie konsekwetni i chroncie tez zwierzeta ktore sa niepotrzebnie zabijane. dla mnie to jest chore, a nie aborcja :|
  • 0

#34

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Boży Wysłannik, a aborcję popiera - niespotykane zjawisko i jakże głupie, zważywszy na to, że i w tak parszywych czasach żyjemy, a aborcja to wg mnie krok ku gorszemu, ale to oczywiście tylko moje zdanie.
  • 0

#35 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jeśli uwzględnisz słowa, że życie dziecka jest dane przez człowieka a życie energi astralnej jest dane przez Boga - tchnienie energi w chwili narodzin, to nie jest to zbrodnią. Nikogo nie uśmiercisz. Jedynie powłokę.
  • 0

#36

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo to sk**wysństwo.
czlowiek dzieki boskiemu pierwiastkowi (duszy, inteligecji, mysleniu) stal sie najgrozniejszym drapieznikiem. jesli tak mowicie o ochronie ZYCIA, to badzcie konsekwetni i chroncie tez zwierzeta ktore sa niepotrzebnie zabijane. dla mnie to jest chore, a nie aborcja :|


chciałam tym pytaniem wyłącznie zasugerować, że skoro nienarodzone dzieci nie mają jeszcze (ponoć) dusz, są jak zwierzęta, których ludzie nie powinni zabijać. dlaczego mają mieć prawo zabijać zatem płody?
  • 0

#37

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dlaczego mają mieć prawo zabijać zatem płody?

bo zabijaja zwierzeta. skoro

nienarodzone dzieci nie mają jeszcze (ponoć) dusz, są jak zwierzęta

wiec jakie mamy prawo zabijac zwierzatka?

poprostu, tak jak jest teraz jest dobrze. moznaby to jeszcze bardziej rozluznic.. ale niech bedzie tak. calkowity zakaz aborcjii jest wg mnie glupota.
  • 0

#38

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ponczak, w sumie ja również nie jestem za całkowitym zakazem aborcji. zresztą już w którymś podobnym temacie się wypowiedziałam niegdyś.

a mimo to ludzie nie powinni zabijać. 5 przykazanie =]
  • 0

#39

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie jestesmy panstwem wyznaniowym =]
  • 0

#40

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no powoli zbaczamy z tematu. Moje stanowisko jest jasne: człowiek powinien zrobić wszystko, aby mógł być godny nazywać się człowiekiem. trochę to maślane, ale sęk w tym, że często ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta, które swojego potomstwa nie uśmiercają.
  • 0

#41

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dokładnie, bądźmy ludźmi - moralnymi istotami, jeśli już ludźmi chcemy się nazywać.
Żyjmy i dajmy żyć innym. Dla mnie aborcja jest zbrodnią. Moim zdaniem zgwałcona dziewczyna, która podda się aborcji, postępuje źle - ze względu na ewentualne komplikacje, co może doprowadzić do bezpłodności - do tego bardzo często następują urazy psychiczne. Nie lepiej jest oddać dziecko do adopcji? Przecież tyle rodzin pragnie mieć swą pociechę.
  • 0

#42 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

często ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta, które swojego potomstwa nie uśmiercają.

Przecież zwierzęta porzucają swoje dzieci gdy widzą, że są słabe lub chore. I to jest normalne, chodzi przecież o przetrwanie gatunku, a o to mogą zadbać tylko najsilniejsi (mały offtop).

poprostu, tak jak jest teraz jest dobrze. moznaby to jeszcze bardziej rozluznic.. ale niech bedzie tak. calkowity zakaz aborcjii jest wg mnie glupota.

Czyli uważasz, że masz prawo decydować o życiu nienarodzonych dzieci? A kto Ci to prawo dał?
  • 0

#43

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aborcja = morderstwo - tak, morderstwo - a każde takowe, nie zależnie od intencji i sytuacji jest ZŁE - zawsze jest inne wyjście. Aborcja to pójście na łatwizne. Działa się pod wpływem chwili, a można naprawdę sporo zrobić, aby uniknąć śmierci dziecka. Nie chcesz dziecka? - nie zabijaj - daj szanse je wychować komuś, kto je pokocha. Co do sytuacji, gdy życie matki jest zagrożone i aborcja to jedyne wyjście, mógłbym polemizować, bo rzeczywiście trudno w takim przypadku objąć którąś ze stron.
  • 0

#44 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

W związku z polemiką jak rozgorzała na temat aborcji, na prośbę aph otwieram nowy temat w którym możecie pisać o tym, co myślicie o Ustawie Antyaborcyjnej.
Dzielcie się przemyśleniami i wyciągajcie wnioski. Owocnej dyskusji i do dzieła.
:giertych: ;)
  • 0

#45

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Inga - może by tak powklejać wszystkie wypowiedzi na ten temat z poprzedniego tematu? Więcej będzie ich tutaj, a i tam się offtop nie będzie panoszył :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych