Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyślenia o Ustawie Antyaborcyjnej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#16

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każde życie ma prawo istnieć.

wypowiedz sie w takim razie zabijanie milionow zwierzatek futerkowych na futra :| dla mnie to jest sk****synstwo.
  • 0

#17

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muhad, skoro wiec fakt istnienia duszy w ciele jest tu kluczowy, to czy osoba, ktora nie wierzy w jej istnienie ma prawo zabic kazdego?

niezaleznie od tego czy dusza w ogole istnieje, aborcja jest usunieciem czlowieka, ktory ma przed soba kilkadziesiat lat zycia, potencjalne potomstwo i wszystko to co masz Ty. nie ma watpliwosci, ze gdyby nie ta ingerenecja, ten czlowiek zyl by miedzy nami (zakladajac oczywiscie powodzenie ciazy).

jesli wiec bedziesz odpowiadal, to postaraj sie pominac kwestie duszy, bo nie jest ona nam w tym przykladzie do niczego potrzebna i tylko komplikuje sytuacje.
  • 0

#18

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm wszystkim ktorzy twierdza ze "to cos" na czym dokonuje sie aborcji nie jest swiadome, proponuje ogladnac pare filmow na jej temat, tak zebyscie mogli sobie zobaczyc jak ten plod/organ - nazywajcie jak chcecie - reaguje w trakcie zabiegu. Jeden z nich to "Niemy krzyk - The silent scream". Na youtube sa.
  • 0

#19 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Rozumiem, że takiemu płodowi to w sumie bez różnicy, bo nie ma świadomości istnienia - przynajmniej tak mi się wydaje - ale my musimy patrzeć z takiej perspektywy, że to >już< jest człowiek i że ten człowiek >kiedyś< będzie żył jak Ty lub ja i nie możemy zabierać mu tej szansy.


Człowiekiem jest istota doskonała, która posiada ten magiczny boski pierwiastek, którym jest również dusza, jeśi dany embrion kilku tygodniowy nie posiadał by duszy, to nie jest jeszcze człowiekiem.

Ja nie jestem za mordem, ale jeśli to załatwiło by likwidację sierocińców i porzuconych dzieci, to wolałbym nie dać szansy wstąpienia duszy w ciało, które jeszcze nie jest ukształtowane.

Zresztą, to jest tylko mój punkt widzenia oparty na różnych źródłach - bynajmniej nie chrześcijańskich, LPR -owskich.

wypowiedz sie w takim razie zabijanie milionow zwierzatek futerkowych na futra :| dla mnie to jest sk****synstwo.


najgorsze ,że największymi hipokrytami są ludzie, którzy tak zażarcie bronią embrionów a zabijają zwierzęta.


muhad, skoro wiec fakt istnienia duszy w ciele jest tu kluczowy, to czy osoba, ktora nie wierzy w jej istnienie ma prawo zabic kazdego?


To już jest kwestia moralna. Zresztą nie można porównać żywego, świadomego człowieka, który na Ciebie patrzy , myśli i posada ducha z embrionem, który niewykluczone że duszy nie posiada. Jeśli by duszy nie posiadało, to niszczymy tylko ubranie, powłokę. najważniejsze jest to co jest w środku.

jesli wiec bedziesz odpowiadal, to postaraj sie pominac kwestie duszy, bo nie jest ona nam w tym przykladzie do niczego potrzebna i tylko komplikuje sytuacje.


komplikuje sytuację zwolennikom zakazu aborcji. A dzięki niej rozwiązało by się wiele problemów. Z roku na rok przybywa kilkaset milionów ludzi. Wielu z nich cierpi z głodu, z odwodnienia z braku warunków sprzyjających życiu. Gdyby była wprowadzona aborcja i procedury ograniczenia narodzin w krajach( w chinach już to jest wprowadzone) przeludnionych to być może było by więcej pieniędzy na wyżywienie ludzi. Gdyby był nas tylko miliard, lub pół miliarda a nie 7 to świat wyglądałby inaczej a tak rozprzestrzeniamy się gdzie tylko się da.Niszczymy wszystko, nie szanujemy ludzi, z planety robimy śmietnisko, nie wyżywiamy ludzi, z powodu przeludnienia dochodzi do różnych starć o mienie, są wojny. Co jest w takim razie większą zbrodnią? Brak szacunku wobec wszystkiego, czy próba zatrzymania tego samobójczego procesu?
Jak może być zbrodnią zniszczenie ubrania dla duszy? Ona poczeka.


Hm wszystkim ktorzy twierdza ze "to cos" na czym dokonuje sie aborcji nie jest swiadome, proponuje ogladnac pare filmow na jej temat, tak zebyscie mogli sobie zobaczyc jak ten plod/organ - nazywajcie jak chcecie - reaguje w trakcie zabiegu. Jeden z nich to "Niemy krzyk - The silent scream". Na youtube sa.


coś co jest żywe zawsze będzie reagowało.
  • 0

#20

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muhad, o kurcze. zdajesz sobie sprawe, ze Twoje plany zakladaja pochloniecie wiekszej ilosci osob niz wszystkie wojny razem wziete?
twierdzisz, ze dusze poczekaja. ale czy jestes tego na tyle pewnien, ze zaryzykujesz? a co jesli bedzie inaczej niz myslisz? kto wtedy poniesie odpowiedzialnosc?
chcesz o duszach? prosze bardzo. ale czym innym jest gadanie na forum, a czym innym potencjalne wziecie na siebie odpowiedzialnosci za tylu ludzi.
  • 0

#21

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tym temacie to i tak już duży OT, ale pozwolę sobie na mały komentarz.
Przepraszam Panowie ale ciekawa jestem ilu z was przeciwników aborcji ma dzieci?
Zastrzegam, że nie jestem zwolenniczką aborcji, ale są przypadki w których ją popieram.
Ciąża drodzy panowie nie jest dziełem niepokalanego poczęcia tu ogromną rolę spełnia mężczyzna, który nie rzadko stając przed wyborem bycia ojcem, z że tak powiem zaskoczenia nakłania swoja partnerkę do pozbycia się dziecka, mam tu na myśli związki nieformalne choć w tych formalnych też maja miejsce. Debatujecie tu nad czymś co dotyczy was również, ale mam wrażenie że zawsze jest to tak, że przechodzi to tylko obok was niestety. Nie wiem ilu z was by zniosło fakt że wasza córka w wyniku gwałtu na niej jest w ciąży, to jak cierpi kobieta najwyraźniej dla wielu z was jest nieistotne liczy sie dla was tylko zarodek w jej ciele.
Jesteśmy narodem dla którego nawet jeszcze dzisiaj ciąża niezamężnej kobiety jest tępiona co prawda dotyczy to małych kręgów ale nadal istnieje, choć tak do końca nie jestem przekonana że są to małe kręgi.
Jesteśmy ciemnogrodem co nam powie ksiądz z ambony tak musi być, zastanowił się któryś z was nad tym że wiele dzieci jest molestowanych seksualnie przez swych rodziców, a duży procent stanowią tu gwałty na dziewczynkach przez ich ojców, czy w takiej sytuacji gdy dziewczynka zajdzie w ciążę nadal będziecie twardo obstawiać za zakazem aborcji?
Innym aspektem jest ciężka choroba kobiety oraz wada płodu. Gdyby nie rozwój medycyny to tak jak ciężko chora kobieta nie miała by możliwości przetrwania tak samo jak i chory płód czy już po narodzeniu dziecko.
Czy do końca jeżeli walczy się o życie jest to dzieło Boga czy po nie kąt jest to już po trosze dzieło ludzi?
  • 0



#22

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niemal zawsze jest inne wyjscie, mniej drastyczne. mozna narzekac na sierocince i domy dziecka. wydaje mi sie jednak, ze lepiej kiepsko zyc, niz nie zyc w ogole. zwlaszcza, ze nie raz dzieci z domow dziecka wyrastaja na zupelnie normalnych ludzi.
  • 0

#23

Sabaku No Gaara.
  • Postów: 560
  • Tematów: 97
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No ja jestem z domu dziecka na przykład. Byłem tam 5 lat i co nieco pamiętam. W sumie źle tam nie jest, nie licząc braku normalnej rodziny. Lepiej właśnie jest życ tam, niż wcale.
Co do gwałtów i tego typu rzeczy, to właśnie są od tego odpowiednie placówki, a i pieniądze od państwa się dostanie na wychowanie dziecka, w razie czego. Zawsze jest inne wyjście, niż śmierć.
  • 0

#24

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale imo w poczatkowej fazie rozwoju nie jest to czlowiek. tzn zanim z plemnika przerodzi sie w cos co juz przypomina czlowieka. imo ten poziom rozwoju pozwalalby na aborcje. pozniej nie.
  • 0

#25

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie sprawa jest prosta, skoro nie stac kogos na antykoncepcje i nie chce miec takze dzieci, to niech zyje w celibacie. Przeciez chyba kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Jestem za aborcja jedynie w przypadkach gwaltu.
  • 0

#26

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pytanie pojawia się, kiedy następuje ta "przemiana"? nigdy nie można jednoznacznie stwierdzić, że to już jest człowiek.
po drugie. w którym momencie w dziecko "wstępuje" dusza, jeżeli od poczęcie jej ono nie posiada.
jeżeli zwierzęta nie posiada dusz, to dlaczego sprzeciwiacie się ich zabójstwom ? :hmm:
  • 0

#27

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w którym momencie w dziecko "wstępuje" dusza, jeżeli od poczęcie jej ono nie posiada. jeżeli zwierzęta nie posiada dusz, to dlaczego sprzeciwiacie się ich zabójstwom ? unsure.gif


Ale to sa tylko religijne zalozenia, ktorych do tak powaznych spraw nie wolno mieszac :] pozatym co ma dusza do przyzwolenia do zabijania ?
  • 0

#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

muhad, o kurcze. zdajesz sobie sprawe, ze Twoje plany zakladaja pochloniecie wiekszej ilosci osob niz wszystkie wojny razem wziete?


To nie jest mój plan i w dodatku jest nierealny...To już raczej ciężko będze odkręcić

twierdzisz, ze dusze poczekaja. ale czy jestes tego na tyle pewnien, ze zaryzykujesz?


Jestem bardziej pewien, niż tego że Chrystus umarł na krzyżu tylko po to by zostać łącznikiem:)

a co jesli bedzie inaczej niz myslisz? kto wtedy poniesie odpowiedzialnosc?


a kto pononosi odpowiedzialność za obecny stan na ziemi??
To są trudne pytania na które w obecnej chwili nie ma odpowedzi.

chcesz o duszach? prosze bardzo. ale czym innym jest gadanie na forum, a czym innym potencjalne wziecie na siebie odpowiedzialnosci za tylu ludzi.


Nie rób ze mnie tyrana:P
  • 0

#29

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie sprawa jest prosta, skoro nie stac kogos na antykoncepcje i nie chce miec takze dzieci, to niech zyje w celibacie. Przeciez chyba kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Jestem za aborcja jedynie w przypadkach gwaltu.

Ciekawe rozumowanie, czyli według Ciebie kochanie się ma należeć tylko do tych których na to stać i do tych którzy chcą mieć dzieci, a cała reszta niech żyje w celibacie :o Litości i wyobraź sobie że czasem środki antykoncepcyjne zawodzą :mrgreen: i oczywiście każdy robi to na swoją odpowiedzialność, tylko że jak by nie było czasem mężczyźni o tej odpowiedzialności zapominają.
  • 0



#30 Gość_Inga

Gość_Inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie sprawa jest prosta, skoro nie stac kogos na antykoncepcje i nie chce miec takze dzieci, to niech zyje w celibacie. Przeciez chyba kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Jestem za aborcja jedynie w przypadkach gwaltu.

Tiamat, czasem lepiej nie pisać wcale, niż pisać dla samego pisania.
Wogóle niektórzy z was powinni się mocno zastanowić zanim zabiorą się do pisania w tym temacie, i o tak poważnych sprawach, jak aborcja. ;(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych