Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia i jej sprzeczności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak naprawde jesteśmy zbyt głupi na to żeby zrozumieć czym jest Bóg... Tak jak nie potrafimy pojąć tego skąd wziął się sam Bóg... Poprostu istniał od zawsze?? Czy to jest takie proste??
  • 0

#32

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie nie jest to takie proste, dlatego więc jak narazie trochę inaczej jego istotę pojmuję. Tzn. nie wierzę, żeby to on wszystko stworzył, wszystkim kierował itd. Ale Bóg jest chyba po prostu miłością, wielką miłością, która wszystko otacza i wszystko obejmuje. Ja jednak w to nie wierzę. Może przejdzie...
  • 0



#33

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie tyle "głupi" bo to moim zdaniem trochę zbyt poważne określenie, co zwyczajnie stopień naszego pojmowania jest zdecydowanie za niski. Poprzez metody zgłębiania własnego ja, poszerzania duchowych horyzontów niektórym udało się wznieść wyżej, ale potrzeba nam albo wielu setek lat albo prawdziwego przełomu....
  • 0



#34

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obawiam się, żę podążając kościelnymi ścieżkami, nie będzie prawdziwego przelomu....
  • 0

#35

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Każdy musi myśleć samodzielnie, a nie przyjmować bezkrytycznie wiedzę, którą inni mu wpajają.
  • 0



#36 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Każdy musi myśleć samodzielnie, a nie przyjmować bezkrytycznie wiedzę, którą inni mu wpajają.


i to sie tyczy szczegolnie sceptykow ktorzy obieraja myslenie czyjes za swoje wlasne niz pomyslec samemu...

Obawiam się, żę podążając kościelnymi ścieżkami, nie będzie prawdziwego przelomu....


podzielam Twoje obawy ;)

Nie tyle "głupi" bo to moim zdaniem trochę zbyt poważne określenie, co zwyczajnie stopień naszego pojmowania jest zdecydowanie za niski. Poprzez metody zgłębiania własnego ja, poszerzania duchowych horyzontów niektórym udało się wznieść wyżej, ale potrzeba nam albo wielu setek lat albo prawdziwego przełomu....


czyli kolejnych wcielen by moc doswiadzczac nasza dusze. :)

"Bog Stowrzyl wszystko i wszystko zaplanowal.. i nie musi ingerowac w to co sie dzieje we wszechswiecie...caly wszechswiat to On bo On jest we wszystkim i we wszystkich..."?

Muhad, podzielam Twoje zdanie, o ile sprowadzamy Boga do rangi absolutu, czyli tak jak napisałeś - energii stwórczej, lecz neguję Twoje nastawienie, gdy mowa o Bogu jako istocie spersonifikowanej, a o takiej mowa gdy w grę wchodzi religia, bo polemizując na jakiś temat należy trzymać się wyznaczonych przez niego granic.


nie gdy wezmiemy fakt ze religie stworzyli ludzie do wlasnych celow...Bog w tym palcow nie maczal i nie bedzie nigdy maczal. :)
  • 0

#37

kassia13.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja już mniej więcej rozumiem o co chodzi

[ Dodano: 2006-03-28, 22:42 ]
z tym sprzeczeniem
  • 0

#38 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

i to najwazniejsze Kasiu :)
  • 0

#39

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wejdźcie na stronkę www.ufo.dos.pl/article.php?sid=34 a zobaczycie przykłady ze ST na to że istniało prawdopodobnie kilku bogów.
  • 0

#40 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

o tym juz rozmawialismy :)
  • 0

#41

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tym temacie zgadzam sie w 100 % z muhadem, az nie wierze :-D no moze 95 %, bo dla mnie Bog to nie "On" tylko bezosobowa energia.
  • 0

#42

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem niedawno sesje z polskiej stronki Projektu Cheops. Wynika z nich że Biblię napisali "Biali Bracia", którzy znajdują się w Orionie i Syriuszu. Więc nie ma w tym nic dziwnego że istnieją nieścisłości w tekscie. Jest tam także wypowiedź Samuela, który ujawnił że Kościół Katolicki jest Bestią z Apokalipsy. Nie powiedział tego w prost, ale wiele osób uważa że tak jest. :hmm:
  • 0

#43

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Biblie napisali ludzie na ziemi.
  • 0

#44

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aj, aj, aj... Tiamat, będziesz miał szczęscie, jak nie dostaniesz warna za archeologię, czy już może nawet kryptofilię :P ... A jak to ładnie ujął Terry Pratchett wj ednej ze swoich książek: "Mitologia to tylko bajki ludów, które wygrały, bo miały większe miecze". Równie dobrze polska mogła by być prawosławna, albo cholera jeszcze wie jaka, np. Zen. I NADAL ktoś by szukał dziury w całym w tamtych religiach (nie mówię, że dziurawe nie są, tak samo jak katolicyzm)...
  • 0

#45

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

popieram Tiamata
z natchnieniem czy bez to ludzie napisali biblię
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych