Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dominacja Ameryki i walka z terroryzmem [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#46

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej o zabezpieczenie swoich interesów przez złamanie monopolu arabskiego który do tej pory szantażował wszystkich jak chciał :]

Szejk Kuwejtu sobie kichnął i ceny poleciały w górę :]


To może jeszcze wezmą się za jeszcze gorszy szantaż Ruskich w każdej dzidzinie jaka ich dotyczy??
  • 0

#47

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A w czymże to Rosjanie tak strasznie ich szantażują?
  • 0



#48

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie znasz oblicza Rosji?? To poczytaj troche polityke ;)
  • 0

#49

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale chodzi mi dokładnie o szantaż wobec USA. Przecież nie grożą Stanom zakręceniem kurka z gazem ani też Stany nie są w niczym od Rosji uzależnieni - nie widzę zatem niczego, co może służyć w celu szantażu...

A zachowanie Rosji wobec innych? No cóż, ich państwo ich polityka. Dlatego dzisiaj tak każdy ich kocha i tak "wiele" jej zawdzięczamy :]
  • 0



#50

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie znasz oblicza Rosji?? To poczytaj troche polityke ;)


Mi tu przodków nie obrażaj, ok ? :mrgreen:
  • 0

#51

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pochodzisz z Rosji?
  • 0



#52

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty myślisz, że dzisiaj sie szantażuje tylko kurkiem na rope i gaz?? Dosyć ograniczony horyzont...
  • 0

#53

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to wreszcie oświeć - czym.
  • 0



#54

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chopie przecie polityka to nie są warcaby tylko szachy. A Rosja i USA to dwa najpoteżniejsze mocarstwa i oczywistym jest jak siebie nawzajem starają się szachować biorąc jeszcze pod uwage specyfike prowadzenia hegemonicznych rządów obydwu państw... Wybacz ale szkoda mi nerwów i wolnego czasu na takie dyskusje :) Jezeli twoim jedynym źródlem informacji jest internet to poszukaj w nim informacji. Tak się składa, że o stosunkach rosyjsko - amerykadżańskich jest masa info...
  • 0

#55

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O stosunkach tak, o szantażu porównywalnym z monopolem arabskim na ropę już nie.
  • 0



#56

Sadhu.
  • Postów: 144
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, Mike :drink:


Skoro

W rzeczewistości to wszystkich nas, a w szczególności Ciebie Sadhu uważam za...

..kogokolwiek, to jest mi bardzo miło-bo przynajmniej nie jestem przeźroczysty i nijaki :D

A tak na marginesie , "pod publiczkę"-wierz mi, że trzymanie sie roli sędziego wg moich wyobrażeń o tej roli jest dla mnie okupione wielkim wysiłkiem woli, coby nad językiem panować i nie pojechać ostro po bandzie :D :D
Dolewając nieco oliwy, coby przejaśniał ogień wspomnę jeszcze, że Cię szanuję i nie raz myślałem o tym, że dobrze byłoby Cię poznać osobiście-pomimo tegoż prześmiewczego stylu i takich tam kawałków o niechcianych dzieciach(ukłony dla żony :P )
Ale to już wątek nadający się na prywatną korespondencję.

Kolejna ciekawa debata-tym bardziej interesująca, bo oparta na socjologii, historii i polityce-które to wszystkie płaszczyzny można o wiele łatwiej weryfikować niż wszelkie paranormalia
Powodzenia:)
  • 0

#57

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po przeczytania postu Mike`a jestem zadziwiony. M.in. ten argument o Jałcie - stary i niestety wyświechtany. Konkretnie - a co mieli zrobić zachodni alianci? Czy ZSRR naprawdę wyraziłoby zgodę na wolną Polskę? Co mieli zrobić Amerykanie - wywołać kolejną wojnę?
  • 0

#58

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No przecież w Polsce był już wg ZSRR "niezależny rząd" (co z tego, że pod patronatem Moskwy) więc ciekawe co można było zrobić...
  • 0



#59

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No przecież w Polsce był już wg ZSRR "niezależny rząd" (co z tego, że pod patronatem Moskwy) więc ciekawe co można było zrobić...

Dokładnie nic. ZSRR nie mógł się po prostu zgodzić na istnienie "niezależnej" Polski. Wystarczy spojrzeć na mapę Europy. Stalin chciał "wejść" do Europy (co było snem Imperium Rosyjskiego - pozostającego na uboczu), a tym wejściem było umocnienie się w Niemczech. Biorąc pod uwagę logistykę (i logikę :P ) - niezależny od ZSRR kraj leżący "pomiędzy" ZSRR a Niemcami byłby ze względu mocarstwowych czymś absolutnie nie do przyjęcia.

A drugi argument pojawiający się w debacie (dotyczący "prowokowania" Japonii...) no zaiste - polityka Japonii prowadzona w drugiej połowie lat 30 - zupełnie nie wskazywała na prowadzenie polityki ekspansjonizmu. Dopiero postępowanie USA skłoniło Japonię (ówczesnych pacyfistów...) do zaatakowania (oczywiście w samoobronie) Pearl Harbor... :o
  • 0

#60

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

NoMeansNo - kolejny raz czytanie ze zrozumieniem stwarza Ci problemy, cieszę się, że Aquila pod tym względem nie ma żadnych problemów :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych