Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dominacja Ameryki i walka z terroryzmem [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Legal, pokaż mi jakąkolwiek wojnę co do której byłaby pewność, że jest "legalna" :]

A Guantanamo to co 60 ludzi siedzących tam nie ma nawet wyroku


Są terrorystami. Nie martw się, nie odsyła się do Guantanamo niewinnych, zbyt duży jest przesiew już na miejscu w Iraku i Afganistanie.
A jednemu, który poleciał do Guantanamo przez pomyłkę wypłacono kilka tysięcy $ zadośćuczynienia.
  • 0



#32

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Legal, pokaż mi jakąkolwiek wojnę co do której byłaby pewność, że jest "legalna"

Nie odwracaj :) kota ogonem :) Dobrze wiesz o co chodzi...
  • 0

#33

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie łamią tej konstytucji, bo nic nie podpisały..
Jak zresztą całkiem sporo innych państw.

Ale zaraz, czemu nie plumkasz się o to, że na Kubie siedzą w więzieniach ludzie którzy jedyne co mają na sumieniu, to niezgadzanie się z Fidelem?
Albo czemu nie uważasz za karygodne, że w Iranie wieszają homoseksualistów tylko za sam fakt bycia gejem?
Lub czemu czystki religijne w Sudanie jakoś nie wzbudzają tych emocji co polityka Busha?

Nawet wujek Putin ma dużo więcej ofiar na sumieniu niż USA...
  • 0

#34

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam! Ja tylko na chwilę :) Nie wtrącam się w kłótnie co do Ameryki i innych państw... mam tylko słowo do Sadhu:

...moja żona tą debatę bardzo ironicznie i prześmiewczo...

- myślałem, że to starczy by rozwiać wątpliwości, myślałem, że już chyba wszyscy znają (a szczególnie sędziowie drugiej mojej debaty) mój ironiczny, prześmiewczy i szyderczy styl. Widzę jednak że nie, więc: PRZEPRASZAM w imieniu swoim i mojej żony jeżeli kogoś te słowa uraziły... oczywiście jak zauważyłeś Sadhu mnie i moją żonę również to dotyczy, bo dowodzi, że ona też to forum czyta, ale... no important.
Przepraszam raz jeszcze, nie jest moim zamiarem nikogo urażać, aczkolwiek mój styl dla osób które mnie nie znają dobrze może być dziwny - zbyt odważny. W rzeczewistości ten prześmiewczy Mike to cholernie sympatyczny i rozrywkowy facet, który daży dużą sympatią ludzi. Nawet jak staje do boju w debacie o USA to nie znaczy, że ich nie lubi czy ma ich za kogoś tam, tylko ma swoje zdanie co do pewnych działań...

A tak przy okazji skoro wymieniacie kraje gdzie się łamie prawa człowieka to czemu nikt nie wymienił Chin? :D To chyba jednak aktualnie nr 1 :)

Aha i jeszcze jedno - te przeprosiny to tak pod publiczkę żeby niższej noty nie dostać :P W rzeczewistości to wszystkich nas, a w szczególności Ciebie Sadhu uważam za...
  • 0

#35

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Indoctrine, aha, czyli jak nie podpisali to znaczy że mogą sobie robić na świecie co się im tylko podoba?? Musze przyznać że masz "świetny" system rozumowania :lol
I jeszcze jedno, ja wcale nie pochwalam tego co się dzieje w Iranie, na Kubie czy Królewny Śnieżki...
  • 0

#36

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten trybunał międzynarodowy to dość śmieszna konstrukcja i w sumie się nie dziwię, że USA nie chcą w tym uczestniczyć.
Jakby miał trochę inne założenia to byłaby inna rozmowa.

Wedle tego jaki jest teraz, właściwie każdy spiskowiec mógłby złożyć pozew o to, że Bush wymordował ludzi w WTC i samolotach, a trybunał musiałby to rozpatrzeć, wezwać świadków itp...
  • 0

#37

Powder{_}Keg{_}.
  • Postów: 109
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak samo USA w Iraku używało zakazanego przez ONZ typu bomb, ale oczywiście USA nie podpisało się pod tym i palili cywilów żywcem. A wogule to ci Irakijczycy bronią kraju i nie dziwie się że zabijają swoich rodaków nawet bo to tak jak kolabranici. A nazywając ich terrorystami powinieneś nazwać tak też wszystkich polskich powstańców a armie Polską z okresu 1939-1945 największą organizacją terrorystyczną.
  • 0

#38

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

palili cywilów żywcem.


A potem zjadali ich serca. Najlepiej smakują na tostach :]

Kto Ci takiej propagandy nawbijał? (a swoją drogą, widziałem ostatnio kilka filmików propagandowych z Iraku sprzed wojny - ale jazdaaaa :lol : )

wogule to ci Irakijczycy bronią kraju i nie dziwie się że zabijają swoich rodaków nawet bo to tak jak kolabranici.


Sam się wykluczasz. Bronią kraju zabijając jego obywateli (i to nie kolaborantów, ale cywili na bazarkach głównie)

I bronią nie kraju, ale reżimu i swojej morderczej władzy :]

A nazywając ich terrorystami powinieneś nazwać tak też wszystkich polskich powstańców a armie Polską z okresu 1939-1945 największą organizacją terrorystyczną.


Naziści jakoś nie przybywali wyzwolić nas od naszego zbrodniczego reżimu, nie próbowali odbudować kraju i nie nieśli ze sobą szansy na normalność ;]


A tak na maginesie, dostałem na gwiazdkę grube i fajne tomiszcze pt "Historia USA" :D Będzie co czytać :]
  • 0



#39

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prezydent Bush to wizjoner
  • 0

#40

Powder{_}Keg{_}.
  • Postów: 109
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila Ty naprawdę sądzisz że oni są tam tylko żeby nieść pokój Irakijczykom ??
  • 0

#41

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że nie tylko po to. Ale to właśnie może być bardzo pozytywnym "skutkiem ubcznym" a jednocześnie i jednym z założeń interwencji.

Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie zabijał w imięswojej utraconej władzy, kiedy to mógł bezkarnie mordować swoich przeciwników politycznych i robić co chciał :)

Cóż, Saddam miał kilka swoich "ostatnich szans". Wszystkie zmarnował :]
  • 0



#42

Powder{_}Keg{_}.
  • Postów: 109
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że nie tylko po to.


Czyli dokładnie mówiąc jeszcze po ropę.
  • 0

#43

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej o zabezpieczenie swoich interesów przez złamanie monopolu arabskiego który do tej pory szantażował wszystkich jak chciał :]

Szejk Kuwejtu sobie kichnął i ceny poleciały w górę :]
  • 0



#44

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo, to amerykanie nie maja praw do zadnych zloz ropy w Iraku itd., wiec nie wiem czemu wszyscy pisza ze pojechali tam zeby przejac rope.
  • 0

#45

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Praw nie mają, ale administracja Iraku będąca w sojuszu z USA może być alternatywą dla hegemonii OPEC
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych