Skocz do zawartości


Zdjęcie

Człowiek może osiągnąć prędkość światła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#361

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz na myśli anty materie??
  • 0

#362

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że światło to cząstka poruszająca się po fali mniej więcej tak: http://img138.images...lilalalacx3.png
  • 0

#363

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz na myśli anty materie??

Panu dziękujemy.
Anty-metria to cząstki, które sa przeciwieństwem swoich normalnych odpowiedników. Ciemna mateira i ciemne energia to cos zupelnie innego..
@up mnie to wygląda jak plemnik :D , jak kolwiek pomysł ciekawy, to chyba nie oddaje tego ze to własnie foton wygląd jak fala i cząstka jednoczesnie (;
  • 0

#364

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ciemnej materii i energii nie szłyszałem... ale to pewnie przeciwieństwo promieniowania jakie poznalismy
  • 0

#365

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No no, widze ze mamy tu normlanie fizyka z doktoratem :P .
Sorry ze sie nabijam. Ale najtęższe głowy na świecie myślą czym może być ciemna materia, a tu na forum poprostu padaja rozwiązania :D
  • 0

#366

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz... nie jestem fizykiem :D :D :D :D
Chodze do 3 gimn a fizyką zajmuje się jako zainteresowaniem...
  • 0

#367

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiscie radze sie najpierw zainteresowac google i poczytac na temat o ktorym sie nie ma pojecia :P
  • 0

#368

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Inside z tym obrazkiem to chodzi oto, ze foton leci po tej fali jak ludka po rozbudzonym morzu, chociarz moze nie dokonca tak bo wydaje mi sie, ze foton drga po drodze, wiec moze rownierz tak- http://img516.images...owywindomx9.png
  • 0

#369

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja wiem, tylko ze w moim wybrażeniu to fotony są rozciągniete na całą długość fali (; (tzn. ta zółta kropka jest w całości rozciągnieta po tej wykrecenej linii). Jakkolwiek kazdy z nas moze miec racje (;
  • 0

#370

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Inside byc moze ten wg Ciebie rozciagniety foton to zludzenie podobne do zjawiska kiedz szybko jadacy motor wydaje sie wzdluzony. Slyszalem ze naukowcom udalo sie zatrzymac swiatlo, a watpie, zeby taki foton byl rozciagniety, chociarz moze fotony sa elastyczne i sie rozciagaja w czasie lotu
(bardzoo mi przyro za bledy, ale mam cos z klawiatura)
  • 0

#371

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie nie. Chodzi o to ze z samej natury korpuskularno-falowej, mozna wywniwskowac ze foton nie ma kształy jaki intuicyjnie sobie wyobrazamy (kuli), tylko jest jakby rozciagnietym na całą długosc fali walcem.
  • 0

#372

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że nikt ostatnio nie pisze, więc wrócę do tego Czy foton ma masę…
Czarne dziury są wykrywane przy obserwacji światła zakrzywionego przez jej grawitacje.
Wiadomo już że grawitacja oddziałuje na masę, więc jeżeli światło nie miało by masy to nie zostałoby zakrzywione przez masywne ciała takie jak gwizdy czy czarne dziury.

Przyjmijmy że foton nie ma masy…
W takiej sytuacji czarne dziury nie były by "czarne", ponieważ światło nie zostało by zatrzymane przez grawitacje i moglibyśmy obserwować zjawiska zachodzące w jej wnętrzu.

Teraz przyjmuje że fotony mają masę…
Czarne dziury są "czarne" bo światło nie jest w stanie wydostać się z poza horyzonty zdarzeń. Grawitacja czarnej dziury jest w stanie zakrzywić światło przez co udowadnia nam że ma masę…
  • 0

#373

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi tyle o zatrzymywanie światła grawitacją, co zakrzywianie czasoprzestrzeni.
  • 0

#374

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu nie chodzi tyle o zatrzymywanie światła grawitacją, co zakrzywianie czasoprzestrzeni.


Chodziło mi o to że światło nie mogło by się wydostać z czarnej dziury. I nie wiadomo co się znim tam dzieje :D :D
  • 0

#375

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że nikt ostatnio nie pisze, więc wrócę do tego Czy foton ma masę…
Czarne dziury są wykrywane przy obserwacji światła zakrzywionego przez jej grawitacje.
Wiadomo już że grawitacja oddziałuje na masę, więc jeżeli światło nie miało by masy to nie zostałoby zakrzywione przez masywne ciała takie jak gwizdy czy czarne dziury.

Przyjmijmy że foton nie ma masy…
W takiej sytuacji czarne dziury nie były by "czarne", ponieważ światło nie zostało by zatrzymane przez grawitacje i moglibyśmy obserwować zjawiska zachodzące w jej wnętrzu.

Teraz przyjmuje że fotony mają masę…
Czarne dziury są "czarne" bo światło nie jest w stanie wydostać się z poza horyzonty zdarzeń. Grawitacja czarnej dziury jest w stanie zakrzywić światło przez co udowadnia nam że ma masę…

Wrong. Wybraź sobie, ze czarna dziura nie jest ani czarna ani dziura. Wyobraź sobie, że na dwu wymiarowej przestrzeni tworzyła by, trójwymiarowy lej, do którego wszystko co dwu-wymiarowe wpada sie i sie nie wydostaje. W gruncie rzeczy do tego nawet nie trzeba masy.
Anyway czarne dziury nie sa czarne, one parują, wydzielają promieniowanie.

Skoro wszyscy tu macie takie teoria nt. masy fotonu, czekam na wyjaśnienie zagadki ludzkosci. Dlaczego światło zahcowuje się jak cząstka i fala jednoczesnie. Podobnie innego tego typu struktury (fale radiowe, mikrofalowe itd).
Bo tak naprade nic nie udowdnicie dopóki nie wyjąśniecie dlaczego foton zachowuje się jak cząstka i fala. Cząstka posiada mase, ale fala już nie. No to ja czekam :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych