Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina 2022 konflikt

Ukraina interwencja militarna agresja Rosji wojna Nato konflikt

  • Please log in to reply
2019 replies to this topic

#1801

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

  

 

Wszędzie, gdzie są konflikty dochodzi do mniejszych lub większych naruszeń prawa międzynarodowego, dlatego nazwałem to normalną strategią. Normalną, powszechnie stosowaną

 

 Taka strategia była normalna w czasach II światowej. Po Hiroshimie i Nagasaki taką już nie jest. To że ktoś kogoś zamordował z zimną krwią, wcale nie znaczy, że prawo nam jest niepotrzebne, a takie praktyki są normalne i powszechnie stosowane. Pisałeś mi kiedyś, żebym nie robił z logiki prostytutki. Jak widać twoja logika, to już prawdziwa lewoskrętna burdel mama.  


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 05.11.2022 - 09:31

  • 0



#1802

cichah2o.
  • Postów: 180
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja polecam posłuchać tego podcastu, dużo rozjaśnia w tej kwestii:

 


  • 1

#1803

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktem jest, że dwukrotne użycie nowego typu broni przeciw japońskim miastom nosi moralnie znamiona czynu zbrodniczego, ale naówczas takie postępowanie generalnie nie naruszało stanu prawnego. Dopiero po wojnie tzw. konwencje genewskie uregulowały wiele różnych kwestii w tym dotyczących tzw. broni masowego rażenia. Niestety, dziś Rosja łamie je praktycznie wszystkie bezustannie.

PanJuzek

Różnica jest taka że, dzisiaj cywilizowane kraje pomagają zaatakowanym. I dobrze. Dzięki temu historia się nie powtórzy

.
Aha, czyli jak nie było takiego prawa ustalonego to ogólnie spoko, mogli przecież. Ale wy jesteście tragiczni w tych swoich wywodach to aż głowa mała. Każdą wojnę się tak prowadzi. Co robi Izrael z Palestyńczykami? Co robiło NATO w byłej Jugosławii? Co robiło NATO w Syrii, Iraku? Nagle kochany, cywilizowany zachód. Wam te szczepionki wyprały chyba już i tak resztki mózgów.

 

StatystycznyPolak

Daniel gdyby choć odrobinę śledził działania wojenne na Ukrainie to by wiedział ile sprzętu zachodniego jest na froncie. 80% nagrań to sprzęt ukraiński i poradziecki. A te rzekome nagrania transportów kolejowych które jadą na Ukrainę okazują się nagraniami transportu sprzętu wojskowego na ćwiczenia NATO sprzed kilku lat. Ale czego można po Danielu oczekiwać kiedy on łyka każdego fake newsa znalezionego w internecie

 

No muszę przyznać nieźle lecisz. Jeszcze trochę i napiszesz, że w ogóle zachód nie pomaga Ukrainie. Haha. Ogólnie to po temacie pandemii to rozmowa z wami jest tylko i wyłącznie w formie rozrywki. Pośmiać się z was dla zabicia czasu i w sumie to tyle. Ale przyznać muszę, że takich betonów umysłowych na jeden kierunek to ciężko znaleźć. Naprawdę, czytam różne fora i komentarze na różnych stronach i tylko mały procencik jest tak ograniczony jak wy. Głównie gdzieś tam w komentarzach na stronie TVN czy innej wyborczej można znaleźć takich ancymonów. Ewentualnie opłacone trolle jeszcze. Ciekawe w której grupie jesteście.


  • 1



#1804

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co robi Izrael z Palestyńczykami? Co robiło NATO w byłej Jugosławii? Co robiło NATO w Syrii, Iraku? Nagle kochany, cywilizowany zachód.
 

A możesz nam powiedzieć co takiego robiło? Bo ja doskonale wiem, ale jestem ciekawy co siedzi w waszych foliarskich głowach. 

No muszę przyznać nieźle lecisz. Jeszcze trochę i napiszesz, że w ogóle zachód nie pomaga Ukrainie.
 

A gdzie ja coś takiego napisałem? Rosjanom najbardziej we znaki dają się HIMARSy ale na froncie jest ich ok. 12 sztuk. Nie ma tam ani jednego zachodniego czołgu, jest troche nowoczesnej samobieżnej artylerii ok. 50 sztuk i kiklaset pojazdów logistycznych. Tak się składa że największym sponsorem ciężkiego sprzętu dla Ukrainy są Rosjanie, w samym Łymanie podczas panicznej ucieczki porzucili 300sztuk czołgów, artylerii i innego poradzieckiego złomu. 
 
Dzisiaj rano przeglądałem Twittera i akurat zbiegiuem okoliczności post pod postem trafiła mi się informacja na temat tego samego zdarzenia na froncie.
Pan Michał na górze to wieloletni komentator wojny w Syrii a obecnie komentuje sytuacje na Ukrainie. 
Ponizej pan Panasiuk, jeden z największych ruskich troli na TT. 

Screenshot_2022-11-07-07-30-37-32_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 07.11.2022 - 16:31

  • 0



#1805

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ukraina prowadzi skuteczną walkę ze Wschodem, bo @Daniel najwyraźniej zapomniał, że mocarna Rosja przed atakiem 24 lutego musiała uzyskać wsparcie i zgodę Chin, a teraz Iran podłączył kacapom kroplówkę z pomocą wojskową. O KRLD i Syrii nie będę wspominać, bo to państwa na tyle upadłe, że mogą wspierać własowców jedynie dobrym słowem.
  • 1

#1806

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

FhI8AkJWIAU18u3.jpeg

 

Rosja wycofuje się z prawego brzegu Dniepru, tym samym porzucając Chersoń który był jedynym miastem obwodowym zajętym przez Rosję. To już trzecia wielka klęska armi rosyjskiej. Powodem odwrotu jest ciągły ostrzał Ukraińskiej artylerii, braki w zaopatrzeniu z powodu zniszczenia mostu Antonowskiego i ostrzału przepraw promowych. 

Ciekawe czy będzie to zorganizowany odwrót, czy jak to miało miejsce w obwodzie charkowskim paniczna ucieczka przed ukraińskimi grupami pościgowymi okupiona dużymi stratami i przucaniem sprzętu. Miejmy nadzieje że to drugie a Rosja znowu stanie się największym sponsorem ukraińskiej armi porzucając setki sztuk sprzętu wojskowego. 

 


  • 1



#1807

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6641
  • Tematów: 769
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... O KRLD i Syrii nie będę wspominać, bo to państwa na tyle upadłe, że mogą wspierać własowców jedynie dobrym słowem.

Oj oj oj... Syria wysłała przecież 500 swoich "bojowników" do "walki" po stronie moskali. Ich wartość bojowa przewyższa obecne służby wartownicze, które to oni zastąpili. Wartownicy natomiast zapełniają luki w okopach...

Up@

Ruska swołocz już nie może mordować cywili patrząc im w oczy. Teraz będą to robić z drugiego brzegu. Moralność wzrasta...





#1808

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ołeksij Arestowich, pułkownik i strateg ukraiński dziękuję nam Polakom za naszą pomoc. Poland stronk :)
https://mobile.twitt...744268876181504
  • 1



#1809

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to? Przecież Ukrainie praktycznie nikt nie pomaga. Sami swoją potężną armią zatrzymali Ruskich. Przecież pisałeś to chyba nawet na tej stronie, ewentualnie na poprzedniej. Więc co ten pułkownik za farmazony gada, że gdyby nie Polska to by ich już nie było?

Widzę, że w temacie wojny motacie się tak samo jak w temacie przeziębienia, jakoś mnie to nie dziwi.


  • 1



#1810

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja to napiszę może bardziej czytelnie. Główne powody sukcesów Ukraińców to:

1. Totalny blamaż rosyjskiej armii. Jak już pisałem wcześniej w rosyjskiej armi panuje jeden wielki chaos, jak wspominałem dwa posty temu odwrót spod Chersonia może skończyć się kolejną paniczną ucieczką. I tak też się stało.

https://twitter.com/...820526670454809

 

https://twitter.com/...849823196188672

 

Drugi przykład chaosu w rus armii, na Ukrainie działają dwie prywatne rosyjskie armie Kadyrowcy i grupa Wagnera niby podlegają pod dowództwo sił zbrojnych Rosji ale nie zawsze wykonują rozkazy. Między tymi ugrupowaniami kilka razy dochodziło so starć między sobą. Walka o wpływy i inne pobudki. 

https://twitter.com/...374679516147714

Do tego grupa wagnera działa pod Bachmutem. Jest to jedyny odcinek frontu gdzie Rosjanie bez zgody dowództwa bezustannie i nieskutecznie atakuje miasto ponosząc przy tym ogromne straty. 

https://twitter.com/...263152473583617

https://twitter.com/...257042937958400

 

2. Niesamowity upór i dobre przygotowanie ukraińskiej armi. Wielokrotnie w czasie konfliktów mówiło się że wojnę wygrywa nie ten kto jest śilniejszy ale ten kto jest lepiej przygotowany. 

Rosja bez problemu mogła w 2014 roku iść za ciosem i podbić całą ukrainę. Wtedy ukraińska armia była w rozsypce, masa dezercji bardzo niskie morale. Cała wartość bojowa ukr armi opierała się na ochotniczych batalionach (Azow, Ajdar dwa najsłynniejsze). Rosjanie dali ukraińcom 8 lat na przygotowanie się do wojny. Przez te lata zmodernizowano armie, ochotnicze bataliony doświadczone wojną w Donbasie wcielono do regularnych sił zbrojnych Ukrainy. Masa szkoleń pod przewodnictwem Nato to dzisiaj mści się na Rosji. 

Małe porównanie na górze ukraińscy żołnierze 2014 a na dole 2022

ygklj6z9yzn91.jpg?auto=webp&s=ef3cff7bfd

 

3. Pomoc krajów zachodnich.

 

Dokładnie taka jest kolejność przyczyn porażkek Rosji. 


  • 0



#1811

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@StatystycznyPolak

 

 Po co się ścierasz. Przecież dla @Daniela i jego klakierów, cowid to "przeziębienie", szczepionki to "magia" a Ukraińcy sami bombardują swoja miasta, tylko po to, aby stworzyć zły wizerunek rosji, przed resztą świata. Bo przecież wszystko co napiszą w "konsolskijej prawdzie" To prawda, święta prawda, a trzeci człon tego powiedzenia, absolutnie nie ma zastosowania w przypadku świętej rosji.  

 


  • -1



#1812

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^Dyskusja z nimi sprawia mi jakąś wewnętrzną satysfakcję, kiedy wiem że mam rację a oni z tego powodu dostają białej gorączki :) A przy okazji lubię ich czasem potrolować, gdy usłyszę parę wyzwisk pod swoim adresem to wiem że ich zabolało ;)


  • -1



#1813

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne memy robią w zachodnich internetach. xD

Fhba4YSWIAImKog.jpg

 

Tak wygląda sytuacja w rosyjskiej armi, zero dyscypliny i morale na dnie. To jest główny powód porażki Rosji a nie jakieś 200sztuk ciężkiego sprzętu z NATO. Wcalę się nie zdziwię jak za parę miesięcy rywalizujące grupy w rosyjskiej armi doprowadzą do wojny domowej.

https://twitter.com/...839418201300992

https://twitter.com/...836456787808256


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 13.11.2022 - 22:42

  • 0



#1814

mr.fisz.

    In order to be able to think, you have to risk being offensive.

  • Postów: 143
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne memy robią w zachodnich internetach. xD

Nooo fajne...

 

 

 

Ta "pani" (facet przebrany za kobietę, tak dla jasności) w lewym dolnym rogu wygrała konkurs piękności "Miss America"... lewaki :facepalm:

Załączone grafiki

  • unnamed.jpg

  • -1



#1815

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2574
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem skąd się wziął ten pomysł że wojnę i pandemię łączy się z lewicowo liberalnym nurtem, ale cóż takie pomysły mogły się zrodzić jedynie w błyskotliwych umysłach foliarzy. :)

 

A propo tego mema. Czyli według was na Ukrainie nie ma wojny bo Załęski dostał oskara od Seana Penna. Ciekawa teoria spiskowa, możecie to rozwinąć? Wasza logika zadziwia mnie na każdym kroku :)


  • 1




 


Also tagged with one or more of these keywords: Ukraina, interwencja militarna, agresja Rosji, wojna, Nato, konflikt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych