Skocz do zawartości


Zdjęcie

Męskość a XXI wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
518 odpowiedzi w tym temacie

#436

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To na tym zdjęciu co dałeś wyglądasz jak prawdziwy metal.
 

 

 W sumie to jestem prawdziwy metal :szczerb:. Nadal słucham muzy i chodzę na koncerty. Z graniem słabo, nie mam czasu. Ale rzeżbilo się trochą na basie, a i gardło na scenie troszkę pozdzierałem. Ech dawne dzieje.

 

A co do Szpaka. Nie wiem czemu, ale wiele młodych dziewcząt, leci na długie włosy faceta. Zwłaszcza jak jest muzykiem. 

  Kiedyś na po zagranym koncercie, poszedłem pod scenę. Tak jakoś się skleiła rozmowa z piękną panną. Wszystko było normalnie, dopóki dziewczę nie załapało, że przed chwilą grałem na scenie. Jej reakcja była dość żywiołowa. Jak by w nią jakiś Sukkub wstąpił. :diabel:   Nie jest to jakiś odosobniony przypadek.

 

Myślę że w tym rankingu mógł zadziałać podobny mechanizm.

 

p.s.

 Nie wykorzystałem dziewczęcia. To było by zbyt łatwe. :szczerb:


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 23.10.2016 - 14:12

  • 1



#437

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba efekt uboczny przechodzenia trudnego okresu zmian w otoczeniu młodego człowieka na przełomie podstawówki/gimnazjum.

 

I nadmiaru czasu. Później to i praca i studia i imprezy i kac i własne dzieci . Na takie pierdoły jak na głosowanie na młodego Leonardo czy innego Szpaka zawsze braknie czasu. Zawsze w necie (czy dawniej w listach do czasopism) jest totalna nadreprezentacja 12-13,14 latek.

 Firma moja i noxylinkowa świdaczy usługi miedzy innymi dla firm z branży erodate . Jako konto wspierające dla głownego "konta naganiającego" prowadziłem przez kilkadziesiąt miesiecy konto na FB (oczywiście z dobrze zakorzenionego , kobiecego fake- konta ) konto zamieszczającego m innymi męskie akty. 

Przez ten czas mogłem podejżeć komu jaki styp faceta się podoba.  Takie Szpaki to niestety to tylko gimbusiary i to nie wszystkie. Nawet gejom ten osobnik sie nie podoba(geje to raczej lubią wylansowany przez siebie styl lumber :) i gliniarzy ).Dla kobiet od 17+ i do powiedzmy 60ki to Szpak to niewiadomo co. U babć wzbudza instynkt opiekuńczy (taki biedniutki ale grzeczny). Większość kobiet to lubi albo lekko muskularnych (tych super to juz nie), albo po prostu zadbanych eleganckich , pewnych siebie.

 

A tutaj to nie wiadomo kto zlecił ten konkurs i kto w ogóle brał w nim udział. Jeśli w ogóle ktoś brał.

 

Dobrze kumasz. Moja firma robiła(i robi) bardzo podobne konkursy. :). Ten to akurat konkurencji.

 

 

Sam od czasów wczesnej młodości noszę długie włosy. I tak jak pisałem nie szata zdobi człowieka.

 

W moim przypadku jest trochę inaczej. Kobiety oglądają się najbardziej gdy jestem idealnie wygolony z króciutkimi , jeżykowatymi włosami. I po 2 tygodniach specjalnej diety i miesiącu treningów i ćwiczeń :). Buty idealnie wypastowane , pas podobnie , mundur odprasowany , rękawiczki idealnie białe,  ewentualnie idę z paradnym toporem w ręce lub u pasa.

 oaez5cy.jpg

Szata zdobi człowieka :) Jak najbardziej :) .

 Wymarsz mojej kompani reprezentacyjnej (kompania reprezentacyjna dolnośląskiego OSP i PSP). Jestem mniej więcej w połowie kolumny.


  • 2



#438

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taki Justin Bieber, a męskość to jak czarne i białe, a mimo tego małolaty mdleją na jego widok.

Ten cudowny urok osobisty nazywa się kasa i popularność. Podobnie jest ze Szpakiem.

 

Do tego coś w tym jest co Pan Juzek napisał - jeśli grasz w kapeli, to możesz nawet wyglądać jak Keith Richards, a i tak panny ustawią się sznurem. Wielokrotnie byłem tego świadkiem, może opowiem: mam paru kumpli z jednej kapeli metalowej ze swojego miasta. Do urodziwych nie należą, muzykę grają kiepską, a ich kapela można powiedzieć, że jest bardziej amatorska, niż jakaś tam PRO. Mimo tego, na organizowanym tutaj co roku "festiwalu" pt. "Rockowe Ogródki" zawsze grają. Słabi są, bardzo słabi, ale grają. Po koncercie, gdy jest już czas na pokoncertowe piwko małolat oblega ich tyle, że robi się tłum. Znamy się dobrze, więc wielokrotnie z nimi przesiadywałem i widziałem na własne oczy jak to działa. Kolejna sprawa, tym razem już z trochę bardziej popularnych kapel - zdarzyło mi się po koncertach (stare czasy) pić m.in. z Tytusem z Acidów, z Wojdą z Farben Lehre, czy z Drakiem z Huntera. Do urodziwych oni raczej nie należą, w dodatku tych dwóch pierwszych to ja nigdy trzeźwych nie widziałem. Ten ostatni za to nie jest naćpany na amen chyba tylko od święta. I znowu - tłum fanek, głównie z tych młodszych. Draka to przy mnie kiedyś pod stołem ze trzy naraz "obsługiwały". Tak to działa.

 

Mam też jednego kumpla, który nosi włosy mniej więcej takiej długości jak właśnie Pan Juzek, może nawet dłuższe, to dziewczyny wręcz szaleją. Wiele razy byłem świadkiem akcji w stylu "ojej, ale masz fajne włosy", albo jednego razu jakaś dziewczyna w pubie go głaska po włosach i się nachyla z tekstem "jakie mięciutkie, jaki ładny szampon!". No myślałem, że zjadę z tego stolika wtedy :)

 

Tak więc, coś w tym jest. A ja biedny, łysy jestem, tak mnie geny po ojcu załatwiły... :(


Użytkownik szczyglis edytował ten post 23.10.2016 - 17:32

  • 2



#439

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.gala.pl/n...cej-tunice-5382
Szpak teraz uważany za bardziej męskiego, bo zmienił swój wizerunek, zapuścił brodę. Tak się stylizował kilka lat temu.
  • 0



#440

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo małolaty nie patrzą na męskość, co w sumie w PEWNYM stopniu jest zrozumiałe. Nastolatka nie patrzy pod kątem czy on da rade przenieść mi szafkę, czy on da radę wkręcić żarówkę, przynieść zakupy, itp. Ona patrzy na zasadzie:

1.Musi się podobać koleżankom
2.Musi być szalony i zwariowany(krejzolek co nie)
3.Odważny(czyli musi krzyczeć JP do radiowozu)
4.Musi być zaradny(mieć kasę na imprezę i skąd załatwić dragi)

Ewentualnie odważny, tzn obić komuś mordę pod klubem, ale to niekoniecznie, bo wystarczy, że ma kolegów to kogoś razem przekopią. ;)


  • 3



#441

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej chodzi o kombinację tego że jest znany i często pokazywany, tego że ma charakterystyczną fryzurę i ubrania i tego że jest "gładki" więc przy odrobinie chęci można go wziąć za o 10 lat młodszego. To zresztą cecha charakterystyczna "bożyszczy nastolatek" w wieku nie nastoletnim, że wyglądają na młodszych.


  • 1



#442

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A pro po tematu. taka zagadka:

 

To dwie dziewczyny czy parka?

 

78298a2595424133ad63c2dc67839a86.jpg


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 23.10.2016 - 20:08

  • 0



#443

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytanie brzmi: "Kto ich tak umalował"? Czy jak?


  • 0



#444

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W dzisiejszych chasms może to być :
-parka facetuf
-parka kobiet
-parka feministek
-dwoje kobiet
-dwóch facetów

+/- dwadzieścia innych opcji.
  • 0



#445

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chłopak i dziewczyna.

 

Pytanie do wszystkich, zwłaszcza do kobiet. Co myślicie o tym kolesiu, jest męski czy nie?


Użytkownik Wszystko edytował ten post 23.10.2016 - 20:31

  • 0



#446

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zależy który to koleś. Jeśli jest w środku to nie widzę niczego niezwykłego.

Użytkownik Post edytował ten post 23.10.2016 - 20:38

  • 0



#447

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2573
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rok 2050 genderrewolucja ogarneła świat.

Idziesz na imprezę, wiadomo drina goni drin, poznajesz fajną dziewczynę, nawijasz bajere aby skonsumować nową znajomość. I jest!!! wszystko poszło po twojej myśli łania schwytana!!! zabierasz ją na chatę a w drodzę do domu zapraszasz ją na romantyczną kolacje do Orlenu na hot-doga. Niepostrzeżenie płacąc za hot-dogi kupujesz gumki i oczywiście rafaello bo z ciebie to romantyk jest.

Już jesteście w domu, chwiejnym krokiem dotarliście do łóżka, fala pożądania przepływa przez wasze ciała. Wiesz że tej nocy będzie tylko twoja, już zbliżasz się do celu a tu zonk  trafił ci się postępowy facet ;(

 


  • 1



#448

Froke.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Męskość, kobiecość to nie wygląd, nawet nie maniery które zmieniają się wraz z rozwojem cywilizacyjnym, to raczej stan ducha. Albo masz to w sobie, albo nie. Wielokrotnie widzę ludzi pozujacych na to czym nie są. Czy to czyni z nich kogos innego? Nie. Teraz bycie "dzentelmenem" jest passe. Świat się zmienia czy tego chcemy, czy nie. Jedni się dopasują, a inni tęsknią za przeszłością. Czy to żle? Nie. Jednak oceniać innych wobec przeszłości i swoich sentymentów już tak. Każy oczywiście może robić co chce i nikt mu nie może tego zabronić. Jednak jesli naruszy czyjeś dobra, może go spotkać kara. Prawo to również system umowny, właśnie teraz tego doświadczamy. Jesli większość to zaakceptuje, zmieni się i będziemy od niego zależni. To czy się z tym zgadzamy nie ma znaczenia.


  • 0

#449

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Froke

Męskość, kobiecość to nie wygląd, nawet nie maniery które zmieniają się wraz z rozwojem cywilizacyjnym, to raczej stan ducha. Albo masz to w sobie, albo nie. Wielokrotnie widzę ludzi pozujacych na to czym nie są.

Przez owy "stan ducha" właśnie mamy coś takiego jak gender, gdzie ma liczyć się "tożsamość płciowa", a nie płeć.
Jeśli facet woli zakładać damskie ciuszki i się malować (wygląd), robić przy tym ochy i achy (zachowanie) to jest z nim coś nie tak i powinien nad sobą popracować i nie tłumaczyć się, że to nie dla niego, bo on bardziej czuje się kobietką. Za czasów flinstonowców taki osobnik dostałby maczugą przez potylicę i tyle by go widzieli. Gendery blendery to sztuczny wymysł naszych czasów, a konkretnie ruchów feministycznych.
 

Czy to czyni z nich kogos innego? Nie. Teraz bycie "dzentelmenem" jest passe. Świat się zmienia czy tego chcemy, czy nie. Jedni się dopasują, a inni tęsknią za przeszłością. Czy to żle? Nie. Jednak oceniać innych wobec przeszłości i swoich sentymentów już tak.

Mylisz się. Tu nie chodzi o sentymenty. Przez tysiące lat facet był facetem, a kobieta kobietą i co, nagle w ciągu 50 lat ma się to zmienić, bo tak chce... no właśnie kto chce? Środowiska po lewej stronie? Ludzie, którzy nie umieją przystosować się do normalności i muszą wymyślać swoją wersję "normalności"? Takiego wała! Upodobnianie się faceta do kobiety i na odwrót to nie jest normalność i żaden sentyment nie ma tu nic do rzeczy.
 

Każy oczywiście może robić co chce i nikt mu nie może tego zabronić. Jednak jesli naruszy czyjeś dobra, może go spotkać kara. Prawo to również system umowny, właśnie teraz tego doświadczamy. Jesli większość to zaakceptuje, zmieni się i będziemy od niego zależni.

Tak, możemy w kodeksie również dać zapisy, że dziecko może mieć dwóch ojców, albo że matką dziecka może być koza. Wszystko można, tylko zadaj sobie pytanie, czy aby nie będzie to nienormalne. Zmiany prawa pragną osobniki, o których wspomniałem powyżej. Niech sobie każdy robi co chce, ale niech nie obnosi się z tym na lewo i prawo, uważając, że to jest normalność. Nie - to jest jedynie alternatywna wersja normalności według takiego osobnika.
 

To czy się z tym zgadzamy nie ma znaczenia.

Ma znaczenie i niebawem powiem dlaczego (debata w toku, czekam tylko na Zaciekawionego).

Oj, nagrabię sobie feministkom tą debatą. Aż nie mogę się doczekać...   :diabel:


Użytkownik szczyglis edytował ten post 23.10.2016 - 22:05

  • 2



#450

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz bycie "dzentelmenem" jest passe.

Obawiam się, że w tym fragmencie się mylisz.

 

Wprawdzie nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "bycia dżentelmenem" i w jakim towarzystwie się obracasz ale, bazując na swoich doświadczeniach, muszę powiedzieć, że to nadal działa na kobiety.

Przynajmniej te, z którymi ja mam się okazję spotykać.

 

Choć zastrzegam od razu - nie uważam się za dżentelmena, w dosłownym znaczeniu tego słowa. No ale nikt nie jest doskonały.

 

Oczywiście, w sytuacji, gdy to "bycie" jest naturalne, a nie na pokaz - bo kobiety mają taką zdolność, żeby w mig wychwytywać zachowania sztuczne, nakierowane tylko na osiągnięcie konkretnego celu.

Znów - pewnie nie wszystkie i nie zawsze - mówię tylko o tych, z którymi mi się zdarzyło przebywać.

 

Niemniej, nawet biorąc pod uwagę powyższe zastrzeżenia, powiedziałbym, że "bycie dżentelmenem" nadal jest doceniane przez kobiety.

I zawsze działa na plus dla mężczyzn.

Tym bardziej - że wiele to nie kosztuje.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych