Skocz do zawartości


 Ruszyła okolicznościowa Liga Typerów z okazji Euro 2024 - zapraszamy do typowania wyników meczów! 


Zdjęcie

Męskość a XXI wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
518 odpowiedzi w tym temacie

#421

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To, ze wojna to nie festiwal butow i pewne rzeczy trzeba opanowac i wiedziec, zeby przezyc. Chyba, ze on planuje bombardowac przeciwnika pomadkami z okna.
  • 0



#422

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

nie jest to typ człowieka zamiłowanego w militariach

Bardzo dużo facetów nie interesuje się militariami. Coś w tym złego?

 

 

No przecież to Ty zapytałeś:

 

Przepraszam bardzo, a skąd wy u licha wiecie jak ten chłopaczek mógłby się zachować na wojnie?

Więc odpowiedziałem.

A co w tym złego? Nic, ale na wojnie jest to jednak pewna bariera, nie uważasz?

Dodatkowo - to, że faceci nie interesują się takimi rzeczami, to właśnie wina tego, że medialnie stara się zatrzeć różnicę pomiędzy facetem, a kobietą. I tak po jednej stronie mamy ogłupiałe feministki, a po drugiej zniewieściałych facetów, bo taka "moda". Media starają się wmówić ludziom, że facet w sukience to coś normalnego. Nie. To nie jest nic normalnego. Facet od zawsze był myśliwym i polował, był tą stroną "militarną", co teraz na siłę stara się w facetach stłamsić w imię...no właśnie czego? W imię zrobienia z faceta kobiety? Pełnego rozbrojenia?


Użytkownik szczyglis edytował ten post 06.10.2016 - 23:40

  • 0



#423

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiecie, pomijając fakt, że spódnica to element garderoby stereotypowo typowo żeński (niegdyś spodnie uważane były za element typowo męski i kobiety w spodniach były wyśmiewane, poniżane i wypraszane z towarzystwa, a teraz co?) spódnice są po prostu wygodne - nic nie uciska (w przeciwieństwie do rurek a nawet zwykłych spodni) a w czasie upałów jest ogromna różnica między choćby krótkimi spodniami a spódnicą a różnica między spodniami od garnituru a spódnicą to już jest niebo a ziemia.

"Jajka się nie gotują" - jak to zostało określone.

 

Nie zdziwię się jeżeli za kilka-kilkanaście lat mężczyźni przeproszą się z kiltami i tunikami a widok "faceta w spódnicy", zwłaszcza w lecie przestanie być ewenementem. Moda się zmienia. Mężczyźni chodzą w rurkach. Wkrótce zaczną chodzić w rurkach i tunikach/"ocieplaczach na 4 litery"(noszenie spódnicy na spodniach jest praktyczne w zimie - dużo cieplej). Następnie zmienią rurki na getry a tuniki na spódnice (w proste lub wojskowe wzory i zwane kiltami, bo to brzmi męsko ale niewiele wspólnego mające z tradycyjnym kiltem, chodzi tylko o ochronę męskości stwierdzeniem "To nie spódnica tylko kilt! Kupiłem w dziale męskim!"), a w lecie taki jeden z drugim uzna, że bez getrów jest wygodniej i zostanie sam facet w spódnicy.


  • 0



#424

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W krajach arabskich już chodzą, w Niemczech zaczynają. Za 100 lat wejdzie też do Polski, jeśli nic z tym się nie zrobi. :)
  • 1



#425

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie szata zdobi człowieka. Na ulicach Londynu często widuję Szkotów w kiltach, czy też muzułmanów w sukniach zwiewnych :)) I uważam że można coś takiego nosić i wyglądać, a tym bardziej zachowywać się po męsku. W przykładach podanych w tym temacie niepokojące nie jest to co ci chłopcy zakładają na siebie, ale to co sobą prezentują. Patykowaty cherlak w spódnicy lub rurkach,  przyjmujący kobiecą pozę, to raczej słabo wygląda. Taki szkot w kilcie to zazwyczaj krępy facio, który zachowuje się jak mężczyzna. I w takim wypadku ta spódnica nie rodzi kontrowersji. Ale sorry. Koleś w rurkach wypinający tyłek, i robiący "dzióbek" do "samogwałtki", budzi raczej odrazę. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 07.10.2016 - 17:40

  • 4



#426

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z cyklu - znajdź różnicę:

Sean-Connery.jpg
 
zF8Zdv1.jpg
  • 4



#427

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak tam, kto jest wzorem męskości, kogo pożądają kobiety?

http://www.pudelek.p...djecia_s/foto_1


  • 0



#428

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że żartujesz ;) pudelek? Serio? Przecież to jest kwintesencja tandety i komercji. Takie rankingi układa się pod konkretną osobę i są sztucznie nabijane. To ściema.

Jak chcesz statystycznie się przekonać, to weź jego zdjęcie i 5 innych, normalnych facetów i zapytaj kobiet na ulicy - gwarantuję, że nie wygra.


  • 0



#429

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że żartujesz ;) pudelek? Serio?

Akurat ten plebiscyt zorganizował portal randkowy - taki "sklepik z facetami" (więcej na jego tematu tutaj) przy współudziale magazynu dla panów.
Pudelek tylko o tym poinformował.

Nie zmienia to jakby istoty sprawy, czyli "wartości" tego rankingu - wspomniałem o tym tylko dla porządku.

 

Pomijam tu oczywiście fakt, że WSZYSTKIE tego typu rankingi na "najpiękniejszych", czy  na "najseksowniejszych" (niezależnie od tego, kto i co je organizuje), mają podobną, czyli żadną wartość 8)


  • 1



#430

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jak tam, kto jest wzorem męskości, kogo pożądają kobiety?

http://www.pudelek.p...djecia_s/foto_1

 

 

 Ale co że długie włosy? Czy kretyński dziubek.

 

 Sam od czasów wczesnej młodości noszę długie włosy. I tak jak pisałem nie szata zdobi człowieka.

 I żeby nie było. Przed chwilą zrobiłem sobie samogwałtkę. Taką w lustrze. Specjalnie do tego tematu.

 

para.jpg


  • 2



#431

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ten koleś w twoim awatarze to też ty?

Szpak jest pożądany przez niektóre dziewczyny, zwłaszcza nastolatki. Wygląd tutaj ma małe znaczenie. Jak ktoś jest popularny to zawsze znajdzie sobie fanów.
  • 0



#432

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ten koleś w twoim awatarze to też ty?

Szpak jest pożądany przez niektóre dziewczyny, zwłaszcza nastolatki. Wygląd tutaj ma małe znaczenie. Jak ktoś jest popularny to zawsze znajdzie sobie fanów.

 

Po bródce można wnioskować, że tak :D

 

No to po co piszesz o tym w temacie męskości, skoro dla nastolatek męskość nie ma znaczenia, tylko kasa i "fame"? ;)

Pożądany to jest każdy aktor i aktorka, osobistość medialna, ktokolwiek popularny ma grono lub rzeszę swoich fanów - ale co to ma wspólnego z męskością danej osoby? Wiadomo, że dla fana Wolverine'a, Hugh Jackman jest uosobieniem herosa i prawdziwego mężczyzny. To nie jest wyznacznik, bo grono zawężone.

A tutaj to nie wiadomo kto zlecił ten konkurs i kto w ogóle brał w nim udział. Jeśli w ogóle ktoś brał.


  • 0



#433

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ten koleś w twoim awatarze to też ty?
 

 

 Tak ja. Tyle że włosy są spięte, (w moim wieku, to i tak dobrze że są. Nie myszą być gęste:) )a zdjęcie było robione parę lat temu i dodatkowo byłem pod "wpływem" :beer2: i robiłem głupie miny :szczerb:


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 23.10.2016 - 13:23

  • 0



#434

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To na tym zdjęciu co dałeś wyglądasz jak prawdziwy metal.
Ze szpakiem jest tak samo jak z tym Musiałem on też jest obiektem uwielbienia dla gimbusiarek. Tak jak wcześniej był james dean i kurt cobain.
  • 0



#435

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wielu było wcześniej i wielu jeszcze będzie.


To na tym zdjęciu co dałeś wyglądasz jak prawdziwy metal.
Ze szpakiem jest tak samo jak z tym Musiałem on też jest obiektem uwielbienia dla gimbusiarek. Tak jak wcześniej był james dean i kurt cobain.


Chyba efekt uboczny przechodzenia trudnego okresu zmian w otoczeniu młodego człowieka na przełomie podstawówki/gimnazjum.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych