Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#4546

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A tutaj z twitterka. Źródło to nie MZ tylko Piotr D, a to chyba nie jest minister?

Trochę rzetelności proszę.

No, skoro to jest wiarygodne źródło, to już się nie dziwię niczemu.

 

Rzetelność wygląda tak:

https://twitter.com/...porazajace-dane

A tu świeżynka z dzisiaj:

https://twitter.com/...346998106411014

 

Ty w ogóle sprawdziłeś co wrzuciłeś? Według Twoich danych 29% zgonów dzisiaj to osoby zaszczepione, a według danych "jakiegoś Piotra D" to 28.5%. Weźcie zacznijcie czytać, bo dyskusja z wami zaczyna wyglądać jak dyskusja z...a powstrzymam się. Tylko potwierdziłeś to co ja wrzuciłem, a w zasadzie to nawet wyszło gorzej dla was, ale gawiedź lajkuje, no cóż, czytanie ze zrozumieniem trudna rzecz...

To nie są moje dane, tylko oficjalne dane MZ, to po pierwsze. Po wtóre, dane jakiegoś Piotra D. mnie nie obchodzą w ogóle, bo nie jest on żadnym miarodajnym źródłem, a byłby wartym uwagi, gdyby te dane tylko linkował.

Po trzecie, gdybyś Ty czytał ze zrozumieniem, zauważyłbyś, że w moim poście nie odniosłem się do procentówki w zgonach czy zachorowaniach, tylko do rzetelności informacji, a nawet, gdybym Ci podał na tacy wpis z Twittera, czy strony uniwersyteckiej autorytetu naukowego w dziedzinie szczepionek czy wirusów, Ty i tak zanegujesz jego wypowiedź, bo Ty przecież wiesz lepiej.

 

Up@

Antyszczepionkowcy już dawno odkryli to miejsce, aby za pomocą fałszywych wpisów zmienić obraz NOP'ów. Niektórzy nawet się tym chwalili w sieci, uważając to za doskonały w swojej formie dowcip.





#4547

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Up@

 

 

Antyszczepionkowcy już dawno odkryli to miejsce, aby za pomocą fałszywych wpisów zmienić obraz NOP'ów. Niektórzy nawet się tym chwalili w sieci, uważając to za doskonały w swojej formie dowcip.

 

Poproszę w takim razie o źródło tych doniesień, bo na moje oko jako Rada Medyczna Forum Paranormalne będziecie dyskredytować wszystko, co negatywne na temat szczepień i działań podejmowanych w związku z covidkiem.


  • 0

#4548

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Antyszczepionkowcy nawet, gdy trafią do szpitala pod tlen, twierdzą, że to zwykła grypa. Tylko ponieważ nie mają już siły mówić, piszą to na kartce.


  • -5

#4549

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Antyszczepionkowcy nawet, gdy trafią do szpitala pod tlen, twierdzą, że to zwykła grypa. Tylko ponieważ nie mają już siły mówić, piszą to na kartce.

Pokaż mi tych antyszczepionkowców pod tlenem. Taka dola trolla, że ....kocopoły i nic poza tym ;)

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.12.2021 - 17:29
Wulg

  • 0

#4550

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Niestety znam troje takich, którzy spod tlenu trafili pod respirator. Dwoje już nie żyje, jedna osoba od środy leży pod respiratorem w Szpitalu Praskim w Warszawie.


  • -3

#4551

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Współczuję. I co w związku z tym? Trzeba było ich nawrócić i namówić na szczepienie, tak jak to próbujesz nieudolnie zrobić tutaj. Na pewno by ciebie posłuchali.


  • 0

#4552

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co chcesz przez to powiedzieć?
Że wszyscy z covidem, którym podają tlen, to zaszczepieni? Czy może nikt z covidem nie dostaje tlenu? Albo nikt z niezaszczepionych pod tlenem nie jest antyszczepionkowcem?
  • 0



#4553

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I znowu czytanie ze zrozumieniem. Kalafiorowa podał/podała przykład trójki antyszczepionkowców pod tlenami i respiratorami. Zapytaj jego/ją, co chce przez to powiedzieć. Pewnie to, że trzeba było się szczepić, a tak to się albo nie żyje, albo zaraz się nie będzie żyć.


  • 0

#4554

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne te szczepionki, takie skuteczne i bezpieczne. Nic tylko ładować w siebie co 3 miesiące ;)

https://www.takniewi...wARYR9RiUMltJek

 

 

 Jeden z moich znajomych, zaszczepił się drugą dawką. Wracając do domu po szczepieniu został potrącony przez samochód. Niestety nie przeżył. Gdyby nie poszedł na szczepienie, to by pod samochód nie wpadł. Szczepionki zabijają. 

 

Mniej więcej tyle warte są teksty z twojego linka.  


  • 3



#4555

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I znowu czytanie ze zrozumieniem. Kalafiorowa podał/podała przykład trójki antyszczepionkowców pod tlenami i respiratorami. Zapytaj jego/ją, co chce przez to powiedzieć. Pewnie to, że trzeba było się szczepić, a tak to się albo nie żyje, albo zaraz się nie będzie żyć.

Nie wiem, co chciała przez to powiedzieć Kalafiorowa, ale na pewno napisała to w odpowiedzi na Twoją prośbę post wcześniej.
 


  • 1



#4556

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ojej, jacy mili ludzie na tym forum. Prosisz i odpowiadają. Gdyby jeszcze odpowiadali na prośby o źródła pseudonaukowych teorii, które głoszą jako pewnik, byłoby w ogóle znakomicie.

Bez kitu z wami nie ma co dyskutować. Nie napiszę dlaczego, bo pewnie Staniq albo Wszystko wlepiliby mi trzeciego warna w tym samym temacie.


Użytkownik Carrik edytował ten post 03.12.2021 - 17:17

  • 0

#4557

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Palnąłeś coś bez zastanowienia i teraz nie wiesz, jak się z tego wymigać.
  • 0



#4558

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Chciałam tylko powiedzieć, że bagatelizowanie tego wirusa i sprowadzanie go do "kataru i chrypki" jest niczym innym, jak tylko bredzeniem. Nie jest to Ebola, jak chcieliby foliarze, tylko że Ebola nigdy nie miała szansy by stać się pandemią. Między Ebolą a grypą jest szerokie pole do popisu.


  • -3

#4559

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajne te szczepionki, takie skuteczne i bezpieczne. Nic tylko ładować w siebie co 3 miesiące ;)

https://www.takniewi...wARYR9RiUMltJek

Przecież to są ruskie trolle. ;) Po tych szczepionkach nikt nie umiera, bo eksperci zapewniali, że one chronią w 100% przed zgonem. W dodatku są to tak krystaliczne i nieskazitelne preparaty, że de facto nie ma żadnych przeciwwskazań przed ich stosowaniem - mogą je brać alergicy, ludzie z chorobami autoimmunologicznymi, kobiety w ciąży, dzieci, a już niebawem nawet noworodki. To najbezpieczniejszy preparat w dziejach ludzkości, bo nawet zwykły apap czy jakiś inny gripex wymaga konsultacji w pewnych przypadkach czy np nie jest wskazany dla kobiet w ciąży.

"Stosowanie leku Gripex nie jest zalecane w przypadku problemów z nadciśnieniem tętniczym i chorobą niedokrwienną serca. Gripex nie powinien być przyjmowany przez alkoholików i chorych na astmę oskrzelową. Tego leku powinny również unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią."

Jak widać zwykły gripex za 15zł, który można kupić nawet w biedronce ma listę przeciwwskazań, gdzie nie powinno się go przyjmować, ale szczepionkę zrobioną na kolanie może brać każdy i to w kilku dawkach, w dodatku pod przymusem, szantażem, groźbą, nagrodą, etc. Już tutaj powinna się zapalić czerwona lampka każdej osobie, która ma poziom IQ wyższy od numeru buta.
_______

To nie są moje dane, tylko oficjalne dane MZ, to po pierwsze. Po wtóre, dane jakiegoś Piotra D. mnie nie obchodzą w ogóle, bo nie jest on żadnym miarodajnym źródłem, a byłby wartym uwagi, gdyby te dane tylko linkował.

Dane które podałeś z MZ nie różnią się niczym od danych "jakiegoś Piotra D" i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ten pan przedstawia dane z ministerstwa niemal od początku pandemii. Robi to, żeby np ludzie, którym nie chce się wejść na stronę MZ czy samemu szukać danych, mieli wszystko w jednym miejscu.
_______

Niestety znam troje takich, którzy spod tlenu trafili pod respirator. Dwoje już nie żyje, jedna osoba od środy leży pod respiratorem w Szpitalu Praskim w Warszawie.

A ja znam kilku takich co się zaszczepili 2 i 3 dawkami i zajmują miejsca na cmentarzu, które są przecież zarezerwowane tylko dla niezaszczepionych. Dodatkowo jeszcze znam kilku takich co mają ciężkie powikłania po szczepionkach i nie wiadomo czy kiedykolwiek wrócą do normalnego funkcjonowania. A to wszystko z powodu zaszczepienia się na grypę 2.0, albo "bo ja chce pojechać na wakacje".

Trzecia dawka miała być przypominająca dla ludzi z osłabionym organizmem, a już robi się obowiązkowa bez której nie będziesz mógł wejść tu i tam i będziesz antyszczepionkowcem. Kolejne oszukanie ludzi? Ale mi nowość, które to w ciągu pół roku? 5-6? Jedziemy dalej.


 


  • 1



#4560

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Chciałam tylko powiedzieć, że bagatelizowanie tego wirusa i sprowadzanie go do "kataru i chrypki" jest niczym innym, jak tylko bredzeniem. Nie jest to Ebola, jak chcieliby foliarze, tylko że Ebola nigdy nie miała szansy by stać się pandemią. Między Ebolą a grypą jest szerokie pole do popisu.

Miałem podobne do Twojego podejście do tego wirusa w marcu zeszłego roku. Wtedy rzeczywiście nie wiadomo było, jak groźna jest ta choroba i wszelkie środki ostrożności wydawały się mieć sens. Przeszło mi to po jakichś dwóch, może trzech miesiącach. Przede wszystkim dlatego, że restrykcje nie działały, bo od początku zostały wprowadzone w taki sposób, że można by to porównać do próby gaszenia pożaru szklanką wody. Tak więc przestałem się przejmować tym, żeby za wszelką cenę uniknąć wirusa, bo stwierdziłem, że prędzej czy później i tak go złapię, no chyba że zaszyję się w jakimś bunkrze i tam doczekam końca epidemii. Taka opcja jednak była na tyle  absurdalna, że nie wchodziła w grę.

 

Nadal jednak nie byłem do końca pewny tego, czy covid jest tak straszny, jak się go opisywało. Bo czytanie o czymś i poznawanie tego w teorii to jedno, natomiast zapoznanie się z tym w praktyce, to już zupełnie coś innego. Z czasem, coraz więcej moich znajomych i kilka osób z rodziny złapało tę chorobę. Znaczna część z nich wspomina ją jako jedną z najgorszych 'gryp' w życiu, część przechorowała jak zwykłe przeziębienie (wspomniana przez Ciebie "katar i chrypka") i trzeba przyznać, że to szczęście, że w tych trochę bardziej ciężkich przypadkach nikt z nich nie umarł. Ja sam zachorowałem mniej więcej zeszłego listopada i nie mogę powiedzieć, że było to coś więcej niż sezonowe przeziębienie, poza tym, że na tydzień zupełnie straciłem poczucie węchu i smaku, co wcześniej mi się nigdy nie zdarzyło.

 

Po niemal dwóch latach od początku epidemii wyrobiłem sobie konkretne zdanie na temat tego wirusa; miałem je już znacznie wcześniej, ale teraz jestem go pewny jak nigdy dotąd.

 

Choroba jest nowa, to fakt. Faktem jest też to, że jest bardziej uciążliwa od zwykłej grypy. Nie jest jednak na tyle niebezpieczna, żeby ludzie nie mogli prowadzić normalnego trybu życia, znanego sprzed epidemii. Pewnikiem jest też dla mnie, że żadne DDM, żadne wietrzenia nie mają najmniejszego sensu. Takie metody mogłyby się sprawdzić, gdybyśmy byli robotami, a nie ludźmi. Dystans - jaki to ma sens, jeśli w pracy trzeba utrzymywać bliski kontakt ze współpracownikami? Jaki to ma sens, jeśli spojrzeć na dyskoteki, mecze czy ogólnokrajowe protesty? Dezynfekcja - każdy normalny człowiek dba o higienę osobistą, a jeśli ktoś tego nie robi, to tu już przepisy nie pomogą, jest to raczej kwestia wychowania. Maseczki - może i by działały, ale tylko w momencie, gdyby nie traktowano ich jak zwykłego elementu ubioru, a rzeczywiście stosowano je zgodnie z instrukcjami (a jest to na tyle uciążliwe, że nikt normalny nie będzie tego robił). I wietrzenie - to jest po prostu absurd - tak się składa, że mam w rodzinie nauczyciela i z tego, co się dowiedziałem, to po kilku takich akcjach wietrzeń klas po każdej z lekcji przeziębiło się tyle osób, że postanowiono z tego zrezygnować, ze względów zdrowotnych.

 

Pozostaje kwestia szczepień. Z tego, co twierdzi taki na przykład @Mariush, to zapobiegają w blisko 100% ciężkim przebiegom choroby. Pomijając już fakt, że badania na które się powołuje są często autorstwa naukowców ściśle związanych z firmami produkującymi te szczepionki, to skuteczność samych szczepionek jest wysoka tylko w przypadku pierwszego wariantu wirusa, który został niemalże całkowicie wyparty przez kolejne wersje. Zaszczepisz się na Alphę - spoko, ale zaraz będzie Delta; przyjmiesz szczepionkę przeciwko Delcie? Co z tego jak teraz jest Omicron. I tak w kółko, z tego nie ma wyjścia, nawet jak się pojawi wariant Omega, to zaraz po nim będzie Omega v.2.

 

To mój ostatni post w tym temacie. Nie tak dawno sugerowałem, żeby go w ogóle zamknąć, bo nic produktywnego już nie wnosi. Zwykłe przekrzykiwanie się, tyle z tego zostało. I tak samo, jak nie mam zamiaru uczestniczyć w bezsensownym przestrzeganiu restrykcji, nie mam też zamiaru ciągnąć bezsensownej dyskusji.


Użytkownik Valfare edytował ten post 04.12.2021 - 09:49

  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych