Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#3331

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Daniel
Nie do końca trafne porownanie.
Pfizer na badania przeznacza 8 mld dolarów rocznie. Mówimy o firmie mającej przychód na poziomie 54 miliardów dolarow rocznie.
Firmie która w świecie farmacji jest nr 1.
Uważam, że cała reszta świata chętnie by udowodniła, że się mylą ... nie ma takiego.
  • 1

#3332

isrin22.
  • Postów: 104
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Jak dziś widziałem te kolejki po kilkaset ludzi, do szczepienia...w deszczu...w majówkę to po prostu nie mogłem uwierzyć. Jak czytam wyniki sondy, że prawie 50% ludzi popiera paszporty covidowe...masakra. Ciekawe ile osób poparłoby np obozy dla niezaszczepionych? Stawiam, że sporo.
 

Pierwszy krok do segregacji i kategoryzacji społeczeństwa, a my się na to godzimy i jeszcze niektórzy temu przyklaskują. Brawo, chyba rzeczywiście nasze społeczeństwo nie zasługuje na normalne życie  ;p


Użytkownik isrin22 edytował ten post 04.05.2021 - 15:38

  • -2

#3333

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kolego mylisz pojęcia.
Kategoryzacja miała by miejsce wtedy gdy korzystaliby nieliczni. Tutaj mamy pelną swobodę nie chcesz nie musisz.
....ale licz się z tym, że w pewne miejsca nikt Cię nie wpuści.
To tak jak z pieniędzmi nie masz na bilet do kina to filmu nie obejrzysz.
Są pewne zasady ... do opery w dżinsach się nie chodzi, na basen bierzesz czepek, przed posiłkiem myjesz ręce. .... to wg. Ciebie kategoryzacja? Zamach na Twoją wolność ?
  • 5

#3334

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- Opera i dżinsy należą do obszaru obyczajów. jak wiemy zmieniają się one na przestrzeni wieków. 

- Pieniądze i możliwość wejścia do kina  to już kwestia balansu zarobku producenta a zasobności widza. 

- Czepek, mycie się jest to higiena osobista ale istnieją także przepisy dotyczące higieny szerzej rozumianej na przykład w przeciębiorstwach np spożywczych.

- Obecnie trwające szczepienie jest jeszcze nie zakończonym eksperymentalnym programem, kończącym się w 2023 roku.
Można w nim wziąć udział lub nie, jest to kwestia wolności wyboru. 


  • 0



#3335

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil@

Zasada chyba jest prosta, właśnie ze względu na wybór, a czy Ty nazwiesz to eksperymentem, czy po prostu szczepieniem, to Twoja sprawa. Tak nawiasem, wszystkie szczepienia to eksperymenty, czy tylko tak wybiórczo Ci się powiedziało/napisało?

 

Odpowiedź Naczelnej Izby Lekarskiej rozwiała moją ciekawość...

Najlepiej odzwierciedla to chyba ten fragment:

- "...prof. Rutkowski, jako członek społeczności naukowej, ma pełne prawo prowadzić badania naukowe, przestawiać ich wyniki i wyciągać wnioski, przy okazji dobrze dokumentując efekty swojej pracy. Dla przedstawicieli środowiska akademickiego taki (naukowy) model poszerzania zasobów wiedzy medycznej jest prawidłowy, a nie model stawiania twierdzeń, które przeczą obecnemu dorobkowi wiedzy na temat epidemii i przekazywania ich społeczeństwu pod szyldem pracownika naukowego uczelni medycznej."

Także tego...





#3336

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Covid - zaliczony
Pfizer - x2 zaliczony
Zakladam, że mogę mieć w 4 literkach calokształt tego co się wokół dzieje a jest związane z pandemią.
  • 1

#3337

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolego mylisz pojęcia.
Kategoryzacja miała by miejsce wtedy gdy korzystaliby nieliczni. Tutaj mamy pelną swobodę nie chcesz nie musisz.
....ale licz się z tym, że w pewne miejsca nikt Cię nie wpuści.

No i właśnie to jest kategoryzacja. Nie musisz się szczepić, ale..jak się nie zaszczepisz to nie wejdziesz tu i tam, nie pojedziesz tu i tam, nie zrobisz tego i tamtego. Jakoś przy szczepionce na grypę nie ma takiej segregacji. Jesteś zaszczepiony spoko, nie jesteś też spoko, a tutaj?

Jak za chwilę powiedzą, że musisz chodzić z wiadrem na głowie, albo w kombinezonie kosmonauty, żeby pojechać za granicę, to będziesz chodził? Ja ogólnie mam to gdzieś, bo za granicę nie jeżdżę, ale ciekawi mnie jak daleko się jeszcze posuną? W sklepie mnie nikt nie obsłuży jak się nie zaszczepię? Jak to dla kogoś nie jest segregacja to ja nie wiem, bo przecież to wypisz wymaluj czasy wojny. Jeszcze brakuje żeby tatuowali numery niezaszczepionym, żeby ich w tłumie rozpoznać.

Ale to i tak nie jest największym dramatem, największym dramatem jest to, że połowa społeczeństwa to popiera. Ludzie tą niewolniczą mentalność to chyba w genach z czasów starożytnych wyssali.

Ciekawe czy nielegalni imigranci o ciemniejszym odcieniu skóry jak będą płynąć za chwilę w swoich łajbach to też będą potrzebować paszportów covidowych. Bo coś mi się nie wydaje. Ta Europa to jest straszny syf, ZSRR przy tym to niebawem będzie pikuś.


  • 1



#3338

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No i właśnie to jest kategoryzacja. Nie musisz się szczepić, ale..jak się nie zaszczepisz to nie wejdziesz tu i tam, nie pojedziesz tu i tam, nie zrobisz tego i tamtego. Jakoś przy szczepionce na grypę nie ma takiej segregacji. Jesteś zaszczepiony spoko, nie jesteś też spoko, a tutaj?

 W Polsce jest obowiązkowy cały zestaw szczepień. Są to szczepienia przeciko :gruźlicy,

zakażeniom pneumokokowym, błonicy, krztuścowi, polio (poliomyelitis), odrze, śwince, różyczce,tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zakażeniom przeciwko Haemophilus influenzae typu B.

 Kary za niezaszczepienie pod kątem którejś z tych chorób to nawet 10k pln jednorazowo, i do 50k pln łącznie. https://www.poradnik...-1Xd3-zFFo.html  W przypadku covida jednak masz wybór. 

 Jeżeli chodzi o grypę, to już wiemy że Covid jest znacznie bardziej niebezpieczny, łatwiejszy w przenoszeniu. Dodatkowo sezon grypowy to zaledwie 6-7 tygodni w roku. Co do Cowida, wygląda na to że jest dokładnie odwrotnie. 

 

 

Ale to i tak nie jest największym dramatem, największym dramatem jest to, że połowa społeczeństwa to popiera. Ludzie tą niewolniczą mentalność to chyba w genach z czasów starożytnych wyssali.

 Dla mnie dramatem jest że TYLKO!!! połowa społeczeństwa to popiera. Żeby szczepienia odniosły skutek wymagane jest znacznie więcej. Ta niska liczba ludzi chcących się zaszczepić, wynika ze szkodliwej działalności antyszczepinkowców i innych foliarzy, podjudzanych przez różnego rodzaju internetowych mędrców. To jest prawdziwy dramat,


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 06.05.2021 - 11:47

  • 3



#3339

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- Obecnie trwające szczepienie jest jeszcze nie zakończonym eksperymentalnym programem, kończącym się w 2023 roku.
Można w nim wziąć udział lub nie, jest to kwestia wolności wyboru. 

...a po jego zakończeniu może się okazać że przeżyją tylko zaszczepieni..taki chichot wolnego wyboru...
PS.też nadal nie jestem zaszczepiona.Czekam na termin pfizera.
  • 2



#3340

Ryśko.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Ale to i tak nie jest największym dramatem, największym dramatem jest to, że połowa społeczeństwa to popiera. Ludzie tą niewolniczą mentalność to chyba w genach z czasów starożytnych wyssali.

 Dla mnie dramatem jest że TYLKO!!! połowa społeczeństwa to popiera. Żeby szczepienia odniosły skutek wymagane jest znacznie więcej. Ta niska liczba ludzi chcących się zaszczepić, wynika ze szkodliwej działalności antyszczepinkowców i innych foliarzy, podjudzanych przez różnego rodzaju internetowych mędrców. To jest prawdziwy dramat,

 

Dla mnie dramatem jest, ze ktos moze byc az tak spranym umyslowo, zeby popierac takie pomysly. Jest to segregacja w czystej postaci, a tlumaczenie tego "dobrem ogolu", to najbardziej pusty argument, powtarzany przez gro spoleczne jak mantra.. . Kiedys byl pan o podobnych pogladach do ciebie i tez uwazal, ze jedna grupa zasluguja na wiecej od innych, tylko segregowal uzywajac innych "filtrow".. ekhm.. dla ludzi nie skonczylo sie to w zadnym stopniu dobrze ;)


Użytkownik Ryśko edytował ten post 06.05.2021 - 13:39

  • 0

#3341

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dla mnie dramatem jest, ze ktos moze byc az tak spranym umyslowo, zeby popierac takie pomysly. Jest to segregacja w czystej postaci, a tlumaczenie tego "dobrem ogolu", to najbardziej pusty argument, powtarzany przez gros spoleczne jak mantra.. . Kiedys byl pan o podobnych pogladach do ciebie i tez uwazal, ze jedna grupa zasluguja na wiecej od innych, tylko segregowal uzywajac innych "filtrow".. ekhm.. dla ludzi nie skonczylo sie to w zadnym stopniu dobrze ;)

Piszesz bez sensu. Szczepienia to żadna segregacja w czystej postaci. Nie zauważasz m.in. jednej pewnej kluczowej różnicy między jedną a drugą ewentualnością - czyli kwestii wyboru. W przypadku szczepienia człowiek ma wybór, który filtr będzie wobec niego zastosowany, a w przypadku wizji "pana z wąsikiem á la Chaplin" takiego wyboru nie było.

Może posłużę się pewną analogią. Kiedy nie będziesz mógł dokonać zakupów w sklepie? Jedna z prostszych odpowiedzi, która przychodzi do głowy to chyba: Gdy nie będziesz chciał za nie zapłacić. Ale możliwa jest np. też inna ewentualność: Napis na drzwiach "Polakom i psom wstęp wzbroniony" Dostrzegasz subtelną różnicę? Jeśli tak, to zastanów się jeszcze raz nad tym, co wyżej napisałeś.


  • 5



#3342

Ryśko.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Up.

 

Haha, widze, ze kolejny segregator sie nam trafil. To tak, uwazasz, ze jezeli dam ci do wyboru 2 opcje, z czego 1 bedzie oznaczala, ze stracisz wszelkie prawa to jest ok?

 

 

Jak przyloze ci rewolwer do glowy i powiem masz wybor, albo mi odasz swoje pieniadze, albo nie, to wszystko bedzie cayc jak cie zastrzele, bo dalem ci wybor? Widze, ze Mengele i pan chaplin - jak go nazwales - ciesza sie, ze ich ideologia przetrwala w takich glowkach jak twoja. Ciesze sie, ze takich "lebkow" jak ty i juzek jest tylko "polowa", bo jest jeszcze gdzies szansa na normalnosc, a jak juz tak bardzo chcecie sie bawic w segregowanie i mowienie, ze "to przeciez wybor", to polecam kupic sobie klockli lego i segregowac.. wg koloru, ksztaltu, rasy, plci etc. Bedziesz na pewno zachwycony wywalajac im wywody, ze to, ze klocek mial wybor, ale w przypadku 1 opcji czeka go ostracyzm klockowy, jest w pelni sprawiedliwy.. takze zyj dalej w soim mysleniu o wolnosci rodem z okresu miedzywojennego i II WS.

 

Jeśli się wypowiadasz bezpośrednio pod rozmówcą to cytowanie jest zbędne.

TheToxic.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 06.05.2021 - 19:50

  • -3

#3343

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z jednej strony to dobra decyzja, bo zmusi część tzw foliarzy do szczepienia. Ale z drugiej strony, nie powinno się tak ograniczać ludziom praw,szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę, że różne usługi nie są dostępne od wielu miesięcy. A teraz nadal niektórzy niezaszczepieni nie mogliby z nich korzystać.

Jaką formę będą miały te paszporty, czy będą to kody qr, to jest akurat mało ważne. Wiadome jest, że teraz wszystko jest digitalizowane i tworzone są bazy danych. Problem jest tylko z niektórymi ludźmi, co słysząc o chipach, od razu bredzą o znaku bestii i nwo.
  • 0



#3344

Self-Luminous Red.

    Kolor chimeryczny

  • Postów: 90
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje kilkanaście krajów w Afryce Zachodniej i Środkowej, do których wyjazd wiąże się z obowiązkowym szczepieniem przeciwko żółtej febrze. Ten sam obowiązek dotyczy Gujany Francuskiej w Ameryce Płd.. Nie słyszałem wcześniej, by ktoś krzyczał z tego powodu o kategoryzacji, więc argument o wyjazdach za granicę to dla mnie abstrakcja i to, że obowiązek szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 być może dotyczyć będzie grubo ponad stu państw nie ma prawa mieć tu nic do rzeczy.

 

Bawi mnie też grupa ludzi o pewnych poglądach, którzy kiedy drukarz z Łodzi odmawia drukowania bannerów LGBT to mówią "jego biznes, jego prawo, może klientowi odmówić usługi", ale kiedy prywatny przedsiębiorca wywiesi przy wejściu do swojego sklepu "obowiązek noszenia maseczek" to zaraz "hurr, mam prawo robić zakupy, durr, zamach na wolność, omomomom". xD

 

Osobiście otrzymałem dzisiaj termin szczepienia pierwszą dawką: 25 maja

Preparat: Moderna.


  • 2



#3345

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ryśko

 

 Po pierwsze. Nie "juzek" tylko @Panjuzek. Taki mam nick a nie imię.

Po drugie:

 

Jak przyloze ci rewolwer do glowy i powiem masz wybor, albo mi odasz swoje pieniadze, albo nie, to wszystko bedzie cayc jak cie zastrzele, bo dalem ci wybor?

 To porównanie jest tak beznadziejnie, głupie że aż nie wiem jak je skomentować. Porównujesz szczepienie do strzału w głowę, czy tak? Brawo. Pewnie dostaniesz za to medal naczelnego foliarza Polski. Ale z drugiej strony. Czego się spodziewać po kolesiu, któremu nie chce się wcisnąć prawego altu, aby użyć polskich znaków. Tylko nie pisz że nie masz, bo to nie jest żaden problem aby mieć.   


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 06.05.2021 - 16:11

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych