Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest po śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#46

Deneb.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ładny temacik :]

Świat jest bardziej skomplikowany niż nam się wydaje i ogarnięcie go percepcją trój wymiarową jest niemozliwe. Dlatego nam się wydaje ze pewne rzeczy nie mogą się wydażyć albo są dziwne.
Twierdzenie ze po śmierci taśma VHS się urywa jest równie nie na miejscu jak mówienie że wszystko jest przeznaczone.
Wszędzie się mówi ze duch rządzi materią. więc tego się trzymajmy. A duch jest doskonały i "życie" po śmierci owego ducha nie wnosi nic do jego doświadczeń, może je tylko przemyślać i rozwazać. Więc potrzebuje kolejnych doświadczeń w formie bólu , płaczu ,nienawiści itd. A tego po drugiej stronie prawdopodobnie nie ma - jest tylko nieskończona wiedza o tym niepoparta doświadczeniem.

Tyle odemnie :)
  • 0

#47

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wiecie jaka to tragedia gdy nie masz szansy dorastać na ziemi tylko w niebie... :/


a Ty wiesz? :)

mi osobiście się nie chce zastanawiać nad tym, co będzie po śmierci, bo to i tak się okaże. a takie przemyślenia prowadzą do kłótni i wyszydzania. bo jak teraz powiem, że wg. mnie rzeczywiście urywa się taśma i sobie gnijemy/leżymy w kupce popiołu i tyle, to zaraz będę słuchał fajnych wywodów na temat jaki jestem ograniczony :)
  • 0

#48

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się ostatnio podczas czytania jednej książki nastawiłem na twierdzenie Deneba.
Na ziemi istniejemy po to, żeby czuć i przeżywać, umieramy, i tam gdzie się znajdziemy przemyślamy czego nam zabrakło w ostatnich inkarnacjach i wracamy, żeby uzupełnić luki z poprzedniego życia w naszych doznaniach.
  • 0



#49

Deneb.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie tak Wiesio, o to mi chodziło, chodzi cigle o doświadczenie podwyższanie go. Życie samo dla życia i koniec to było by bardzo płytkie. Wręcz odrazające. Gdzie nie spojrzymy wszystko jest bardzo skomplikowane - relacje między tymi rzaczami są bardzo złożone. Więc teoria jednego życia i ciemność troche tu nie pasuje. A świat jest analogiczny w kazdym calu.
  • 0

#50

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z moich doświadczen wynika, że kilka chwil przed śmiercią wibracje są tak silne nie czujemy tego bólu, znaczy czujemy ale to nie jest ból.
  • 0

#51

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A co ? ? Umierałeś już ???

Nie neguję twojej wypowiedzi, bo jak ciało astralne oddziela się od duchowego to tak jest, tylko zastanawiam się z jakich doświadczeń to możesz wiedzieć ???
  • 0



#52

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Off-Topic : mam dziwne wrażenie, że większość osobników na tym forum jest krytycznie, lub wręcz negatywnie nastawiona do naszego "maga"...
  • 0

#53

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie Wiesio w tym dziale o energi miłośc mnie tak fajnie obronił aż mi sie milutko zrobiło :)

Ale wracając do tematu, specjalnie tak formułuje posty, żeby Was zaciekawić, oraz może troche zdzwić.

Otóż dzieki mojemu opiekunowi, przez około miesciąca kazdej nocy miałem sny, podczas w których w ostatnich sekundach umierałem i byłem świadomy że to sen. I nieważne było czy to skakałem z okna, czy rozjeżdżał mnie samochód, czy też się topiłem, zawsze chwileczke wcześniej nastepowały tak silne wibracje że przestawałem czuć kończyny, właśćwie to ciezko mi to opisać (mieliście kiedyś operacje z nieczuleniem miejscowym? To właśnie takie uczucie, czujesz cos ale nie boli), te wibracje były takie ciepłe, jak w "dżakuzji", tak że uderzenie było czuć tak miekko, i troche mnie to rozśmieszało.
Oczywiście miałem też sny, że potrącał mnie samochód i w cieżkim stanie przeżywałem- wtedy czułem wielki ból.

Spytacie wszystko fajnie, ale co miały na celu te sny?
Miały one miejsce w czasie dla mnie bardzo trudnym, w okresie depresji, ogólnego zwątpienia i załamania..
  • 0

#54

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakoś nie jestem przekonany co do tych snów i co do śmierci. Jednak jest udowodnione, że często zaczynamy się trząść (choć nie zawsze), za to zawsze jest tak, że w pewnym momencie przestajemy czuć ból. Ale to jest spowodowane zaprzestaniem przesyłania impulsów przez receptory narządów zmysłowych do mózgu.
  • 0



#55

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz moge ująć to tak:
Dokładnie sekundy przed śmiercią, gdy mózg przekona się że już nie ma dla niego szans, pobudza komórki/nerwy które w wyniku panicznego przerażenia wytwarzają takie ilości adrenaliny/impulsów że mózg jest zawalany tymi informacjami i nie odczuwa bólu.

Może tak Wam się to bedzie lepiej widzieć ;)
  • 0

#56

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A gdy ktoś strzeli nam z pistoletu np w plecy? Tak kompletnie z zaskoczenia? Wtedy o czymś takim raczej nie ma mowy.
  • 0



#57

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko strzał w plecy nie zabija :) , najwyżej będziesz kaleką ale przeżyjesz :P
  • 0

#58

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A spróbuj przyjąć strzał z Desert Eagla na plecy :D
Rozerwie Ci całą klatę i rozniesie wszystkie wnętrzności.
  • 0



#59

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie zmiania faktu że przeżyje, przecież w deaglu nie ma plastiku :P
A wyobraź sobie że potrąca Cie cieżarówka na autostradzie- widzisz różnice, ja mówie o śmierci pewnej :)
  • 0

#60

Kurasza.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak umre to wam powiem jak to jest!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych