Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus Igrzyska Śmierci 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#136

nekke.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@maykel źle interpretujesz, to jest jak wiersz, nie bierzesz go dosłownie. Poza tym weź pod uwagę, że tłumaczone to jest z języka francuskiego z 16 wieku + grecki + łaciński.
  • 0

#137

Y2K12.
  • Postów: 79
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@maykel źle interpretujesz, to jest jak wiersz, nie bierzesz go dosłownie. Poza tym weź pod uwagę, że tłumaczone to jest z języka francuskiego z 16 wieku + grecki + łaciński.

Na dodatek Nostradamus był ezoterykiem i alchemikiem stąd posługiwał się przy spisywaniu centurii tzw. "zielonym językiem" dla wtajemniczoncyh, trzeba najpierw rozkminić prawidła tego języka w połączeniu z ze starofrancuskim oraz brać odniesienia do astrologii i dopiero możnazabrać się do interpretacji.
  • 0

#138

neo87.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może to wszystko co napisal Nostramus jest tylko skrzętną 'mistyfikacją'. Ale patrząc na to co wyprawia obecny świat z Rosją na czele sprawia ze moze warto sie na tym zastanowic, czy rzeczywiscie Jego slowa nie ukazuja nam tego co sie obecnie zieje..
  • 0

#139

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może to wszystko co napisal Nostramus jest tylko skrzętną 'mistyfikacją'. Ale patrząc na to co wyprawia obecny świat z Rosją na czele sprawia ze moze warto sie na tym zastanowic, czy rzeczywiscie Jego slowa nie ukazuja nam tego co sie obecnie zieje..




A nie mówiłem? Znowu ludzie zaczynają dopasowywać bzdury Nostradamusa do prawdziwych wydarzeń. Znowu.
  • 0

#140

nekke.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Angielska wersja "przepowiedni":

The great seventh number [7000 years] once completed,
it shall appear at the time of the Hecatombic Games [the Olympics]
not far from the great millennial age,
that the buried shall come out from their tombs.

Stawiam że chodzi o Olimpiade w 2012 roku w Londynie, a Nostradamus miał na myśli nie 2007 rok, a jakiś cykl astronomiczny trwający 7000 tysięcy lat.

edit: jeżeli moja teoria się spełni będę królem świata po 2012 roku ;-)
  • 0

#141

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hmm patrzcie co znalazłem na blogu cinka

http://ufozone.blox....ernik-2008.html

Gdyby to okazało się prawdą to można by zinterpretować to dojście prawdy o UFO do ludzi jako to ,,wstanie z grobów" No cóz to czekamy do 14 paź. ;p
  • 0



#142

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to akurat by bylo razem z premiera filmu "kiedy stanie ziemia " film mowi wlasnie o pierwszym kontakcie z obcymi
  • 0

#143

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam..

"W jednym ze swoich proroctw Nostradamus mówi, że w 1999 roku zstąpi na Ziemię "Król Grozy". Można się domyślać, iż chodzi tu o osobę, która spowoduje wybuch wojny atomowej. Jak nas dalej przekonuje Nostradamus, zarówno przed przybyciem „Króla Grozy" jak i po jego przybyciu na Ziemi "panować będzie szczęśliwie Mars. Szczęście Marsa oznaczać może jedynie nieszczęście ludzkości starej tradycji astrologicznej planeta Mars, która otrzymała swoją nazwę na cześć rzymskiego boga wojny, jest uważana za patrona wojny i przelewu krwi. Z proroctwa Nostradamusa wynika zatem, że wraz z przybyciem „Króla Grozy" na Ziemi wybuche konflikt zbrojny o nie spotykanej dotąd sile. W czasie igrzysk olimpijskich w 2008 roku władca świata i główny kapłan pogańskiego kultu nekromantycznego, prawdopodobnie osoba tożsama z „Królem Grozy", doprowadzi do wielkiego pożaru na Wschodzie". (początek książki WIELKA KSIĘGA PRZEPOWIEDNI NOSTRADAMUSA)

Dane z wikipedii 1999 rok : WYDARZENIA ŚWIATOWE ..

31 grudnia 1999 – Borys Jelcyn zrzekł się urzędu Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jego obowiązki przejął Władimir Putin.



inny fragment :

„Rybę", w tym przypadku łódź podwodną, opisał Nostradamus w czterowierszu 5 z Centurii II :

Kiedy żelazo i listy są zamknięte w rybie,
Wyjdzie z niej człowiek, który wywoła wojnę,
Jego stopy będą kroczyć po morzu,
Aby pojawić się w pobliżu wybrzeża łacińskiego morza.


Prawdopodobne jest jeszcze jedno wyjaśnienie sensu pierwszej linijki czterowiersza 5 z Centurii II („Kiedy żelazo i listy są zamknięte w rybie"), odwołujące się do tradycji astrologicznego symbolizmu, bardzo bliskiej przecież Nostradamusowi. W takim ujęciu „ryba" to oczywiście znak zodiaku Ryby, „żelazo" oznacza planetę Mars, astrologicznego władcę tego metalu, wojny i używanego w jej trakcie uzbrojenia, „listy" zaś wskazują na Merkurego — planetę naszego układu planetarnego, położoną najbliżej Słońca - uważanego w tradycji astrologicznej za władcę wszystkich środków i sposobów porozumiewania się. Interesującą nas linijkę można więc odczytać następująco:
„Kiedy Mars i Merkury są w koniunkcji w znaku Ryb". W czterowierszu tym można widzieć przepowiednię wojny, jaka w tym czasie wybuchnie na Morzu Śródziemnym — „w pobliżu wybrzeża łacińskiego morza" — a wezmą w niej udział floty przybyłe z odległych stron. Prawdopodobnie również chodzi o incydent z łodzią podwodną..

Nie znam się na ruchach planet, w necie znalazłem info, że dziś taka koniunkcja ma miejsce, ktoś to może potwierdzić ? Albo kiedy następna ? ;)

Jeszcze link do strony z przepowiedniami.. po prawej stronie mapka inwazji Rosji i krajów arabskich na Europę, ta najdłuższa strzałka na mapie daje chyba do myślenia ..

Nostradamus

pozdrawiam
  • 0



#144

gomp.
  • Postów: 240
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tak apropo Putina, to interesowałem się kiedyś tym całym Projektem Cheops który jak wiadomo nic dobrego ludzkości przynieść nie ma i ten cały Samuel bardzo pochlebnie wypowiadał sie o Putinie jako o odnowicielu Rosji itp.
także to chyba nic dobrego ;p

Dołączona grafika

Czyli zwijamy do Irlandi :D
  • 0



#145 Gość_Miłosz

Gość_Miłosz.
  • Tematów: 0

Napisano

To jakiś większy spisek...

Nie wiem co jędzą Ci Chińczycy ale bez przesady, rządzą ta olimpiadą. Bardzo możliwe, że to wszystko jest jakiś przekret, którego celem jest poprawić morale mieszkańców Chin, żeby nie buntowali się i wierzyli w wielkość partii. Każdy co mądrzejszy Polak wie, że władze komunistyczne potrafią wszystko załatwić...
  • 0

#146

alex1978.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czesc. chciałbym sie z wami podzielic pewną sprawą:

bylem ostatnio z zoną i synkiem na ukrainie, 0 tv, radia, gazet, internetu. kompletna izolacja od swiata. pojechalem odpocząc. bylo to 1.08. Przez 4 noce z rzędu miałem sny o wojnie atomowej. W jednym snie bylo cos takiego ze stoje z zoną i dzieckiem na jakims ogromnym placu, wszyscy pouciekali, totalna pustka, wokolo jakies miasto. nagle pytam sie jakiegos faceta w garniturze, zeby zabral nas do schronu, on mowi ze nie ma miejsca juz. czulem ze za chwile cos sie stanie. w pewnym momencie poczulem wielki wstrząs, ziemia zadrzała. wiedzialem ze to wybuchła atomowka. sen sie skonczyl. Drugi sen byl taki: pytam kogos czemu to sie dzieje - ktos mowi że skonczyli juz swoj plan na ziemi i miasta nie są potrzebne i zatrują teraz atmosfere zeby ludzie sie udusili. Nastepny sen byl taki ze bylem jakby nad Ziemią, w kosmosie i widzialem jak te rakiety latają po całej planecie i wybuchaja. 4 snu nie pamietam ale wiem ze tez cos z tej tematyki. Nigdy wczesniej nic takiego mi się nie sniło. Nie wiem co o tym myslec. Intuicja czy co.
Wrocilismy do polski 9 a tu newsy ze wojna w gruzji. Strasznie mnie to meczy teraz, mam nadzieje ze to tylko sen, chociaz jak ogladam TV to gowniano to wygladac zaczyna. Mam zle przeczucia. Oby sie z tego cos gorszego nie porobiło.

Miał ktos moze podobne sny w tym czasie?


pozdrawiam wszystkich

alex
  • 0

#147

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo naciągane...
  • 0



#148

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolejna 'przepowiednia' slynnego mistrza poszla na stos. Dlaczego nikt juz tu nie zaglada? Co niektorzy pewnie suzkaja kolejnej centurii, ktora mozna przypasowac do 2009 roku. Wedlug mnie to bledne kolo dla ludzi 'szukajacych prawde'... Zoabczymy co bedzie nastepne
  • 0



#149 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Na bilion przepowiedni sto się sprawdzi. Wtedy można powiedzieć że im się udało :P
To jak z grą w lotto. Jeśli wyślesz wszystkie kombinacje to "masz szansę" coś wygrać.
Co ewentualnie mogło by się wydarzyć, przepowiada wielu wizjonerów no. I wiele możliwości przez to wyczerpują.
  • 0

#150

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

truth kilka postów nad Twoją wypowiedzią już niejaki nekke stwierdził, że Nostradamusowi chodziło nie o rok 2008 ale 2012. Do tego ktoś zaraz znajdzie na jakiejś sekciarskiej stronie channeling o Olimpiadzie, i kolejna data gotowa. Jak Nibiru nie przyleci, to będą igrzyska w zanadrzu.

Igrzyska trwały ok 3 tygodnie. Pomyślcie ile katastrof czy kataklizmów mogło wystąpić na terytorium wielkiego kraju jakim są Chiny ? To było oczywiste, że pod tą magiczną przepowiednie, która jest tak naprawdę tylko zbiorem ogólników, będą przypisywane nawet najmniejsze wydarzenia. Ludzie chyba nigdy się nie nauczą. Był rok 2000, był Eric Julien, był 06.06.06., po drodze jakiś pijany 'prorok' z Rosji. Udawajcie dalej, że nic się nie stało i ślepo wierzcie w kolejne 'przepowiednie'.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych