Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus Igrzyska Śmierci 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#151

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.. tak to już jest, że wiele osób potrzebuje namacalnych dowodów wypełniania się przepowiedni bo inaczej nie uwierzy, jest to norma. Wygląda również na to, że wiele osób przeczytało samą przepowiednię i oczekiwało zapewne w czasie igrzysk trupów wychodzących z cmentarzy i przechadzających się po chodnikach budząc przerażenie wszystkich.. Natomiast jak wynika z książki Wielka Księga Przepowiedni, centuria dotycząca igrzysk ma powiązanie z centurią dotyczącą nadejścia króla grozy w 1999r.. dalsze interpretacje wskazują, że w czasie igrzysk osoba związana z królem grozy ujawni swoje oblicze i wywoła wschodnią burzę..

Fragment książki :

Wskrzesi on wielkiego króla Angolmois,
Przedtem i potem Mars panować będzie szczęśliwie.


„Król Grozy", który przywróci do życia króla „Angolmois". Zarówno przed przybyciem „Króla Grozy", jak i po jego przybyciu panować będzie szczęśliwie Mars", co wskazuje, że miesiące poprzedzające przybycie „Króla Grozy" i następujące po nim naznaczone będą wstrząsającymi całym światem konfliktami wojennymi.
Do rozwiązania pozostaje jeszcze kilka zagadek. Kim jest król „Angolmois"? W jaki sposób zostanie on przywrócony do życia? Kim jest wreszcie „Król Grozy"? W wyrażeniu „Angolmois" widzieć można albo nazwę jednej z francuskich prowincji, albo też przykład często stosowanej przez Nostradamusa gry słów - używania przez niego niezrozumiałych na pozór wyrazów, stanowiących częściowe lub pełne anagramy wyrażeń, których znaczenie, z różnych powodów, chciał ukryć. W tym przypadku pod słowem „Angolmois" kryć się może niepełny anagram starofrancuskiego słowa „Mongolois" — Mongołowie. Największym, jak dotąd, władcą Mongołów był Czyngis-chan, który okrył się ponurą sławą okrutnego zdobywcy. W rezultacie dokonywanych przez niego podbojów miliony ludzi straciło życie. Niewykluczone zatem, że posługując się wyrażeniem „król Angolmois" Nostradamus miał na myśli Czyngis-chana.
Nie wydaje się jednak, aby Nostradamus rzeczywiście przepowiedział, że tajemniczy „Król Grozy" wskrzesi mongolskiego władcę w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mówiąc o „zmartwychwstaniu" króla Mongołów, chciał raczej powiedzieć, że „Król Grozy" sam stanie się nowym Czyngis-chanem, w tym sensie, iż podobnie jak ów władca przyczyni się do śmierci milionów ludzkich istnień.

...

Do tego można dodać jeszcze taki artykuł z onet.pl :


"To jest jak najazd Mongołów przeniesiony w XXI wiek"

"To jest jak najazd Mongołów przeniesiony w XXI wiek" - tak prezydent Gruzji, 40-letni Micheil Saakaszwili mówi o rosyjskiej interwencji wojskowej i pomocy otrzymywanej od USA i Izraela.
- Na początku lata mieliśmy informacje, iż chcą wysłać do Abchazji 200 czołgów oraz że wzięli pod obserwację wszystkich Gruzinów na Północnym Kaukazie. Potem, w pierwszych dniach sierpnia, południowoosetyjscy separatyści zaczęli ostrzeliwać nasze oddziały pokojowe, zabili dwóch ludzi, a sześciu ranili. Pomimo to wydałem rozkaz, by nie odpowiadać ogniem. Później, 7 sierpnia, dowiedzieliśmy się, że 150 rosyjskich czołgów z Północnej Osetii zmierza w kierunku granicy z Południową Osetią. Jechały prosto na kontrolowane przez nas gruzińskie wioski. Tuż za nimi leży południowoosetyjska stolica Cchinwali. Stamtąd mogliby wjechać w każdym dowolnym kierunku do Gruzji - taką wersję początków konfliktu rosyjsko-gruzińskiego podał w rozmowie z "Der Spiegel" prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Saakaszwili pytany przez Uwe Klussmanna o możliwości zapobieżenia grabieżom, do jakich ma dochodzić na terenach zajętych przez żołnierzy rosyjskich porównuje działania Rosjan do najazdu Mongołów: - Takie rzeczy [grabieże - przy. red.] Rosjanie pozostawiają głównie południowym Osetyjczykom lub Kozakom, a niekiedy też sami w tym uczestniczą. Z budynków urzędów w zachodniej Gruzji wynieśli nie tylko komputery, poodkręcali nawet sedesy. To jest jak najazd Mongołów przeniesiony w XXI wiek. W moim łóżku w mojej rezydencji w Zugdidi śpią teraz rosyjscy żołnierze - mówi prezydent Gruzji.

Saakaszwili w rozmowie z "Der Spiegel" mów także, że jego zdaniem Putin zamierza obalić prezydenta Gruzji. Według gruzińskiego przywódcy Rosja chce złamać Gruzję gospodarczo. Saakaszwili podkreśla jednak: - Rosja znów stała się silna i chce odebrać to, co jak uważa, jej się należy. Ale my będziemy walczyć do końca, aż ostatni rosyjski żołnierz opuści gruzińską ziemię. Nigdy nie skapitulujemy.

...

Nie wiem czy trzeba o bardziej jaśniejszy przekaz..

1999r - Borys Jelcyn zrzekł się urzędu Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jego obowiązki przejął Władimir Putin. (Król grozy)
08.08.2008 - dzień rozpoczęcia igrzysk - osoba powiązana z królem grozy ( Dmitrij Miedwiediew ) rozpoczyna działania wojenne w stylu mongolskim i jego aspiracje wydają się nie słabnąć. Gwałty, morderstwa, grabieże to porządek dzienny w czasie działań w Gruzji.

pozdrawiam
  • 0



#152

Szamanista.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i kamyczek do ogórdka jeszcze....

w dniu dzisiejszym w Gruzji powszechnie nazywa się Rosjan Tataromongołami........
  • 0

#153

neo87.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wrócę do Pana Nostradamusa i do jego centurii w której odnosi się do konkretnej daty: "Rok wielkiego siódmego numeru obrócony..." W związku z jutrzejszą rocznica, skojarzyłem sobie, że przeciez w przyszłym roku jest równe 70 lat od wybuchu II wojny. Może więc chodzi o tą 7...co o tym myślicie?
  • 0

#154

roberto5455.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ale igrzyska beda za 4 lata. nie za rok.
  • 0

#155

DaMiAn85osg.
  • Postów: 203
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Moze to nie chodzi wcale o Igrzyska, a co sie stanie w czasie tych Igrzysk...chodzi oczywiscie o wojne Rosja Gruzja. Przeciez rozpoczela sie ona w tym samym dniu w ktorym rozpoczely sie igrzyska.
  • 0

#156

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kazdy moze przywiazac do tej "przepowiedni" swoj scenariusz i kazdy bedzie zarowno prawdziwy jak i falszywy...
  • 0

#157

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kazdy moze przywiazac do tej "przepowiedni" swoj scenariusz i kazdy bedzie zarowno prawdziwy jak i falszywy...


Witam.. zgadza się, każdy może po swojemu interpretować.. ja uważam, że centurie o królu grozy i igrzyskach wypełnły się, a następne centurie wskazują już na konflikt USA-Rosja i jakiś incydent z łodzią podwodną na morzu...
pzdr
  • 0



#158

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to juz bardziej konkretne przewidywania, a nie "krwawe igrzyska" nikt nie wpadl by na konflikt w gruzji....
konflikt usa-rosja iedys napewno nastapi wiec jak przewidywac to to najlepiej podac przyblizona date, a z lodzia podwodna to sie jeszcze okaze ^^
  • 0

#159

Mattiex.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

emm coś nie kojarze ale co ma następnie tutaj rok 1999 ?? Czy rosja coswtedy zrobiła bo jeżeli tak to by poszukaniu na google coś pisało a tu nic.
  • 0

#160

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moze to nie chodzi wcale o Igrzyska, a co sie stanie w czasie tych Igrzysk...chodzi oczywiscie o wojne Rosja Gruzja.


chodzi o nową zimną wojnę ! to tez są takie igrzyska
  • 0



#161

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Myślę, iż nie postępujemy dobrze, bazując na polskim tłumaczeniu przepowiedni. Zdaje mi się, że podobnie jak każde inne, czy to angielskie, niemieckie, czy choćby japońskie, musi ono ulec jakiejś interpretacji, zwłaszcza, aby środki stylistyczne pozostały podobne oryginałowi etc., a ona może już znacząco róznić się od treści, jakie przekazać chciał nam mistrz Michał. Sądzę, że najbardziej wartościowa byłaby praca z oryginałem Centurii. To jest Centuria V, ustęp 18, tak? Na ang. Wikisource wpisałem był "hecatomb" w wyszukiwarkę na tekście przepowiedni i przeszedłem następnie na francuską wersję językową, więc oryginał chyba. Ma więc to być chyba:

"De deuil mourra l'infelix profligé,

Celebrera son vitrix l'hecatombe:

Pristine loy, franc edit redigé,

Le mur et Prince au septiesme jour tombe."

Gdzie mamy tu słowo "igrzyska"? Może ktoś, kto zna franc. podać własną interpretację, synonimy i znaczenia poszczególnych słów, itp.? Czy w takim wypadku nie zbliżylibyśmy się do Prawdy ani o krok?
Nie wierzę w prawdziwość przepowiedni Nostradamusa, w wizjonerskie zdolności tego pana, lecz jego literacka wizja upadku człowieka jest na tyle przejmująca i fascynująca, iż warto się z nią zapoznać. Trudno chyba zrozumieć przekaz, nie bazując na oryginalnych wyrażeniach, które autor Centurii "czuł", mając wizję, obojętnie czy pochodzące z przyszłości, czy jedynie jego wyobraźni. Bo przecież można cenić literacki kunszt N., tak jak cenimy Mickiewicza, Kochanowskiego, itd.
A więc, jeśli to oryginał, może ktoś przetłumaczyć i wskazać najważniejsze zwroty, najczęściej interpretowane przez użytkowników tego forum etc.?
P.S.
Nie przeglądałem ostatnio wszystkich stron tego tematu, więc jeśli oryginał był już gdzieś wcześniej, to przepraszam za kłopot. Chciałem tylko zwrócić uwagę na niewłaściwość interpretowania tego rodzaju tekstów, pisanych na dodatek "zielonym językiem" w tłumaczeniach, które nie muszą być idealne, zgodne z wolą, zamysłem twórcy oryginału.
  • 0

#162

neo87.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

emm coś nie kojarze ale co ma następnie tutaj rok 1999 ?? Czy rosja coswtedy zrobiła bo jeżeli tak to by poszukaniu na google coś pisało a tu nic.



Już przecież była mowa o centurii, która mówiła o nadejściu 'króla grozy' w roku 1999. W czyjejś interpretacji pojawiło się nawiązanie do pana Putina, który właśnie w roku 1999, objął po Jelcynie stanowisko prezydenta Federacji Rosyjskiej.
  • 0

#163

Biermacht.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może ta przepowiednia ma jakiś związek z agresją Rosji na Gruzję? Bo miała ona miejsce akurat podczas igrzysk. Jeżeli ten wątek się już pojawił, to przepraszam, nie doczytałem uważnie 11 stron tematu.
  • 0

#164

Harvey.
  • Postów: 77
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś już na to wpadł.
  • 0

#165

Dvarhk Oldrin.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co myślicie o tym:

- rok 2014 => suma cyfr daje 7
- blisko Wielkiego tysiąclecia
- Kilka stadionów w Rosji ( w tym ten w Charkowie) zostało wybudowanych na zrównanych ziemią dawnych cmentarzach ( Zmarli opuścili swe groby)

Z czymś Wam się to kojarzy?

Może wcale nie chodziło o 2008 a o 2014 rok?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych