Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadek forum, czy zmiana charakteru forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
187 odpowiedzi w tym temacie

#121

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie będę się cenzurował ani nie zamierzam ukrywać swoich sympatii czy antypatii politycznych,

 

Przykro mi, ale będziesz musiał, jeśli chcesz wypowiadać się na tym forum.

 

Dziwi mnie tylko to, że piszę to nie świeżemu użytkownikowi, ale właśnie Tobie.

 

Nie będę także tolerować jakichkolwiek prób obrażania moderatorów. Tak tylko zaznaczam, żeby nie było niepotrzebnych pretensji na przyszłość.





#122

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz co, szczerze Ci powiem że mam w końcówce kręgosłupa co zowie się pupa, czy mnie zbanujesz czy nie. Tylko taka prośba - w razie bana fajnie byłoby, gdybyś mnie o tym łaskawie poinformowała, a przede wszystkim - usunęła button Radia Paranormalium ze strony głównej.

 

A samo forum już dawno zatraciło swój paranormalny charakter i właściwie paranormalna to już jest tutaj tylko nazwa oraz NIEKTÓRE pojawiające się tematy. Nawet na stronie głównej próżno szukać jakichś treści, które można byłoby przyporządkować do tematyki paranormalnej, a jeśli nawet takie są, to "spadły" hen daleko na dół. Forum zaś, z paranormalnego, na przestrzeni lat przeistoczyło się w paranormalno-popularnonaukowo-historyczno-polityczno-offtopowo-jakiegośtam pudelka o wszystkim i o niczym. Jeśli już pojawi się jakiś stricte "paranormalny" temat - najczęściej że ktoś widział UFO, ducha, czegoś doświadczył w LD czy OOBE, itd. - to rychło jest "dołowany" przez racjonalistów-sadystów, a autorowi tematu daje się do zrozumienia, że się pomylił, ma braki w wiedzy albo żyje w świecie urojeń.

 

Nie chodzi mi o to, żeby koniecznie każdemu przytakiwać jak te śmieszne pieski-maskotki z kiwającymi główkami i potwierdzać "taaak niewątpliwie to było zjawisko paranormalne, którego nauka nie potrafi wyjaśnić". Chodzi mi o to, że najprostsze wyjaśnienia - z lubością tutaj serwowane szczególnie przez moderatorów - nie są jedynymi i nie zawsze działają. Szczególnie że nawet naukowcy (w szczególności ci zajmujący się zagadnieniami związanymi ze świadomością) dopuszczają też wyjaśnienia, które ktoś mógłby nazwać "paranormalnymi".





#123

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To sobie załóż takie forum i tam siedź bo nikomu poza Tobą nic tu nie przeszkadza odnośnie tego jak forum funkcjonuje.

A z tym swoim radiem to nie strasz bo nikt go i tak nie słucha, więc nikomu łaski nie robisz

Ja może wczoraj miałem jakiś problem ale go wyjasnilismy na bieżąco i jest git, ale jak ktoś mi atakuje forum to nie ma co się kłócić o pierdoły tylko bronić swoich

Użytkownik #FreeBlancik edytował ten post 03.05.2019 - 20:03




#124

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Jeśli już pojawi się jakiś stricte "paranormalny" temat - najczęściej że ktoś widział UFO, ducha, czegoś doświadczył w LD czy OOBE, itd. - to rychło jest "dołowany" przez racjonalistów-sadystów, a autorowi tematu daje się do zrozumienia, że się pomylił, ma braki w wiedzy albo żyje w świecie urojeń."

Podaj przykłady takich tematów

Poza tym jeśli ktoś jest pewny (lub prawie pewny) że był świadkiem lub doświadczył paranormalnego zjawiska na sobie to nie poddaje się tak łatwo



#125

PomiotSzatana.
  • Postów: 21
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, przeniosło się na grupy na fejsiku, gdzie panuje totalna wolna amerykanka

Lepsze to niż totalitaryzm ;)
Zresztą, każdy jest tam mniej anonimowy - imię i nazwisko. Inaczej się w związku z tym każdy zachowuje. Faktem jest jednak, że na tych popularnych grupkach nie dasz rady wyjaśnić ludziom, że to nie duch na zdjęciu, a zwykły dym z garnka stojącego na gazie. Oni chcą w to wierzyć i nie w waszym interesie jest ich na siłę przekonywać. Tematyka paranormalna to nie tylko eksperymenty i badania - to też odskocznia od rzeczywistości. Są ludzie, którzy wierzą w magię, w reinkarnację, w boga, szatana czy UFO. Niektórzy są po prostu nadgorliwi, próbując na siłę przekonać do swoich racji. Jakaś mania wyższości według mnie.

#126

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chodzi mi o to, żeby koniecznie każdemu przytakiwać jak te śmieszne pieski-maskotki z kiwającymi główkami i potwierdzać "taaak niewątpliwie to było zjawisko paranormalne, którego nauka nie potrafi wyjaśnić". Chodzi mi o to, że najprostsze wyjaśnienia - z lubością tutaj serwowane szczególnie przez moderatorów - nie są jedynymi i nie zawsze działają. Szczególnie że nawet naukowcy (w szczególności ci zajmujący się zagadnieniami związanymi ze świadomością) dopuszczają też wyjaśnienia, które ktoś mógłby nazwać "paranormalnymi".

Nam też o to nie chodzi, raczej o to, że zjawisko "stukania pod podłogą" może być uwarunkowane czymś innym niż się wydaje i nasze podejrzenie będzie ciągle podejrzeniem, póki ktoś pod tą podłogę nie zajrzy. Samo domniemanie udziału duchów na takim etapie nie powinno mieć miejsca.

Powiedz więc, dlaczego nie zakładać udziału osób trzecich albo zjawisk naturalnych? Czy stwierdzenie zakładającego temat, że "on jest pewien, że to zmarła babcia" mamy traktować jako pewnik? Czy może jednak poczekać na zrywanie podłogi?

 

Z jego punktu widzenia, to zjawisko można nazwać paranormalnym, z punktu widzenia forumowicza Wszystko, już nie (pomijam, czy jest modem, czy nie), a reszta będzie się domagać dowodów. Wyrażanie swojej opinii na dany temat ma warunkować nazwa forum? Popatrz, jak po latach wyglądają niektóre tematy, w których znaleziono wyjaśnienie zjawisk czy spraw, a które posiadały cząstkę paranormalności. 

Ot, choćby wyprawa Diatlowa. Nie sądziłem, że po latach ktoś ten temat będzie wyjaśniał, a doczekałem się całkiem logicznego, podpartego technicznie wyjaśnienia.

 

Forum nie działa z taką werwą jak kiedyś, ale to spowodowane jest ograniczoną ilością zagadnień, których w latach założenia forum było tysiące, a teraz ukazują się bardzo rzadko i nie są tak fascynujące jak kiedyś.

Weź to pod rozwagę, bo same pretensje w niczym nie zmieniają sytuacji.





#127

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz co, szczerze Ci powiem że mam w końcówce kręgosłupa co zowie się pupa, czy mnie zbanujesz czy nie.


Widzisz, a jednak można napisać to i owo bez uciekania się do niekulturalnego słownictwa. I do tego się właśnie wszystko sprowadza.

Co do banowania -- jak pewnie pamiętasz, nie zwykłam banować za odmienne poglądy. Najwyżej więc czeka na Ciebie parę warnów i może urlopów, ale przy odrobinie szczęścia obejdzie się bez nich. Wszystko w Twoich rękach (palcach ściślej rzecz biorąc) :)
 

A samo forum już dawno zatraciło swój paranormalny charakter i właściwie paranormalna to już jest tutaj tylko nazwa oraz NIEKTÓRE pojawiające się tematy.


Bo praktycznie wszystkie zagadnienia związane z tematyką paranormalną już są na forum omówione, niektóre nawet bardzo dokładnie. Z pustego i Salomon nie naleje. Zresztą kurczowe trzymanie się zjawisk paranormalnych sensu stricto też niekoniecznie musi wyjść na zdrowie. Nie chcę się niepotrzebnie wyzłośliwiać, ale poziom aktywności na forum paranormalium jakoś na kolana nie rzuca. 215 użytkowników w ciągu ostatnich 24 godzin, przy czym gdy piszę te słowa, na VRP obecnie jest 505 użytkowników w ciągu 10 ostatnich minut. Argument więc chyba jednak nie do końca trafiony był.
 

Nie chodzi mi o to, żeby koniecznie każdemu przytakiwać jak te śmieszne pieski-maskotki z kiwającymi główkami i potwierdzać "taaak niewątpliwie to było zjawisko paranormalne, którego nauka nie potrafi wyjaśnić". Chodzi mi o to, że najprostsze wyjaśnienia - z lubością tutaj serwowane szczególnie przez moderatorów - nie są jedynymi i nie zawsze działają. Szczególnie że nawet naukowcy (w szczególności ci zajmujący się zagadnieniami związanymi ze świadomością) dopuszczają też wyjaśnienia, które ktoś mógłby nazwać "paranormalnymi".


Nie widzę powodu, by bronić komukolwiek wyrażania swojej opinii. Jeśli ktoś się nie zgadza z prezentowanymi wyjaśnieniami, zawsze może przedstawić swoje racje. Wystarczy zrobić to w sposób charakteryzujący cywilizowanych ludzi.



#128

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie j/w
Skoro to forum zatraca swój charakter i takie tam to czemu jednak tutaj więcej ludzi pisze i jest aktywnych niż na tamtym mega super paranormalnym gdzie jesteś adminem? Dziwne co nie. Ludzie powinni przybywać tłumami głodni paranormalnych doznań a jakoś tego nie widać.
A może po prostu tutaj wolisz podjudzać użytkowników i siać ferment. Łatwiej jest w czyimś mieszkaniu robić przemeblowanie niż u siebie na swoim podwórku.



#129

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się ze Wszystko A nawet powiem więcej. Ja cie już dawno koleżko rozpracowałem. Masz żale do vrp bo twoje pseudo prawilne paranormalne forum wcale nie ma sie tak dobrze i boli cie że tutaj i tak jest więcej userów i każdy woli vrp od Twojego oswieconego portalu więc twoje misterne plany zasłania tu fermentu raczej są na marnej pozycji bo chyba każdy ma oczy i widzi jaki śmiejesz ferment. A tych co sieją ferment...no cóż jest taki jeden cytat ś.p. Tomasza Chady który idealnie oddaje stosunek do tego typu osobników. Bez pozdrówek, siedź sobie sam ze swoim jadem i frustracja na swoim wspanialym forum gdzie żyjesz w swojej iluzji A tutaj hamuj z tą kulawą gadką bo każdy wie co ma robic



#130

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mimo krytyki jakoś na tym forum są sceptycy i zwolennicy. Żyją obok siebie, choć się gryzą. Czyli da się. Jeśli ktoś potrafi rozmawiać kulturalnie i nie musi okazywać braku szacunku wobec ludzi mających inne opinie, raczej nie narzeka na stronniczość, cenzurę, ani na nic podobnego. Po prostu jest i prowadzi dyskusje. Niczyja wina w tym, że większość tematów przegadano tysiące razy i że odpowiedziano już w nich na wszystkie teorie oraz argumenty. Nie ma prawie nic do dodania w kwestii 9/11 albo Strefy 51 i tyle. Raczej nie można też liczyć na poklask udostępniając fejki obalone 10 lat temu albo oświecając nas starymi filmikami z żółtymi napisami.



#131 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Tutaj jest zwyczajna dyktatura i ogłupianie użytkowników. Karmienie ich antymagicznymi bzdurami i propagandą by nie działały, gdyby oligarchia forum nie dbała o to, żeby na forum coś się działo. Uprzywilejowane osoby pilnują, żeby nie było tu nudy, a osoby mniej przychylne dostają minusami i ostrzeżeniami w twarz.

 

Ktoś wierzy w zjawiska paranormalne -> Jest terroryzowany przez sceptyków.

Ktoś wierzy w zjawiska paranormalne -> Jest szanowany przez oligarchię.

Komuś to nie odpowiada -> Oligarchia przyczepi się za byle co, żeby pokazać swoją wyższość.

 

Aktywni forumowicze dużo rozmawiają na temat nauki, przez co ludzie wierzą, że to co tamci piszą, to czysta nauka, a nie propaganda.



#132

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weszłam z Ciekawości na stronę radia w temat o orbsach i widzę taki oto komentarz.

 

xxop3434 (2018-07-04 16:47:33) #38525 | RAPORT

moim zdaniem nie wygląda to naturalnie i to w dodatku w pokoju morze to jest kogoś oko przypatrz się uważnie lub odbicie rzarówki

Widać pracę moderatorów, nie ma co, że nawet nie chce się im błędów ortograficznych użytkowników poprawiać. Nawet po cichu bez upominania. 

 

Skończ Ivellios narzekać bo Twoje dwulicowe zamiary wyszły na światło dziennie. Udając tutaj narzekacza nie przyliżesz się do naszych użytkowników i ich nam nie podbierzesz. Chociaż pomysł nie był taki zły lecz nasi użytkownicy już dawno Cię rozpracowali.

 

 

Tutaj jest zwyczajna dyktatura i ogłupianie użytkowników. .

To po co tu siedzisz? Idź za Ivelliosem gdzie poziom wypowiedzi jest równy zerówce. Przykład podałam wyżej. Jesteś typem zwykłego narzekacza, a Twoje wypowiedzi są płytkie dlatego użytkownicy Cię minusują. Nie ma dymu bez ognia - sam jesteś sobie winny.

 

Zgadzam się ze Wszystko A nawet powiem więcej. Ja cie już dawno koleżko rozpracowałem. Masz żale do vrp bo twoje pseudo prawilne paranormalne forum wcale nie ma sie tak dobrze i boli cie że tutaj i tak jest więcej userów i każdy woli vrp od Twojego oswieconego portalu więc twoje misterne plany zasłania tu fermentu raczej są na marnej pozycji bo chyba każdy ma oczy i widzi jaki śmiejesz ferment.

Strzał w dziesiątkę, lepiej bym tego nie ujęła.

 

Głównie chodzi o to co napisała D.K.

 

Bo praktycznie wszystkie zagadnienia związane z tematyką paranormalną już są na forum omówione, niektóre nawet bardzo dokładnie. Z pustego i Salomon nie naleje. Zresztą kurczowe trzymanie się zjawisk paranormalnych sensu stricto też niekoniecznie musi wyjść na zdrowie.

 

Podwyższę czcionkę żeby co niektórzy widzieli dobrze. A teraz kopiuj, wklej, zapamiętaj i nie narzekaj!.

 

Do wszystkich stękających. Masz żal, że jest tu za mało paranormalnych artykułów? Znajdź jakiś w necie nowy i go wklej tu, źle? Napisz swój, ale najlepiej się stęka siedząc przed kompem nie robiąc nic.





#133

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj jest zwyczajna dyktatura i ogłupianie użytkowników.

Widząc takie posty aż się ciśnie... kilka ciepłych słów. Tylko czy Jaśnie Uciśniony potrafi pokazać paluszkiem, gdzie został ogłupiony czy zdyktaturyzowany? Zapewne nie, a wypowiada się w imieniu innych, których uważa za ogłupionych i zdyktaturyzowanych.

Podobnego zdania jest każdy, komu nie odpowiadają poglądy innych, a jego próg tolerancji na inne zdanie niż własne wynosi zero. Żadna nowość. Czekam, aż zaczniesz wzorem jednego z naszych flagowych zwolenników wyzywać wszystkich od agentów, debili, żydów i masochistów.

Nie potrafisz znaleźć i zaprezentować dowodów na teorię, czy zagadnienie o którym dyskutujesz, odradzam dyskusję, bo każde twierdzenie trzeba jakoś udowodnić.

 

P.S. Zapomniałeś dopisać:

- Ktoś nie wierzy w zjawiska paranormalne, teorie konspiracyjne -> jest nazywany ślepym głupkiem, żydem, agentem, płatnym agentem, jest terroryzowany przez zwolenników.





#134

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym tylko dodać, że zwykle to ci sceptyczni są najbardziej aktywni. Gdybym Ja, Wszystko i Nick przestali się udzielać, to by się tu pojawiał jeden nowy post na tydzień. Użytkownicy od dziwnych zdjęć i stukania pod podłogą piszą dwa-trzy posty i znikają.





#135 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Tutaj jest zwyczajna dyktatura i ogłupianie użytkowników. .

To po co tu siedzisz? Idź za Ivelliosem gdzie poziom wypowiedzi jest równy zerówce. Przykład podałam wyżej. Jesteś typem zwykłego narzekacza, a Twoje wypowiedzi są płytkie dlatego użytkownicy Cię minusują. Nie ma dymu bez ognia - sam jesteś sobie winny.

 

Ponieważ jest tutaj aktywność. Tam jest wyższy niż tutaj, jednak nie ma zbytnio aktywności. Płytki może być poziom tego forum, lub sceptyków, ja staram się pisać wszystko zgodnie z prawdą : P

 

 

 

Tutaj jest zwyczajna dyktatura i ogłupianie użytkowników.

Widząc takie posty aż się ciśnie... kilka ciepłych słów. Tylko czy Jaśnie Uciśniony potrafi pokazać paluszkiem, gdzie został ogłupiony czy zdyktaturyzowany? Zapewne nie, a wypowiada się w imieniu innych, których uważa za ogłupionych i zdyktaturyzowanych.

Podobnego zdania jest każdy, komu nie odpowiadają poglądy innych, a jego próg tolerancji na inne zdanie niż własne wynosi zero. Żadna nowość. Czekam, aż zaczniesz wzorem jednego z naszych flagowych zwolenników wyzywać wszystkich od agentów, debili, żydów i masochistów.

Nie potrafisz znaleźć i zaprezentować dowodów na teorię, czy zagadnienie o którym dyskutujesz, odradzam dyskusję, bo każde twierdzenie trzeba jakoś udowodnić.

 

P.S. Zapomniałeś dopisać:

- Ktoś nie wierzy w zjawiska paranormalne, teorie konspiracyjne -> jest nazywany ślepym głupkiem, żydem, agentem, płatnym agentem, jest terroryzowany przez zwolenników.

 

Kiedyś napisałem, że w nocy dziwne rzeczy się w mojej okolicy działy. Zostałem potraktowany jak kłamca i mało bym nie dostał ostrzeżenia, za niechęć do dyskusji na tamtym poziomie. Napisałem o zapalaniu żarówki - rezultat ten sam. Od żydów nie można wyzwać nikogo z Was, ponieważ żydami jesteście, ale skoro traktujecie to jako obrazę, to widać macie zaburzenia osobowości i wypieracie się swojego pochodzenia.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych