Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upadek forum, czy zmiana charakteru forum?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
187 odpowiedzi w tym temacie

#106

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak swoją drogą, to zauważyłem, że zainteresowanie tematyką paranormalną nie zmalało, lecz przeniosło się na grupki na FB.

Tak, przeniosło się na grupy na fejsiku, gdzie panuje totalna wolna amerykanka, multum postów typu "czy widźiće cuś na tym zdjeńću . ? bo tam hyba jez jakiź dóh . !", a jak zapodasz jakieś racjonalne wyjaśnienie typu pareidolia, słońce poboczne itd. to albo Cię totalnie oleją albo zjadą jak psa. Pieprzony fejsik lewaka Zuckerberga, na którym wszyscy są i wszystko jest i wszystko mozna sobie pozakładać dwoma kliknięciami... blablabla. Jedna wielka mieszanina [wulg] z szambem.

 

Złe zarządzanie to tylko jeden z czynników, które przyczyniły się do upadku nie tylko tego forum. Po prostu lewoskrętny intelektualnie ryży baran z cukierkowej góry sprytnie zagarnął spory kawał Internetu i de facto go zepsuł. Chciałbym, żeby wróciły czasy jak np. 2009 rok, gdy Internet nie był tak mocno scentralizowany (w sensie obecnie miliardy ludzi używają serwisów z jednego prywatnego portfolio) i gdzie większość internetowego życia toczyła się nie na czyjejś zasmolonej społecznościówce, a na forach tematycznych.

 

Proszę stronić od wulgarnego słownictwa albowiem nie jest tu ono tolerowane. Proszę również zachować dla siebie polityczne poglądy.

TheToxic

 

Nie będę się cenzurował ani nie zamierzam ukrywać swoich sympatii czy antypatii politycznych, tylko dlatego,że jakiś pożalsięboże moderatorzyna jest na tym punkcie przewrażliwiony. Lepiej byście ogarnęli stronę główną i wpisy na facebookowym fanpejdżu, gdzie coraz mniej jest tematyki paranormalnej, a coraz bardziej dominuje pudelkowo-focusowe tematyczne fyrdzium dyrdzium...

 

11.6 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji w sytuacji naruszenia niniejszego Regulaminu.

7.11 Zabronione są jakiekolwiek zmiany w przypisach moderatorów zamieszczanych w Postach na Forum. Punkt ten nie obejmuje sygnatury.

ostrzezenie.gif

 

TheToxic

 

W takim razie wskaż mi proszę, co w Twoim dopisku zmieniłem. Proszę bardzo, pokaż! Bo jedyne, co zrobiłem, to DOPISAŁEM kilka słów od siebie POD Twoim dopiskiem, w samym dopisku nic nie zmieniając. Zresztą to samo robię teraz - DOPISUJĘ kilka słów od siebie BEZ EDYTOWANIA uwag moderatora.

 

11.6 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji w sytuacji naruszenia niniejszego Regulaminu.

 

Dyskusja czy monolog lub jak to ładnie piszesz dopisanie paru zdań jest również zabronione. Wszak dostałeś ostrzeżenie za "Komentowanie i podważanie decyzji moderatora". Sam znasz regulamin bardzo dobrze, tyle, że nie ma już czasów Eurego i nie jesteś już moderatorem więc Twoje wybryki są nie na miejscu. Popisywać się proszę na swojej stronie, tutaj ja oraz moi koledzy pilnujemy porządku więc każde złamanie regulaminu będzie nagradzane.  

 

ostrzezenie.gif

blokada3.gif

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 03.05.2019 - 20:50




#107

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na dużych grupach portali społecznościowych takich jak Facebook, stosunkowo łatwo jest unikać tematu po napisaniu głupoty albo w nadziei na to, że nie natkniemy się już na drugą osobę. Pisze się bez pomyślunku, otrzymuje się potem dziesięć negatywnych komentarzy i albo podsumowuje się je chamską inwektywą, albo zwija się ogon pod siebie i szuka się nowego tematu, gdzie z dużym prawdopodobieństwem ci ,,krytykanci'' nas tak szybko nie znajdą i nie wywleką do odpowiedzi na zadane przez nich wcześniej pytania. 

 

Dlatego też właśnie łatwiej na forach takich jak to o sceptyków, niż zwolenników teorii spiskowych i osób wierzących w zjawiska paranormalne. Na forum choćby dwie osoby mogą całymi miesiącami prowadzić w jednym temacie wymianę zdań, inni to stale czytają i dodają coś od siebie. Na FB każdy temat jest zakopany po paru dniach, w międzyczasie pojawiają się w końcu setki innych postów. Nim dyskusja się rozkręci i ktoś kogoś poprosi o dowody, wątek jest już pod stosem innych newsów. Zwolennikom łatwiej jest napisać coś od siebie i uciec w inny kąt, gdy tymczasem na forum ,,sceptyk'' może ich prześladować na każdym kroku, domagać się odpowiedzi, ustosunkowania się do źródła itp.

 

Tutaj w każdej chwili można się też szybko cofnąć do każdego tematu, do każdej dyskusji, prześledzić jej przebieg, udowodnić komuś manipulacje, hipokryzję i co tylko może tam wyniknąć. Na FB szukanie treści sprzed miesiąca dla użytkowników dużych grup to już katorga.

 

Podsumowując: forum to miejsce, które nadal służy wymianie opinii i dyskusji z prawdziwego zdarzenia. Zwłaszcza, że dziś fora prezentują (mimo końca swej złotej ery) o wiele wyższy poziom merytoryczny, niż taki jaki pamiętam sprzed np. dziesięciu lat. Gromadzą głównie zapaleńców, fascynatów, ekspertów, ludzi, którzy zjedli sobie zęby na dyskusjach tematycznych. Wymagają od użytkowników pewnego poziomu, regulamin jest zazwyczaj przestrzegany bezwzględnie i moderacji nic nie umyka. Tymczasem grupy na FB to często hulaj dusza, wątki, które można rozgrzebać i do których się już nie wraca, a dyskusja to często wymiana paru postów skróconych w swej formie do typowego tweeta. Nie trzeba prezentować żadnego poziomu, wiedzy, niczego udowadniać, bo można po prostu coś arbitralnie stwierdzić, obrazić osoby, które myślą inaczej i wyłączyć stronę z zadowoleniem wypisanym na twarzy, nie ponosząc z tego tytułu choćby takiej konsekwencji jak utrata reputacji, bo większość osób nie pamięta z kim przez chwilę rozmawiała. Na forum ponosi się odpowiedzialność za to co się pisze i dlatego jest ono medium mniejszym oraz mniej popularnym, ale merytorycznie sto razy lepszym. 





#108

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli modzi raz są fajni a potem jak wiatr zawieje w inną stronę to admini i modzi już są be.
Chyba się nie dowiem co to za inwigilacja jest-no trudno się mówi.

Niekiedy sobie wchodzę poczytać co piszą na fejsbuku albo salonie24 na tematy które są akurat gorąco dyskutowane czyli smoleńsk, szczepienia, GMO itp. Rzadko się włączam w te gadki bo ich poziom jest przeważnie mocno żenujący. Widać to zwłaszcza w temacie smoleńska gdzie jak ktoś napisze coś nie po myśli zwolenników teorii zamachu to momentalnie zbiera się grupa która jedzie po nim
od ruskich troli, bolszewików, piesków Putina, lewaków. Padają jeszcze mocniejsze wyzwiska ale nie będę ich tutaj przytaczał. Podobnie jest na portalu Republiki, Twitterze. Takie coś przyciąga widownię, tłum lubi dołączyć i dowalic do pieca ile wlezie.


I tak jak napisano wyżej. Na fejsie panuje ignorancja, brak odpowiedzialności za słowa. Poza tym to nie jest tajemnica że niektórzy specjalnie piszą agresywne komentarze dla pieniędzy.

Chyba nie chcemy żeby to forum równiez stoczyło się do takiego poziomu.



#109

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak ci lepiej to se tak myśl Wszystko ale prawda jest taka ze możecie se usunąć regulamin bo zaleznie od sytuacji bądź jak wiatr zawieje wy sobie ustalacie co jest be więc na co ten regulamin. Jeszcze chcecie by was za to chwalić, śmiechu warte. Co kuźwa jak spropsowalem Toxic ze nie olewa userów na pw to jakoś to przeczy temu co wczoraj napisałem? Nie róbcie sobie jaj, bo mi same epitety się cisną na klawiaturę A jakie to sobie odpowiedzcie, myślę że to nie będzie trudne

W ogóle to wkurzyłes mnie bo ostatnio dostałem bana za Ciebie, bo ci tylko odpowiedziałem na twój obraźliwy post i nie użyłem żadnych obelg A żeście mnie i tak zbanowali i jakieś pseudo groźne tekssciki mi pod postami zostawiacie tak się nie robi łapiesz

Użytkownik #FreeBlancik edytował ten post 02.05.2019 - 11:34




#110

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

^ Wiadomo zawsze obrywają niewinni a dobre chłopaki muszą patrzeć na świat zza krat. A regulamin nie jest tego rodzaju, że my modzi musimy się go trzymać sztywno i zawsze stosować każdy punkt. Można czasem uznać, że ktoś złamał regulamin, ale odstąpić od wymierzenia kary.

Jednak przejdźmy do konkretów

Jak mówisz o tym temacie
http://www.paranorma...e-2#entry718641

To napisałem Ci jedynie że "Dziwne, że ten Lama odurza cie narkotykami, żeby łatwiej mu poszło. Nie wiadomo jakie są jego prawdziwe zamiary."

Nie napisałem o jakie zamiary chodzi. Czasem odurza się ludzi żeby ich okraść a nie wykorzystać.
Ty mi na to wyskoczyłes z tekstem że ktoś mi się kiedyś do dziury odbierał i że jestem chory, powinienem się leczyć i takie tam.

Więc to tobie przyszły na myśl takie rzeczy zboczone.



#111

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra koniec tych żałosnych pretensji. 

 

#FreeBlancik wchodzisz w temat "Upadek forum" ale tak naprawdę to masz problem nie do samego forum tylko głównie chodzi Ci o to, iż za swoje płytkie wypowiedzi z tego tematu dostałeś warna. Tak, dostałeś dlaczego? Ano dlatego, że obraza również jest tutaj zabroniona. To, że nie wypowiadasz się wulgarnie nie chroni Cię przez resztą regulaminu, obrazić można na wiele sposobów. W Twojej chamskiej oraz płytkiej wypowiedzi było widać iż wręcz atakujesz Wszystko. Nigdy nie była tu tolerowana obraza i nie będzie, a to że stałego bananowca boli że moderator wysłał go na urlop, a sam administrator obiecał że jeśli sytuacja się powtórzy to z automatu idzie na urlop na 180 dni, cóż... sam sobie jesteś winny. Gdybyś potrafił zachować się w internetach nie byłoby później płaczu i lamentu, że forum jest złe, a moderatorzy jeszcze gorsi. Moderatorzy są tacy jacy być powinni czy się to komuś podoba czy nie. Pamiętaj, że działamy tylko i wyłącznie na zlecenie administratora.

 

Wracając do głównego tematu, problem jest stricte osobisty więc albo przejdziesz na pw i sobie z kolegą Wszystko wytłumaczysz to i owo albo miej się w opiece jak wparuje tu DK i zablokuje Cię na stałe. Zresztą to i tak kwestia czasu, ponieważ nie umiesz się zachować nawet w necie.





#112

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie tak bardzo polubili FB, że nie wyobrażają sobie bez niego internetu. Spotkałem ostatnio osobę, która narzekała, że w żaden sposób nie może się ze mną skontaktować, bo nie mam konta na FB. Jedyny kanał komunikacji jaki stosuje to wiadomości na FB, albo chat na FB. Podpytałem o inne rzeczy. Wiadomości czyta przeglądając profile informacyjne, nie używa wyszukiwarki internetowej, nie zagląda na strony, które nie są linkowane na FB... No i co się potem dziwić, że jest odpływ przeglądających?

 

Ogółem od pewnego czasu na forum mało się dzieje, wyraźny spadek nowych treści widać od jakichś dwóch miesięcy, są dni gdy po kliknięcie "posty z ostatnich 24 godzin" nic się nie wyświetla.





#113

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po tym co napisał Wszystko odnośnie regulaminu można tylko stwierdzić że przyznaliscie mi rację. Aż strach się bać napisać jakiegoś posta haha, no cóż róbcie tak dalej tylko poki co jesteście na najlepszej drodze do tego że na forum sami moderatorzy zostaną, ale przecież wy najlepiej wiecie co robić, ja zawijam bo już lepiej z rana se browara otworzyć niż czytać te posty.

Aha i Toxic nie obrażaj mnie od bananowców, bo bananowiec to rozpieszczony dzieciak z bogatego domu i stoi to w sprzeczności ze mna i jest stosowane obrazliwie



#114

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie mam strachu się bać pisać posty, może lepiej je płodzić przed odpaleniem blanta? :)
Wystarczy nie obrażać innych użytkowników, a reszta jest dość łagodnie traktowana, nawet offtop, można kłamać ile się chce i gadać głupoty, co pięknie pokazuje forumowa maskotka, mistrz tematu Chemitrials: cos wisi w powietrzu.

#115

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Po tym co napisał Wszystko odnośnie regulaminu można tylko stwierdzić że przyznaliscie mi rację."
Bo to jest trywialna rzeczywistość, a ty jesteś zdziwiony. Również w polskim prawie karnym i innych jest coś takiego jak odstąpienie od wymierzenia kary.
https://www.infor.pl...ych-art-61.html



#116

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale u was to działa w drugą stronę i w tym problem! Kminisz [wulg] czy nie czaisz?!

 

Neologizmy słów wulgarnych są również tutaj zabronione więc proszę stronić od nich.

TheToxic





#117

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest twoja mocno subiektywna ocena.



#118

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W gronie moderatorów bananowiec to osoba która jest wiecznie na banie i ma pełno ostrzeżeń. 





#119

Perseusz.
  • Postów: 75
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest twoja mocno subiektywna ocena.


Well, that's just, like, your opinion, man.

Nie mogłem się powstrzymać...



#120

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogółem od pewnego czasu na forum mało się dzieje, wyraźny spadek nowych treści widać od jakichś dwóch miesięcy, są dni gdy po kliknięcie "posty z ostatnich 24 godzin" nic się nie wyświetla.

Sam wiesz, jak trudno nowe treści wyszukać. Poza tym, tak naprawdę tylko Nick jeszcze potrafi coś wygrzebać. Ja próbuję dzielić czas pomiędzy forum, a obowiązkami z mizernym skutkiem dla forum. 

Pytanie, czego na naszym forum nie publikowaliśmy jeszcze?... Jedynie jakieś nowości jesteśmy w stanie Wam dać, pod warunkiem, że gdzieś się ukażą. Spada prędkość ukazywania się rewelacji, więc ilość nowych publikacji na forum też.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych