Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#121

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie pytanie gdzie raczej ciężko o konkretną odpowiedź. Czy Chiny są już w stanie militarnie zagrozić USA?



#122

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3017
  • Tematów: 2589
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem likwiduje się po ponownym wyłączeniu kompa-jest coś szybszego?

Wystarczy w Ustawieniach regionalnych (lub jak to się tam nazywa) systemu wyciąć wszystkie dostępne układy klawiatury i zostawić tylko Polski - programisty. Raz, a dobrze :)





#123

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem pisząc na klawiaturze wcisnę alt+shift. Wyłącza mi to polskie znaki i zamienia Z z Y. Po ponownym naciśnięciu powyższych klawiszy Z i Y wracają na swoje miejsce ale wciąż nie mam polskich liter.

Start - Panel Sterowania - Opcje regionalne i językowe - Języki - Szczegóły - Ustawienia klawiszy (ścieżka w WinXP, w 7 czy 8 jest nieco inaczej ale znajdziesz, chodzi o opcje powiązane z językami, paskiem jezyka, ustawieniami regionalnymi itd.) Jeżeli nie usunąłeś ikonki paska języka z paska narzędzi masz ułatwione zadanie - wystarczy, że klikniesz jego opcje.

 

Zmień skrót "Przełącz między językami" na jakąś kombinacje trudną do przypadowego naciśnięcia (ja ustawiłam CTRL+SHIFT+0) albo deaktywuj tą opcję. Powinno pomóc chyba, że problem tkwi gdzie indziej, np. w ustawieniach przeglądarki a nie systemu.





#124

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie pytanie gdzie raczej ciężko o konkretną odpowiedź. Czy Chiny są już w stanie militarnie zagrozić USA?

Nie wiem co oznacza dla ciebie zagrożenie militarne.

Czy Japonia  była w stanie pokonać USA? Nie zależnie od scenariusza- nie , zbyt wlelka dysproporcja między potencjałami militarnymi.A i tak napadła.

 

Co ciekawe odwrotnie też nie. Obustronny pat.





#125

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy byliby w stanie być równorzędnym przeciwnikiem a nawet i ich pokonać.



#126 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy narty skoczków narciarskich się czymś różnią oprócz długości? Np. czy narty z fischera są lepsze od sportu 2000, albo od fluege.de.

Użytkownik Masturb!s edytował ten post 02.02.2014 - 16:28


#127

amadox.
  • Postów: 38
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy narty skoczków narciarskich się czymś różnią oprócz długości? Np. czy narty z fischera są lepsze od sportu 2000, albo od fluege.de.

 

Specjalistą nie jestem, ale dochodzi też materiał z jakiego są wykonane, a to niesie za sobą takie rzeczy jak opór który stawiają na śniegu. Chociaż to też, sprawa "nasmarowania" nart. Wiązania też trzeba dopasować do nogi, z tego co wiem (trochę tak jak buty, chociaż niezupełnie). Zresztą możesz poczytać ogólnie o "paramterach" nart i tym co je różni. W internetach tego pełno.


Czy byliby w stanie być równorzędnym przeciwnikiem a nawet i ich pokonać.

 Armia chińska jest liczna, co do tego wątpliwości nie ma. Co prawda, niby mówi się, jakich to USA nie ma technologii, że tyle wkładają w tworzenie militariów. Jednak jak dla mnie (i nie jestem w tym jedyny) to, że Ameryka jest aż tak olbrzymią potęgą wojskową to już w dzisiejszych czasach nieco stereotypowe patrzenie, przez pryzmat XX wieku. W okresie zimnej wojny, USA i Rosja szły łeb w łeb i można było mówić, o tym,  że Stany to potęga (może i nawet największa) tamtych lat, ale teraz czasy się zmieniły. Moim zdaniem Rosja już ich przegoniła w wyścigu zbrojeń, Korea Płn. też raczej nie próżnuje (może im nawet dorównuje), więc takie Chiny też dużo nie mogą odstawać od "murriki". Tak więc w mojej prywatnej opinii miałyby realne szanse na wyrównaną wojnę, ale o wygranym wolę nie dysputować.  xD



#128

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

Zmień skrót "Przełącz między językami" na jakąś kombinacje trudną do przypadowego naciśnięcia (ja ustawiłam CTRL+SHIFT+0) albo deaktywuj tą opcję. Powinno pomóc chyba, że problem tkwi gdzie indziej, np. w ustawieniach przeglądarki a nie systemu.

Czyli, jeśli u mnie teraz jest tak

 

klawiatura%201.jpg

 

to mam zrobić, żeby było tak?

 

klawiatura%202.jpg





#129

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powyższe metody przetestuje po resecie-te na szybko nie działają. 

 

Inne pytanka:

1. Ile zarabia średnio "pogodynka" w TV?

2. Ile kosztuje minuta reklamy w godzinach szczytu?



#130

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@pishor

 

Tak, dokładnie o to chodzi.





#131

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dzięki





#132

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powyższe metody przetestuje po resecie-te na szybko nie działają. 

 

Inne pytanka:

1. Ile zarabia średnio "pogodynka" w TV?

2. Ile kosztuje minuta reklamy w godzinach szczytu?

 

Czy tymi pytaniami chcesz sprowokować wybuch niepokojów społecznych... najpierw na forum potem przeniesie się dalej w kraj ;).

 

Ad1/ poteoretyzuje... nie adekwatnie do wykonywanej pracy

Ad2/ warta jest każdej złotówki... reklama ma nam przynieść 3% jej skuteczności i to wystarczy by nie stracić.



#133

trelmorel.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

hmmm...

Czy ktoś... (pytanie kierowane do obu płci) natrafił może przypadkiem na... punkt G?

Pytanie o tyle zasadne, że podobno coś takiego nie istnieje. Pytam, bo dzień, dwa dni temu zahaczyłem o dokument (ale nie pamiętam na jakim kanale) na temat badań poświęconych temu punktowi, z których wynikało, że nie ma czegoś takiego jak punkt G. Są tylko mity bazujące na indywidualnych odczuciach.

tak, że ten...

Stare pytanie ale mam niezawodną odpowiedź.

Punkt G występuje u każdej kobiety, i znajduje się zawsze w tym samym miejscu: na końcu słowa shoping

 

 

NexaT, dnia 20 Sty 2014 - 17:53, napisał: snapback.png

3. Napoleon był idiotą idąc w zimę na podbój Moskwy? Co by było gdyby... gdyby ich pokonał, co byłoby z Polską?

 

Nie nie był idiotą, Napoleon był największym geniuszem wojskowym i jako jedyny mogę to udowodnić w sposób nie budzący żadnych wątpliwości: oto dowód "matematyczny"

Zestawienie bitew Napoleona za ciocią wiki

Rok 1792

Rok 1793

Rok 1794

Rok 1795

Rok 1796

Rok 1797

Ekspedycja do Egiptu i Syrii (19 maja 1798 – 30 sierpnia 1801) Rok 1798

Rok 1799

Rok 1800

Rok 1801

Druga koalicja (12 marca 1799 – 27 marca 1802) Rok 1799

Rok 1800

Rok 1801

Trzecia koalicja (8 września 1805 – 26 grudnia 1805) Rok 1805

Czwarta koalicja (7 października 1806 – 9 lipca 1807) Rok 1806

Rok 1807

Wojna w Hiszpanii (18 października 1807 – 30 kwietnia 1814) Rok 1807

Rok 1808

Rok 1809

Rok 1810

Rok 1811

Rok 1812

Rok 1813

Rok 1814

Wojna z Austrią (10 kwietnia 1809 – 14 października 1809) Rok 1809

Wojna z Rosją (18 kwietnia 1812 – 6 marca 1813) Rok 1812

Rok 1813

Wojna z Prusami (30 kwietnia 1813 – 31 października 1813) Rok 1813

Bitwa pod Dreznem (26 sierpnia 1813)

Walki we Francji (21 grudnia 1813 – 31 marca 1814) Rok 1814

100 dni (11 czerwca 1814 – 4 lipca 1815) Rok 1814

Rok 1815

Pozostałe wydarzenia w latach 1792-1815

Jeśli Napoleon sprawił, że Francuzi tyle razy stanęli do bitwy, nie chodzi o wygraną, ale o fakt, że stanęli, to musiał być geniuszem. Koniec kropka.

 

 

Bad News Tenhan, dnia 02 Lut 2014 - 14:14, napisał: snapback.png

Czy byliby w stanie być równorzędnym przeciwnikiem a nawet i ich pokonać.

W wojnie nuklearnej kiepsko to widzę, różnica potencjałów póki co jest zbyt duża

W wojnie konwencjonalnej, Chiny nie posiadają środków dostatecznych do przerzutu odpowiedniej liczby wojsk, umożliwiającej atak na terenie USA. Z drugiej strony oczywiście USA nie są w analogiczny sposób zagrozić Chinom, mimo posiadania sporego potencjału desantowego.


Użytkownik trelmorel edytował ten post 03.02.2014 - 02:06


#134

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tym razem ja mam pytanie. Od dłuższego czasu zajmuję się fotografią. Ostatnio podczas nocnej podróży przez Polskę przejeżdżałem obok zakładów Anwil we Włocławku. Widok był świetny, zdjęcia również wyszły bardzo dobre, jednak została zagwozdka. A więc: czemu wszystkie zakłady chemiczne, głównie petrochemiczne (np. rafinerie) są aż TAK oświetlone? Moje domysły są następujące:

 

1) Względy bezpieczeństwa. Wiadomo, awaria czy jakiś akt sabotażu lub terroru, a nawet wtargnięcie przypadkowej osoby tam, gdzie mamy do czynienia z ropą, benzyną i innymi zapalnymi cieczami to raczej niefajny scenariusz. Oświetlenie pozwala zauważyć intruza lub problemy techniczne, np. wycieki, ulatnianie się par lub gazów.

 

2) Efekt wizualny. Plątanina rur i zbiorników oświetlona kilkoma niezbędnymi latarniami nie wygląda tak fajnie, jak ta sama plątanina oświetlona ilością lamp wystarczającą do rozjaśnienia średniego miasta. A że przemysł petrochemiczny to szmal w płynie, kosztami nikt się nie przejmuje.

 

3) Jedno i drugie - względy bezpieczeństwa, a przy okazji ładny efekt wizualny nocą. 





#135

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podejrzewam punkt 3. Można by zapytać rzecznika.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych