Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania dziwne i zwyczajne

oobe metoda transowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1125 odpowiedzi w tym temacie

#106

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wie ktoś jak nazywa się ten element ramy okiennej?

http://pl.tinypic.co...=8#.UukuF_usHiE

http://pl.tinypic.co...=8#.Uuku2fusHiE

http://pl.tinypic.co...=8#.UukvUPusHiE

 

Jest to dla mnie dosyć ważne. Jak widać na ostatnim zdjęciu co niektóre się połamały po latach i jest problem z domknięciem okna. Pytałem już w sklepie z oknami i powiedzieli mi, że jest to stary typ i nie produkują już takich "domykaczy"(właśnie nie pamiętam nazwy tego elementu). Bym znał nazwę to poszukam w sieci, a może ktoś wie czy takie coś da się gdzieś kupić?



#107

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak na szybko - do specjalistów od komputerów...

Czy koligację procesora dla danego programu można ustawić na stałe? Obecnie muszę ją ustawiać za każdym razem kiedy włączam dany program - trochę to irytujące.





#108

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

pishor jeśli chodzi o pytania odnośnie Titanica:

 

1) Myślę, że kapitan zadecydował o pozostaniu na miejscu właśnie ze względu na charakter uszkodzenia. Statek cały czas nabierał wody, a ruch postępowy mógł ten proces znacznie przyspieszyć. Ponadto nabór wody zwiększał masę statku, więc w pewnym momencie maszyny nie dałyby rady ciągnąć go dalej, a przynajmniej nie robiłyby tego na pełnej mocy. Ponadto w tej sytuacji pojawiłby się problem z ewakuacją - szybszy nabór wody skróciłby czas przeznaczony na ucieczkę, co mogłoby doprowadzić do masowej paniki. Podejrzewam więc, że kapitan zwyczajnie nie chciał kombinować, tylko zatrzymać statek, ewakuować ludzi i czekać na pomoc.

 

2) Są w sieci zdjęcia, które przedstawiają prawdopodobnie tą górę, w którą uderzył Titanic. Jeśli faktycznie była to ta góra, to przesadzenie na nią ludzi byłoby problematyczne ze względu na jej kształt. Otóż ten "okruszek lodu" był bardzo stromy i składał się z niemal pionowych ścian. 





#109

Sniper.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak to dokładnie jest, jak dokładnie działa alkohol, że człowiek ma po nim jazdę?? Dlaczego tak się dzieje :)?



#110

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

jeśli chodzi o pytania odnośnie Titanica:

 

 

Pomysł z górą i dla mnie wydaje się być karkołomny - też widziałem jej fotki.

 

Jednak co do próby płynięcia statkiem... Sam nie wiem.

Przed wszystkim zachęcam do ogladnięcia tego dokumentu - naprawdę fajnie zrealizowany i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Np. tego, że w trakcie śledztwa tuż po katastrofie przyjęto, że statek zatonął w całości (pomimo relacji wielu świadków), jak wysoko podniosła się rufa, zanim statek się przełamał, jak szybko nabierał wody i dlaczego jeden z bosmanów otworzył drzwi na jego burcie (co przyspieszyło zalewanie pokładów, a w efekcie zatonięcie statku) albo chociażby tego, że wcale nie musiano sygnalizować wypadku białymi racami (co wg Wiki było powodem braku reakcji statków znajdujących się w pobliżu - białe race uznano za wystrzeliwane dla rozrywki), bo na dnie oceanu znaleziono bardzo dobrze zachowany pojemnik z racami w róznych kolorach..

Ale to tak na marginesie.

Wracając do tego pomysłu z próbą płynięcia uszkodzonym statkiem.

Rzucił go sam Cameron i żeby było jeszcze śmieszniej, zasugerował, że statek powinien był płynąć... tyłem. Co miało spowodować uniesienie się części dziobowej i spowolnić nabieranie wody.

Z pozoru rzecz wydaje się być absurdalna ale grupa specjalistów, biorąca udział w tym programie (min. inżynierowe specjalizujący się w budowie statków) nie podeszli do tego aż tak sceptycznie, jak mogłoby się wydawać.


Użytkownik pishor edytował ten post 29.01.2014 - 21:15




#111

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kolejne pytanie - te jest rozbrajające :D

 

Jak w GIMP-ie wygiąć linię prostą ?

Ten film powinien ci pomóc:

http://www.youtube.c...h?v=aguqr7x-A6Y





#112

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak to dokładnie jest, jak dokładnie działa alkohol, że człowiek ma po nim jazdę?? Dlaczego tak się dzieje :)?

 

http://www.youtube.c...h?v=GFGf9ceQmlM

 

:)



#113

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3017
  • Tematów: 2589
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak na szybko - do specjalistów od komputerów...

Czy koligację procesora dla danego programu można ustawić na stałe? Obecnie muszę ją ustawiać za każdym razem kiedy włączam dany program - trochę to irytujące.

Wystarczy użyć pliku wsadowego dla tego programu. Tzn w katalogu programu (ściślej tam, gdzie się znajduje plik exe) tworzysz plik .bat, a w środku wstawiasz polecenie: start /affinity X nazwa_pliku.exe

Zamiast X trzeba wstawić liczbę, która określi rdzenie dostępne dla programu. Jest to wartość szesnastkowa, więc trzeba nieco pokombinować. Np. 6 oznacza rdzenie 2 i 3.

Potem zamiast uruchamiać bezpośrednio program, klikasz w plik .bat i jazda.

 

Zdaje się, że nie działa to pod XP, ale nie mam pewności.





#114

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

Zdaje się, że nie działa to pod XP, ale nie mam pewności.

 

No, właśnie zapomniałem napisać (sorry), że problem dotyczy XP.

Niemniej - dzięki.





#115

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3017
  • Tematów: 2589
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, właśnie zapomniałem napisać (sorry), że problem dotyczy XP.

Niemniej - dzięki.

W takim razie spróbuj czegoś takiego: http://www2.robpol86...uides/ImageCFG/

 

Wygląda na to, że może działać -- nie mam jednak na czym sprawdzić :)





#116

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rzucił go sam Cameron i żeby było jeszcze śmieszniej, zasugerował, że statek powinien był płynąć... tyłem. Co miało spowodować uniesienie się części dziobowej i spowolnić nabieranie wody.

 

Z pozoru rzecz wydaje się być absurdalna ale grupa specjalistów, biorąca udział w tym programie (min. inżynierowe specjalizujący się w budowie statków) nie podeszli do tego aż tak sceptycznie, jak mogłoby się wydawać.

 

Tyłem takim statkiem... oj nie ciekawy jestem opinii tych specjalistów. Ale przyznaję zarówno Cameron jak i inżynierowie, poprawili mi humor :).

 

Takie statki nie pływają tyłem, zwłaszcza po takiej przygodzie gdzie nabieramy wodę od dziobu. Co do samych inżynierów, ich myślenie jest podobne do budowniczego statku który twierdził że jego konstrukcja uczyni go niezatapialnym, życie zweryfikowało poglądy projektanta Titanica.W czasie ewakuacji Andrews honorowo pozostał na statku. Ostatni raz widziany ok. godz. 2.10 przy obrazie w palarni I klasy. Jego ciało nie zostało odnalezione.



#117

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



 

Tyłem takim statkiem... oj nie ciekawy jestem opinii tych specjalistów. Ale przyznaję zarówno Cameron jak i inżynierowie, poprawili mi humor :).

 

No, może trochę podkolorowałem. Tak, czy siak dokument wart jest obejrzenia z innych względów. Kto ma ochotę, może znaleźć go tu (polski lektor)

Fragment dyskusji o pływaniu tyłem ( i nie tylko) zaczyna się od  01.12 min

 

D.K. - dzięki raz jeszcze ale to chyba przerasta moje umiejętności, a trochę nie bardzo chcę testować na żywym organizmie. Myślałem, że po prostu trzeba coś odkliknąć...

Wrzuciłem ten temat na "swoje" forum, być może ktoś już to testował.


Użytkownik pishor edytował ten post 31.01.2014 - 21:10




#118

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem pisząc na klawiaturze wcisnę alt+shift. Wyłącza mi to polskie znaki i zamienia Z z Y. Po ponownym naciśnięciu powyższych klawiszy Z i Y wracają na swoje miejsce ale wciąż nie mam polskich liter. Gdy piszę na necie i wcisnę klawisze to muszę dalej pisać w wordzie (tam ten problem nie występuje) i odwrotnie. Problem likwiduje się po ponownym wyłączeniu kompa-jest coś szybszego?



#119 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Mi wystarcza wyłączenie przeglądarki.

#120

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak, trzeba wcisnąć ctrl+ shift






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oobe, metoda transowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości oraz 0 użytkowników anonimowych