Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podróż Curiosity na Marsa


  • Please log in to reply
290 replies to this topic

#76 Gość_Alucard

Gość_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Czekam na film w takiej rozdzielczości, moment odrzucenia osłony termicznej
Dołączona grafika
  • 0

#77

Altair.
  • Postów: 39
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@cichy45

Tak wiem, podałem tylko mały przykład jak by to mogło wyglądać, inżynierowie i technicy Nasa na pewno posiadają wiedzę dużo wyprzedzającą to co jest zaprezentowane na filmie a stacją główną gdzie quadrocopter zaopatrywany byłby w informację można umieścić na łaziku lub stworzyć sztuczną AI i było by po kłopocie, jak widać na filmie roboty się mylą ale w takim samym stopniu co człowiek, wystarczy wziąć paletkę i spróbować odbijać tak piłkę, wydaje się to banalnie proste ale jest wiele zmiennych i prędzej czy później nadchodzi błąd i wytrącenie z wykonywanej czynności. Widać dla Nasa taki sprzęt latający był zbędny a szkoda bo fotografie z takiego quadrocoptera na pewno zaparły by dech w piersiach i nie tylko bo być może udało by się dzięki nim czegoś dowiedzieć. Wracając do tematu łazika, ktoś się może orientuje kiedy będziemy mogli zobaczyć jakieś zdjęcia ? oczywiście mówię tu o wyższych rozdzielczościach niż te prezentowane wcześniej.



to co pokazałem wyżej jest dalekie od tego co trzeba by było wysłać na marsa, dla mnie jest to po prostu przykład aparatu latającego na podstawie którego można by sobie wyobrazić konstrukcję bardziej zaawansowaną i spełniającą kryteria Marsa, no ale nic nie moja w tym głowa co się wysyła a co nie, pracują nad tym tęższe głowy, na pewno wiedzą co robią :)

Pozdrawiam.
  • 0

#78

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wiem ze nie w temacie, ale mam pewne spostrzezenie, czy ktos z was moze zapodac program ktory pokazuje naswietlenie promieniem slonca wzgledem ziemi, ksiezyca ? i innych planet ? bo patrzac na ksiezyc i jego predkosc obrotu wokół ziemi(naswietlenie) cos sie chyba nie zgadza, i w 4 literach mam wasze +/- stado gęsi :lol wysokosc ksiezyca na horyzoncie i jego naswietlenie wzgledem słonca predkosci obrotu ziemi / nachył , a...czas naswietlania globu w tym kierunku, i okrazeniu naszej planety. :o FILOZOFY, chyba ze teraz jestescie oglupini tym marsjaninem :) temat i tak pozostanie w dołku, ile macie lat ludzie !!! moge przytoczyc tylko słowa kiepskiego z serialu , Dupa, Dupa, Dupa, DUPA , Chetnie przeczytam xxx strone w tym temacie :) to tak jak słuchanie xx kazania na mszy :roll:

Użytkownik real edytował ten post 09.08.2012 - 02:11

  • -1

#79

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli wy nie chcenie drona, tylko żeby główny robot przyniósł robota latającego ktory badalby teren daleko przed nim.
Z tym ze nadal nie widze sensu, robot ma pracować zwei lat ale wiadomo że bd dłużej więc niech mu kaza jechac i pojedzie.
  • 0

#80 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

pytam się o sondę z którą przyleciał łazik - czy to takie trudne do skapowania


Trudne do skapowania ponieaż on nie przyleciał żadną sondą, nie masz pojęcia o czym piszesz.

Do moda mylo: za co dostałem upomnienie? Piszac 'dziecko' nie mi9alem na celu nikogo obrazić, on po prostu jest dzieckiem,a to chyba nie obraza, ale dzięki za upomnienie za obraze, chyba się modzi nudzicie...
  • 0

#81

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Altair
Dosłownie przed chwilą znalazłem info jakoby Curiosity już podniósł swój masz główny z kamerami, niedługo powinny więc zacząć docierać zdjęcia wysokiej rozdzielczości.
Mój odnośnik
Mój odnośnik2
  • 0



#82

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

MSL Curiosity właśnie dzisiaj ma rozpocząć fotografowanie pełnej 360 stopniowej panoramy okolicy. Uzycie filtrów RGB pozwoli ją zobaczyć w kolorach. Poki co, spory fragment panoramy z kamerki nawigacyjnej, na której widać podnóże góry z ciemnymi wydmami i strome zbocze. Na horuzoncie wał krateru. Od początku jazdy Curiosity będzie miał stale pod górkę.

Dołączona grafika

Niżej pełna panorama w tzw. ujęciu polarnym, czyli w centrum widać Curiosity a horyzont biegnie po obwodzie zdjęcia. Jest kompilacja komputerowa, będąca odpowiednikiem zdjęcia wykonanego z góry obiektywem "rybie oko".

Dołączona grafika

Obydwa zdjęcia nalezy oglądać w powiększeniu.
  • 2



#83

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ładnie ładnie. Dzisiaj wczesnym porankiem nie były jeszcze dostępne powyższe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.
  • 0



#84

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedna wersja panoramki z navcam tylko w szerszym ujęciu.

Dołączona grafika
  • 0



#85

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedna wersja panoramki z navcam tylko w szerszym ujęciu.

Dołączona grafika


Tylko, żeby ktoś nie pomyślał, że rozpoczynam jakieś teorie spiskowe.
Wiem, że fotka jest składana z wielu ujęć zrobionych kamerką o małej rozdzielczości.
Powiększcie do 150% i przyjrzyjcie się dobrze prawej połowie fotki. Góry na horyzoncie mają zupełnie inną jakość niż powierzchnia bliżej łazika. Trochę to bez sensu, bo tylko w tym fragmencie zdjęcia pikseloza jest rodem z pierwszego Wolfa 3D.
  • 0

#86

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byc moze robione z roznych odleglosci i stad inna jakosc tego fragmentu "skalowanego" do reszty aby calosc byla z elementow 1:1
albo akurat stala tam tablice "Teren zabudowany" i trzeba bylo usunac :mrgreen:

Użytkownik manitoris edytował ten post 09.08.2012 - 12:19

  • 0

#87

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Byc moze robione z roznych odleglosci i stad inna jakosc tego fragmentu "skalowanego" do reszty aby calosc byla z elementow 1:1
albo akurat stala tam tablice "Teren zabudowany" i trzeba bylo usunac :mrgreen:


Tam stała tablica "Zakaz fotografowania". :D

Też tak myślę, ale te góry w oddali powinny mieć jeszcze gorszą jakość, a może nie.
Na wszelki wypadek trzeba wszystkie detale na bieżąco wyjaśniać, po to by w przyszłości nikt nie zarzucał oszustwa i matactwa.
Od dawna panuje przekowanie, że część zdjęć z różnych misji jest celowo montowana tak by coś ukryć. Myślę, że w te ukryte rzeczy nie muszą absolutnie być obce, bardziej prawdopodobne jest to, że ukrywane są jakieś przyrządy czy aparatura nie należąca do NASA tylko do "prywatnych przedsiębiorców".
  • 0

#88

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czyli wy nie chcenie drona, tylko żeby główny robot przyniósł robota latającego ktory badalby teren daleko przed nim.
Z tym ze nadal nie widze sensu, robot ma pracować zwei lat ale wiadomo że bd dłużej więc niech mu kaza jechac i pojedzie.


Nie zrozumiałeś, chodzi nam o drona latającego i łazik. Dron badałby teren tam gdzie łazik nie może pojechać. 8)

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 09.08.2012 - 13:39

  • 0

#89

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Obraz 3D z Curiosity .. zalecane okulary czerwono-niebieskie 3D - NASA


  • 1



#90

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


pytam się o sondę z którą przyleciał łazik - czy to takie trudne do skapowania


Trudne do skapowania ponieaż on nie przyleciał żadną sondą, nie masz pojęcia o czym piszesz.

Do moda mylo: za co dostałem upomnienie? Piszac 'dziecko' nie mi9alem na celu nikogo obrazić, on po prostu jest dzieckiem,a to chyba nie obraza, ale dzięki za upomnienie za obraze, chyba się modzi nudzicie...


Kolego czytaj ze zrozumieniem :P nie zadałem pytania, że łazik przyleciał sondą tylko Z którą przyleciał.

Dlatego takie pytanie, ponieważ obecne sondy które krążą wokół Marsa już technologicznie są przestarzałe.

Nie zjadłem wszystkich rozumów żebym wiedział wszystko na dany temat. Dlatego grzecznie się pytam kolegów którzy są w temacie, a Ty wyjeżdżasz z ni gruszki z ni pietruszki i mnie obrażasz na starcie i wymagasz tego abym się znał i nie zadawał głupich pytań.

Ktoś kiedyś powidział tak: nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi! 8)
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych