Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podróż Curiosity na Marsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

#46

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Satelita MRO już wykonał zjęcie miejsca lądowania MSL i można je dokładnie zlokalizować. Widać na nim wszystkie oddzielne elementy, które dotarły do powierzchni Marsa. Oprócz MSL Curiosity - który osiadł w eliptycznym kręgu wydmuchanego pyłu, widać miejsca spadku obu połówek osłony aerodynamicznej, spadochron oraz efektowny ślad, gdzie rozbił się "skycrane". Po kształcie rozrzuconego gruntu, można określić kierunek jego końcowego lotu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 2



#47

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Simson
Prawda jest taka - czym więcej mocy obliczeniowej dasz programiście tym bardziej zepsuje kod ;) .

  • 0



#48

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Simson@

Nie jestem pewien czy chciałbyś używać takiego oprogramowania jakiego użyli w tym łaziku. : )
Łazik jest skonstruowany do ściśle określonych celów i do tego na opracowanie tych dość zwięzłych linijek kodu specjaliści z NASA mieli wiele lat.

Ale chyba już dość o programistycznym fapowaniu się i wpisywaniu komend w konsoli w trybie szarości. :mrgreen:
  • 0



#49

oobemaniack.
  • Postów: 66
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tego lądowania nie było. Na moje to wszystko to CGI
  • -7

#50

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tego lądowania nie było. Na moje to wszystko to CGI


O, a kto według Ciebie tym razem próbuje nas oszukać? Źli Amerykańce, może źli Żydzi, czy przypadkiem źli masoni, a może wszyscy na raz?

Ciekaw jestem jakie dowody musiałoby Wam dostarczyć NASA abyście uwierzyli w to co robią, pewnie musieliby Was wysłać razem z tym łazikiem...

Co do Curiosity, mam nadzieję, że odkryje coś ciekawego. A nawet jeśli nie... To i tak jakiś krok w przód, nie?

Użytkownik Karringoth edytował ten post 07.08.2012 - 20:25

  • 1

#51

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dużą zabawkę tym razem zbudowali ;] Jeżeli chodzi o piramidy na Marsie to jeżeli by nawet istniały to i tak Nasa by tych zdjęć nie udostępniła :P

Mam pytanie do znawców tematu.

W jaki sprzęt wyposażone są sondy ?
  • 0

#52

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego lądowania nie było. Na moje to wszystko to CGI

Lądowanie było, ale na Ziemi. Oto dowód:

Dołączona grafika
;-)


W jaki sprzęt wyposażone są sondy ?

Poczytaj sobie.
  • 1



#53 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Dużą zabawkę tym razem zbudowali ;] Jeżeli chodzi o piramidy na Marsie to jeżeli by nawet istniały to i tak Nasa by tych zdjęć nie udostępniła :P

Mam pytanie do znawców tematu.

W jaki sprzęt wyposażone są sondy ?


Ty jestes znawca kosmitów i jeszcze wyskakujesz z takimi pytaniami?


MastCam – kamera do wielospektralnej stereofotografii oraz filmowania
ChemCam – urządzenie do zdalnej detekcji składu chemicznego i mikrofotografii powierzchni próbek
Mars Hand Lens Imager (MAHLI) – kamera mikroskopowa
Alpha Particle X-Ray Spectrometer (APXS) – spektrometr do badania składu chemicznego skał i gruntu
CheMin – instrument do analiz mineralogicznych metodą dyfrakcji i fluorescencji rentgenowskiej
Radiation Assessment Detector (RAD) – detektor szerokiego zakresu radiacji na powierzchni planety (do ustalenia zagrożeń przyszłej wyprawy załogowej)
Mars Descent Imager (MARDI) – kamera do fotografowania i filmowania z wysoką rozdzielczością w fazie opadania i lądowania
Sample Analysis at Mars (SAM) – zintegrowany zespół przyrządów zawierający chromatograf gazowy, spektrometria masowy i laserowy do analiz minerałów i atmosfery
Dynamic of Albedo Neutrons (DAN) – pulsujące źródło neutronów i detektor wody lub lodu na powierzchni Marsa
Rover Environmental Monitoring Station (REMS) – stacja meteorologiczna

Misja była tak skomplikowana, że aż dla mnie niemożliwa, a fakt że się udało wywołał we mnie pozytywną mega euforię, sam system lądowania przewyższa wszystkie filmy rodem s-f, brak mi słów, teraz pozostaje czekać na robote, zniose jajko ze szczęścia jak odkryją węgiel, a wszyscy wtajemniczeni wiedzą co to oznacza, właściwie to będę podziwiał wszystko co nieodganione, a daje do myślenia, pozdrawiam.

Po drugie to nie są sondy tylko główną role gra łazik, a po trzecie spiskowcu, uwierz mi że gdyby NASA coś odkryła na pewnoi byśmy o tym wiedzieli, w tym tkwi cała misja.
  • 1

#54

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dużą zabawkę tym razem zbudowali ;] Jeżeli chodzi o piramidy na Marsie to jeżeli by nawet istniały to i tak Nasa by tych zdjęć nie udostępniła :P

Mam pytanie do znawców tematu.

W jaki sprzęt wyposażone są sondy ?


Ty jestes znawca kosmitów i jeszcze wyskakujesz z takimi pytaniami?


MastCam – kamera do wielospektralnej stereofotografii oraz filmowania
ChemCam – urządzenie do zdalnej detekcji składu chemicznego i mikrofotografii powierzchni próbek
Mars Hand Lens Imager (MAHLI) – kamera mikroskopowa
Alpha Particle X-Ray Spectrometer (APXS) – spektrometr do badania składu chemicznego skał i gruntu
CheMin – instrument do analiz mineralogicznych metodą dyfrakcji i fluorescencji rentgenowskiej
Radiation Assessment Detector (RAD) – detektor szerokiego zakresu radiacji na powierzchni planety (do ustalenia zagrożeń przyszłej wyprawy załogowej)
Mars Descent Imager (MARDI) – kamera do fotografowania i filmowania z wysoką rozdzielczością w fazie opadania i lądowania
Sample Analysis at Mars (SAM) – zintegrowany zespół przyrządów zawierający chromatograf gazowy, spektrometria masowy i laserowy do analiz minerałów i atmosfery
Dynamic of Albedo Neutrons (DAN) – pulsujące źródło neutronów i detektor wody lub lodu na powierzchni Marsa
Rover Environmental Monitoring Station (REMS) – stacja meteorologiczna

Misja była tak skomplikowana, że aż dla mnie niemożliwa, a fakt że się udało wywołał we mnie pozytywną mega euforię, sam system lądowania przewyższa wszystkie filmy rodem s-f, brak mi słów, teraz pozostaje czekać na robote, zniose jajko ze szczęścia jak odkryją węgiel, a wszyscy wtajemniczeni wiedzą co to oznacza, właściwie to będę podziwiał wszystko co nieodganione, a daje do myślenia, pozdrawiam.

Po drugie to nie są sondy tylko główną role gra łazik, a po trzecie spiskowcu, uwierz mi że gdyby NASA coś odkryła na pewnoi byśmy o tym wiedzieli, w tym tkwi cała misja.


Człowieku, o co Ci chodzi ? Jaki spiskowcu... ?

Zadałem konkretne pytanie! Jeżeli nie rozumiesz pytania to po kiego grzyba przepisujesz to co już zostało opisane?!

Dla Twojego zrozumienia, napisze Ci jeszcze raz, dokładniej.

Interesuje mnie aparatura sondy około marsjańskiej ?

tak apropo wiem co to łazik a sonda :P

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 07.08.2012 - 21:56

  • 0

#55 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Po co zadajesz takie naukowo porostackie pytania, a w innych tematach uświadamaisz ludzi że kosmici są obok nas, i wiesz, jak to wszystko na prawdę wygląda, jak możesz tak pisać skoro nie wiesz co się dzieje na świecie, jesteś poprostu zabłądzonym dzieciakiem który naoglądał się filmów, namieszali Ci w głowie, wydaję Ci się że znasz prawdę, Ty tak na prawdę nic nie wiesz, ale niezaszkodzi się podszkolić, nauka ci postawi 100 x więcej pytań na jakże ciekawy wszechświat, niż Twoj jeden wyimaginowany kosmita, któy chodzi Ci po głowie od czasu obejrzenia filmy 'czwarty stopień', a tak na marginesie, nadal twierdzisz że to film dokumentalny i że ich kosmici porwali? Ciekawy jestem ;')

Interesuje mnie aparatura sondy około marsjańskiej ?


jakiej sondy?? poważnie dziecko weż trochę poczytaj, wiesz gdzie w ogole zyjesz? jak co to my 'ziemianie'

Człowieku, na marsie wylądował precyzyjnie największy robot w historii!! A ty się mnie pytasz o aparture ostatgniej sondy która wystrzeolona została 8 lat temu?

Dołączona grafika

/mylo
  • 0

#56

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra dobra, wystarczy tego offtopa, bo niepotrzebną robotę modowi robicie :P
Ja ze swojej strony dodam że należą się gorące brawa wszystkim inżynierom którzy zaprojektowali komputer pokładowy łazika. Dla ludzi którzy wiedzą więcej od przeciętnego "znafcy" wiadomym jest jaka musiała to być ciężka robota :D .
  • 2



#57

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po co zadajesz takie naukowo porostackie pytania, a w innych tematach uświadamaisz ludzi że kosmici są obok nas, i wiesz, jak to wszystko na prawdę wygląda, jak możesz tak pisać skoro nie wiesz co się dzieje na świecie, jesteś poprostu zabłądzonym dzieciakiem który naoglądał się filmów, namieszali Ci w głowie, wydaję Ci się że znasz prawdę, Ty tak na prawdę nic nie wiesz, ale niezaszkodzi się podszkolić, nauka ci postawi 100 x więcej pytań na jakże ciekawy wszechświat, niż Twoj jeden wyimaginowany kosmita, któy chodzi Ci po głowie od czasu obejrzenia filmy 'czwarty stopień', a tak na marginesie, nadal twierdzisz że to film dokumentalny i że ich kosmici porwali? Ciekawy jestem ;')

Interesuje mnie aparatura sondy około marsjańskiej ?


jakiej sondy?? poważnie dziecko weż trochę poczytaj, wiesz gdzie w ogole zyjesz? jak co to my 'ziemianie'

Człowieku, na marsie wylądował precyzyjnie największy robot w historii!! A ty się mnie pytasz o aparture ostatgniej sondy która wystrzeolona została 8 lat temu?


po cholere sie produkujesz, nie znasz odpowiedzi to sie nie udzielaj, a nie tworzysz nie na temat!!

pytam się o sondę z którą przyleciał łazik - czy to takie trudne do skapowania :P

Dołączona grafika

/mylo
  • -1

#58

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmmm, łazik nie przyleciał z sondą... Był "opakowany" w specjalną kapsułę która chroniła go podczas lądowania, potem oddzieliła tarczę termiczną, wypuściła spadochron, uwolniła SkyCrane który to posadził łazika na gruncie Marsia.
Ładnie to widać na poniższym video:

  • 0



#59

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłby ktoś w stanie poświęcić chwilę zielonemu w tych sprawach człowiekowi i wyjasnić mi na jakiej zasadzie taki łazik został dostarczony w odpowiednie miejsce ?;D (jak się programuje takie trajektorie, jak wygląda droga satelity, jaki ma napęd, prędkość i inne tego typu techniczne sprawy) Byłbym wdzięczny, bo jakoś się doszukać nie mogę, a mnie to strasznie ciekawi.
  • 0



#60

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tego lądowania nie było. Na moje to wszystko to CGI


O, a kto według Ciebie tym razem próbuje nas oszukać? Źli Amerykańce, może źli Żydzi, czy przypadkiem źli masoni, a może wszyscy na raz?

Ciekaw jestem jakie dowody musiałoby Wam dostarczyć NASA abyście uwierzyli w to co robią, pewnie musieliby Was wysłać razem z tym łazikiem...

Co do Curiosity, mam nadzieję, że odkryje coś ciekawego. A nawet jeśli nie... To i tak jakiś krok w przód, nie?


Chyba masz racje - to ci źli Amerykanie.
Nie dość że cały świat (naukowy) korzysta z tych misji to jeszcze maja pretensję że to że tamto.
Co z tego że naukowcy z całego świata,(akurat- może z 30%) ale za program płaci AMERYKAŃSKI podatnik ...(wypłaty tych naukowców,stypendia, co-producenci części itd.)
Nikt nie broni krytykantom Ameryki wysłać próbnik choćby i na Plutona! (tylko za co hehehe)

Ciesze się że Curiosity wylądował i zaczął swoją misję! My taxes at work ;-)

Użytkownik Simson edytował ten post 08.08.2012 - 04:43

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych