Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepowiednie Fatimskie (III)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#61

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ja z góry zakładam, że oficjalna wersja jest conajmniej niepełna, lecz najwyraźniej ty zakładasz, że jest kompletna i szczerą prawdę mówi.


TAK
  • 0

#62

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ech... nie czaisz... JA uważam, że treść jest niepełna, lecz nie twierdzę, że w rzeczywistości NA PEWNO jest niepełna... widzisz różnicę ?!
  • 0

#63

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale przed chwilą podważałeś samo objawienie. Czy zatem jest sens w dyskusji nad prawdziwością jednej z dwóch wersji nieprawdziwego wydarzenia? A może się już zagubiłeś?
  • 0

#64

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedyne nad czym się teraz zastanawiam, to fakt, czy ty jesteś w stanie zrozumieć to co piszę. Dochodzę do wniosku, że jednak nie. Dlatego też lepiej będzie zakończyć tę rozmowę na tej właśnie kropce.
  • 0

#65

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja widzę że w sowich próbach znalezienia czegokolwiek doszedłeś do punktu w ktorym nie umiesz przyznać się do błędu. Pisałeś jasno- najprawdopodobniej pod wpływem emocji, nie uwzględniając istoty tematu.....byle coś naspisać
  • 0

#66

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ty nie potrafisz zakończyć, bo chcesz mieć ostatnie słowo, tak mi się wydaje... cóż...
  • 0

#67 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Siostra Łucja żyła kiedy ujawniano tajemnicę więc....czegoś tu nie rozumiem.

Ktosiuf, czy Ty naprawdę jesteś taki naiwny, czy tylko udajesz?
Zakonnica przysięga posłuszeństwo przełożonemu, którym w tym przypadku jest oczywiście papież, a skoro zwierzchność nakazuje milczenie - to jak myślisz - co zrobi posłuszna zakonnica? Sprzeciwi się , czy tez będzie posłuszna?
Ktosiufie, polemika z Tobą, to jak przelewanie wody z pustego w próżne...
  • 0

#68

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ingo a czy ty jesteś naprawde tak opętana teoriami spisku, że nie potrafisz odróżnić spekulacji, nakręcania atmosfery od prawdziwego tekstu. ? Powiedz mi czy nie widzisz w teksci tajmnicy żadneych absurdów..... Powiedz mi też po co Kościół miałby zataić treść tajemnicy? Po co ? Czy uważasz, ze we wszystkim ręce maczał Jan Paweł II? Po co było zatajać coś co się niespełniło, a jednocześnie nie zatajono pierwszych tajmnic mówiących np o II wojnie światowej.
  • 0

#69 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Po co było zatajać coś co się niespełniło, a jednocześnie nie zatajono pierwszych tajmnic mówiących np o II wojnie światowej.

Możliwe, ze poprzednio nie zdawano sobie sprawy z tego, jaka to będzie wojna i ile strasznych rzeczy będzie się działo. Nauczeni doświadczeniem dostojnicy mogą nie chcieć popełnić tego samego błędu jeszcze raz, podając do publicznej wiadomości coś, co dopiero ma się wydarzyć,( a co może być globalnym kataklizmem ), żeby nie wzbudzać paniki. Tak naprawdę nikt z nas nie ma bladego pojęcia co to będzie, ale wersja przepowiedni ogłoszona przez Kościół, jest moim skromnym zdaniem baaaaardzo niewiarygodna. Zresztą, ktosiuf, jak już wspomniałam, Kościół ma fantazję tak bujną, że gdyby ujawnić wszystkie jego kłamstwa to mogło by się okazać, że wiara katolicka tak naprawdę nie posiada oprócz tradycji żadnych racjonalnych fundamentów (dotyczy to również objawień). Bardzo mi przykro, ale taka jest prawda.
  • 0

#70

robson.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam ten Wasz spór i dochodzę do wniosku, że chyba przesadzacie. Podziwiam Cię ktosiuf za walkę w obronie swoich racji, nie wiem czy zerknąłeś do linka który dałem dwa dni temu (teraz coś nie działa) i zapoznałeś się z tym materiałem. Jeśli nie, to nie będę go poruszał, dodam tylko kilka swoich przemyśleń na ten temat:
1. Wg, przekazu "matki boskiej" tajemnice objawienia miały być przekazane ludziom już dawno, co nie zostało zrobione-pytanie dlaczego? tylko nie pisz, ze były zbyt przerażające...
2. Wg mnie całe to objawienie w takiej formie jak się przedstawia ludziom jest sprzeczne z naukami Jezusa i Ewangelią. Nie chce mi sie szukać odpowiednich fragmentów i ich cytować,
3. Całe objawienie jest ściśle powiązane z KK (rytuały, nazewnictwo, kult maryjny) a jakoś nie przypominam sobie aby Jezus tworzył coś takiego, tym bardziej nie wspominał nic o wynoszeniu na ołtarze swojej matki.
Na koniec dodam, ze w Fatimie na pewno działo się coś bardzo niezwykłego (świadkowie), były widoczne "cuda", ale co tam się działo naprawdę tego nie wiemy. Kolejna sprawa i pytanie, dlaczego Łucja miała nakaz milczenia w tej sprawie? Bo jakoś wizja śmierci papieża mnie nie przekonuje (codziennie umierają tysiące ludzi i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi). Cały przekaz objawienia opiera się głównie na zasianiu strachu i dlatego jest w nim coś niepokojącego.
Widzisz ktosiuf, różnica pomiędzy nami polega na tym, że Ty za wyrocznię (może się mylę) uznajesz hierarchów Kościoła a ja Ewangelię, ( "... a nikogo na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem..." "... i baczcie aby Was ktoś nie zwiódł..."; "... jak będą mówić tu jestem, lub tam - nie chodźcie tam..." ), więc do póki Kościół nie zacznie głosić prawdziwej nauki Jezusa (bezwarunkowa miłość do bliźniego - trudna sztuka), to nigdy nie będzie dobrze.
Pozdrawiam, " Królestwo Boże w Was jest"
  • 0

#71

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam ten Wasz spór i dochodzę do wniosku, że chyba przesadzacie. Podziwiam Cię ktosiuf za walkę w obronie swoich racji, nie wiem czy zerknąłeś do linka który dałem dwa dni temu (teraz coś nie działa) i zapoznałeś się z tym materiałem. Jeśli nie, to nie będę go poruszał, dodam tylko kilka swoich przemyśleń na ten temat:
1. Wg, przekazu "matki boskiej" tajemnice objawienia miały być przekazane ludziom już dawno, co nie zostało zrobione-pytanie dlaczego? tylko nie pisz, ze były zbyt przerażające...
2. Wg mnie całe to objawienie w takiej formie jak się przedstawia ludziom jest sprzeczne z naukami Jezusa i Ewangelią. Nie chce mi sie szukać odpowiednich fragmentów i ich cytować,
3. Całe objawienie jest ściśle powiązane z KK (rytuały, nazewnictwo, kult maryjny) a jakoś nie przypominam sobie aby Jezus tworzył coś takiego, tym bardziej nie wspominał nic o wynoszeniu na ołtarze swojej matki.
Na koniec dodam, ze w Fatimie na pewno działo się coś bardzo niezwykłego (świadkowie), były widoczne "cuda", ale co tam się działo naprawdę tego nie wiemy. Kolejna sprawa i pytanie, dlaczego Łucja miała nakaz milczenia w tej sprawie? Bo jakoś wizja śmierci papieża mnie nie przekonuje (codziennie umierają tysiące ludzi i jakoś nikt na to nie zwraca uwagi). Cały przekaz objawienia opiera się głównie na zasianiu strachu i dlatego jest w nim coś niepokojącego.
Widzisz ktosiuf, różnica pomiędzy nami polega na tym, że Ty za wyrocznię (może się mylę) uznajesz hierarchów Kościoła a ja Ewangelię, ( "... a nikogo na ziemi nie nazywajcie swoim ojcem..." "... i baczcie aby Was ktoś nie zwiódł..."; "... jak będą mówić tu jestem, lub tam - nie chodźcie tam..." ), więc do póki Kościół nie zacznie głosić prawdziwej nauki Jezusa (bezwarunkowa miłość do bliźniego - trudna sztuka), to nigdy nie będzie dobrze.
Pozdrawiam, " Królestwo Boże w Was jest"



Tyle, że nie jest to temat na ten wątek. Bo tu toczy się spór czy Kościół zataił prawdziwą treść tajemnicy, dodajac do tego tą teorię tworzy nam się kolejna teoria....i tak można w koło...
  • 0

#72

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Że tak zapytam poza "dyskusją", czy kolega ktosiuf nie potrafi zacytować fragmentu, że ciągle cytuje całe posty ?
  • 0

#73

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz racje Fenix ja kiedyś za dużo cytowałem całych postów i skończyło to się ostrzeżeniem
  • 0

#74

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uff.. Wreszcie zrozumiałem, o co chodzi Ktosiuf'i. I muszę stwierdzić, że ma rację. Nie jest dobrze, gdy za nieskazitelną prawdę, uznaje się rewolucyjne teksty, bez jakichkolwiek źródeł itp., a odrzuca wszystkie inne, które są zbyć powszechne i "normalne". Internet to masa. Korzystają z niego ludzie mądrzy i głupi. To raj dla bajkopisarzy. Apeluję do wszystkich użytkowników tego forum. Zachowajcie powagę i otwartość umysłu. Ale uważajcie, bo może tam zagościć prawda, jak i fałsz. Jak odróżnić kłamstwo od prawdy? Tego każdy z nas, musi nauczyć się samodzielnie.
  • 0

#75

robson.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle, że nie jest to temat na ten wątek. Bo tu toczy się spór czy Kościół zataił prawdziwą treść tajemnicy, dodajac do tego tą teorię tworzy nam się kolejna teoria....i tak można w koło...

Witam,
wydaje mi się, że w takiej formie mojej wypowiedzi, do której się ustosunkowałeś, dałem chyba jasną (tak mi się wydaje) odpowiedź czy treść przekazu była zatajona przez KRK czy nie. Dołożyłem kilka innych kwestii w celu uzmysłowienia wagi całego "objawienia", a prawdą jest, że można spokojnie założyć do tego nowy wątek, a wątpliwości jest wiele...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych